data:

Zrozumienie kursów: co oznaczają i jak je przeliczać?

Niezależnie od tego, czy jesteś zapalonym hazardzistą, czy zwykłym fanem sportu, zrozumienie koncepcji kursów jest kluczowe. Kursy to liczbowe wyrażenie prawdopodobieństwa wystąpienia określonego zdarzenia. Są one używane do określenia wypłaty zakładu lub prawdopodobieństwa wystąpienia określonego wyniku w wydarzeniu sportowym.

Jednak kursy mogą być mylące dla początkujących, ponieważ występują w różnych formatach, takich jak dziesiętny, ułamkowy i amerykański. Każdy format przedstawia prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia w inny sposób. Dlatego ważne jest, aby mieć pełne zrozumienie kursów, aby podejmować świadome decyzje w branży bukmacherskiej lub sportowej.

W tym przewodniku omówimy znaczenie kursów, wyjaśnimy różne formaty i podamy przykłady ich zastosowania. Pod koniec tego artykułu lepiej zrozumiesz, jak działają kursy i poczujesz się pewniej podczas obstawiania zakładów lub przewidywania wydarzeń sportowych.

Zrozumienie znaczenia kursów: kompleksowy przewodnik

Pojęcie kursów

Kursy to sposób wyrażania prawdopodobieństwa zdarzenia. Mogą być one reprezentowane na różne sposoby, w tym w postaci dziesiętnej, ułamkowej lub procentowej. Zrozumienie, jak działają kursy, jest niezbędne do podejmowania świadomych decyzji podczas obstawiania.

Rodzaje kursów

Istnieją trzy główne rodzaje kursów: Amerykańskie, dziesiętne i ułamkowe. Kursy amerykańskie są wyrażane za pomocą znaku plus lub minus i wskazują, ile pieniędzy trzeba postawić, aby wygrać 100 USD lub ile można wygrać, stawiając 100 USD Mostbet. Kursy dziesiętne pokazują, ile pieniędzy można wygrać za każdy postawiony 1 USD, podczas gdy kursy ułamkowe pokazują, ile można wygrać w stosunku do postawionej kwoty.

Prawdopodobieństwo i kursy

Prawdopodobieństwo i kursy są ściśle powiązanymi pojęciami. Prawdopodobieństwo to prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia, podczas gdy kursy reprezentują stosunek liczby korzystnych wyników do liczby niekorzystnych wyników. Prawdopodobieństwo można przeliczyć na kursy i odwrotnie za pomocą prostych wzorów.

Wykorzystanie kursów w zakładach

Podczas obstawiania zakładów kluczowe znaczenie ma zrozumienie kursów i ich związku z prawdopodobieństwem wygranej lub przegranej. Możesz użyć kursów, aby obliczyć potencjalną wygraną lub określić prawdopodobieństwo wystąpienia określonego wyniku. Istotne jest również ustalenie budżetu i podejmowanie świadomych decyzji w oparciu o badania i analizy.

Znaczenie odpowiedzialnego hazardu

Chociaż obstawianie może być przyjemne i ekscytujące, ważne jest, aby praktykować odpowiedzialny hazard. Oznacza to ustalenie limitów dotyczących tego, ile zakład i jak często, unikanie pogoni za stratami i szukanie pomocy w przypadku wystąpienia problemu z hazardem.

Rodzaje kursówReprezentacja
Kursy amerykańskie-150 lub +150
Kursy dziesiętne1.50 lub 2.00
Kursy ułamkowe3/2 lub 2/1
 • Zrozumienie pojęcia kursów i ich związku z prawdopodobieństwem.
 • Poznaj różne rodzaje kursów i dowiedz się, jak je przeliczać.
 • Korzystaj z kursów, aby podejmować świadome decyzje podczas obstawiania.
 • Praktykowanie odpowiedzialnego hazardu i szukanie pomocy, jeśli pojawi się problem.

Dlaczego zrozumienie kursów jest ważne

Wiedza o tym, jak interpretować kursy, jest niezbędna nie tylko dla profesjonalnych graczy, ale także dla zwykłych graczy. Zrozumienie kursów pozwala na podejmować bardziej świadome decyzje przy zawieraniu zakładów, unikanie potencjalnych strat i maksymalizacja wygranych.

Wiedząc, jak analizować kursy, obstawiający mogą ocenić prawdopodobieństwo określonego wyniku i porównać je z oferowanymi kursami. Może to pomóc w określeniu, czy warto postawić konkretny zakład i czy potencjalna wypłata uzasadnia ryzyko.

Co więcej, zrozumienie kursów może również pomóc w pogłębieniu wiedzy na temat konkretnego sportu lub wydarzenia, na które obstawia się zakłady. Ucząc się, w jaki sposób obliczane są kursy i jak odzwierciedlają one prawdopodobieństwo wystąpienia określonych wyników, mogą uzyskać wgląd w strategie i czynniki, które wpływać na te wyniki.

Ogólnie rzecz biorąc, zrozumienie kursów jest ważnym krokiem dla każdego, kto chce obstawiać sport, gry lub inne wydarzenia. Dzięki tej wiedzy mogą podejmować bardziej świadome decyzje i potencjalnie zwiększyć swoje szanse na sukces.

Rodzaje kursów

Jeśli chodzi o zakłady sportowe, istnieją różne rodzaje kursów, które należy zrozumieć. Najpopularniejsze rodzaje kursów to kursy dziesiętne, kursy ułamkowe i kursy amerykańskie.

Kursy dziesiętne: Te kursy są wyrażone jako ułamek dziesiętny, na przykład 2.50. Aby obliczyć potencjalną wygraną, wystarczy pomnożyć stawkę przez kurs dziesiętny. Na przykład, jeśli postawisz 100 $ na kurs 2.50, potencjalna wygrana wyniesie 250 USD.

Kursy ułamkowe: Kursy te są wyrażone jako ułamek, np. 5/2. Pierwsza liczba reprezentuje potencjalną wygraną, podczas gdy druga liczba reprezentuje stawkę. Na przykład, jeśli postawisz 50$ na kurs 5/2, Twoja potencjalna wygrana wyniesie 125$.

Kursy amerykańskie: Te kursy są wyrażone jako liczba dodatnia lub ujemna, na przykład +150 lub -200. Dodatnie kursy wskazują, ile można wygrać w zakładzie za 100 USD, podczas gdy ujemne kursy wskazują, ile trzeba postawić, aby wygrać 100 USD. Na przykład, jeśli postawisz 100 USD na kurs +150, Twoja potencjalna wygrana wyniesie 150 USD.

Zrozumienie różnych rodzajów kursów jest niezbędne do skutecznego obstawiania. Przed postawieniem zakładu sprawdź, jakiego rodzaju kursów używa Twój bukmacher.

Zrozumienie kursów dziesiętnych

Kursy dziesiętne są popularnym rodzajem kursów, które są używane w wielu częściach świata, w tym w Europie, Azji i Australii. Są one również czasami nazywane kursami europejskimi, ponieważ są powszechnie stosowane w europejskich bukmacherach.

Kursy dziesiętne są prezentowane w postaci liczby z dwoma lub więcej miejscami po przecinku, takimi jak 1.85 lub 2.50. Liczba ta wskazuje całkowitą wypłatę za wygrany zakład, w tym pierwotną stawkę.

Na przykład, jeśli postawisz 10 € na drużynę z kursem dziesiętnym 1.85, i wygrają grę, całkowita wypłata wyniesie €18.50 (10 x 1.85). Obejmuje to pierwotną stawkę 10 € plus 8 €.50 w wygranych.

Jedną z zalet kursów dziesiętnych jest to, że są one bardzo łatwe do zrozumienia i obliczenia. Możesz szybko określić potencjalną wypłatę dla dowolnego zakładu, mnożąc kursy dziesiętne przez kwotę stawki.

Ważne jest, aby pamiętać, że im wyższe kursy dziesiętne, tym mniej prawdopodobne jest, że drużyna lub zawodnik wygra mecz lub wydarzenie. Dlatego zakład z wyższymi kursami będzie generalnie miał wyższą wypłatę, ale wiąże się również z wyższym poziomem ryzyka.

Ogólnie rzecz biorąc, kursy dziesiętne są użytecznym i prostym sposobem na zrozumienie potencjalnych wypłat dla różnych zakładów. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym graczem sportowym, czy dopiero zaczynasz, zrozumienie znaczenia kursów dziesiętnych jest istotną częścią dokonywania świadomych i udanych zakładów.

Zrozumienie znaczenia kursów: kompleksowy przewodnik

Kursy ułamkowe

Kursy ułamkowe są jednym z najpopularniejszych sposobów przedstawiania kursów w świecie zakładów sportowych i hazardu. Są one często używane w Wielkiej Brytanii i innych częściach Europy. Kursy ułamkowe reprezentują stosunek kwoty pieniędzy, które można wygrać, do kwoty pieniędzy, które są obstawiane. Kursy te są zazwyczaj przedstawiane w postaci ułamka, takiego jak 2/1 lub 5/2.

Gdy widzisz ułamkowy stosunek kursów, liczba po lewej stronie reprezentuje kwotę pieniędzy, którą można wygrać, podczas gdy liczba po prawej stronie reprezentuje kwotę pieniędzy, którą należy postawić. Na przykład, jeśli widzisz kurs 2/1, oznacza to, że za każdy postawiony 1 USD możesz wygrać 2 USD. Jeśli więc postawisz 10 USD po kursie 2/1 i wygrasz, otrzymasz łącznie 20 USD (10 USD pierwotnego zakładu + 10 USD wygranej).

Jeśli widzisz kurs 1/3, oznacza to, że za każde postawione 3$ możesz wygrać 1$. Jeśli więc postawisz 30 USD po kursie 1/3 i wygrasz, otrzymasz łącznie 40 USD (30 USD pierwotnego zakładu + 10 USD wygranej).

Jeśli chodzi o kursy ułamkowe, ważne jest, aby zrozumieć, że kursy reprezentują prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia. Im wyższy kurs, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia i odwrotnie. Tak więc, jeśli widzisz kurs 10/1 na konkretnego konia wygrywającego wyścig, oznacza to, że bukmacher uważa, że istnieje niskie prawdopodobieństwo, że ten koń wygra. Z drugiej strony, jeśli widzisz kurs 1/10 na konia, oznacza to, że bukmacher uważa, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że ten koń wygra.

Kursy amerykańskie

Kursy amerykańskie to popularny sposób przedstawiania kursów zakładów w Stanach Zjednoczonych. Kursy te są prezentowane w formie dodatniej lub ujemnej.

 • Kursy dodatnie kwota pieniędzy wygrana z zakładu o wartości 100 USD. Na przykład, jeśli kurs wynosi +150, wygrałbyś $150 za każde postawione $100.
 • Ujemne kursy oznaczają kwotę pieniędzy, którą należy postawić, aby wygrać 100 USD. Na przykład, jeśli kurs wynosi -150, musisz postawić 150 $, aby wygrać 100 $.

Amerykańskie kursy mogą być początkowo mylące, ale łatwo je zrozumieć, gdy już się je zrozumie. Kursy dodatnie są używane dla underdogów, podczas gdy kursy ujemne są używane dla faworytów. Ponadto, amerykańskie kursy są często używane w zakładach sportowych, więc zrozumienie tych kursów może być bardzo pomocne przy obstawianiu zakładów.

KursZwycięski zakładPrzegrany zakład
+150$150$100
-150$100$150

Jak widać w tabeli, dodatnie kursy oferują wyższą wypłatę za wygrany zakład, ale wymagają również wyższego zakładu początkowego. Z drugiej strony, ujemne kursy oferują niższą wypłatę za wygrany zakład, ale wymagają tylko mniejszego zakładu początkowego. Ważne jest, aby zrozumieć amerykańskie kursy, aby podejmować świadome decyzje dotyczące zakładów.

Dodatnie i ujemne kursy

Jeśli chodzi o kursy, istnieją dwa rodzaje: pozytywne i negatywne. Dodatnie kursy oznaczają, że kwota potencjalnej wygranej jest większa niż początkowy zakład. Na przykład, jeśli kurs wynosi +150, oznacza to, że na każde postawione 100 USD potencjalna wygrana wynosi 150 USD.

Z drugiej strony, ujemne kursy oznaczają, że kwota potencjalnej wygranej jest mniejsza niż początkowy zakład. Na przykład, jeśli kurs wynosi -150, oznacza to, że zakład o wartości 150 USD jest wymagany do wygrania 100 USD. Ujemne kursy są często spotykane w sytuacjach, w których istnieje zdecydowany faworyt do wygranej.

Kurs może być również wyrażony w postaci ułamka dziesiętnego lub części ułamkowej. Dodatni kurs w postaci ułamka dziesiętnego będzie większy niż 1, a ujemny kurs w postaci ułamka dziesiętnego będzie mniejszy niż 1. Na przykład, kurs +150 może być wyrażony jako 2.50 kursów dziesiętnych, podczas gdy kurs -150 może być wyrażony jako 0.67 kursów dziesiętnych.

Ważne jest, aby pamiętać, że kursy niekoniecznie odzwierciedlają rzeczywiste prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia, ale raczej prawdopodobieństwo postrzegane przez bukmacherów. Zrozumienie pozytywnych i negatywnych kursów jest kluczem do podejmowania świadomych decyzji dotyczących zakładów i maksymalizacji potencjalnych wygranych.

Jak konwertować między formatami kursów

Istnieją trzy główne formaty wyrażania kursów: dziesiętny, ułamkowy i amerykański. Ważne jest, aby być w stanie konwertować między tymi formatami, ponieważ są one powszechnie używane w różnych częściach świata.

Kursy dziesiętne

Kursy dziesiętne są najprostszym z trzech formatów. Reprezentują całkowitą kwotę, która zostanie zwrócona za wygrany zakład, w tym pierwotną stawkę. Aby przekonwertować kursy dziesiętne na ułamkowe, wystarczy odjąć 1 i wyrazić wynik jako ułamek. Na przykład kurs dziesiętny 2.5 byłoby wyrażone jako 3/2 w kursach ułamkowych.

Kursy ułamkowe

Kursy ułamkowe są wyrażone jako stosunek. Pierwsza liczba reprezentuje kwotę, która zostanie zwrócona za wygrany zakład, podczas gdy druga liczba reprezentuje stawkę. Aby przekonwertować kursy ułamkowe na kursy dziesiętne, wystarczy podzielić pierwszą liczbę przez drugą i dodać 1. Na przykład kurs ułamkowy 5/2 zostanie wyrażony jako 3.5 w kursach dziesiętnych.

Kursy amerykańskie

Kursy amerykańskie są najbardziej mylące z trzech formatów. Są one wyrażone jako liczba dodatnia lub ujemna, przy czym liczba dodatnia wskazuje, ile można wygrać za zakład o wartości 100 USD, a liczba ujemna wskazuje, ile trzeba postawić, aby wygrać 100 USD. Aby przekonwertować kursy amerykańskie na kursy dziesiętne, podziel kursy przez 100 i dodaj 1, jeśli są dodatnie, lub podziel 100 przez kursy i dodać 1, jeśli są ujemne. Na przykład kurs amerykański +250 byłby wyrażony jako 3.5 w kursach dziesiętnych.

Zrozumienie znaczenia kursów: kompleksowy przewodnik

Jak czytać linie zakładów

Linie zakładów mogą wydawać się skomplikowane, ale w rzeczywistości są dość łatwe do odczytania, gdy zrozumie się ich poszczególne części. Kluczowymi składnikami linii zakładów są drużyny, spread punktowy i kursy.

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, są drużyny. Drużyna wymieniona na górze to drużyna gospodarzy, a drużyna wymieniona na dole to drużyna gości. Jeśli chcesz postawić na drużynę gospodarzy, weźmiesz punkty wymienione obok jej nazwy. Jeśli chcesz postawić na drużynę gości, podasz punkty wymienione obok jej nazwy.

Następną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest spread punktowy. Jest to liczba punktów, o którą faworyzowana drużyna powinna wygrać. Faworyt będzie miał ujemny spread punktowy, podczas gdy przegrany będzie miał dodatni spread punktowy. Na przykład, jeśli spread punktowy wynosi -4, faworyzowana drużyna musi wygrać różnicą większą niż 4 punkty, aby zakład został wypłacony.

Ostatnią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, są kursy. To pokazuje, ile możesz wygrać, jeśli postawisz zakład. Kursy są wymienione obok spreadu punktowego i wskazują wypłatę. Na przykład, jeśli kurs wynosi +120, wygrasz $120 za każde postawione $100, jeśli postawisz na przegranego. Jeśli kurs wynosi -110, będziesz musiał postawić 110 $, aby wygrać 100 $, jeśli postawisz na faworyta.

Ogólnie rzecz biorąc, zrozumienie, jak czytać linie zakładów, jest kluczem do dokonywania świadomych zakładów i potencjalnie dużych wygranych. Rozkładając różne składniki linii zakładów, możesz pewnie obstawiać zakłady i cieszyć się emocjami związanymi z zakładami sportowymi.

Prawdopodobieństwo i kursy

Prawdopodobieństwo to miara prawdopodobieństwa wystąpienia określonego zdarzenia. Jest wyrażany jako liczba z przedziału od 0 do 1, gdzie 0 oznacza, że zdarzenie nie wystąpi, a 1 oznacza, że zdarzenie na pewno wystąpi. Na przykład, prawdopodobieństwo rzutu monetą i otrzymania głowy wynosi 0.5.

Szanse to inny sposób wyrażenia prawdopodobieństwa. Jest to stosunek liczby korzystnych wyników do liczby niekorzystnych wyników. Na przykład, jeśli szanse na wyrzucenie 6 na kostce wynoszą 1:5, oznacza to, że istnieje jedna szansa na wyrzucenie 6 i pięć szans na niewyrzucenie 6.

 • Gdy prawdopodobieństwo jest wysokie, szanse są dobre.
 • Gdy prawdopodobieństwo jest niskie, szanse są złe.
 • Gdy prawdopodobieństwo wynosi 0.5, szanse są równe.

Jest to ważne, aby zrozumieć różnica między prawdopodobieństwem a kursem. Chociaż oba mierzą szanse wystąpienia zdarzenia, nie są tym samym. Prawdopodobieństwo jest miarą prawdopodobieństwa zdarzenia, podczas gdy kursy są stosunkiem liczby korzystnych wyników do liczby niekorzystnych wyników.

PrawdopodobieństwoKursyInterpretacja
0.11:9Niskie prawdopodobieństwo wystąpienia
0.51:1Równe szanse na wystąpienie
0.99:1Wysoka szansa na wystąpienie

Obliczanie wypłat

Zrozumienie kursów

Przed obliczeniem wypłat ważne jest, aby zrozumieć, jak działają kursy. Kursy określają prawdopodobieństwo wystąpienia określonego wyniku w danym wydarzeniu. Mogą być prezentowane w trzech formatach: dziesiętnym, ułamkowym i amerykańskim.

Kursy dziesiętne oznaczają kwotę wygranej za każdy postawiony 1 USD. Na przykład kurs 2.5 oznacza wygraną w wysokości 2 USD.50 za każdy postawiony 1$.

Kursy ułamkowe pokazują, ile można wygrać w porównaniu do kwoty zakładu. Na przykład kurs 3/1 oznacza, że wygrasz 3 dolary za każdy postawiony 1 dolar.

Amerykańskie kursy są wyrażone dla zakładu o wartości 100 USD. Liczba dodatnia oznacza kwotę wygraną z zakładu o wartości 100 USD, podczas gdy liczba ujemna wskazuje, ile należy postawić, aby wygrać 100 USD.

Obliczanie wypłat

Aby obliczyć wypłaty, wystarczy pomnożyć postawioną kwotę przez kurs. Na przykład, jeśli postawisz 10 $ po kursie 2.5, otrzymasz wypłatę w wysokości $25.

Obliczając wypłaty dla kursów ułamkowych, należy najpierw przekonwertować je na kursy dziesiętne. Aby to zrobić, podziel drugą liczbę (mianownik) przez pierwszą liczbę (licznik) i dodaj 1. Na przykład, kurs 3/1 staje się 4.0 (3/1 = 3 + 1 = 4).

W przypadku kursów amerykańskich należy najpierw określić, czy kursy są dodatnie czy ujemne. Jeśli kurs jest dodatni, wystarczy dodać 1 do kursu i pomnożyć wynik przez kwotę zakładu. W przypadku kursów ujemnych należy podzielić kwotę zakładu przez kurs i dodać 1 do wyniku.

Ważne jest, aby pamiętać, że kwota wypłaty obejmuje początkowy zakład, więc otrzymasz wygrane oprócz tego, co pierwotnie postawiłeś.

Overround i Vigorish

Overround i vigorish to dwie ważne koncepcje, które należy zrozumieć, jeśli chodzi o kursy zakładów. Overround odnosi się do całkowitego procentu wszystkich możliwych wyników zdarzenia przekraczającego 100%. Oznacza to, że bukmacher ma wbudowaną marżę, która zapewnia mu zysk niezależnie od wyniku wydarzenia. Vigorish, w skrócie "vig", to kwota pieniędzy, którą bukmacher pobiera od obstawiającego za postawienie zakładu.

Bukmacherzy wykorzystują overround na swoją korzyść, dostosowując kursy zakładów, aby generować większe zyski. Im większy overround, tym większy zysk osiąga bukmacher. Na przykład, jeśli bukmacher ustawi overround na 110%, gwarantuje sobie zysk w wysokości 10% niezależnie od wyniku zdarzenia.

Vigorish odgrywa kluczową rolę w obliczaniu overround. Kwota wigu pobierana przez bukmachera jest określana przez kursy wydarzenia i może się różnić w zależności od sportu i rynku. Zazwyczaj bukmacher pobiera wyższą stawkę za popularne wydarzenia, w których występuje duże zainteresowanie i aktywność graczy.

Ważne jest, aby obstawiający rozumieli wpływ overround i vigorish na ich potencjalne zyski. Wyższe overroundy i vigs mogą znacznie obniżyć szansę obstawiającego na osiągnięcie zysku w dłuższej perspektywie, dlatego ważne jest, aby rozejrzeć się za najkorzystniejszymi kursami i rynkami zakładów.

Strategie obstawiania i kursy

Jeśli chodzi o zakłady, zrozumienie kursów ma kluczowe znaczenie. Nie jest to jednak jedyny czynnik, który należy wziąć pod uwagę. Opracowanie solidnej strategii obstawiania może znacznie zwiększyć szanse na sukces.

Jedną z popularnych strategii jest skupienie się na słabszych graczach. Chociaż faworyci mogą wydawać się oczywistym wyborem, obstawianie underdogów może przynieść wyższe wypłaty. Oczywiście musisz przeprowadzić badania, aby zidentyfikować słabszych, którzy mają przyzwoitą szansę na wygraną.

Inną strategią jest stawianie małych, spójnych zakładów zamiast dużych, sporadycznych. Pomaga to w bardziej efektywnym zarządzaniu bankrollem i zmniejsza ryzyko utraty wszystkiego w jednym zakładzie. Pamiętaj, że zakłady powinny być postrzegane jako długoterminowa inwestycja, a nie sposób na szybkie wzbogacenie się.

Ważne jest również, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami w świecie sportu. Na przykład, jeśli kluczowy zawodnik drużyny jest kontuzjowany, może to znacznie wpłynąć na jego szanse na wygraną. Świadomość takich zmian może pomóc w podejmowaniu świadomych decyzji podczas obstawiania zakładów.

Wreszcie, ważne jest, aby praktykować odpowiedzialny hazard. Nigdy nie stawiaj więcej, niż możesz stracić i wiedz, kiedy odejść. Zakłady powinny być przyjemną rozrywką, a nie źródłem stresu lub trudności finansowych.

Błędy, których należy unikać w przypadku kursów

Jeśli chodzi o zrozumienie kursów, istnieją pewne błędy, których należy unikać, aby dokładnie zinterpretować informacje. Oto kilka typowych błędów, na które należy uważać:

 • Mylenie kursów z prawdopodobieństwem: Kursy są reprezentacją prawdopodobieństwa wystąpienia zdarzenia, ale nie są tym samym co prawdopodobieństwo. Prawdopodobieństwo jest miarą szans na wystąpienie zdarzenia i jest wyrażane w postaci dziesiętnej lub procentowej.
 • Ignorowanie rodzaju kursów: Istnieją różne rodzaje kursów, w tym kursy ułamkowe, dziesiętne i amerykańskie. Upewnij się, że rozumiesz, z jakim typem masz do czynienia i jak go odczytać.
 • Nie brać pod uwagę kontekstu: Ważny jest kontekst, w jakim prezentowane są kursy. Na przykład kursy na wyścig konny mogą się różnić w zależności od toru lub warunków pogodowych.
 • Ignorowanie marży bukmachera: Bukmacherzy zarabiają na ustalaniu kursów na swoją korzyść, więc kursy nie zawsze odzwierciedlają rzeczywiste prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia. Jest to znane jako marża bukmachera.
 • Nie robienie zakupów: Różni bukmacherzy mogą oferować różne kursy na to samo wydarzenie. Robiąc zakupy, możesz znajdź najlepsze wartość Twoich zakładów.

Wiadomości i propozycje