data:

Short Deck Poker: Zasady, strategie i wskazówki dotyczące dużych wygranych

Wywodzący się ze świata azjatyckich gier cashowych z wysokimi stawkami, Short Deck Poker szybko zyskał popularność na całym świecie. Znana również jako 6+ Hold’em, gra jest rozgrywana z 36-kartową talią, składającą się z kart 2-5 usuniętych, tworząc szybszą, bardziej pełną akcji grę.

W tym artykule omówimy zasady, strategie i wskazówki dotyczące pokera z krótkimi taliami. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym graczem, który chce dodać nowy wariant do swojego repertuaru, czy początkującym, który chce nauczyć się nowej gry, ten artykuł zapewni Ci kompleksowy przewodnik do Short Deck Poker.

Omówimy podstawowe zasady gry, w tym ranking rozdań i różnice między Short Deck a tradycyjnym Texas Hold’em. Zagłębimy się również w kluczowe strategie i wskazówki, które pomogą ci poprawić swoją grę i zmaksymalizować wygrane. Na koniec przeanalizujemy kilka typowych błędów popełnianych przez graczy w Short Deck Poker i dowiemy się, jak ich uniknąć.

Niezależnie od tego, czy jesteś graczem rekreacyjnym, czy poważnym grinderem, Short Deck Poker zapewnia nowy poziom emocji i wyzwań przy stole. Zapnij więc pasy, przygotuj się do tasowania i rozdawania kart i odkryjmy razem świat pokera z krótką talią.

Odkryj pokera z krótkimi taliami

Short Deck Poker, znany również jako Six Plus Hold'em, to odmiana Texas Hold'em, w której talia składa się tylko z 36 kart, a wszystkie karty poniżej 6 są usuwane. Sprawia to, że gra jest szybsza i bardziej pełna akcji, ponieważ jest mniej kart i większe prawdopodobieństwo stworzenia silnych układów Mostbet.

Zasady pokera z krótkimi taliami są podobne do tradycyjnego Hold'ema, z kilkoma kluczowymi różnicami. Na przykład, ranking rąk różni się nieznacznie, a kolor pokonuje fula. Ponadto, w pokerze z krótkimi taliami, gracze zazwyczaj mogą tworzyć strita z asem, piątką, szóstką, siódemką i ósemką, zamiast tradycyjnego asa, dwójki, trójki, czwórki i piątki.

Strategia jest również ważna w pokerze z krótkimi taliami, ponieważ zmniejszony rozmiar talii i zmienione rankingi rąk wymagają od graczy dostosowania swojego stylu gry. Agresywna gra jest często preferowana w stosunku do ostrożnej gry, a blefowanie staje się bardziej skuteczne. Ważne jest, aby opanować unikalną strategię pokera z krótkimi taliami, aby osiągnąć sukces w tej ekscytującej odmianie.

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym pokerzystą, czy dopiero zaczynasz, wypróbowanie Short Deck Poker może dodać trochę zabawy i emocji do twojej gry. Dzięki dynamicznej rozgrywce, zmienionym zasadom i rankingom rozdań oraz unikalnym strategiom, Short Deck Poker oferuje odświeżającą zmianę tempa w stosunku do tradycyjnego Hold'ema.

Zasady Pokera Krótkich Talii

Podstawy

Short Deck Poker, znany również jako Six Plus Hold'em, wykorzystuje talię 36 kart zamiast tradycyjnej talii 52 kart. Karty od 2 do 5 są usuwane, pozostawiając tylko karty od 6 do asa. W grze może brać udział od 2 do 10 graczy, a celem jest uzyskanie najlepszego układu pięciu kart na koniec każdej rundy.

Ranking układów kart

Ranking rozdań w pokerze Short Deck różni się od tradycyjnego pokera. W pokerze z krótkimi taliami, kolor pokonuje fulla, a trójka pokonuje strita. Ranking układów od najwyższego do najniższego jest następujący: Kolor królewski, kolor prosty, czwórka w kolorze, ful, kolor, trójka w kolorze, strit, dwie pary, jedna para i wysoka karta.

Rozgrywka

W pokerze z krótkimi taliami gra rozpoczyna się od wniesienia przez każdego gracza ante. Następnie krupier rozdaje każdemu graczowi dwie zakryte karty. Pierwsza runda licytacji rozpoczyna się od gracza po lewej stronie rozdającego. Po rundzie licytacji krupier kładzie na stole trzy odkryte karty wspólne. Nazywa się to flopem.

Następuje druga runda licytacji, zaczynając od gracza po lewej stronie krupiera. Po rundzie licytacji, krupier kładzie na stole kolejną zakrytą kartę wspólną. Nazywa się to turą. Następuje kolejna runda licytacji, rozpoczynająca się od gracza po lewej stronie krupiera.

Na koniec krupier kładzie na stole ostatnią odkrytą kartę wspólną. Nazywa się to river. Następuje ostatnia runda licytacji, a pozostali gracze ujawniają swoje karty. Gracz z najlepszym układem pięciu kart wygrywa pulę.

Wskazówki

Short Deck Poker może wydawać się podobny do tradycyjnego pokera, ale zmiany w rankingu rąk i dystrybucji kart wymagają innej strategii. Ważne jest, aby dostosować swoją strategię obstawiania i wybór ręki do unikalnych cech gry. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na wzorce zakładów przeciwników i odpowiednio dostosowywać swoją grę. Oczywiście, praktyka czyni mistrza, więc zacznij od małych gier, a następnie przejdź do gier na wyższe stawki.

Różnice w stosunku do tradycyjnego pokera

Zasady

Poker z krótkimi taliami różni się od tradycyjnego pokera zasadami. Na przykład w pokerze z krótką talią wszystkie karty poniżej 6 są usuwane z talii, w wyniku czego powstaje talia składająca się z 36 kart. Ze względu na mniejszy rozmiar talii, prawdopodobieństwo różnych kombinacji kart zmienia się, a tym samym hierarchia zwycięskich układów również się zmienia. Na przykład, w pokerze z krótkimi taliami, kolor przewyższa fulla.

Strategie

Mniejszy rozmiar talii ma również wpływ na strategie stosowane przez graczy w pokerze Short Deck. Na przykład, układy takie jak asy lub króle stają się mniej wartościowe w Pokerze z Krótką Talią, ponieważ prawdopodobieństwo trafienia seta (trójki) jest teraz zmniejszone. Sprawia to, że ręce o niższej wartości, takie jak małe pary i suited connectory, są bardziej wartościowe i zwiększają znaczenie pozycji i agresywnego podbijania zakładów.

Wskazówki

Short Deck Poker to szybka gra, która wymaga zdolności adaptacyjnych i szybkiego myślenia. Jedną z ważnych wskazówek jest zwracanie uwagi na board i wszelkie możliwe drawy, które mogą być dostępne, ponieważ szanse na stworzenie układu w pokerze z krótkimi taliami są wyższe. Ważne jest również, aby zachować ostrożność w przypadku rąk, które mogą być podatne na ataki w pokerze z krótkimi taliami, ponieważ mniejszy rozmiar talii często skutkuje większą liczbą graczy w grze, co może prowadzić do większej akcji i większych puli.

Ranking układów w pokerze z krótką talią

Short Deck Poker, znany również jako Six Plus Hold'em, to szybka odmiana tradycyjnego Texas Hold'em. W Short Deck karty od dwójki do piątki są usuwane z talii, pozostawiając łącznie 36 kart. W rezultacie ranking układów różni się od zwykłego Hold'ema.

Ranking układów w pokerze z krótką talią, od najwyższego do najniższego:

 • Poker królewski: As, król, dama, walet, dziesiątka w tym samym kolorze
 • Poker: Dowolne pięć kart w kolorze w kolejności
 • Czwórka tego samego rodzaju: Cztery karty tej samej rangi
 • Full House: Trzy karty tej samej rangi i para
 • Kolor: Dowolne pięć kart w kolorze
 • Strit: Dowolne pięć kart w kolejności, niezależnie od koloru
 • Trójka: Trzy karty tej samej rangi
 • Dwie pary: Dwie karty jednej rangi i dwie karty innej rangi
 • Jedna para: Dwie karty tej samej rangi
 • Wysoka karta: Jeśli żadna inna kombinacja nie jest możliwa, najwyższa karta wygrane

Ważne jest, aby pamiętać, że w pokerze z krótką talią kolor pokonuje fula. Dzieje się tak, ponieważ w talii znajduje się mniej kart, przez co trudniej jest skompletować kolor niż fulla.

Zrozumienie rankingu rąk ma kluczowe znaczenie dla opracowania zwycięskiej strategii w pokerze z krótkimi taliami. Pamiętaj, aby je zapamiętać i odpowiednio dostosować swoją grę!

Rozgrywka i opcje zakładów

Short Deck Poker opiera się na tych samych podstawowych zasadach, co tradycyjny Texas Hold'em, z kilkoma znaczącymi różnicami. Po pierwsze, talia zawiera tylko karty o randze od 6 do asa, co oznacza, że w grze jest mniej kart, a ręce mają wyższą rangę. Dodatkowo, gra jest rozgrywana z ante zamiast blindów, co oznacza, że każdy gracz musi wnieść swój wkład do puli przed rozpoczęciem rozdania.

Opcje zakładów w pokerze z krótkimi taliami są podobne do tych w tradycyjnym Hold'emie, a gracze mogą postawić, podbić, sprawdzić lub spasować, gdy nadejdzie ich kolej na działanie. Jednak brak niektórych kart i dodatkowa siła niektórych rąk oznacza, że strategie muszą być odpowiednio dostosowane. Na przykład, w pokerze z krótką talią trudniej jest utworzyć kolor, więc gracze mogą preferować bardziej agresywną grę z parami i kartami o wyższej randze.

Jedną z popularnych odmian pokera z krótkimi taliami jest Six Plus Hold'em, w którym gra się nieco inną talią zawierającą wszystkie karty od 2 do asa. Ten wariant jest również rozgrywany z ante, ale struktura zakładów jest zazwyczaj no-limit, a nie limit. Niezależnie od konkretnych zasad gry, Short Deck Poker oferuje unikalny i ekscytujący sposób gry w Texas Hold'em z szybszym tempem i wyższymi stawkami.

 • Poker z krótkimi taliami wymaga od graczy dostosowania strategii ze względu na różnice w talii i strukturze zakładów.
 • Gracze mogą obstawiać, podbijać, sprawdzać lub pasować jak w tradycyjnym Hold'emie, ale muszą być świadomi zwiększonej siły niektórych rąk.
 • Six Plus Hold'em to popularna odmiana, która wykorzystuje nieco inną talię i strukturę zakładów no-limit.

Strategia Preflop w Pokerze Short Deck

Ostrożnie dobieraj ręce

Short Deck Poker to gra o wysokiej wariancji, która wymaga starannego doboru układów początkowych. Zmniejszony rozmiar talii oznacza, że prawdopodobieństwo otrzymania silnych rąk znacznie wzrasta. Dlatego też gra z szerokim zakresem rąk może być opłacalna, ale tylko wtedy, gdy wiesz, co robisz.

Układy z wysokimi kartami

Asy, Króle, Damy i Walety są najbardziej wartościowymi kartami w Pokerze z Krótką Talią. Jeśli masz którykolwiek z tych układów, jesteś w świetnej pozycji, aby agresywnie obstawiać preflop. Inne ręce z wysokimi kartami, takie jak As-Król, As-Król i Król-Król są również silnymi rękami startowymi, które powinny być używane do wywierania presji na przeciwników.

Układy par

Pary są bardziej wartościowe w pokerze z krótką talią ze względu na znacznie mniejszą liczbę kart w talii. Para asów, króli, dam lub waletów to potężny układ, który powinien być rozgrywany agresywnie przed flopem. Powinieneś także próbować grać z innymi układami par, takimi jak dziesiątki, dziewiątki i ósemki, ponieważ często mogą one flopować seta.

Uważaj na drawy

Short Deck Poker oferuje wiele drawów, a ich prawdopodobieństwo znacznie wzrasta przy mniejszej liczbie kart w talii. Dobierania do koloru, strita i podwójnego strzału mogą być lukratywne, ale mogą też być niebezpieczne, jeśli zostaną rozegrane nieprawidłowo. Dlatego też powinieneś być ostrożny w obliczu drawów i starać się obliczyć szanse przed podjęciem jakichkolwiek decyzji.

Podsumowanie

Poruszanie się po grze preflop w pokerze z krótkimi taliami może być wyzwaniem, ale dzięki odpowiedniej strategii możesz wyjść na prowadzenie. Wybieraj swoje ręce ostrożnie, wywieraj presję, gdy masz dobrą pozycję i uważaj na drawy. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, będziesz w stanie zwiększyć swoje szanse na wygraną w Short Deck Poker.

Strategia postflop w pokerze short deck

Strategia postflop w pokerze short deck ma kluczowe znaczenie dla sukcesu w grze. W pokerze z krótką talią masz mniejszą talię kart, co oznacza, że masz większą szansę na trafienie silnego układu na flopie. Oznacza to jednak również, że przeciwnicy będą mieli większe szanse na trafienie silnej ręki.

Jedną z kluczowych rzeczy, o których należy pamiętać podczas opracowywania strategii postflop, jest uwzględnienie względnej siły ręki w porównaniu z boardem. W pokerze z krótką talią istnieje większe prawdopodobieństwo, że board będzie skoordynowany i trafisz jakiś draw lub strita. Oznacza to, że powinieneś być bardziej ostrożny, trzymając marginalne ręce i być gotowym spasować, jeśli to konieczne.

Innym ważnym aspektem gry postflop w pokerze short deck jest zrozumienie pot odds i implied odds. Mniejsza talia ułatwia obliczenie szans na trafienie zwycięskiego układu, ale trzeba też wziąć pod uwagę następujące czynniki potencjalna wypłata jeśli trafisz swoją rękę. Oznacza to gotowość do ścigania drawów, gdy pot oddsy są na twoją korzyść, ale także bycie wystarczająco zdyscyplinowanym, aby spasować, gdy tak nie jest.

Wreszcie, pozycja jest tak samo ważna w pokerze z krótkimi taliami, jak w tradycyjnym Hold'emie. W rzeczywistości może to być nawet ważniejsze, ponieważ większe prawdopodobieństwo silnych rąk oznacza, że błędy mogą być kosztowne. W rezultacie powinieneś szukać okazji do wykorzystania swojej pozycji na swoją korzyść, takich jak blefowanie z pozycji lub value betowanie na pozycji.

 • Rozważ względną siłę swojej ręki
 • Zrozumienie pot odds i implied odds
 • Zwracaj uwagę na swoją pozycję

Postępowanie zgodnie z tymi wskazówkami pomoże ci opracować silną strategię postflop w pokerze short deck i zwiększyć swoje szanse na sukces przy stole.

Zalety pokera z krótką talią

1. Więcej akcji

Poker short deck znany jest z szybkiej i pełnej akcji rozgrywki. Przy mniejszej liczbie kart, gra staje się szybsza i bardziej ekscytująca w porównaniu do tradycyjnego formatu Hold'em. Gracze są zmuszeni do bardziej agresywnej gry i wnoszenia większych zakładów, co prowadzi do tego, że więcej rąk widzi flopa. Zwiększona ilość akcji sprawia, że gracze są zaangażowani i trzymają rękę na pulsie przez całą grę.

2. Lepsze ręce startowe

Mniejsza talia zmienia również szanse na uzyskanie pewnych układów początkowych. Gracze mają większe szanse na otrzymanie rąk premium, takich jak pary pocket, suited-connectors, a nawet strit draws. Zwiększa to potencjał dużych pul i silnych rąk. Gracze, którzy dobrze rozumieją, które ręce należy zagrać i jak mogą połączyć się z planszą, mają większe szanse na odniesienie sukcesu w pokerze z krótkimi taliami.

3. Nowe strategie i techniki

Zmniejszony rozmiar talii oznacza również, że tradycyjne strategie stosowane w Hold'em mogą nie być tak skuteczne w pokerze Short Deck. Otwiera to przed graczami zupełnie nowy świat strategii i technik, które mogą odkrywać i rozwijać. Stanowi wyzwanie dla graczy, aby myśleli bardziej kreatywnie i dostosowywali się do różnych stylów gry, dzięki czemu gra jest o wiele bardziej interesująca i dynamiczna.

4. Większe rozmiary puli

Szybsze tempo, bardziej agresywna gra i wyższy potencjał ręki startowej prowadzą do większych i bardziej ekscytujących puli. Gracze, którzy lubią grać o duże pieniądze, pokochają potencjał ogromnych wypłat w Short Deck Poker. Dodatkowe ryzyko i nagroda zapewniają elektryzujące wrażenia z gry.

5. Niższa wariancja

Podczas gdy Short Deck Poker może mieć większe pule, zmniejszona liczba kart w talii prowadzi do mniejszej liczby możliwości złych uderzeń i pechowych wyników. Zmniejsza to wariancję, czyniąc grę mniej huśtawkową i przyjemniejszą dla graczy szukających bardziej spójnego i niezawodnego doświadczenia.

Podsumowując, Short Deck Poker ma wiele do zaoferowania pokerzystom szukającym nowych i ekscytujących wyzwań. Dzięki większej ilości akcji, lepszym układom początkowym, nowym strategiom, większym pulom i mniejszej wariancji, łatwo zrozumieć, dlaczego ta gra stała się tak popularna wśród entuzjastów pokera na całym świecie.

Najczęstsze błędy w pokerze z krótkimi taliami

Zły dobór rąk

Jednym z najczęstszych błędów w Pokerze Short Deck jest zły dobór rąk. Gracze często rozgrywają zbyt wiele rąk i nie pasują słabych rąk. Ważne jest, aby zrozumieć nowe wartości rąk w Pokerze Short Deck i odpowiednio dostosować swój początkowy zakres rąk. Rozgrywanie zbyt wielu rąk może skutkować utratą znacznej ilości żetonów.

Ignorowanie pozycji

Pozycja ma kluczowe znaczenie w każdej odmianie pokera, a Short Deck Poker nie jest tu wyjątkiem. Ignorowanie pozycji może prowadzić do złych decyzji i kosztownych błędów. Gracze, którzy nie biorą pod uwagę swojej pozycji, są bardziej podatni na wpadanie w pułapkę, wykonywanie marginalnych sprawdzeń i granie z pozycji.

Zbytnie skupianie się na rękach z parą

Short Deck Poker ma znaczący element szczęścia, a skupienie się wyłącznie na rękach par może ograniczyć potencjalną rentowność. Chociaż pary są niezbędne, skupienie się wyłącznie na nich może ograniczyć twój zakres, prowadząc do przewidywalnej gry i mniejszej liczby okazji do blefowania lub value betów.

Niewłaściwy dobór wielkości zakładu

Wielkość zakładów jest kluczowa we wszystkich formach pokera, a Short Deck Poker nie jest inny. Niewłaściwy dobór wielkości zakładu może skutkować utratą value, przyznaniem graczom niewłaściwych szans na wygraną lub narażeniem się na blefy. Niezbędne jest zrozumienie tendencji przeciwników i odpowiednie dostosowanie wielkości zakładów.

Brak dyscypliny

Short Deck Poker może być grą o szybkim tempie, a gracze, którym brakuje dyscypliny, mogą podejmować godne pożałowania decyzje pod wpływem chwili. Utrzymanie koncentracji i dyscypliny jest niezbędne w pokerze Short Deck. Kluczowe jest trzymanie się planu gry, zachowanie cierpliwości i unikanie tiltów.

Wskazówki dotyczące opanowania Pokera Short Deck

1. Zrozumienie zasad

Poker Short Deck ma inny zestaw zasad niż tradycyjny Texas Hold'em. Ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na poznanie i zrozumienie tych zasad przed przystąpieniem do gry. Obejmuje to takie rzeczy, jak to, które karty są usuwane z talii, ranking rąk i sposób działania rund licytacji.

2. Dostosuj swoją strategię

Ponieważ talia jest mniejsza, a ranking rąk jest inny, twoja strategia w pokerze Short Deck również powinna być inna. Na przykład, w tej grze trudniej jest skompletować kolor, więc nie warto za nim gonić tak bardzo, jak w tradycyjnym pokerze. Bądź przygotowany na dostosowanie swojej strategii w trakcie gry.

3. Bądź bardziej agresywny

Poker z krótkimi taliami jest zazwyczaj bardziej agresywną grą, w której gracze częściej obstawiają i podbijają stawki. Częściowo wynika to z faktu, że talia jest mniejsza, więc jest tam więcej silnych rąk. Nie bój się podejmować ryzyka i bądź agresywny w swoich zakładach.

4. Graj ciaśniej

Podczas gdy bycie agresywnym jest ważne w pokerze Short Deck, musisz także selektywnie podchodzić do rozgrywanych rąk. Przy mniejszej liczbie kart w talii szanse na uzyskanie silnej ręki są mniejsze, więc musisz być bardziej cierpliwy i czekać na odpowiednie okazje.

5. Praktyka, praktyka, praktyka

Podobnie jak w przypadku każdej formy pokera, kluczem do opanowania pokera Short Deck jest praktyka. Poświęć trochę czasu na grę w różne odmiany pokera Short Deck online lub z przyjaciółmi, aby poczuć się bardziej komfortowo w tej grze i ulepszaj swoje umiejętności. Przeanalizuj swoją rozgrywkę, aby zidentyfikować obszary gdzie możesz poprawić i pracować nad nimi.

Jak dostosować swoją grę do pokera Short Deck?

Zrozumienie mocy skracania talii

Poker z krótką talią to gra, w której talia została zmniejszona poprzez usunięcie wszystkich kart poniżej 6. Przy mniejszej liczbie kart w grze, ranking rąk w pokerze z krótką talią jest inny, a wiele normalnie silnych rąk traci znaczną wartość. Zrozumienie wpływu skrócenia talii jest kluczowe przy dostosowywaniu swojej gry.

Ponownie oceń swój zakres

W pokerze z krótką talią musisz dostosować swój zakres, aby uwzględnić większe szanse na trafienie silnych rąk. Ponadto, zbyt ciasna gra może prowadzić do przegranych, więc musisz poszerzyć swój zakres i rozegrać więcej rąk. Należy jednak uważać, aby nie rozgrywać zbyt wielu rąk, co zmniejszy twoją zdolność do tworzenia silnych rąk po flopie.

Dostosuj swoją strategię obstawiania

W pokerze z krótką talią zawsze musisz mieć jasną strategię obstawiania dla każdego rozgrywanego rozdania. Musisz także wziąć pod uwagę różne siły rąk i zmniejszyć wielkość swoich zakładów, ponieważ nawet jeśli trafisz silny układ, często jest on podatny na ataki i może zostać łatwo przebity. Dlatego też musisz polegać bardziej na zakładach po flopie, a mniej na zakładach przed flopem.

Bądź agresywny

W pokerze short deck musisz przyjąć agresywny styl gry. Ważne jest, aby stawiać zakłady na wczesnym etapie rozdania, aby zmusić słabych graczy do wczesnego spasowania, co pozwoli ci kontrolować pulę. Dobre zrozumienie agresywnych zakładów po flopie jest również niezbędne do odniesienia sukcesu w pokerze short deck.

Podsumowanie

Dostosowanie gry do pokera short deck wymaga innego podejścia niż tradycyjne gry pokerowe. Zrozumienie wpływu skrócenia talii, ponowna ocena swojego zakresu, dostosowanie strategii obstawiania i bycie agresywnym to ważne kroki, które należy podjąć. Dzięki praktyce możesz opanować pokera short deck i cieszyć się grą.

Znani pokerzyści z krótkimi taliami

Daniel "Jungleman" Cates

Daniel Cates jest uważany za jednego z najlepszych pokerzystów z krótką talią na świecie. Wygrał wiele turniejów i gier cashowych, w tym Triton Super High Roller Series w 2018 roku, gdzie wygrał $5.1 milion. Pojawił się również w kilku programach telewizyjnych, w tym Poker After Dark i High Stakes Poker.

Tom Dwan

Tom Dwan, znany również jako "Durrrr", to legendarny pokerzysta, który znany jest ze swojego agresywnego stylu gry i zamiłowania do gier na wysokie stawki. Gra w pokera short deck od dłuższego czasu i wygrał kilka dużych turniejów, w tym Triton Montenegro Main Event w 2019 roku, gdzie wygrał $3.1 milion.

Jason Koon

Jason Koon jest profesjonalnym pokerzystą, który rywalizuje w pokera short deck od samego początku jego istnienia. Wygrał wiele gier na wysokie stawki i jest znany ze swojego strategicznego stylu gry. Koon wygrał ponad 30 milionów dolarów w turniejach na żywo i jest uważany za jednego z najlepszych pokerzystów na świecie.

Phil Ivey

Phil Ivey jest legendarnym pokerzystą, który gra w pokera z krótkimi taliami od czasu wprowadzenia go do gier na wysokie stawki. Wygrał kilka dużych turniejów, w tym Triton Super High Roller Series w 2018 roku, gdzie wygrał $604,000. Ivey jest znany ze swojego strategicznego stylu gry i umiejętności odczytywania przeciwników.

Justin Bonomo

Justin Bonomo jest zawodowy pokerzysta który od dawna gra w pokera z krótkimi taliami. Wygrał wiele gier na wysokie stawki i jest uważany za jednego z najlepszych pokerzystów short deck na świecie. Bonomo wygrał ponad 49 milionów dolarów w turniejach na żywo i wygrał kilka dużych turniejów w pokera short deck.

 • Daniel Cates
 • Tom Dwan
 • Jason Koon
 • Phil Ivey
 • Justin Bonomo

Turnieje pokera z krótkimi taliami: Ekscytujący nowy format gry

Turnieje Short Deck Poker zyskały dużą popularność w ostatnich latach ze względu na ich szybkie tempo i ekscytujący charakter. W porównaniu do tradycyjnego Texas Hold'em, Short Deck Poker rozgrywany jest przy użyciu mniejszej talii składającej się tylko z 36 kart, gdzie wszystkie karty poniżej sześciu w każdym kolorze są usuwane. Skutkuje to grą, w której silne ręce są częstsze, a akcja jest zawsze intensywna.

W turniejach Short Deck Poker gracze zaczynają z ustaloną liczbą żetonów, a gra przechodzi przez kilka poziomów z rosnącymi blindami i ante. Format turniejowy czyni tę grę jeszcze bardziej ekscytującą, ponieważ gracze muszą walczyć przez kilka rund, aby dotrzeć do stołu finałowego. Zwycięzcą jest gracz, który na koniec gry ma wszystkie żetony.

Ze względu na szybki charakter gry, turnieje Short Deck Poker są idealne dla graczy, którzy lubią wysoką energię i intensywną akcję. Zasady i strategie tej gry są łatwe do nauczenia i nawet nowicjusze mogą je opanować podstawy gry szybka gra. Chociaż Short Deck Poker jest stosunkowo nowym formatem, to już stał się popularną i ekscytującą odmianą pokera.

 • Kluczowe wskazówki:
  1. Zapoznaj się z zasadami i strategiami pokera short deck przed zapisaniem się do turniejów.
  2. Przed wzięciem udziału w turniejach poćwicz swoje umiejętności w pokerze short deck, grając online lub z przyjaciółmi.
  3. Bądź przygotowany na szybkie tempo i intensywność gry, w której gracze często wchodzą all-in ze słabszymi układami.
  4. Dostosuj swoje strategie do liczby graczy przy stole i etapu turnieju.

Podsumowując, turnieje Short Deck Poker to ekscytująca i szybka odmiana tradycyjnej gry, idealna dla graczy, którzy lubią intensywną akcję i szybkie podejmowanie decyzji. Dzięki łatwym do opanowania zasadom i strategiom, Short Deck Poker szybko staje się ulubieńcem wielu entuzjastów pokera i możemy spodziewać się, że w przyszłości zobaczymy znacznie więcej turniejów z tym nowym, ekscytującym formatem.

Opcje pokera short deck online

Wraz ze wzrostem popularności Pokera Short Deck, coraz więcej serwisów pokerowych online oferuje tę ekscytującą odmianę gry. Gracze mogą wybierać spośród wielu opcji gry w Short Deck Poker online.

 • Aplikacje mobilne: Wiele internetowych serwisów pokerowych oferuje obecnie aplikacje mobilne, które umożliwiają graczom grę w Short Deck Poker na smartfonie lub tablecie. Te aplikacje oferują wygodny i łatwy sposób gry w podróży.
 • Platformy internetowe: Niektóre strony pokerowe online oferują platformy internetowe, które pozwalają graczom grać w Short Deck Poker w przeglądarce internetowej. Platformy te są często kompatybilne z szeroką gamą urządzeń i systemów operacyjnych.
 • Turnieje: Turnieje Short Deck Poker stają się coraz bardziej popularne, a wiele stron pokerowych online oferuje obecnie turnieje w tym formacie. Turnieje te oferują szansę na rywalizację z innymi graczami i potencjalnie wygranie dużych nagród.

Wybierając opcję pokera online Short Deck, należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak reputacja strony, łatwość obsługi i ruch graczy. Poświęcenie czasu na zbadanie i porównanie różnych opcji może pomóc w zapewnieniu przyjemnej i satysfakcjonującej gry w pokera online.

Wiadomości i propozycje