data:

Zrozumienie Plus-Minus w zakładach bukmacherskich: Co musisz wiedzieć

Jeśli interesujesz się zakładami sportowymi, prawdopodobnie słyszałeś terminy "plus" i "minus". Ale co one oznaczają?? Zrozumienie tych terminów jest niezbędne, jeśli chcesz podejmować świadome decyzje dotyczące zakładów i potencjalnie osiągać zyski.

Krótko mówiąc, "plus" i "minus" odnoszą się do spreadu punktowego, który jest sposobem na wyrównanie szans w zakładach. Drużyna z "minusem" jest faworytem do zwycięstwa, więc musi wygrać określoną liczbą punktów, aby pokryć spread i zostać uznanym za zwycięski zakład. Drużyna z "plusem" jest słabsza i może przegrać mecz, o ile utrzyma wynik w określonym przedziale punktów.

Ale jest w tym coś więcej. Zrozumienie plus/minus może również pomóc w określeniu, ile pieniędzy możesz wygrać lub stracić. Kursy na każdą drużynę będą wymienione jako liczba ujemna lub dodatnia, wskazując wypłatę gracza, jeśli wygra. Liczba "minus" wskazuje, ile musiałbyś postawić, aby wygrać 100 USD, podczas gdy liczba "plus" wskazuje, ile wygrałbyś, gdybyś postawił 100 USD.

Ogólnie rzecz biorąc, zrozumienie znaczenia plus/minus ma kluczowe znaczenie dla podejmowania świadomych decyzji dotyczących zakładów, obliczania potencjalnych wypłat i ostatecznie wychodzenia na prowadzenie w zakładach sportowych. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym graczem, czy dopiero zaczynasz, poświęć trochę czasu na zapoznanie się z tym ważnym aspektem gry!

Zrozumienie Plus Minus w zakładach sportowych

Co oznacza Plus Minus??

Plus minus, znany również jako spread punktowy lub handicap, jest najpopularniejszym sposobem obstawiania wydarzeń sportowych Mostbet. Jest to system, który ma na celu wyrównanie szans, dając słabszemu graczowi przewagę, a faworytowi handicap. Mówiąc prościej, plus minus wskazuje, która drużyna jest faworytem, a która jest słabsza, oraz o ile punktów faworyt może wygrać lub słabszy może przegrać i nadal pokryć spread.

Znak plus (+) obok kursu drużyny oznacza, że jest ona słabsza, a znak minus (-) oznacza, że jest faworytem. Liczba obok znaku plus lub minus to spread punktowy, który wskazuje liczbę punktów, o jaką faworyt musi wygrać, aby pokryć spread lub o jaką przegrany nie może przegrać, aby pokryć spread.

Na przykład, jeśli New York Knicks grają z Los Angeles Lakers, a Knicks mają znak plus (+) obok swoich kursów, oznacza to, że są słabsi, a Lakers są faworytem ze znakiem minus (-) obok swoich kursów. Jeśli różnica punktowa wynosi -5.5, oznacza to, że Lakers muszą wygrać co najmniej 6 punktami, aby zakład na Lakers wygrał. Z drugiej strony, jeśli ktoś postawi na Knicks, wygra zakład, jeśli Knicks wygrają mecz bezpośrednio lub przegrają 5 punktami lub mniej.

Podsumowując, zrozumienie systemu plus minus ma kluczowe znaczenie dla udanych zakładów sportowych. Pozwala to obstawiającym określić faworyta i przegranego w danym meczu oraz o ile punktów faworyt musi wygrać lub przegrać, aby pokryć spread. Ostatecznie w zakładach sportowych chodzi o podejmowanie świadomych decyzji, a umiejętność odczytywania plus minus jest istotną częścią tego procesu decyzyjnego.

Rola plus minus w zakładach sportowych

Jeśli chodzi o zakłady sportowe, system plus minus jest ważnym czynnikiem w określaniu wyniku zakładu. Plus minus, znany również jako spread punktowy, to metoda stosowana w celu wyrównania szans między dwiema drużynami poprzez przypisanie marginesu punktowego do postrzeganego przegranego. Marża jest następnie dodawana lub odejmowana od końcowego wyniku faworyzowanej drużyny, aby określić, czy zakład jest wygrany czy przegrany.

Na przykład, jeśli drużyna piłkarska jest wymieniona na -6.5, oznacza to, że są faworytem i muszą wygrać co najmniej 7 punktami, aby pokryć spread i wygrać zakład na nich. I odwrotnie, jeśli drużyna jest wymieniona na +6.5, oznacza to, że są słabsi i mogą przegrać nawet o 6 punktów, a mimo to pokryć spread i zapewnić wygraną w zakładzie.

System plus minus został zaprojektowany tak, aby zakłady na obie drużyny były równie atrakcyjne, ponieważ spread teoretycznie sprawia, że obie drużyny mają takie samo prawdopodobieństwo wygrania zakładu. Dodaje to również element strategii i analizy do zakładów sportowych, ponieważ obstawiający muszą wziąć pod uwagę takie czynniki, jak wyniki drużyny, kontuzje i warunki pogodowe przy określaniu, czy postawić na drużynę, która pokryje spread, czy nie.

Ogólnie rzecz biorąc, rola plus minus w zakładach sportowych jest nie do przecenienia. Jest to kluczowy czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy zawieraniu zakładu i często może stanowić różnicę między wygranym a przegranym zakładem.

Różne rodzaje zakładów plus minus

Zakłady plus minus to popularny rodzaj zakładów sportowych, który polega na obstawianiu wyniku meczu lub wydarzenia w oparciu o spread punktowy. Istnieją różne rodzaje zakładów plus minus, każdy z własnym zestawem zasad i strategii.

Zakłady point spread

Spread punktowy to najpopularniejszy rodzaj zakładów plus minus. Obejmuje to obstawianie, która drużyna wygra mecz, z spreadem punktowym ustalonym przez bukmacherów w celu wyrównania kursów. Faworyzowana drużyna otrzymuje ujemny (-) spread punktowy, podczas gdy drużyna przegrana otrzymuje dodatni (+) spread punktowy. Aby wygrać zakład, faworyt musi wygrać większą liczbą punktów niż wynosi spread, podczas gdy słabsza drużyna musi wygrać mecz bezpośrednio lub przegrać mniejszą liczbą punktów niż wynosi spread.

Zakłady Moneyline

Zakłady Moneyline to kolejny rodzaj zakładów plus minus, który polega na obstawianiu, która drużyna wygra mecz, niezależnie od spreadu punktowego. W tego typu zakładach faworyt otrzymuje ujemną (-) linię pieniężną, podczas gdy przegrany otrzymuje dodatnią (+) linię pieniężną. Ujemna linia pieniężna wskazuje, ile trzeba postawić, aby wygrać 100 USD, podczas gdy dodatnia linia pieniężna wskazuje, ile można wygrać, jeśli postawi się 100 USD.

Zakłady powyżej/poniżej

Zakłady powyżej/poniżej to rodzaj zakładów plus minus, które obejmują zakłady na łączny wynik gry lub wydarzenia, a nie na wynik. Bukmacherzy ustalają łączny wynik, a gracze mogą obstawiać, czy rzeczywisty wynik będzie powyżej lub poniżej tej sumy. W tego typu zakładach znaki plus (+) i minus (-) wskazują kursy dla każdej ze stron zakładu. Na przykład, zakład na over może mieć linię +110, podczas gdy zakład na under może mieć linię -120.

Jak czytać kursy plus minus

Kursy plus minus to powszechny sposób wyświetlania kursów na wydarzenie sportowe przez bukmacherów. Te kursy pokazują prawdopodobieństwo wyniku i potencjalną wypłatę za zakład. Zrozumienie kursów plus minus jest niezbędne do zawierania świadomych zakładów i maksymalizacji potencjalnych zysków.

Znaki plus i minus na tych kursach oznaczają odpowiednio underdoga i faworyta. Faworyt jest oznaczony znakiem minus, a przegrany znakiem plus. Na przykład, jeśli kurs na mecz wynosi -180 dla faworyta i +140 dla underdoga, faworyt ma większe prawdopodobieństwo wygranej niż underdog.

Liczba obok znaku plus lub minus wskazuje potencjalną wypłatę za zakład o wartości 100 USD. Na przykład, przy kursie -180 na faworyta, do wygrania 100 USD wymagany jest zakład o wartości 180 USD. W przypadku kursu +140 na underdoga, zakład o wartości 100 USD przyniesie 140 USD, jeśli underdog wygra.

Ważne jest, aby pamiętać, że kursy mogą się zmieniać w miarę stawiania większej liczby zakładów na wydarzenie i w miarę zbliżania się meczu. Obstawiający zakłady sportowe powinni być na bieżąco z najnowszymi kursami i zmianami linii, aby zmaksymalizować swoją strategię obstawiania.

Ogólnie rzecz biorąc, zrozumienie, jak czytać kursy plus minus, ma kluczowe znaczenie dla udanych zakładów sportowych. Identyfikując słabszego i faworyta oraz rozumiejąc potencjalną wypłatę za zakład, obstawiający zakłady sportowe mogą dokonać podejmowania świadomych decyzji i potencjalnie zarobić ogromne zyski.

Obliczanie wypłat za pomocą Plus Minus

Jeśli chodzi o zakłady sportowe, zrozumienie znaczenia plus minus jest ważne nie tylko dla określenia wyniku gry, ale także dla obliczenia potencjalnych wypłat. Kursy plus minus to sposób bukmacherów na wyrównanie szans między słabszym a faworytem, dzięki czemu zakłady są bardziej sprawiedliwe i konkurencyjne.

Obliczanie wypłat przy użyciu kursów plus minus wymaga podstawowej znajomości równań matematycznych. W przypadku zakładów na faworyta, liczba minus jest używana do określenia, ile należy postawić, aby wygrać 100 USD. Na przykład, jeśli kurs wynosi -150, musisz postawić 150 $, aby wygrać 100 $.

Na z drugiej strony, Podczas obstawiania underdoga, liczba plus jest używana do pokazania, ile można wygrać za każde postawione 100 USD. Na przykład, jeśli kurs wynosi +175, możesz wygrać 175 $ za każde postawione 100 $.

Aby obliczyć potencjalne wypłaty na podstawie kursów plus minus, wystarczy podzielić kurs przez 100 i pomnożyć przez kwotę zakładu. Dzięki temu uzyskasz całkowitą wypłatę, jeśli Twój zakład zakończy się sukcesem.

Ważne jest, aby pamiętać, że chociaż kursy plus minus są pomocnym narzędziem w zakładach sportowych, istnieją inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy zawieraniu zakładu, takie jak historia wyników drużyny, kontuzje i warunki pogodowe.

Typowe błędy, których należy unikać przy zakładach Plus Minus

Jeśli chodzi o zakłady sportowe, system plus minus jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych. Jednak wielu graczy popełnia typowe błędy, które mogą prowadzić do strat, zwłaszcza gdy dopiero zaczynają. Oto kilka kluczowych błędów, których należy unikać podczas korzystania z systemu plus minus:

 • Niezrozumienie kursów: System plus minus opiera się na kursach ustalanych przez bukmacherów. Ważne jest, aby zrozumieć, jak działają kursy i jak wpływają na potencjalne wygrane.
 • Obstawianie w oparciu o emocje: Łatwo jest dać się porwać emocjom związanym z grą lub postawić na ulubioną drużynę. Może to jednak prowadzić do irracjonalnych decyzji i złych wyborów dotyczących zakładów.
 • Nie trzymanie się budżetu: Kluczowe jest ustalenie budżetu na zakłady sportowe i trzymanie się go. Zakłady więcej niż możesz Pozwolenie sobie na przegraną może prowadzić do problemów finansowych i zrujnować radość z aktywności.
 • Ignorowanie ważnych informacji: Aby podejmować świadome decyzje dotyczące zakładów, należy zapoznać się z drużynami, zawodnikami i innymi istotnymi czynnikami, które mogą mieć wpływ na wynik meczu. Ignorowanie tych informacji może być szkodliwe dla ogólnego sukcesu.
 • Pogoń za stratami: Kiedy doświadczasz straty, może być kuszące, aby spróbować ją odrobić, stawiając więcej zakładów. Może to jednak prowadzić do jeszcze większych strat i problemów finansowych.

Zrozumienie systemu plus minus i unikanie tych typowych błędów może pomóc w podejmowaniu lepszych decyzji dotyczących zakładów zwiększyć swoje szanse na sukces. Pamiętaj, aby zawsze podejmować świadome decyzje, ustalać budżet i zachować dyscyplinę w swoich nawykach związanych z obstawianiem.

Zalety zakładów plus minus

Jedną z kluczowych zalet zakładów plus minus jest to, że pozwalają one szybko i łatwo zrozumieć, co dzieje się w grze. Dzięki systemowi plus minus na pierwszy rzut oka widać, która drużyna jest faworytem, a która przegrywa. Może to być bardzo pomocne, gdy obstawiasz w trakcie meczu lub próbujesz zdecydować, na którą drużynę postawić przed meczem.

Kolejną zaletą zakładów plus minus jest to, że są one bardzo elastyczne. Dzięki temu systemowi możesz obstawiać szeroką gamę sportów i wydarzeń, od piłki nożnej i koszykówki po tenis i golf. Zakłady plus minus mogą być również wykorzystywane do pojedynczych wydarzeń, takich jak mecz bokserski lub wyścig konny, a także do całych sezonów, takich jak sezon koszykówki lub piłki nożnej.

Kolejną zaletą zakładów plus minus jest to, że oferują one dużą różnorodność. Istnieje wiele różnych rodzajów zakładów, które można obstawiać za pomocą systemu plus minus, od prostych zakładów moneyline po bardziej złożone zakłady, takie jak parlays i teasery. Oznacza to, że można dostosować zakłady do własnych preferencji i tolerancji ryzyka, dzięki czemu zakłady plus minus są doskonałym wyborem zarówno dla zwykłych, jak i poważnych graczy.

 • Łatwy do zrozumienia: Zakłady plus minus pozwalają na szybkie i łatwe zrozumienie kursów zakładów.
 • Elastyczność: Możesz obstawiać różne sporty i wydarzenia dzięki zakładom plus minus.
 • Oferuje różnorodność: Istnieje wiele rodzajów zakładów dostępnych w systemie plus minus, co pozwala na dostosowanie i personalizację zakładów.

Wady zakładów plus minus

Chociaż zakłady plus minus mogą wydawać się prostym i wygodnym sposobem obstawiania zakładów sportowych, mają one również kilka wad, o których obstawiający powinni wiedzieć:

 • Ryzyko szybkiej utraty pieniędzy: Zakłady Plus minus oferują stosunkowo niskie wypłaty, co oznacza, że obstawiający muszą postawić duże sumy pieniędzy, aby osiągnąć znaczące zyski. To naraża ich na większe ryzyko utraty dużej ilości pieniędzy w krótkim czasie, jeśli dokonają kilku błędnych typów.
 • Ograniczone opcje zakładów: Zakłady Plus minus są ograniczone do kilku podstawowych opcji, takich jak obstawianie wyniku meczu lub spreadu punktowego. Może się to powtarzać, a gracze mogą chcieć większej różnorodności w swoich opcjach zakładów.
 • Nieścisłości w Spread punktowy: Zakłady Plus minus opierają się w dużej mierze na dokładności spreadu punktowego, który jest ustalany przez bukmacherów. Jednak te spready punktowe nie zawsze dokładnie odzwierciedlają prawdziwe mocne i słabe strony każdej drużyny, co prowadzi do nieoczekiwanych wyników i strat dla obstawiających.
 • Brak opcji zabezpieczających: Zakłady Plus minus nie oferują żadnych opcji hedgingowych dla obstawiających, co oznacza, że nie mogą oni obstawiać zakładów, aby zminimalizować potencjalne straty lub zwiększyć potencjalne zyski. Może to utrudnić obstawiającym zarządzanie ryzykiem i maksymalizację wygranych.

Ogólnie rzecz biorąc, chociaż zakłady plus minus mogą być popularną formą zakładów sportowych, nie są pozbawione wad. Obstawiający powinni dokładnie rozważyć te wady przed postawieniem jakiegokolwiek zakładu i upewnić się, że są w stanie zaakceptować związane z tym ryzyko.

Przykłady zakładów Plus Minus w akcji

Załóżmy, że obstawiasz mecz NBA pomiędzy Los Angeles Lakers i Milwaukee Bucks. Spread punktowy na mecz wynosi Lakers -5.5, co oznacza, że Lakers muszą wygrać 6 lub więcej punktami, aby wygrać zakład. Jeśli postawisz na to, że Lakers pokryją spread, Twój zakład będzie wyglądał następująco: Lakers -5.5 (-110). -110 oznacza, że musisz postawić 110 $, aby wygrać 100 $.

Innym przykładem jest zakład moneyline na mecz NFL pomiędzy New England Patriots i Pittsburgh Steelers. Moneyline na mecz wynosi Patriots -150, co oznacza, że aby wygrać 100 USD, trzeba postawić 150 USD, jeśli postawi się na zwycięstwo Patriots. Jeśli postawisz na wygraną Steelers, moneyline wyniesie Steelers +130, co oznacza, że wygrasz 130 $, jeśli postawisz 100 $ na Steelers i oni wygrają.

Trzeci przykład to zakład totals na mecz futbolu uniwersyteckiego pomiędzy Alabama Crimson Tide i Georgia Bulldogs. Powyżej/poniżej dla tego meczu wynosi 47.5 punktów, co oznacza, że możesz postawić na łączną liczbę punktów zdobytych w meczu powyżej lub poniżej 47.5 punktów. Jeśli postawisz na Over, a końcowy wynik to 28-24, suma punktów wyniesie 52 i wygrasz swój zakład. Jeśli postawisz na Under, a końcowy wynik wyniesie 21-14, łączna liczba punktów wyniesie 35, a Ty również wygrasz swój zakład.

Plus Minus w popularnych dyscyplinach sportowych

Zakłady Plus minus są powszechną cechą zakładów sportowych i są używane do handicapowania konkretnej drużyny lub zawodnika, aby stworzyć bardziej wyrównane pole gry. W koszykówce, na przykład, drużyna może mieć spread punktowy +5, co oznacza, że musi mieć +5 punktów wygrać mecz lub przegrać nie więcej niż 5 punktami, aby wygrać zakład na nich. Z drugiej strony, drużyna przeciwna może mieć spread punktowy -5 i musi wygrać 6 lub więcej punktami, aby wygrać zakład.

W piłce nożnej zakłady plus minus działają podobnie, a drużyny otrzymują rozrzut punktów, który muszą pokonać lub utrzymać, aby wygrać lub pokryć zakład. Ten rodzaj zakładów jest popularny w wielu innych dyscyplinach sportowych, w tym w hokeju, baseballu i piłce nożnej.

Chociaż zakłady plus minus mogą być wyzwaniem dla początkujących graczy sportowych, może to być świetny sposób na uzyskanie lepszych kursów na drużynę lub gracza, który Twoim zdaniem ma przewagę. Obstawiając drużynę lub zawodnika w ten sposób, bukmacherzy mogą zachęcać do obstawiania obu stron danego pojedynku, co pomaga im zarabiać pieniądze bez względu na wynik meczu lub wydarzenia.

 • Koszykówka: W koszykówce zakłady plus minus odnoszą się do spreadu punktowego, który jest dodawany lub odejmowany od końcowego wyniku drużyny w celu stworzenia bardziej wyrównanych szans dla obstawiających.
 • Piłka nożna: W piłce nożnej zakłady plus minus są używane do stworzenia bardziej wyrównanych szans, a drużyny otrzymują spread punktowy, który muszą pokonać lub utrzymać, aby wygrać lub pokryć zakład.
 • Hokej: Podobnie jak w koszykówce i piłce nożnej, zakłady plus minus są popularne w hokeju, w których drużyny muszą pokonać lub zmieścić się w przedziale punktowym, aby wygrać lub pokryć zakład.
 • Baseball: W baseballu zakłady plus minus działają podobnie jak w innych sportach, z drużynami, które muszą pokonać lub zmieścić się w przedziale punktowym, aby wygrać lub pokryć zakład.
 • Piłka nożna: Zakłady plus minus jest również powszechny w piłce nożnej, gdzie drużyny otrzymują spread punktowy, który muszą pokonać lub pozostać w granicach, aby wygrać lub pokryć zakład.

Ostatecznie zakłady plus minus to świetny sposób na dodanie emocji do zakładów sportowych i może zapewnić bardziej wyrównane szanse zwykłym graczom, którzy nie mają takiego samego poziomu doświadczenia lub wiedzy jak profesjonalni gracze.

Plus Minus w określonych typach zakładów

Chociaż plus minus jest powszechnym terminem w zakładach sportowych, może mieć różne znaczenie w zależności od konkretnego typu zakładu. W zakładach typu point spread, plus minus odnosi się do liczby punktów, które drużyna daje lub otrzymuje. Na przykład, drużyna wymieniona jako +3.5 oznacza, że drużyna otrzymuje 3.5 punktów, podczas gdy drużyna wymieniona jako -3.5 oznacza, że daje 3.5 punktów.

W zakładach moneyline symbole plus minus mogą oznaczać słabszego i faworyta w meczu. Symbol plusa przed kursem oznacza, że drużyna jest faworytem, a kwota, którą można wygrać, jest oparta na kursie 100 USD. Symbol minus przed kursem oznacza, że drużyna jest faworytem, a kwota, którą należy postawić, aby wygrać 100 USD, jest oparta na kursie.

W zakładach na sumy, symbole plus minus odnoszą się do zakładów powyżej i poniżej. Symbol plus oznacza zakład powyżej, podczas gdy symbol minus oznacza zakład poniżej. Na przykład, suma podana jako +7.5 oznacza, że aby wygrać, należy postawić powyżej, podczas gdy suma wynosi -7.5 oznacza, że aby wygrać, należy postawić poniżej.

 • Zakłady na spread punktowy: Plus (+) odnosi się do underdogów, a minus (-) do faworytów.
 • Zakłady Moneyline: Plus (+) odnosi się do underdogów, podczas gdy minus (-) odnosi się do faworytów.
 • Zakłady totals: Plus (+) odnosi się do over, podczas gdy minus (-) odnosi się do under.

Trendy i analiza zakładów plus minus

Zakłady plus minus, znane również jako spread punktowy lub zakłady z handicapem, to popularny sposób obstawiania wydarzeń sportowych. Obejmuje obstawianie, czy drużyna lub sportowiec wygra określoną liczbą punktów, czy nie. Aby dokonać świadomego zakładu, ważne jest zrozumienie trendów i analizy zakładów plus minus.

Jednym z trendów, na który należy zwrócić uwagę, jest przewaga własnego boiska. W wielu dyscyplinach sportowych drużyna gospodarzy ma większe szanse na wygraną ze względu na znajome otoczenie i wspierających fanów. W rezultacie spread punktowy może zostać skorygowany na korzyść drużyny gości, aby wyrównać szanse. Analiza meczów u siebie i na wyjeździe danej drużyny może dać wgląd w jej wyniki i potencjalny spread punktowy.

Kolejnym trendem, który należy wziąć pod uwagę, jest pogoda i warunki gry. Na sporty rozgrywane na świeżym powietrzu, takie jak piłka nożna i baseball, może mieć wpływ deszcz, wiatr i ekstremalne temperatury. Warunki te mogą mieć wpływ na wynik meczu i mogą skutkować nieoczekiwanymi różnicami punktowymi. Analiza prognozy pogody i wcześniejszych występów drużyny w podobnych warunkach może pomóc w postawieniu bardziej świadomego zakładu.

Wreszcie, analiza mocnych i słabych stron drużyny jest kluczowa w zakładach plus minus. Drużyny z silną ofensywą mogą mieć większe szanse na wygraną z większym marginesem, co skutkuje większym spreadem punktowym. Podobnie, drużynom ze słabszą obroną może być trudniej wygrać z dużym marginesem. Analiza statystyk zawodników, dynamiki drużyny i wcześniejszych występów może zapewnić wgląd w potencjalne wyniki spreadu punktowego drużyny.

 • Podsumowując, zrozumienie trendów i analiza zakładów plus minus może pomóc w dokonaniu świadomego zakładu. Podejmując decyzję, należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak przewaga własnego boiska, pogoda i warunki gry oraz mocne i słabe strony drużyny.

Plus minus w zakładach na żywo

Zakłady na żywo stały się coraz bardziej popularne wśród graczy sportowych w ostatnich latach, ponieważ pozwalają im obstawiać zakłady na mecze, które już trwają. Zakłady plus minus to jeden z najpopularniejszych rodzajów zakładów w zakładach na żywo, który obejmuje obstawianie wyniku meczu lub wydarzenia w oparciu o spread punktowy.

W zakładach plus minus faworyt jest oznaczony znakiem minus (-), a przegrany znakiem plus (+). Na przykład, jeśli New England Patriots grają z Miami Dolphins i Patriots są faworytami do zwycięstwa 7 punktami, linia plus minus może być ustawiona na -7 dla Patriots i +7 dla Dolphins.

Aby wygrać zakład na Patriots w tym scenariuszu, muszą oni wygrać mecz różnicą większą niż 7 punktów. Jeśli postawisz na Dolphins, mogą oni wygrać mecz lub przegrać mniej niż 7 punktami, a Twój zakład nadal będzie wygrany. Jeśli Patriots wygrają dokładnie 7 punktami, zakład zostanie uznany za push i wszystkie zakłady zostaną zwrócone.

Zakłady plus minus w zakładach na żywo pozwalają na ciągłe dostosowywanie zakładu w oparciu o postępy w grze. Jeśli Patrioci dobrze wystartują i wygląda na to, że mogą pokryć spread, możesz zwiększyć swoje obstawiać na nich. I odwrotnie, jeśli Dolphins grają lepiej niż oczekiwano, możesz postawić na nich zakład, aby pokryć spread lub nawet wygrać grę.

Ogólnie rzecz biorąc, zakłady plus minus w zakładach na żywo mogą dodać emocji do zakładów sportowych i zapewnić więcej możliwości wygrania pieniędzy. Ważne jest jednak, aby zrozumieć zasady i mechanikę zakładów plus minus przed postawieniem jakichkolwiek zakładów.

Plus minus i parlay

Jeśli znasz kursy plus minus, być może zastanawiasz się, w jaki sposób mają one zastosowanie do parlay. W parlay obstawiasz dwa lub więcej wyników, które mają wystąpić. Oznacza to, że możesz połączyć wiele zakładów plus minus w jeden parlay.

Jeśli chodzi o obliczanie kursów dla parlay, musisz znać kursy plus minus dla każdego pojedynczego zakładu. Następnie, można użyć kalkulator parlay do określania ogólnych kursów dla parlay.

Pamiętaj, że ponieważ łączysz wiele zakładów, ogólne kursy dla parlay będą zazwyczaj wyższe niż kursy dla każdego pojedynczego zakładu. Oznacza to, że parlays mogą być świetnym sposobem na potencjalnie większą wypłatę, ale wiążą się również z wyższym poziomem ryzyka.

Ponadto niektórzy bukmacherzy mogą mieć różne zasady lub ograniczenia, jeśli chodzi o obstawianie parlay z kursami plus minus. Pamiętaj, aby sprawdzić szczegółowe zasady i przepisy wybranego bukmachera przed postawieniem jakiegokolwiek zakładu parlay.

 • Wskazówka: Rozważ skorzystanie z kalkulatora parlay, który pomoże Ci określić kursy i potencjalną wypłatę dla Twoich zakładów parlay.
 • Uwaga: Obstawianie par z kursami plus minus może być bardziej skomplikowane niż zwykłe obstawianie pojedynczych gier, więc pamiętaj, aby przeprowadzić badania i zrozumieć ryzyko przed postawieniem jakichkolwiek zakładów.
Przykład Plus Minus:
Jeśli kurs plus minus na mecz wynosi +120, oznacza to, że jeśli postawisz 100 $, a drużyna, na którą postawiłeś wygra, wygrasz dodatkowe 120 $. Jeśli kurs wynosiłby -120, musiałbyś postawić 120 $, aby wygrać dodatkowe 100 $.

Wskazówki dotyczące zrozumienia plus minus w zakładach sportowych

Aby z powodzeniem obstawiać zakłady sportowe przy użyciu systemu plus minus, ważne jest, aby dobrze zrozumieć, jak on działa. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci podejmować świadome decyzje:

 • Nie należy polegać wyłącznie na liczbie plus minus: Chociaż liczba plus minus jest ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy zawieraniu zakładów, nie jest to jedyna rzecz, na której należy się skupić. Należy również wziąć pod uwagę ostatnie wyniki drużyny, kontuzje i inne istotne czynniki.
 • Zrozumienie kursów: Przed postawieniem zakładu ważne jest, aby zrozumieć kursy związane z systemem plus minus. Na przykład, jeśli drużyna ma kurs plus 150, oznacza to, że zakład o wartości 100 USD przyniesie wypłatę w wysokości 150 USD.
 • Zrób rozeznanie: Przed postawieniem zakładu ważne jest, aby przeprowadzić badania na temat zaangażowanych drużyn i graczy. Przyjrzyj się ich wcześniejszym wynikom, historii kontuzji i wszelkim innym czynnikom, które mogą mieć wpływ na wynik gry.
 • Ustal budżet: Aby uniknąć utraty większej ilości pieniędzy niż możesz ważne jest ustalenie budżetu i trzymanie się go. Obstawiaj tylko tyle, ile możesz stracić.
 • Weź pod uwagę wiele czynników: Podejmując decyzję, należy wziąć pod uwagę wiele czynników poza liczbą plus minus. Sprawdź powyżej/poniżej, spread i wszelkie inne istotne informacje, które mogą pomóc w podjęciu świadomej decyzji.
 • Bądź cierpliwy: Ważne jest, aby być cierpliwym podczas obstawiania w systemie plus minus. Nie spiesz się z podejmowaniem decyzji i poświęć czas na rozważenie wszystkich istotnych czynników przed postawieniem zakładu.

Wiadomości i propozycje