data:

Zrozumienie kursów Parlay i sposobu ich obliczania dla większych wygranych

Jeśli chodzi o zakłady sportowe, zakłady parlay są popularnym sposobem na potencjalnie duże wygrane. Zakład parlay łączy dwa lub więcej pojedynczych zakładów w jeden, przy czym wypłata rośnie wraz ze wzrostem liczby zakładów zawartych w parlay. Jednak obliczanie kursów parlay może być nieco trudne, szczególnie dla początkujących graczy.

Jeśli jesteś nowy w zakładach sportowych lub po prostu chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat zakładów parlay, ten kompleksowy przewodnik jest dla Ciebie. W tym artykule omówimy podstawy parlay wyjaśnić, jak obliczyć kursy parlay i podać wskazówki dotyczące maksymalizacji zysków.

Tak więc, niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym graczem, czy początkującym, który chce poprawić swoją grę, czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o obliczaniu kursów parlay.

Zrozumienie parlay w zakładach sportowych

Co to jest parlay?

Parlay w zakładach sportowych to rodzaj zakładu, w którym wiele zakładów jest połączonych na jednym kuponie. Wynik każdego pojedynczego zakładu zależy od poprzedniego. Jeśli którykolwiek z zakładów na kuponie przegra, przegrywa cały zakład parlay. Parlay może składać się z dwóch lub więcej zakładów, maksymalnie tylu, na ile pozwala bukmacher.

Jedną z głównych zalet zakładu parlay jest możliwość wyższej wypłaty. Ponieważ szanse na wygraną w parlay są niższe niż w przypadku pojedynczych zakładów, bukmacherzy oferują wyższe wypłaty za udane parlay. Parlaye są popularnym wyborem wśród obstawiających zakłady sportowe, ponieważ pozwalają im obstawiać wiele gier i potencjalnie wygrywać duże pieniądze przy niższej inwestycji Mostbet.

Jednak im więcej gier wchodzi w skład parlay, tym niższe są stawki szanse na wygraną. Ważne jest, aby pamiętać o tym przy podejmowaniu decyzji, ile zakładów należy uwzględnić w parlayu. Parlays wymagają również, aby obstawiający miał rację w każdym zakładzie, aby wygrać. Może to być trudne, zwłaszcza w przypadku zakładów na underdogów lub spready punktowe.

Aby obliczyć potencjalną wypłatę zakładu parlay, kursy każdego zakładu są mnożone przez siebie. Może to skutkować znacznym wzrostem potencjalnej wypłaty, ale także oznacza, że obstawiający musi mieć rację w każdym zakładzie, aby wygrać. Ogólnie rzecz biorąc, zakład parlay może być zabawnym i potencjalnie opłacalnym sposobem obstawiania wielu gier jednocześnie, ale obstawiający powinni dokładnie rozważyć dodatkowe ryzyko przed postawieniem zakładu parlay.

Zrozumienie parlayów: Jak działają

Parlay to rodzaj zakładu, który łączy wiele zakładów w jeden zakład. Zamiast stawiać pojedyncze zakłady na różne wyniki, obstawiający parlay może postawić zakład na dwa lub więcej wyników, które wystąpią. Aby zakład parlay zakończył się sukcesem, wszystkie wyniki muszą wygrać. Jeśli nawet jeden wynik przegra, cały zakład parlay przegrywa.

Parlays są popularne wśród graczy sportowych, ponieważ oferują szansę na wygranie większej ilości pieniędzy niż byłoby to możliwe w przypadku pojedynczych zakładów. Dzieje się tak, ponieważ kursy na każdy wynik są mnożone razem, tworząc wyższe potencjalne wypłaty. Jednakże, ponieważ każdy wynik musi wygrać, parlaye są ogólnie uważane za zakłady o wyższym ryzyku.

Stawiając zakład parlay, obstawiający wybiera wiele wyników i określa kwotę do postawienia. Kursy na każdy wynik są używane do obliczenia potencjalnej wypłaty za parlay. Ogólnie rzecz biorąc, im więcej wyników zawiera parlay, tym wyższa jest potencjalna wypłata.

Aby zwiększyć szanse na sukces w zakładach parlay, wielu graczy bada i analizuje każdy wynik, aby pomóc w podejmowaniu świadomych decyzji. Chociaż parlay może być satysfakcjonującą strategią obstawiania, wymaga starannego rozważenia i zrozumienia związanego z tym ryzyka.

Znaczenie prawdopodobieństwa w parlayach

Jeśli chodzi o parlay, zrozumienie prawdopodobieństwa jest niezbędne. Prawdopodobieństwo reprezentuje prawdopodobieństwo wystąpienia określonego zdarzenia i jest podstawą, na której opierają się wszystkie zakłady obliczane są kursy.

W przypadku parlay prawdopodobieństwo odgrywa kluczową rolę w określaniu potencjalnej wypłaty. Im więcej zakładów dodasz do parlay, tym mniejsze szanse, że wszystkie Twoje typy będą prawidłowe. W rezultacie ogólne prawdopodobieństwo wygranej parlay spada, co skutkuje wyższymi kursami i wyższymi potencjalnymi wypłatami.

Ważne jest, aby pamiętać, że samo prawdopodobieństwo nie wystarczy, aby zapewnić udany parlay. Analiza statystyczna, wiedza na temat sportu lub wydarzenia, na które obstawiasz, a także odrobina szczęścia również odgrywają rolę. Jednak dogłębne zrozumienie prawdopodobieństwa jest punktem wyjścia dla każdego skutecznego gracza parlay.

 • Obliczanie prawdopodobieństwa: Aby obliczyć prawdopodobieństwo wygranej wszystkich selekcji parlay, pomnóż kursy dla każdego zakładu razem. Na przykład, jeśli masz trzy zakłady z kursem 2.00, 1.90 i 1.80, prawdopodobieństwo wygranej wszystkich trzech zakładów wynosi 2.00 x 1.90 x 1.80 = 6.84. Oznacza to, że istnieje 6.84% szans na wystąpienie wszystkich trzech zdarzeń.
 • Wykorzystanie prawdopodobieństwa do określenia wypłat: Jak wspomniano, po dodaniu większej liczby zakładów do parlay, potencjalna wypłata wzrasta, ponieważ kursy stają się dłuższe. Jednak prawdopodobieństwo wygranej wszystkich selekcji spada, co utrudnia wygraną. Jako obstawiający, to od Ciebie zależy określenie najlepszego miejsca między ryzykiem a nagrodą w oparciu o Twoje zaufanie do dokonanych wyborów i potencjalnej wypłaty.

Obliczanie kursów parlay

Parlays to rodzaj zakładu, który pozwala łączyć wiele zakładów w jeden, z wyższymi potencjalnymi wypłatami niż w przypadku pojedynczych zakładów. Jednak obliczenie kursów parlay może być nieco bardziej skomplikowane niż po prostu zsumowanie kursów każdego pojedynczego zakładu.

Aby obliczyć kursy parlay, musisz najpierw zrozumieć, w jaki sposób obliczane są kursy poszczególnych zakładów. Dodatkowo, musisz znać liczbę zakładów, które uwzględniasz w parlayu. Następnie można pomnożyć kursy każdego pojedynczego zakładu razem, co da ogólny kurs parlay.

Im więcej zakładów zostanie włączonych do parlay, tym wyższa będzie potencjalna wypłata, ale tym mniejsze szanse na wygraną. Ważne jest, aby dokładnie rozważyć kursy i prawdopodobieństwo każdego pojedynczego zakładu przed włączeniem go do parlay, ponieważ jeden przegrany zakład może spowodować utratę całego parlay.

Dostępnych jest wiele internetowych bukmacherów i kalkulatorów, które pomagają obliczyć kursy parlay, biorąc pod uwagę kursy każdego pojedynczego zakładu i liczbę zawartych zakładów. Według zrozumienie kursów W przypadku parlay, możesz zrobić więcej świadome decyzje i potencjalnie zarobić większe wypłaty.

Jak obliczyć kursy na parlay z różnymi formatami kursów

Amerykańskie kursy

Aby obliczyć kursy parlay z amerykańskim formatem kursów, należy pomnożyć wszystkie kursy razem, a następnie dodać jeden do wyniku. Na przykład, jeśli masz zakład parlay z trzema drużynami z kursami -150, +150 i -200, obliczenia będą następujące: (-150 x 1.5) x (1 + 1.5) x (-200 x 2) x (1 + 2) = 10,800. Oznacza to, że zakład o wartości 100 USD na ten parlay skutkowałby wypłatą w wysokości 10 900 USD, wliczając w to pierwotną stawkę.

Kurs dziesiętny

Obliczanie kursów parlay z kursami dziesiętnymi jest prostsze. Wystarczy pomnożyć przez siebie kursy dziesiętne, aby otrzymać kurs parlay. Na przykład, jeśli masz zakład na parlay z trzema drużynami z kursami po przecinku 1.5, 2.5 i 1.8, obliczenie wyglądałoby następująco: 1.5 x 2.5 x 1.8 = 6.75. Oznacza to, że zakład o wartości 100 USD na ten parlay skutkowałby wypłatą w wysokości 675 USD, wliczając w to pierwotną stawkę.

Kursy ułamkowe

Aby obliczyć kursy parlay z kursami ułamkowymi, należy przekonwertować je na kursy dziesiętne, a następnie postępować zgodnie z tą samą procedurą, co w przypadku kursów dziesiętnych. Na przykład, jeśli masz zakład parlay z trzema drużynami z kursami ułamkowymi 3/4, 2/1 i 4/5, konwersja na kursy dziesiętne będzie następująca: 0.75 x 2.0 x 0.8 = 1.2. W związku z tym kurs na parlay wynosi 1.2, a zakład o wartości 100 USD na tę parlay skutkowałby wypłatą w wysokości 220 USD, w tym pierwotną stawką.

Rozumiejąc, jak obliczać kursy parlay z różnymi formatami kursów, możesz zmaksymalizować swoje potencjalne wygrane. Pamiętaj, że im więcej drużyn dodasz do zakładu parlay, tym większe ryzyko, ale także wyższa możliwa wypłata. Jak zawsze, obstawiaj odpowiedzialnie i baw się dobrze!

Ryzyko i nagroda w zakładach typu parlay

Parlay to popularny sposób dla obstawiających zakłady sportowe, aby potencjalnie zwiększyć swoje wygrane. Jednak z możliwością większych wypłat wiąże się zwiększone ryzyko. Zakład parlay polega na połączeniu dwóch lub więcej zakładów w jeden zakład, przy czym wszystkie selekcje muszą wygrać, aby obstawiający wygrał zakład.

Chociaż szanse na wygraną w zakładzie parlay maleją z każdą dodatkową selekcją, potencjalna wypłata może być znacznie wyższa niż w przypadku pojedynczego zakładu. Ważne jest, aby obstawiający rozważyli ryzyko i nagrodę przed postawieniem zakładu parlay.

Jednym z czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zawieraniu zakładu parlay, jest różnica w kursach między selekcjami. Jeśli wszystkie selekcje mają takie same kursy, wypłata będzie po prostu iloczynem kursów dla każdej selekcji. Jeśli jednak istnieje znaczna różnica w kursach między selekcjami, wypłata może być mocno wypaczona na korzyść selekcji z wyższymi kursami.

 • Ryzyko: Zakłady Parlay mogą być ryzykowne ze względu na niższe szanse na wygraną przy wielu selekcjach.
 • Nagroda: Zakłady Parlay oferują możliwość większych wypłat niż zakłady pojedyncze.
 • Czynniki do rozważenia: Różnice w kursach między selekcjami i ogólna tolerancja ryzyka.

Ogólnie rzecz biorąc, zakłady parlay mogą być świetnym sposobem na potencjalne zwiększenie wygranych, ale ważne jest, aby obstawiający dokładnie rozważyli ryzyko i nagrodę przed postawieniem zakładu.

Strategie budowania udanej parlay

Jeśli chcesz zbudować udany parlay, jedną z ważnych strategii jest przeprowadzenie badań. Powinieneś dokładnie przestudiować drużyny lub graczy, na których rozważasz obstawianie. Poszukaj mocnych i słabych stron, historii ostatnich wyników i wszelkich istotnych statystyk, które mogą mieć wpływ na wynik gry lub wydarzenia.

Inną kluczową strategią jest dywersyfikacja parlaya. Nie wybieraj tylko drużyn lub zawodników z jednej dyscypliny sportowej lub ligi, ani nie polegaj zbyt mocno na jednym typie zakładu (np. wszystkie spready punktowe lub wszystkie moneylines). Zamiast tego staraj się mieszać i wybierać zakłady z różnych dyscyplin sportowych, lig i typów zakładów.

Ważne jest również, aby realistycznie oceniać swoje szanse na wygraną. Nie próbuj trafić ogromnego parlaya z ogromnymi kursami, ponieważ prawdopodobieństwo wygranej maleje z każdym dodatkowym zakładem dodanym do parlaya. Zamiast tego należy dążyć do skromniejszych kursów, które są nadal osiągalne przy starannej selekcji i badaniach.

Na koniec warto rozważyć skorzystanie z kalkulatora parlay, który pomoże oszacować potencjalną wypłatę i określić najlepszą kombinację zakładów, aby zmaksymalizować szanse na sukces. Korzystając z tego narzędzia, możesz łatwiej zwizualizować potencjalne wyniki różnych kombinacji parlay i odpowiednio dostosować swoje zakłady.

 • Zrób rozeznanie
 • Dywersyfikacja parlay
 • Realistyczne podejście do kursów
 • Używaj kalkulatora parlay

Najczęstsze błędy, których należy unikać podczas obstawiania parlayów

Wybieranie zbyt wielu drużyn

Jednym z największych błędów, jakie można popełnić podczas obstawiania parlayów, jest próba uwzględnienia zbyt wielu drużyn. Chociaż może się to wydawać dobrą strategią, aby zwiększyć potencjalną wypłatę, w rzeczywistości każda drużyna dodana do zakładu zwiększa tylko szanse na przegraną jednej z nich. Zamiast obstawiać parlay z sześcioma lub siedmioma drużynami, spróbuj zawęzić go do dwóch lub trzech.

Brak analizy drużyn

Innym często popełnianym błędem jest nie sprawdzanie drużyn, na które obstawiasz. Ważne jest, aby spojrzeć na ich obecną formę, stan kontuzji i mecze, z którymi będą musieli się zmierzyć. Ślepe obstawianie drużyny bez należytej staranności to przepis na katastrofę.

Ignorowanie kursów

Łatwo jest również dać się wciągnąć w potencjalną wypłatę parlay i zignorować kursy. Chociaż parlay z siedmioma drużynami może oferować ogromną wypłatę, szanse na to, że faktycznie trafi, są niewiarygodnie niskie. Nie bój się obstawiać mniejszych parleyów z lepszymi kursami, jeśli oznacza to zwiększenie szans na wygraną.

Obstawianie sercem

Wreszcie, jeden z największych błędów można zarobić obstawianie zakładów na parlays to obstawianie sercem zamiast głową. Łatwo jest być stronniczym w stosunku do swoich ulubionych drużyn lub graczy, ale może to zaciemnić Twoją ocenę i prowadzić do złych zakładów. Zawsze staraj się podchodzić do każdego zakładu obiektywnie i podejmuj decyzje w oparciu o fakty, a nie osobiste odczucia.

Maksymalizacja zysku z parlay poprzez hedging

Parlay to rodzaj zakładu, który łączy dwa lub więcej zakładów w jeden zakład. Podczas gdy zakłady parlay mogą oferować wyższe wypłaty niż zakłady indywidualne, ryzyko również wzrasta. Jednym ze sposobów na zminimalizowanie ryzyka i zmaksymalizowanie zysku jest hedging.

Hedging obejmuje stawianie dodatkowych zakładów w celu zmniejszenia potencjalnych strat. Na przykład, jeśli zakład parlay obejmuje trzy różne gry, a dwie gry już wygrały, obstawiający może zabezpieczyć się, stawiając dodatkowy zakład na pozostałą grę, co zapewni zysk niezależnie od wyniku tej konkretnej gry.

Chociaż hedging zmniejsza maksymalną potencjalną wypłatę, zwiększa również szanse na wygraną i może pomóc zapewnić zysk. Ważne jest jednak, aby przed hedgingiem ocenić potencjalny zwrot z inwestycji i upewnić się, że dodatkowy zakład nie przekracza potencjalnego zysku.

Ogólnie rzecz biorąc, wykorzystanie strategii hedgingowych może być przydatnym narzędziem do maksymalizacji zysków z zakładów parlay, zwłaszcza gdy wynik konkretnej gry jest niepewny. Chociaż może to zmniejszyć potencjalną wypłatę, może również obniżyć ogólne ryzyko i zwiększyć szanse na osiągnięcie zysku.

Zakłady Parlay na różne rodzaje sportów

Zakłady Parlay to popularna forma zakładów sportowych, w której obstawiający stawia pojedynczy zakład na wynik dwóch lub więcej wydarzeń sportowych. Parlay wypłaca wyższe kursy niż pojedynczy zakład, ale wiąże się również z wyższym ryzykiem, ponieważ wszystkie wydarzenia w parlayu muszą wygrać, aby obstawiający wygrał zakład.

Zakłady Parlay można obstawiać na różne rodzaje sportów, w tym piłkę nożną, koszykówkę i baseball. W piłce nożnej zakład parlay NFL może obejmować zakłady na spready punktowe w wielu meczach lub kombinację spreadów punktowych i sum. W koszykówce, zakład parlay NBA może obejmować zakłady na moneyline kilku meczów lub sumy powyżej/poniżej różnych pojedynków.

W przypadku baseballu zakład parlay może obejmować obstawianie kilku meczów tego samego dnia lub nawet wielu meczów w serii. Zakłady na kombinację moneylines, run lines i totals są również powszechne w parlayach baseballowych.

Niezależnie od sportu, atrakcyjność zakładów parlay polega na potencjalnej wypłacie. Udany zakład parlay z kilkoma wynikami o wyższych kursach może skutkować znaczną wypłatą dla obstawiającego. Ważne jest jednak, aby zrozumieć wyższe ryzyko związane z zakładami parlay i zachować ostrożność podczas obstawiania tego typu zakładów.

Porównanie zakładów Parlay z zakładami Straight

Czym są zakłady proste??

Zakłady proste to popularny rodzaj zakładów sportowych, w których pojedynczy zakład jest stawiany na wynik pojedynczego wydarzenia. Ten rodzaj zakładu jest prosty i nieskomplikowany i często jest pierwszym wyborem dla początkujących graczy lub tych, którzy chcą postawić niewielkie kwoty. W przypadku zakładów prostych kursy są oparte na prawdopodobieństwie wystąpienia pojedynczego zdarzenia, a potencjalna wypłata jest oparta na tych kursach. Obstawiający wygrywa lub przegrywa w zależności od tego, czy obstawiony wynik się spełni.

Czym są zakłady Parlay?

Z drugiej strony, zakłady Parlay obejmują wiele zdarzeń, aby obstawiający mógł wygrać. Zamiast stawiać pojedyncze zakłady na każde wydarzenie, obstawiający łączy swoje zakłady w jeden zakład parlay. Ten rodzaj zakładu może skutkować znacznie wyższymi wypłatami, ponieważ kursy na Każde wydarzenie jest łączone, tworząc potencjalnie duży zwrot z inwestycji. Jednak ryzyko jest również wyższe, ponieważ obstawiający musi poprawnie przewidzieć wynik każdego wydarzenia, aby wygrać swój zakład parlay.

Porównanie kursów i wypłat

Porównując zakłady proste z zakładami parlay, ważne jest, aby wziąć pod uwagę kursy i potencjalne wypłaty każdego z nich. W przypadku zakładów prostych, kursy są oparte na prawdopodobieństwie wystąpienia pojedynczego zdarzenia, a potencjalna wypłata jest oparta na tych kursach. W przypadku zakładów parlay, kursy są łączone dla każdego wydarzenia, a potencjalna wypłata jest oparta na połączonych kursach. Oznacza to, że zakłady parlay mogą skutkować znacznie wyższymi wypłatami niż zakłady proste, ale ryzyko przegranej jest również wyższe.

Na przykład, jeśli obstawiający postawi 10 USD na pojedyncze wydarzenie z kursem 2:1, jego potencjalna wypłata wyniesie 20 USD (stawka 10 USD + zysk 10 USD). Jeśli jednak ten sam obstawiający postawi zakład parlay na dwa wydarzenia z tymi samymi kursami 2:1, jego potencjalna wypłata wyniesie 50 USD (stawka 10 USD + zysk 40 USD), zakładając, że oba wydarzenia zostaną poprawnie wytypowane. Podczas gdy potencjalna wypłata jest znacznie wyższa w przypadku zakładu parlay, ryzyko przegrania obu zdarzeń i utraty całej stawki jest również wyższe.

Ostatecznie decyzja pomiędzy obstawianiem zakładów prostych i zakładów parlay sprowadza się do osobistych preferencji obstawiającego i jego tolerancji na ryzyko. Zakłady proste oferują niższe ryzyko i potencjalnie niższe wypłaty, podczas gdy zakłady parlay oferują wyższe ryzyko i potencjalnie wyższe wypłaty. Zrozumienie różnic między tymi dwoma rodzajami zakładów może pomóc graczom w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji podczas obstawiania zakładów.

Parlay vs. Zakłady teaser: Jaka jest różnica?

Zakłady parlay

Zakład parlay to pojedynczy zakład, który łączy dwa lub więcej pojedynczych zakładów w jeden. Aby wygrać zakład parlay, każdy zakład w parlay musi wygrać. Jeśli jakikolwiek pojedynczy zakład w parlay przegra, cały zakład jest przegrany. Zakłady Parlay mają tendencję do wypłacania znacznie wyższych kursów niż zakłady indywidualne, ponieważ szanse na wygraną maleją z każdym dodatkowym zakładem dodanym do parlay.

Zakłady teaser

Zakład teaser to rodzaj zakładu parlay, który pozwala obstawiającemu dostosować spread punktowy każdego pojedynczego zakładu w parlay o określoną liczbę punktów w zamian za obniżone kursy. Zaletą zakładu teaser jest to, że może on być łatwiejszy do wygrania niż tradycyjny zakład parlay, ponieważ spread punktowy jest dostosowany na korzyść obstawiającego.

Kluczowe różnice

Główna różnica między zakładem parlay a zakładem teaser polega na tym, że zakład teaser pozwala obstawiającemu dostosować spread punktowy na swoją korzyść, podczas gdy zakład parlay wymaga, aby wszystkie zakłady w zakładzie były prawidłowe, aby wygrać. Dodatkowo, zakłady teaser oferują niższe wypłaty niż zakłady parlay ze względu na zwiększone szanse na wygraną. Z kolei zakłady parlay oferują wyższe wypłaty, ponieważ są trudniejsze do wygrania. Ostatecznie decyzja o postawieniu zakładu na parlay lub teaser zależy od indywidualnych preferencji gracza i jego strategii obstawiania.

Maksymalizacja potencjalnych wypłat dzięki kartom Parlay

Zakłady Parlay mogą być niezwykle lukratywne, gdy wiele zakładów jest połączonych razem. Stawiając pojedynczy zakład na wynik dwóch lub więcej wydarzeń, gracz może potencjalnie uzyskać znacznie wyższą wypłatę niż w przypadku postawienia pojedynczych zakładów na każde wydarzenie. Aby zmaksymalizować potencjalne wypłaty za pomocą kart parlay, należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

 • Wybieraj wydarzenia z korzystnymi kursami: Tworząc kartę parlay, ważne jest, aby zbadać i wybrać wydarzenia z najlepszymi możliwymi kursami. Zwiększa to prawdopodobieństwo wygrania każdego pojedynczego zakładu i ostatecznie całej parlay.
 • Ograniczenie liczby zdarzeń: Podczas gdy dodanie większej liczby wydarzeń do karty parlay zwiększa potencjalną wypłatę, zwiększa to również prawdopodobieństwo, że jedno wydarzenie nie rozegra się zgodnie z oczekiwaniami, co skutkuje przegranym zakładem. Ograniczenie liczby wydarzeń do czterech lub pięciu może pomóc zrównoważyć stosunek ryzyka do zysku.
 • Weź pod uwagę rodzaj wydarzeń: Karty parlay mogą zawierać zakłady na różne dyscypliny sportowe, ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę rodzaj wybieranych wydarzeń. Na przykład obstawianie dwóch meczów piłki nożnej i jednego meczu piłki nożnej może nie być najlepszą kombinacją, ponieważ zasady i wyniki tych sportów znacznie się różnią.
 • Poznaj zasady kart parlay: Każdy bukmacher ma inne zasady dotyczące kart parlay, w tym maksymalne wypłaty i ograniczenia dotyczące niektórych rodzajów zakładów. Zrozumienie tych zasad może pomóc graczom wybrać wydarzenia, które zmaksymalizują ich potencjalną wypłatę zgodnie z wytycznymi bukmachera.

Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, gracze mogą tworzyć karty parlay, które oferują wyższą potencjalną wypłatę, jednocześnie minimalizując związane z tym ryzyko. Ważne jest, aby zawsze grać odpowiedzialnie i nigdy nie stawiać więcej, niż można sobie na to pozwolić.

Zrozumienie zasady parlay push

Stawiając zakład parlay, ważne jest, aby zrozumieć zasadę parlay push. Zasadniczo, jeśli jeden z zakładów w Twoim parlay wypchnie (zremisuje), kursy na pozostałe zakłady zostaną skorygowane.

Załóżmy na przykład, że stawiasz parlay na trzy drużyny z następującymi zakładami:

 • Drużyna A wygra co najmniej 7 punktami
 • Drużyna B wygra co najmniej 3 punktami
 • Drużyna C zdobędzie co najmniej 10 punktów

Jeśli drużyny A i B wygrają swoje mecze, ale drużyna C przegra (zremisuje), kursy na Twój parlay zostaną dostosowane do parlayu składającego się tylko z drużyn A i B.

Oznacza to, że jeśli pierwotnie postawiłeś zakład o wartości 100 USD na parlay z trzema drużynami po kursie 6/1, a został on zmieniony na parlay z dwoma drużynami po kursie 2/1, Twoja potencjalna wypłata zmniejszyłaby się z 700 USD do 300 USD.

Ważne jest, aby pamiętać, że reguła push parlay może mieć znaczący wpływ na potencjalną wypłatę, dlatego zawsze warto wziąć pod uwagę możliwość push podczas obstawiania zakładów parlay.

Zasoby online zawierające informacje i analizy dotyczące parlay

Strony internetowe bukmacherów

Witryny bukmacherskie oferują informacje i analizy dotyczące zakładów parlay. Te strony internetowe zapewniają kursy, statystyki i analizy ekspertów dla różnych wydarzeń sportowych. Użytkownicy mogą odkrywać różne opcje zakładów i porównywać kursy na różnych rynkach. Bookmaker i Bovada to popularne strony z zakładami sportowymi, które dostarczają wiarygodnych i dokładnych informacji na temat zakładów parlay.

Fora bukmacherskie

Fora bukmacherskie to społeczności internetowe, w których gracze dzielą się swoimi spostrzeżeniami i opiniami na temat różnych zakładów parlay. Użytkownicy mogą wchodzić w interakcje z innymi graczami, uczyć się od ekspertów i zadawać pytania związane z zakładami parlay. Fora te dostarczają cennych informacji na temat różnych wydarzeń sportowych i pomagają obstawiającym podejmować świadome decyzje. Niektóre popularne fora bukmacherskie obejmują Reddit Sports Betting, Covers i SBR Forum.

Podcasty z zakładami sportowymi

Podcasty z zakładami sportowymi są doskonałym źródłem informacji i analiz dotyczących parlay. Te podcasty przedstawiają ekspertów, którzy oferują spostrzeżenia, prognozy i strategie obstawiania różnych wydarzeń sportowych. Użytkownicy mogą słuchać tych podcastów i dowiedzieć się o różnych zakładach parlay oraz o tym, jak zmaksymalizować ich szanse. Niektóre popularne podcasty dotyczące zakładów sportowych to The Favorites by The Action Network, Bet the Board i Beating the Book.

Narzędzia analizy sportowej

Narzędzia analityki sportowej wykorzystują analizę danych i techniki modelowania do przewidywania wyników różnych wydarzeń sportowych. Narzędzia te zapewniają wgląd w wyniki różnych drużyn i graczy oraz pomagają obstawiającym w podejmowaniu świadomych decyzji. Użytkownicy mogą badać różne scenariusze parlay i analizować kursy różnych opcji zakładów. Niektóre popularne narzędzia do analizy sportowej to SportsLine, FantasyPros i Bet Labs.

Konta w mediach społecznościowych

Konta analityków i ekspertów sportowych w mediach społecznościowych mogą być cennym źródłem informacji i analiz dotyczących parlay. Użytkownicy mogą śledzić te konta, aby otrzymywać aktualizacje dotyczące różnych wydarzeń sportowych, prognoz i strategii obstawiania. Twitter jest popularną platformą dla analityków i ekspertów sportowych, a użytkownicy mogą śledzić konta takie jak @SportsInsights, @RJinVegas i @ActionNetworkHQ, aby uzyskać cenne informacje na temat zakładów parlay.

Często zadawane pytania dotyczące zakładów Parlay

Co to jest zakład parlay?

Zakład parlay to rodzaj zakładu, w którym łączy się wiele zakładów w jeden. Aby wygrać parlay, należy wygrać wszystkie zakłady indywidualne. Im więcej zakładów dodasz do parlay, tym wyższa będzie potencjalna wypłata.

Jak obliczyć kurs zakładu parlay??

Aby obliczyć kurs zakładu parlay, należy pomnożyć razem kursy poszczególnych zakładów. Na przykład, jeśli masz parlay z trzema zakładami o kursach +150, -110 i +200, całkowity kurs wyniesie +6600 (1).5 x -1.1 x 2).

Co się stanie, jeśli jeden z moich zakładów w parlay przegra??

Jeśli jeden z zakładów w parlay przegra, cały zakład parlay przegra. Nie otrzymasz żadnej wypłaty za zakład.

Czy mogę łączyć różne rodzaje zakładów, takie jak moneyline i point spread??

Tak, można łączyć różne rodzaje zakładów. Jedynym wymogiem jest to, że muszą one dotyczyć różnych wydarzeń lub gier. Na przykład, można połączyć zakład moneyline na mecz koszykówki z zakładem point spread na mecz piłki nożnej.

Czy istnieje maksymalna liczba zakładów, które mogę dodać do parlay??

Nie ma maksymalnej liczby zakładów, które można dodać do parlay, ale niektórzy bukmacherzy mogą mieć limit maksymalnej wypłaty za zakład parlay.

Czy zakłady parlay to dobry sposób na zarabianie pieniędzy??

Zakłady Parlay mają potencjał wysokich wypłat, ale są też bardzo trudne do wygrania. Są one ogólnie uważane za zakłady o wysokim ryzyku i wysokiej wygranej. To Ważne jest, aby pamiętać, że Im więcej zakładów dodasz do parlay, tym mniejsze są Twoje szanse na wygraną.

Wiadomości i propozycje