data:

Zrozumienie Plus Minus w zakładach: Jak to działa i dlaczego ma znaczenie

Jesteś zainteresowany zakładami sportowymi, ale nie wiesz różne typy zakładów? Zakłady plus minus, znane również jako zakłady na spread punktowy, to popularna i lukratywna forma zakładów sportowych, która na początku może być nieco trudna do zrozumienia. Nie martw się jednak - w tym kompleksowym przewodniku omówimy wszystkiego, czego potrzebujesz aby dowiedzieć się, jak działają zakłady plus minus.

W zakładach plus minus bukmacher ustala spread punktowy, który oferuje pewną liczbę punktów drużynie słabszej i odbiera taką samą liczbę punktów drużynie faworyzowanej. Następnie obstawiający obstawia, że faworyt wygra więcej niż wynosi spread punktowy lub że przegra mniej niż wynosi spread punktowy spread punktowy. Oznacza to, że nawet jeśli faworyt wygra mecz, może przegrać zakład, jeśli nie zdobędzie wystarczającej liczby punktów, aby pokryć spread.

Ale jak ustalany jest spread punktowy i jakie czynniki mogą na niego wpływać?? Jak wykorzystać zakłady plus minus, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną?? W tym przewodniku odpowiemy na wszystkie te pytania i nie tylko. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym graczem sportowym, który chce poszerzyć swoje horyzonty, czy początkującym zanurzającym palce w świecie zakładów sportowych, czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o zakładach plus minus.

Zrozumienie kursów plus minus

Przed zagłębieniem się w zakłady plus minus, ważne jest, aby zrozumieć, jak działają kursy plus minus. Kursy plus minus to sposób na przekazanie prawdopodobieństwa wystąpienia zdarzenia Mostbet. Liczby dodatnie wskazują na słabszy lub mniej prawdopodobny wynik, podczas gdy liczby ujemne wskazują na faworyta lub bardziej prawdopodobny wynik.

Liczba powiązana z każdą drużyną lub wynikiem reprezentuje, ile pieniędzy trzeba postawić, aby wygrać 100 USD na faworyta lub zarobić 100 USD na underdoga. Na przykład, drużyna z kursem -200 wymagałaby postawienia 200 $, aby wygrać 100 $. Tymczasem drużyna z kursem +150 spowodowałaby wypłatę 150 USD w zakładzie o wartości 100 USD.

Ważne jest, aby pamiętać, że wyższe kursy niekoniecznie oznaczają bardziej prawdopodobny wynik. Zamiast tego kursy odzwierciedlają, ile pieniędzy można potencjalnie wygrać lub stracić w oparciu o postrzegane prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia. Obstawianie faworyta z kursem -500 może skutkować mniejszą wypłatą, ale postrzegane prawdopodobieństwo wygranej tej drużyny jest znacznie wyższe niż obstawianie underdoga z kursem +500.

 • Kursy dodatnie: Dodatnia liczba wskazuje na słabszy lub mniej prawdopodobny wynik, a liczba ta reprezentuje potencjalną wypłatę z zakładu o wartości 100 USD.
 • Kurs ujemny: Liczba ujemna wskazuje faworyta lub bardziej prawdopodobny wynik, a liczba reprezentuje kwotę pieniędzy potrzebną do postawienia, aby wygrać 100 USD.

Przykłady zakładów Plus Minus

Przykład 1: Mecz NFL

W meczu NFL Patriots grają z Jets. Linia jest ustawiona na Patriots -6.5 i Jets +6.5. Jeśli postawisz na Patriots, muszą wygrać co najmniej 7 punktami, abyś wygrał zakład. Jeśli stawiasz na Jets, muszą oni przegrać różnicą mniejszą niż 7 punktów lub wygrać mecz, abyś mógł wygrać zakład.

Przykład 2: Mecz NBA

W meczu NBA, Lakers grają z Warriors. Linia jest ustawiona na Lakers -3.5 i Warriors +3.5. Jeśli postawisz na Lakers, muszą wygrać co najmniej 4 punktami, abyś wygrał zakład. Jeśli postawisz na Warriors, muszą oni przegrać różnicą mniejszą niż 4 punkty lub wygrać mecz, abyś mógł wygrać zakład.

Przykład 3: Mecz NHL

W meczu NHL, Maple Leafs grają z Canadiens. Kurs jest ustawiony na Maple Leafs -1.5 i Canadiens +1.5. Jeśli postawisz na Maple Leafs, muszą wygrać co najmniej 2 bramkami, abyś wygrał zakład. Jeśli postawisz na Canadiens, muszą oni przegrać mniej niż 2 bramkami lub wygrać mecz bezpośrednio lub przegrać dokładnie 1 bramką, aby wygrać zakład.

Przykład 4: Mecz MLB

W meczu MLB Yankees grają z Red Sox. Linia jest ustawiona na Yankees -1.5 i Red Sox +1.5. Jeśli postawisz na Yankees, muszą wygrać co najmniej 2 biegami, abyś wygrał zakład. Jeśli postawisz na Red Sox, muszą przegrać mniej niż 2 biegami lub wygrać mecz, lub przegrać dokładnie 1 biegiem, aby wygrać zakład.

Przykład 5: Walka UFC

W walce UFC Jon Jones walczy z Danielem Cormierem. Linia jest ustawiona na Jona Jonesa -190 i Daniela Cormiera +150. Jeśli postawisz na Jona Jonesa, musisz postawić 190 $, aby wygrać 100 $. Jeśli postawisz na Daniela Cormiera, musisz postawić 100 $, aby wygrać 150 $.

Przykład 6: Wyścigi konne

W wyścigu konnym American Pharoah ściga się z Frosted. Kurs na American Pharoah wynosi -300, a na Frosted +250. Jeśli postawisz na American Pharoah, musisz postawić 300 $, aby wygrać 100 $. Jeśli postawisz na Frosted, musisz postawić 100 $, aby wygrać 250 $.

Przykład 7: Turniej golfowy

W turnieju golfowym faworytem do zwycięstwa jest Tiger Woods. Kurs na Tigera Woodsa wynosi -150, a na pole +130. Jeśli stawiasz na Tigera Woodsa, musisz postawić $150, aby wygrać $100. Jeśli postawisz na pole, musisz postawić 100 $, aby wygrać 130 $.

Znaczenie zarządzania bankrollem

Jeśli chodzi o hazard, jednym z najważniejszych aspektów, które należy wziąć pod uwagę, jest zarządzanie kapitałem. Twój bankroll to kwota pieniędzy, którą odłożyłeś na cele związane z hazardem. Właściwe zarządzanie tymi pieniędzmi może zapewnić, że nie stracisz więcej niż możesz sobie pozwolić i może pomóc ci pozostać w grze dłużej.

Jednym z kluczowych aspektów zarządzania bankrollem jest ustalanie limitów. Oznacza to, że powinieneś ustalić limit pieniędzy, które chcesz wydać na konkretną sesję zakładów. W ten sposób można uniknąć ulegania chwili i ryzykowania więcej pieniędzy, niż można stracić.

Kolejnym ważnym aspektem jest zrozumienie swojej tolerancji na ryzyko. Oznacza to zrozumienie, jak duże ryzyko jesteś skłonny podjąć w swoich działaniach hazardowych. Może to pomóc w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji dotyczących tego, kiedy obstawiać i ile obstawiać.

Ponadto ważne jest, aby zdywersyfikować swoje zakłady i nie wkładać wszystkich jajek do jednego koszyka. Oznacza to rozłożenie zakładów na różne dyscypliny sportowe, drużyny lub opcje zakładów. W ten sposób, jeśli postawisz na jedną grę i przegrasz, nadal masz inne zakłady, na których możesz się oprzeć.

Wreszcie, ważne jest, aby śledzić swoje wygrane i przegrane i odpowiednio dostosować swoją strategię obstawiania. Jeśli zauważysz, że częściej przegrywasz niż wygrywasz, być może nadszedł czas, aby zrobić sobie przerwę lub ponownie ocenić swoją strategię.

Jak obliczyć wygraną za pomocą kursów Plus Minus

Kursy plus minus, znane również jako kursy amerykańskie, są popularnym sposobem przedstawiania kursów zakładów sportowych w Stanach Zjednoczonych. Zrozumienie jak obliczyć potencjał wygranych z kursami plus minus może pomóc obstawiającym w podejmowaniu świadomych decyzji podczas obstawiania zakładów.

Podczas pracy z kursami plus minus, kursy są podawane w postaci liczby dodatniej lub ujemnej. Liczba dodatnia oznacza słabszy lub mniej prawdopodobny wynik, podczas gdy liczba ujemna oznacza faworyta lub bardziej prawdopodobny wynik.

Aby obliczyć potencjalne wygrane za pomocą kursów plus minus, ważne jest, aby zrozumieć, że kursy są oparte na zakładzie o wartości 100 USD. Liczba ujemna wskazuje, ile pieniędzy trzeba postawić, aby wygrać 100 USD, podczas gdy liczba dodatnia wskazuje, ile pieniędzy można wygrać, jeśli postawi się 100 USD.

Na przykład, jeśli kurs wynosi +150 dla określonego zakładu, oznacza to, że wygrałbyś 150 $ za zakład o wartości 100 $. Jeśli kurs wynosi -200, musisz postawić 200 $, aby wygrać 100 $.

Ważne jest, aby pamiętać, że kursy mogą się zmieniać przed wydarzeniem w oparciu o różne czynniki, dlatego ważne jest, aby mieć oko na kursy, ponieważ mogą one wpływać na decyzje dotyczące zakładów.

Typowe strategie dla zakładów Plus Minus

Jeśli chodzi o zakłady plus minus, istnieje kilka typowych strategii, których wielu graczy używa, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną. Strategie te obejmują:

 • Badanie drużyn: Przed postawieniem zakładów ważne jest, aby zapoznać się z drużynami, aby zrozumieć ich obecną formę, kontuzje i historyczne statystyki bezpośrednich starć. Te informacje mogą pomóc w podejmowaniu świadomych decyzji.
 • Zakłady na drużyny gospodarzy: W wielu dyscyplinach sportowych drużyny gospodarzy mają tę przewagę, że grają w znajomym otoczeniu i przy wsparciu swoich fanów. Obstawianie drużyn gospodarzy może być dobrą strategią, zwłaszcza gdy kursy są zbliżone.
 • Porównanie kursów u różnych bukmacherów: Różni bukmacherzy mogą oferować różne kursy na tę samą grę lub wydarzenie. Porównując kursy w wielu bukmacherach, możesz znaleźć najlepszą wartość i potencjalnie zwiększyć swoje wygrane.
 • Korzystanie z zarządzania bankrollem: Ważne jest, aby zarządzać swoim bankrollem i nie obstawiać więcej niż możesz pozwolić sobie na przegraną. Korzystanie ze strategii, takiej jak Kryterium Kelly'ego, może pomóc w określeniu kwoty zakładu w oparciu o posiadany bankroll i kursy.
 • Obstawianie przeciwko publiczności: Czasami publiczny konsensus może być błędny. Obstawianie wbrew opinii publicznej może być ryzykowną strategią, ale jeśli uważasz, że kursy są nieprawidłowe, może to prowadzić do dużych wypłat.

Ważne jest, aby pamiętać, że żadna strategia nie jest niezawodna, a obstawianie zakładów zawsze wiąże się z ryzykiem. Jednak korzystając z tych powszechnych strategii, możesz zwiększyć swoje szanse na sukces i podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące zakładów.

Zalety i wady zakładów Plus Minus

Jedną z zalet zakładów plus minus jest ich prostota. System jest łatwy do zrozumienia i zastosowania, dzięki czemu jest dostępny zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych graczy. Użycie znaków plus i minus pozwala również na szybkie i łatwe porównanie różnych opcji zakładów.

Kolejną zaletą jest elastyczność, jaką zapewnia. Zakłady plus minus mogą być stosowane w szerokiej gamie sportów i wydarzeń, w tym w sportach drużynowych, indywidualnych, a nawet w wydarzeniach pozasportowych, takich jak wybory polityczne. Ta wszechstronność sprawia, że jest to popularny wybór dla wielu graczy.

Istnieją jednak również pewne wady, które należy wziąć pod uwagę. Jedną z głównych wad jest możliwość stronniczości w stosunku do popularnych lub dominujących drużyn lub zawodników. Ponieważ zakłady plus minus koncentrują się na rozkładzie punktów lub handicapie, może się zdarzyć, że silna drużyna otrzyma nierealistyczne kursy, co utrudni obstawiającym znalezienie wartości w zakładzie. Dodatkowo, użycie tego samego spreadu punktowego dla wszystkich meczów może nie odzwierciedlać dokładnie indywidualnych mocnych i słabych stron każdej drużyny.

Kolejną wadą jest możliwość utraty pieniędzy z powodu nieprzewidywalnych wyników. Podczas gdy zakłady plus minus mogą zapewnić duże wygrane, zawsze istnieje ryzyko utraty pieniędzy, jeśli zakład nie zakończy się sukcesem. Ryzyko to powinno być zawsze brane pod uwagę przy zawieraniu zakładów i należy nim ostrożnie zarządzać, aby uniknąć znacznych strat finansowych.

 • Zalety:
 • Łatwe do zrozumienia i zastosowania
 • Elastyczny do zastosowania w szerokiej gamie sportów i wydarzeń
 • Umożliwia szybkie i łatwe porównanie różnych opcji zakładów
 • Wady:
 • Możliwość stronniczości w stosunku do popularnych lub dominujących drużyn lub zawodników
 • Użycie tego samego rozkładu punktów dla wszystkich meczów może nie odzwierciedlać dokładnie indywidualnych mocnych i słabych stron każdej drużyny
 • Możliwość utraty pieniędzy z powodu nieprzewidywalnych wyników

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy obstawianiu zakładów Plus Minus

Wydajność drużyny

Stawiając zakład plus minus na drużynę, ważne jest, aby wziąć pod uwagę jej ostatnie wyniki. Czy drużyna wygrała lub przegrała kilka ostatnich meczów? Czy ich kluczowi gracze są kontuzjowani lub na ławce?? Czynniki te mogą w znacznym stopniu wpłynąć na wyniki drużyny i wynik meczu.

Siła matchupu

Innym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest siła pojedynku. Jak te dwie drużyny wypadają na tle innych pod względem umiejętności, strategii i ogólnego stylu gry?? Analiza poprzednich meczów pomiędzy obiema drużynami może również zapewnić cenny wgląd w to, jak może potoczyć się mecz.

Mecze u siebie vs. Mecze wyjazdowe

Przewaga własnego boiska może mieć duży wpływ na wynik meczu, dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę, czy drużyna gra u siebie, czy na wyjeździe. Może to wpłynąć na wyniki drużyny, a także na ilość wsparcia otrzymywanego od fanów.

Warunki pogodowe

Pogoda może również odgrywać rolę w wyniku meczu, szczególnie w sportach na świeżym powietrzu, takich jak piłka nożna czy baseball. Ekstremalne upały, zimno, wiatr lub deszcz mogą wpłynąć na wydajność drużyny i wpłynąć na końcowy wynik.

Kontuzje i zawieszenia

Wreszcie, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszelkie kontuzje lub zawieszenia w zespole. Gracz będący gwiazdą na ławce lub odsunięty na bok z powodu kontuzji może znacząco wpłynąć na szanse drużyny na wygraną, a tym samym wpłynąć na Twój zakład plus minus.

Wskazówki dotyczące udanych zakładów Plus Minus

Jeśli chcesz odnieść sukces w zakładach Plus Minus, jest kilka wskazówek, o których powinieneś pamiętać.

1. Znaj drużyny i ich mocne strony: Ważne jest, aby dobrze rozumieć drużyny, na które obstawiasz. Powinieneś znać ich mocne i słabe strony oraz historię wyników.

2. Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i aktualizacjami: Upewnij się, że jesteś na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i aktualizacjami dotyczącymi drużyny, kontuzji i innych istotnych informacji, które mogą mieć wpływ na grę.

3. Trzymaj się swojego budżetu: Ważne jest, aby ustalić budżet i trzymać się go. Nie obstawiać więcej niż możesz pozwolić sobie na przegraną. Zakłady Plus Minus mogą być nieprzewidywalne, dlatego ważne jest, aby być zdyscyplinowanym przy obstawianiu.

4. Sprawdź kursy: Upewnij się, że sprawdzasz kursy i rozumiesz ich znaczenie przed postawieniem zakładu. To może dać ci wyobrażenie o potencjalna wypłata i pomóc w podjęciu świadomej decyzji.

5. Nie gonić za stratami: Jeśli przegrasz zakład, nie próbuj od razu odrobić straty, stawiając dodatkowe zakłady. Zrób sobie przerwę i ponownie oceń swoją strategię obstawiania.

 • Pamiętaj, że udane zakłady Plus Minus wymagają cierpliwości, dyscypliny i dobrego zrozumienia drużyn i ich historii.

Zakłady plus minus w różnych dyscyplinach sportowych

Zakłady plus minus są jedną z najpopularniejszych form zakładów sportowych i można je znaleźć w różnych dyscyplinach sportowych. Przyjrzyjmy się, jak działają zakłady plus minus w niektórych z najpopularniejszych dyscyplin sportowych:

 • Piłka nożna: W piłce nożnej zakłady plus minus odnoszą się do spreadu punktowego. Faworytowi przypisuje się liczbę ujemną (minus) i musi wygrać o więcej niż tę kwotę, aby pokryć spread. Drużyna przegrywająca ma przypisaną liczbę dodatnią (plus) i musi wygrać bezpośrednio lub przegrać o mniej niż tę kwotę, aby pokryć spread.
 • Koszykówka: Zakłady plus minus w koszykówce są podobne do piłki nożnej. Faworyzowana drużyna ma przypisaną liczbę ujemną i musi wygrać o więcej niż tę kwotę, aby pokryć spread. Drużyna przegrywająca ma przypisaną liczbę dodatnią i musi albo wygrać, albo przegrać mniejszą liczbą bramek, aby pokryć spread.
 • Hokej: W hokeju zakłady plus minus odnoszą się do spreadu bramkowego. Faworyzowana drużyna ma przypisaną liczbę ujemną i musi wygrać większą liczbą bramek, aby pokryć spread. Drużyna przegrywająca ma przypisaną liczbę dodatnią i musi albo wygrać, albo przegrać mniejszą liczbą bramek, aby pokryć spread.
 • Baseball: Plus minus zakłady w baseballu są nieco inne. Zamiast spreadu punktowego lub bramkowego, zakłady plus minus odnoszą się do moneyline. Faworyzowanej drużynie przypisuje się liczbę ujemną i musi ona wygrać mecz od razu, podczas gdy słabszej drużynie przypisuje się liczbę dodatnią i musi ona albo wygrać od razu, albo przegrać nie więcej niż taką samą liczbą goli.

Zrozumienie, jak działają zakłady plus minus w każdym sporcie, może pomóc w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji podczas obstawiania zakładów. Przed postawieniem jakiegokolwiek zakładu należy zawsze sprawdzić i zrozumieć kursy.

Jak bukmacherzy używają kursów Plus Minus?

Bukmacherzy używają kursów plus minus jako sposobu na ustalenie linii zakładów, która zachęci do równej akcji obstawiania po obu stronach konkretnego konkursu. System kursów plus minus określa kursy na określone wydarzenie w postaci liczby dodatniej lub ujemnej.

Kiedy bukmacher ustala kursy na określone wydarzenie, zasadniczo próbuje przewidzieć prawdopodobieństwo określonego wyniku. Biorą oni pod uwagę wiele czynników, takich jak wcześniejsze wyniki, kontuzje i warunki pogodowe, aby ustalić, co uważają za uczciwe kursy dla każdej zaangażowanej drużyny lub osoby.

Dodatnie kursy wskazują na słabszego gracza, podczas gdy ujemne kursy wskazują na faworyta zakładów. Na przykład linia zakładów na mecz piłki nożnej może wyglądać następująco: Drużyna A (+150) vs. Drużyna B (-200). W tym przypadku drużyna A jest słabsza, więc obstawiający może potencjalnie wygrać więcej pieniędzy, jeśli postawi na drużynę A i wygra. Z drugiej strony, drużyna B jest faworytem, więc obstawiający musiałby zaryzykować więcej pieniędzy, aby potencjalnie wygrać mniej.

Korzystając z kursów plus minus, bukmacherzy są w stanie ustawić zrównoważoną linię zakładów, która zachęci do działania po obu stronach konkretnego wydarzenia. Pomaga to zapewnić, że bukmacher osiągnie zysk niezależnie od wyniku wydarzenia, zasadniczo pobierając procent od wszystkich postawionych zakładów.

Ogólnie rzecz biorąc, bukmacherzy używają kursów plus minus, aby stworzyć linię zakładów, która jest zarówno uczciwa, jak i opłacalna. Bukmacherzy biorą pod uwagę wiele czynników przy ustalaniu kursów i stale je dostosowują, gdy pojawia się więcej informacji, aby utrzymać równowagę w zakładach.

Alternatywne typy zakładów podobne do Plus Minus

Zakłady plus minus oferują prosty sposób obstawiania różnych dyscyplin sportowych, ale istnieje również kilka innych rodzajów zakładów, które są podobne w koncepcji. Jedną z popularnych opcji jest zakład moneyline, który polega na obstawianiu wyniku meczu bezpośrednio, bez spreadu punktowego. Może to być dobry wybór, jeśli masz silne przeczucie co do bezpośredniego zwycięzcy meczu.

Inną opcją jest zakład na spread punktowy, który jest podobny do zakładów plus minus, ale obejmuje bardziej precyzyjne przewidywanie marginesu zwycięstwa. W tego typu zakładach bukmacher ustala różnicę punktową, którą faworyzowana drużyna musi wygrać, aby wygrać zakład. Z drugiej strony, słabsza drużyna musi albo wygrać mecz, albo przegrać mniej niż wynosi spread, aby wygrać zakład.

Zakłady na przyszłość są również podobne do zakładów plus minus, ponieważ polegają na przewidywaniu wyniku przyszłego wydarzenia. Jednak zamiast obstawiać poszczególne mecze, zakłady na przyszłość zazwyczaj obejmują obstawianie zwycięzcy turnieju lub mistrzostw przed ich rozpoczęciem. Może to być świetny wybór, jeśli masz silne przeczucie co do tego, która drużyna lub zawodnik wygra.

Wreszcie, zakłady prop to kolejna opcja, która jest podobna do zakładów plus minus, ponieważ obejmuje obstawianie określonych wyników w grze. Zakłady typu prop bet mogą obejmować zarówno przewidywanie, kto zdobędzie pierwszy kosz w meczu koszykówki, jak i ile jardów rzuci rozgrywający w meczu piłki nożnej. Tego typu zakłady mogą być zabawnym sposobem na uczynienie gry bardziej ekscytującą i potencjalnie wygrać trochę pieniędzy w tym procesie.

Przyszłość zakładów plus minus

Ponieważ branża zakładów sportowych wciąż ewoluuje, podobnie jak przyszłość zakładów plus minus. Wraz z legalizacją zakładów sportowych w wielu stanach, coraz więcej osób dołącza do akcji i stawia zakłady na swoje ulubione drużyny i graczy. Jednak wraz z szybkim rozwojem technologii sposób, w jaki ludzie obstawiają zakłady sportowe, może ulec znaczącym zmianom.

Jedną z potencjalnych zmian jest wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI), aby pomóc w dokonywaniu dokładniejszych prognoz i ulepszaniu strategii obstawiania. Sztuczna inteligencja może analizować duże ilości danych i identyfikować wzorce, które mogą nie być zauważalne dla ludzkiego gracza. Może to potencjalnie prowadzić do bardziej dochodowych zakładów i lepszych ogólnych doświadczeń związanych z obstawianiem.

Kolejnym trendem w przyszłości zakładów plus minus jest wzrost liczby zakładów mobilnych. Ponieważ coraz więcej osób korzysta z Internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych, bukmacherzy sprawiają, że ich platformy są bardziej przyjazne dla urządzeń mobilnych, umożliwiając użytkownikom obstawianie zakładów w ruchu. Ten czynnik wygody już doprowadził do wzrostu liczby zakładów mobilnych i oczekuje się, że ich popularność będzie nadal rosła.

Wreszcie, w przyszłości zakładów plus minus może być oferowanych więcej różnych rodzajów zakładów. Oprócz tradycyjnych spreadów punktowych i zakładów moneyline, bukmacherzy mogą zacząć oferować więcej zakładów prop, zakładów na żywo i innych zakładów specjalnych. Dzięki temu obstawiający mogą mieć więcej opcji i obstawiać więcej niż tylko wynik pojedynczego meczu.

Ogólnie rzecz biorąc, przyszłość zakładów plus minus wydaje się być pełna innowacji i nowych możliwości zarówno dla bukmacherów, jak i graczy. Ponieważ technologia wciąż się rozwija i pojawia się coraz więcej państw legalizacja zakładów sportowych, Prawdopodobnie będzie jeszcze więcej zmian i rozwoju w branży, na które należy czekać.

Ryzyko i zobowiązania związane z obstawianiem w systemie Plus Minus

Podczas gdy zakłady plus minus mogą oferować znaczące korzyści, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że wiąże się to również ze znacznym ryzykiem. Za każdym razem, gdy stawiasz zakład, zasadniczo używasz własnych pieniędzy, aby przewidzieć wynik wydarzenia o niepewnym wyniku. W rezultacie zawsze istnieje szansa, że stracisz swoje pieniądze.

Jednym z największych zagrożeń związanych z zakładami plus minus jest to, że dokładne przewidywanie wyników wydarzeń może być trudne. Bez względu na to, ile badań ile postawisz o konkretnym sporcie lub drużynie, nie ma sposobu, aby zagwarantować, że Twoje przewidywania będą prawidłowe. Oznacza to, że musisz być przygotowany na zaakceptowanie strat jako części procesu hazardowego.

Kolejną potencjalną wadą zakładów plus minus jest to, że mogą one silnie uzależniać. Ze względu na dreszczyk emocji i ekscytację związaną z możliwością dużej wygranej, niektóre osoby mogą mieć obsesję na punkcie zakładów i wydawać więcej pieniędzy, niż mogą sobie pozwolić. Może to prowadzić do problemów finansowych, a nawet wymagać profesjonalnego leczenia.

Na koniec warto zauważyć, że przepisy i regulacje dotyczące hazardu mogą się znacznie różnić w zależności od lokalizacji. Niektóre jurysdykcje mogą ograniczać lub nawet zabraniać pewnych form hazardu, co może skutkować problemami prawnymi, jeśli zostaniesz przyłapany na uczestnictwie w tych działaniach. Zanim więc zaczniesz obstawiać zakłady w systemie plus minus, upewnij się, że dobrze znasz wszystkie obowiązujące przepisy i regulacje w Twojej okolicy.

Porównanie zakładów Plus Minus z innymi rodzajami zakładów

Jeśli chodzi o zakłady sportowe, istnieje wiele różnych rodzajów zakładów, które można obstawiać. Zakłady plus minus, znane również jako zakłady na spread punktowy, są jednym z najpopularniejszych typów. Ale jak to się ma do innych rodzajów zakładów??

Zakłady bezpośrednie:

Zakłady bezpośrednie, znane również jako zakłady moneyline, to prosty rodzaj zakładu, w którym po prostu wybierasz drużynę, która Twoim zdaniem wygra. W przeciwieństwie do zakładów plus minus, zakłady straight up nie uwzględniają marginesu zwycięstwa. Sprawia to, że jest to prostsza i potencjalnie mniej ryzykowna forma zakładów, ale oznacza to również mniejszy potencjał na duże wygrane.

Zakłady powyżej/poniżej:

Zakłady powyżej/poniżej, znane również jako zakłady totals, obejmują zakłady na całkowitą liczbę punktów zdobytych w meczu przez obie drużyny. Ten rodzaj zakładów jest podobny do zakładów plus minus, ponieważ obstawiasz, czy wynik będzie wyższy czy niższy od określonej liczby. Jednak zakłady powyżej/poniżej nie obejmują spreadu punktowego, co czyni je prostszym rodzajem zakładu.

Zakłady futures:

Zakłady futures obejmują zakłady na wynik wydarzenia sportowego, które odbędzie się w przyszłości, takiego jak zwycięzca mistrzostw. Ten rodzaj zakładów może być bardziej długoterminowy i potencjalnie bardziej lukratywny niż zakłady plus minus, ale wiąże się również z dużo większą niepewnością i ryzykiem.

Zakłady Propozycji:

Zakłady prop, znane również jako zakłady prop, obejmują zakłady na poszczególne wydarzenia lub wyniki w ramach gry, takie jak to, który gracz zdobędzie pierwsze przyłożenie. Ten rodzaj zakładów bardzo różni się od zakładów plus minus, ponieważ nie opiera się na ogólnym wyniku meczu. Zakłady prop mogą być zabawnym i ekscytującym sposobem obstawiania zakładów sportowych, ale wiążą się również z dużą dozą zgadywania i nieprzewidywalności.

Często zadawane pytania dotyczące zakładów Plus Minus

Czym są zakłady plus minus??

Zakłady plus minus, znane również jako zakłady na spread punktowy, to rodzaj zakładów, w których handicap jest stawiany na faworyzowaną drużynę w wydarzeniu sportowym. Handicap jest podawany w punktach, a celem obstawiającego jest przewidzenie, czy faworyzowana drużyna wygra większą liczbą punktów niż wynosi handicap, czy też przegra mniejszą liczbą punktów niż wynosi handicap lub czy wygra mecz bezpośrednio.

Jak określany jest handicap??

Handicap jest określany przez oddsmakerów, którzy są odpowiedzialni za ustalanie linii na mecz. Biorą pod uwagę różne czynniki, takie jak aktualna forma drużyny, kontuzje, przewaga własnego boiska i warunki pogodowe, między innymi, aby uzyskać sprawiedliwą i zrównoważoną linię, która przyciągnie akcję obu stron.

Co oznacza znak plus i minus?

Znak plus oznacza underdoga i reprezentuje liczbę punktów, które otrzymuje. Na przykład, jeśli linia wynosi +5, oznacza to, że przegrany otrzyma pięć punktów. Znak minus reprezentuje faworyzowaną drużynę i liczbę punktów, którymi musi wygrać, aby pokryć spread. Na przykład, jeśli linia wynosi -7, oznacza to, że faworyzowana drużyna musi wygrać co najmniej siedmioma punktami, aby pokryć spread.

Co to jest push?

Push ma miejsce, gdy końcowy wynik wypada dokładnie na spread punktowy. W tym przypadku ani faworyt, ani przegrany nie pokrywają spreadu, a zakład obstawiającego jest zwracany.

Czy zakłady plus minus są popularne??

Tak, zakłady plus minus to jeden z najpopularniejszych rodzajów zakładów sportowych, zwłaszcza w Ameryce Północnej. Jest oferowany w wielu dyscyplinach sportowych, w tym między innymi w piłce nożnej, koszykówce, hokeju i baseballu. Jest to również popularna forma zakładów dla zwykłych graczy, ponieważ umożliwia obstawianie gier bez konieczności bezpośredniego przewidywania zwycięzcy.

Czy zakłady plus minus są opłacalne??

Podobnie jak wszystkie formy zakładów sportowych, zakłady plus minus mogą być opłacalne, jeśli zostaną wykonane poprawnie. Wymaga to dobrego zrozumienia gry i umiejętności identyfikowania wartości w liniach. Należy jednak pamiętać, że zawsze wiąże się to z ryzykiem i żaden zakład nie jest pewny.

Zasoby dla zakładów Plus Minus

Jeśli chodzi o zakłady plus minus, w Internecie dostępnych jest wiele zasobów, które pomogą Ci zrozumieć tę koncepcję i podejmować świadome decyzje. Oto kilka pomocnych zasobów do rozważenia:

 • Bukmacherzy: Pierwszym i najbardziej oczywistym źródłem zakładów plus minus jest bukmacher. Większość internetowych i fizycznych bukmacherów oferuje opcje zakładów plus minus i może dostarczyć pomocnych informacji i kursów.
 • Fora internetowe: Fora internetowe poświęcone zakładom sportowym mogą być świetnym źródłem do omawiania strategii zakładów plus minus z innymi entuzjastami i uzyskiwania opinii na temat swoich pomysłów.
 • Blogi bukmacherskie: Wiele blogów poświęconych zakładom sportowym dogłębnie omawia zakłady plus minus, dostarczając wskazówek, porad i analiz dotyczących najnowszych gier i pojedynków.
 • Sportowe serwisy informacyjne: Śledzenie najnowszych wiadomości sportowych może pomóc w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących zakładów plus minus. Sprawdź strony internetowe, takie jak ESPN lub Sports Illustrated, aby uzyskać najnowsze wiadomości, analizy i opinie ekspertów.
 • Strony ze statystykami: Wreszcie, istnieje wiele stron internetowych, które zapewniają szczegółowe statystyki dotyczące drużyn, graczy i pojedynków, które mogą pomóc w podejmowaniu decyzji dotyczących zakładów plus minus. Niektóre popularne opcje to Pro-Football-Reference, Basketball-Reference lub Baseball-Reference.

Korzystając z tych zasobów, możesz lepiej zrozumieć zakłady plus minus i podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące obstawiania zakładów.

Wiadomości i propozycje