data:

Zrozumienie kursów zakładów: kompleksowy przewodnik

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z zakładami sportowymi, możesz czuć się onieśmielony różnymi kursami i liczbami. Ale nie bój się, zrozumienie kursów zakładów jest prostsze niż myślisz.

Na najbardziej podstawowym poziomie, kursy bukmacherskie reprezentują prawdopodobieństwo wystąpienia określonego wyniku w wydarzeniu sportowym. Kursy są prezentowane w różnych formatach w zależności od kraju i bukmachera, ale podstawowa zasada pozostaje taka sama.

Umiejętność czytania kursów bukmacherskich jest istotną częścią bycia odnoszącym sukcesy graczem sportowym. Pozwala podejmować świadome decyzje dotyczące tego, które zakłady postawić i ile postawić. Zanurzmy się więc i zbadać różne Rodzaje kursów i ich znaczenie.

Zrozumienie kursów bukmacherskich

Kursy bukmacherskie są reprezentacją prawdopodobieństwa wystąpienia określonego wyniku w wydarzeniu sportowym. Są one wykorzystywane przez bukmacherów do ustalania cen na rynkach zakładów sportowych. Zrozumienie kursów bukmacherskich jest kluczowe dla każdego gracza sportowego, ponieważ pomaga mu podejmować świadome decyzje o tym, które zakłady postawić.

Trzy główne typy kursów bukmacherskich to kursy ułamkowe, kursy dziesiętne i kursy amerykańskie. Kursy ułamkowe są powszechnie stosowane w Wielkiej Brytanii i Irlandii, podczas gdy kursy dziesiętne są bardziej rozpowszechnione w Europie i Australii. Kursy amerykańskie są używane w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Niezależnie od rodzaju stosowanych kursów, wszystkie one reprezentują to samo: wypłatę za wygrany zakład w porównaniu do stawki Mostbet. Na przykład, jeśli bukmacher oferuje kurs 2/1 na określony wynik, udany zakład o wartości 1 GBP przyniesie zysk w wysokości 2 GBP.

Podczas obstawiania wydarzeń sportowych ważne jest, aby zrozumieć koncepcję domniemanego prawdopodobieństwa. Jest to prawdopodobieństwo określonego wyniku w oparciu o kursy oferowane przez bukmachera. Aby obliczyć prawdopodobieństwo implikowane, można użyć następującego wzoru: (1 / kurs dziesiętny) x 100.

Im wyższe prawdopodobieństwo implikowane, tym bardziej prawdopodobny jest wynik według bukmachera. Ważne jest, aby zrozumieć, że kursy bukmacherskie nie są nauką ścisłą, a bukmacherzy często dostosowują swoje ceny w oparciu o czynniki takie jak opinia publiczna i kontuzje kluczowych graczy.

Zrozumienie kursów

Kursy są sposobem przedstawienia prawdopodobieństwa wystąpienia zdarzenia. Są one powszechnie stosowane w zakładach, aby wskazać prawdopodobieństwo wystąpienia określonego wyniku. Jednak zrozumienie kursów może być mylące dla początkujących.

Istnieją różne rodzaje kursów: ułamkowe, dziesiętne i amerykańskie. Kursy ułamkowe są reprezentowane jako ułamek (e.g. 2/1) i pokazują potencjalny zysk, jeśli postawisz określoną kwotę. Kursy dziesiętne (np.g. 3.00) reprezentują całkowity zwrot z zakładu, w tym pierwotną stawkę. Kursy amerykańskie (e.g. +200) są dodatnie lub ujemne i pokazują kwotę, którą należy postawić, aby wygrać 100 USD lub kwotę, którą można wygrać, stawiając 100 USD.

Im niższy kurs, tym wyższe prawdopodobieństwo wyniku. Na przykład kurs 1/5 oznacza, że istnieje 83% szans na wystąpienie zdarzenia, podczas gdy kurs 5/1 oznacza, że istnieje tylko 16% szans na wystąpienie zdarzenia.7% szansy.

Ważne jest, aby pamiętać, że kursy nie są gwarancją, ale raczej reprezentacją prawdopodobieństwa. Mogą się one zmieniać w zależności od takich czynników, jak wiadomości i wzorce zakładów, dlatego ważne jest, aby być na bieżąco i monitorować kursy, rozważając postawienie zakładu.

Trzy rodzaje kursów

Jeśli chodzi o kursy bukmacherskie, istnieją trzy główne typy: ułamkowe, dziesiętne i amerykańskie.

Kursy ułamkowe:
 • Kursy ułamkowe są najczęściej stosowane w Wielkiej Brytanii i Irlandii.
 • Są one przedstawiane w postaci ułamka, np. 1/5 lub 5/1.
 • Jeśli liczba po lewej stronie jest większa niż liczba po prawej stronie, oznacza to, że wybór jest uważany za mniej prawdopodobny i odwrotnie.
Kursy dziesiętne:
 • Kursy dziesiętne są używane głównie w Europie i Australii.
 • Są one reprezentowane przez liczby dziesiętne, takie jak 1.23 lub 4.50.
 • Liczba reprezentuje całkowitą kwotę, jaką obstawiający otrzyma w zamian za swoją pierwotną stawkę, jeśli jego zakład wygra.
Kursy amerykańskie:
 • Kursy amerykańskie są używane głównie w Stanach Zjednoczonych.
 • Są one reprezentowane przez liczbę dodatnią lub ujemną, na przykład +200 lub -150.
 • Liczby dodatnie oznaczają potencjalny zysk z zakładu o wartości 100 USD, podczas gdy liczby ujemne oznaczają, ile pieniędzy obstawiający musi zaryzykować, aby wygrać 100 USD.

Ważne jest, aby zrozumieć różne rodzaje kursów, aby móc wybrać te, które mają największy sens dla Ciebie i Twojej strategii obstawiania.

Wyjaśnienie kursów ułamkowych

Kursy ułamkowe to jeden z najpopularniejszych sposobów przedstawiania kursów zakładów. Są one powszechnie stosowane w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Kursy ułamkowe reprezentują potencjalny zysk, jaki obstawiający może osiągnąć na zakładzie. Są one wyrażane jako ułamek, na przykład 5/1, co oznacza, że za każdy postawiony 1 USD potencjalny zysk wynosi 5 USD.

Pierwsza liczba w ułamku reprezentuje potencjalny zysk, a druga liczba reprezentuje wysokość stawki. Na przykład w powyższym kursie 5/1 zakład o wartości 10 USD przyniósłby potencjalny zysk w wysokości 50 USD plus zwrot początkowej stawki w wysokości 10 USD.

Jeśli kursy są krótsze niż parzyste pieniądze, na przykład 4/7, wówczas pierwsza liczba zawsze będzie mniejsza niż druga liczba. W tym przypadku obstawiający musiałby postawić 7 USD, aby potencjalnie wygrać zysk w wysokości 4 USD.

Kursy ułamkowe mogą być mylące dla początkujących, ale mogą być przydatnym sposobem na zrozumienie potencjalnej wypłaty zakładu. Ważne jest, aby pamiętać, że kursy reprezentują szacunki bukmachera dotyczące prawdopodobieństwa wystąpienia zdarzenia, a niekoniecznie prawdziwe prawdopodobieństwo.

Wyjaśnienie kursów dziesiętnych

Jeśli jesteś nowy w świecie zakładów, kursy dziesiętne mogą wydawać się mylące. Jednak w rzeczywistości są one dość proste i mogą być pomocnym narzędziem w zrozumieniu potencjalnej wypłaty za zakład.

Kursy dziesiętne są wyrażane jako liczba dziesiętna, np. 2.50 lub 1.75. Liczba ta reprezentuje całkowitą potencjalną wypłatę za wygrany zakład, w tym początkową stawkę.

Na przykład, jeśli postawisz zakład o wartości 10 GBP z kursem dziesiętnym 2.50, potencjalna wypłata wyniesie 25 GBP (10 GBP x 2.50). Obejmuje to początkową stawkę w wysokości 10 GBP oraz 15 GBP wygranych.

Dzięki kursom dziesiętnym łatwo jest obliczyć potencjalną wypłatę dla dowolnego zakładu. Po prostu pomnóż kwotę, którą chcesz postawić, przez kurs dziesiętny. Da to całkowitą potencjalną wypłatę, w tym początkową stawkę.

Ważne jest, aby pamiętać, że kursy dziesiętne zawierają początkową stawkę, podczas gdy inne formaty kursów, takie jak kursy ułamkowe, nie zawierają jej. Może to ułatwić obliczenie potencjalnych wypłat i więcej informacji decyzje dotyczące zakładów.

 • Kursy dziesiętne reprezentują całkowitą potencjalną wypłatę za wygrany zakład.
 • Są one wyrażone jako liczba dziesiętna, na przykład 2.50 lub 1.75.
 • Obliczenie potencjalnej wypłaty jest proste - wystarczy pomnożyć kwotę zakładu przez kurs dziesiętny.
 • Kursy dziesiętne obejmują stawkę początkową, co może ułatwić obliczenie potencjalnych wypłat.

Wyjaśnienie kursów amerykańskich

Czym są kursy amerykańskie?

Kursy amerykańskie, znane również jako kursy moneyline, to sposób wyświetlania kursów, który jest popularny w Stanach Zjednoczonych. Kursy te są wyświetlane jako liczba dodatnia lub ujemna, przy czym liczba dodatnia wskazuje na przegranego, a liczba ujemna na faworyta.

Dodatnie kursy amerykańskie Gdy kursy są wyświetlane jako liczba dodatnia, oznacza to przegranego. Na przykład, jeśli kurs wynosi +300, oznacza to, że zakład o wartości 100 USD wygra 300 USD, jeśli zakład się powiedzie. Dodatnie kursy wskazują, że prawdopodobieństwo wygranej underdoga jest niższe, więc wypłata jest wyższa.

Ujemne kursy amerykańskie Gdy kurs jest wyświetlany jako liczba ujemna, oznacza to faworyta. Na przykład, jeśli kurs wynosi -200, oznacza to, że zakład o wartości 200 USD musiałby zostać postawiony, aby wygrać 100 USD, jeśli zakład się powiedzie. Ujemne kursy wskazują, że prawdopodobieństwo wygranej faworyta jest wyższe, więc wypłata jest niższa.

Jak korzystać z kursów amerykańskich?

Zrozumienie amerykańskich kursów jest ważne dla podejmowania świadomych decyzji dotyczących zakładów. Wiedząc, która drużyna jest faworytem, a która przegranym, obstawiający mogą wybrać opcję zakładu w oparciu o potencjalną wypłatę. Dodatnie kursy oznaczają wyższą wypłatę dla przegranego, podczas gdy ujemne kursy oznaczają niższą wypłatę dla faworyta.
Typ kursuUlubionyUnderdog
PozytywnyNIE DOTYCZYWyższa wypłata
NegatywnyNiższa wypłataNIE DOTYCZY

Ważne jest, aby pamiętać, że kursy nie zawsze odzwierciedlają rzeczywiste prawdopodobieństwo wygranej drużyny. Czynniki takie jak kontuzje, ostatnie wyniki i inne czynniki zewnętrzne mogą mieć wpływ na wynik meczu. Rozumiejąc amerykańskie kursy, obstawiający mogą dokonywać zakładów w oparciu o potencjalną wypłatę i własną wiedzę na temat zaangażowanych drużyn.

Obliczanie prawdopodobieństwa na podstawie kursów

Zrozumienie kursów jest ważne, jeśli chodzi o zakłady sportowe. Kursy są używane do oszacowania prawdopodobieństwa wystąpienia określonego wyniku w grze lub wydarzeniu. Kursy mogą być wyświetlane w różnych formatach, w tym dziesiętnym, ułamkowym i amerykańskim.

Obliczanie prawdopodobieństwa na podstawie kursów wymaga prostego wzoru. Aby to zrobić, należy przeliczyć kursy na wartość procentową. Aby przeliczyć kursy dziesiętne na procenty, należy podzielić 1 przez kurs dziesiętny, a następnie pomnożyć przez 100. Na przykład, jeśli kurs wynosi 2.5, obliczenie wyglądałoby następująco:

1 ÷ 2.5 x 100 = 40%

Konwersja kursów ułamkowych na procentowe również wymaga prostego wzoru. Aby to zrobić, należy podzielić drugą liczbę w ułamku przez sumę obu liczb, a następnie pomnożyć przez 100. Na przykład, jeśli kurs wynosi 4/1, obliczenie będzie następujące:

1 ÷ (4+1) x 100 = 20%

Konwersja kursów amerykańskich na procenty jest nieco bardziej skomplikowana. Istnieją dwa rodzaje kursów amerykańskich, dodatnie i ujemne. Dodatnie kursy wskazują, ile wygrałbyś w zakładzie o wartości 100 USD, podczas gdy ujemne kursy wskazują, ile musisz postawić, aby wygrać 100 USD. Aby przeliczyć dodatnie kursy amerykańskie na procent, należy podzielić kursy przez 100, a następnie dodać 1. Na przykład, jeśli kurs wynosi +250, obliczenie wyglądałoby następująco:

250 ÷ 100 + 1 = 3.5

1 ÷ 3.5 x 100 = 28.57%

Aby przeliczyć ujemne kursy amerykańskie na wartość procentową, należy podzielić 100 przez kurs (w wartości bezwzględnej), a następnie dodać 1. Na przykład, jeśli kurs wynosi -200, obliczenie będzie następujące:

100 ÷ 200 + 1 = 1.5

1 ÷ 1.5 x 100 = 66.67%

Zrozumienie sposobu obliczania prawdopodobieństwa na podstawie kursów może być przydatne w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących zakładów sportowych. Znając prawdopodobieństwo wyniku, możesz określić, czy kursy są na Twoją korzyść, czy nie.

Zrozumienie prawdopodobieństwa implikowanego

Podczas obstawiania zakładów sportowych kursy dają wyobrażenie o tym, ile możesz wygrać, jeśli postawisz udany zakład. Kursy określają również prawdopodobieństwo wystąpienia danego wyniku. Prawdopodobieństwo to znane jest jako "prawdopodobieństwo implikowane"." Zrozumienie domniemanego prawdopodobieństwa jest niezbędne dla każdego obstawiającego zakłady sportowe.

Prawdopodobieństwo implikowane jest wyrażone w procentach. Aby je obliczyć, należy podzielić 100 przez kurs. Na przykład, jeśli kurs wynosi 5/1, prawdopodobieństwo implikowane wynosi 16.67%. Jeśli kurs wynosi 2/5, prawdopodobieństwo implikowane wynosi 71.43%.

Znajomość implikowanego prawdopodobieństwa może pomóc w podjęciu decyzji mądrzejsze decyzje dotyczące zakładów. Jeśli prawdopodobieństwo implikowane jest wyższe niż obliczone przez Ciebie prawdopodobieństwo, możesz rozważyć postawienie zakładu. Jeśli implikowane prawdopodobieństwo jest niższe, może nie być warte ryzyka.

Ważne jest, aby pamiętać, że kursy i domniemane prawdopodobieństwo mogą się zmieniać w zależności od różnych czynników, takich jak kontuzje, pogoda i wyniki drużyny. Ważne jest, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami i odpowiednio dostosowywać swoją strategię obstawiania.

 • Kluczowe wnioski:
  • Prawdopodobieństwo implikowane to prawdopodobieństwo wystąpienia wyniku wyrażone w procentach.
  • Aby obliczyć prawdopodobieństwo implikowane, podziel 100 przez kurs.
  • Znajomość prawdopodobieństwa implikowanego może ci pomóc podejmować mądrzejsze decyzje dotyczące zakładów.
  • Kursy i domniemane prawdopodobieństwo mogą się zmieniać w zależności od różnych czynników, więc bycie na bieżąco jest kluczowe.

Dlaczego kursy zakładów się zmieniają?

Kursy zakładów nie są stałe i mogą zmieniać się w czasie. Istnieje wiele różnych czynników, które mogą wpływać na kursy, w tym zmiany w postrzeganych szansach na wystąpienie zdarzenia, nowe informacje o zaangażowanych drużynach lub graczach oraz popyt rynkowy.

Zmiany w postrzeganych szansach na wystąpienie zdarzenia

Jeśli pojawią się nowe informacje, które sugerują, że jedna drużyna lub gracz ma przewagę nad drugą, kursy mogą ulec zmianie, aby odzwierciedlić tę postrzeganą zmianę w szansach na wygraną jednej ze stron. Może to być oparte na czynnikach takich jak historia wyników, skład drużyny, kontuzje i inne.

Nowe informacje o drużynach lub zawodnikach biorących udział w meczu

Kursy bukmacherskie mogą również ulec zmianie, gdy pojawią się nowe informacje o drużynach lub zawodnikach biorących udział w wydarzeniu. Może to obejmować zmiany w składzie wyjściowym, kontuzje kluczowych graczy, a nawet zmiany pogody lub warunków gry.

Popyt rynkowy

Ostatnim czynnikiem, który może wpływać na kursy zakładów, jest popyt na rynku. W miarę jak coraz więcej osób obstawia jedną ze stron wydarzenia, kursy na tę stronę mogą stać się mniej opłacalne dla bukmacherów. W odpowiedzi mogą nieznacznie zmienić kursy na korzyść drugiej strony, aby zrównoważyć swoją książkę i utrzymać rentowność.

Ogólnie rzecz biorąc, kursy bukmacherskie są płynnym i stale zmieniającym się wskaźnikiem postrzeganych szans na wystąpienie zdarzenia. Zrozumienie, dlaczego kursy się zmieniają, może pomóc w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji dotyczących zakładów dla początkujących.

Korzystanie z kursów do zawierania zakładów

Gdy zrozumiesz kursy zakładów, możesz wykorzystać je do podejmowania świadomych decyzji dotyczących tego, które zakłady obstawiać. Kursy mogą określić prawdopodobieństwo wystąpienia określonego wyniku, co może pomóc w określeniu potencjalnego zwrotu z inwestycji.

Na przykład, jeśli kurs na wygraną określonej drużyny wynosi 3/1, oznacza to, że za każdy postawiony 1 $ wygrasz 3 $, jeśli drużyna wygra. Jeśli kurs wynosi 1/2 na strzelenie gola przez określonego zawodnika, oznacza to, że za każde postawione 2 USD wygrasz 1 USD, jeśli zawodnik zdobędzie bramkę.

Należy jednak pamiętać, że kursy są ustalane przez bukmacherów i mogą się zmieniać w zależności od zakładów postawiony przez inne osoby. Oznacza to, że Kursy mogą zmieniać się w czasie, więc ważne jest, aby mieć na nie oko i potencjalnie odpowiednio dostosować swoje zakłady.

Kolejnym ważnym czynnikiem do rozważenia jest rodzaj zakładu, który chcesz postawić. Istnieje wiele różnych rodzajów zakładów, takich jak zakłady proste, parlay, teasery i inne. Każdy rodzaj zakładu ma swój własny zestaw kursów i potencjalną wypłatę, dlatego ważne jest, aby zrozumieć różnice przed postawieniem zakładu.

Ważne jest również, aby mieć na uwadze budżet i nigdy nie stawiać więcej, niż możesz stracić. Hazard powinien być formą rozrywki, a nie sposobem na zarabianie pieniędzy. Korzystając z kursów, aby podejmować świadome decyzje i odpowiedzialnie podchodzić do zakładów, możesz dobrze się bawić i potencjalnie wygrać przy tym trochę pieniędzy.

Wskazówki dotyczące zrozumienia kursów zakładów

Zanim zaczniesz stawiać zakłady, ważne jest, aby zrozumieć, jak działają kursy. Oto jedna wskazówka, która pomoże Ci zacząć:

Porównywanie kursów u wielu bukmacherów

Nie zadowalaj się kursami oferowanymi przez jednego bukmachera. Sprawdź innych bukmacherów i porównaj oferowane przez nich kursy na to samo wydarzenie. Pozwoli ci to lepiej zrozumieć prawdopodobieństwo wystąpienia wyniku i potencjalną wypłatę w przypadku wygranej.

Należy pamiętać, że kursy mogą zmieniać się w czasie, zwłaszcza w miarę zbliżania się wydarzenia. Dobrym pomysłem jest regularne sprawdzanie kursów u różnych bukmacherów przed danym wydarzeniem.

Przykład porównania kursów u różnych bukmacherów
BukmacherDrużyna ADrużyna B
Bukmacher 12.03.0
Bukmacher 21.83.2
Bukmacher 32.22.9

W tym przykładzie widać, że bukmacher 2 oferuje najlepsze kursy kursy na drużynę A, podczas gdy bukmacher 1 oferuje najlepsze kursy na drużynę B. Porównując kursy, można podjąć świadomą decyzję, u którego bukmachera postawić zakład.

 • Wskazówka: Szukaj bukmacherów z najwyższymi kursami i najniższymi prowizjami.

Powszechne nieporozumienia dotyczące kursów zakładów

1. Wysokie kursy oznaczają gwarantowane wygrane

Wiele osób uważa, że wysokie kursy zawsze prowadzą do gwarantowanych wygranych. Jest to jednak fałszywe założenie. Wysokie kursy oznaczają, że prawdopodobieństwo określonego wyniku jest niskie i możesz ryzykować utratę pieniędzy, jeśli wybrany przez Ciebie wynik nie wystąpi.

2. Niskie kursy oznaczają pewność

Niskie kursy mogą wydawać się bardziej atrakcyjne niż wysokie, ale nadal mogą być ryzykowne. Tylko dlatego, że kursy są niskie, nie oznacza to, że wygrasz swój zakład. Musisz ocenić prawdopodobieństwo wyniku i zdecydować, czy warto ryzykować swoje pieniądze.

3. Kursy są zawsze dokładne

Chociaż kursy są użytecznym wskaźnikiem prawdopodobieństwa wyniku, nie zawsze są dokładne. Bukmacherzy muszą przewidzieć prawdopodobieństwo wyniku na podstawie różnych czynników, takich jak dane historyczne, aktualna forma i kontuzje. Oznacza to, że czasami mogą się mylić, a kursy mogą nie odzwierciedlać rzeczywistego prawdopodobieństwa wyniku.

4. Nie można wygrać z długimi kursami

Wiele osób uważa, że niemożliwe jest wygranie z długimi kursami, ale nie jest to prawdą. Długie kursy oznaczają, że prawdopodobieństwo określonego wyniku jest niskie, ale nie oznacza to, że jest on niemożliwy. Konieczne może być przeprowadzenie badań i ocena prawdopodobieństwa wyniku przed postawieniem zakładu.

5. Wyższe kursy oznaczają większy zysk

Chociaż prawdą jest, że wyższe kursy mogą prowadzić do większych zysków, nie zawsze tak jest. Wysokość zysku zależy od kwoty zakładu, a nie od kursów. Tak więc, nawet jeśli obstawiasz wynik z niskimi kursami, nadal możesz osiągnąć znaczący zysk, jeśli postawisz wystarczająco dużą kwotę.

Wiadomości i propozycje