data:

W jakich stanach zakłady sportowe są legalne??

Wprowadzenie

Zakłady sportowe stały się popularną aktywnością w Stany Zjednoczone, ale nie zawsze były legalne. Przez wiele lat zakłady sportowe były legalne tylko w kilku stanach. Jednak odkąd Sąd Najwyższy obalił ustawę o ochronie sportów zawodowych i amatorskich (PASPA) w 2018 r., Więcej stanów zalegalizowało zakłady sportowe zakłady. W tym artykule omówimy stany, w których zakłady sportowe są obecnie legalne i stany, w których zakłady sportowe oczekują na legalizację.

Stany, w których zakłady sportowe są legalne

Oto lista 21 stanów, w których gdzie zakłady sportowe jest obecnie legalny:

StanProfesjonalne zakłady sportoweZakłady sportowe na uczelnie wyższe
ArkansasTakNie
KoloradoTakTak
DelawareTakNie
IllinoisTakTak
IndianaTakTak
IowaTakTak
MichiganTakTak
MississippiTakNie
MontanaTakNie
NevadaTakTak
New HampshireTakNie
New JerseyTakTak
Nowy MeksykTakNie
Nowy JorkTakTak
OregonTakTak
PensylwaniaTakTak
Rhode IslandTakNie
TennesseeTakTak
WirginiaTakNie
Waszyngton DCTakNie
Zachodnia WirginiaTakTak

Stany, w których zakłady sportowe są w toku

Obecnie istnieje dziesięć stanów z oczekującymi przepisami, które mogą zalegalizować zakłady sportowe w najbliższej przyszłości:

 • Arizona
 • Connecticut
 • Floryda
 • Luizjana
 • Maryland
 • Massachusetts
 • Missouri
 • Karolina Północna
 • Ohio
 • Dakota Południowa

Ważne jest, aby pamiętać, że nawet jeśli stan ma oczekujące przepisy, nie gwarantuje to, że zakłady sportowe zostaną zalegalizowane. Przyjęcie przepisów może zająć kilka miesięcy lub nawet lat. Jednak wiele stanów zmierza w kierunku legalizacji zakładów sportowych, ponieważ widzą potencjalne dochody podatkowe, które mogą wygenerować Mostbet.

Korzyści z legalizacji zakładów sportowych

Jednym z głównych powodów, dla których stany legalizują zakłady sportowe, jest potencjał przychodów podatkowych. Na przykład w New Jersey zakłady sportowe przyniosły 4 dolary.5 milionów w podatkach w pierwszym miesiącu legalizacji. Pieniądze te można wykorzystać do finansowania edukacji, infrastruktury i innych ważnych programów. Co więcej, legalizacja zakładów sportowych może pobudzić gospodarkę stanu poprzez tworzenie miejsc pracy i generowanie dodatkowych przychodów z turystyki.

Kolejna korzyść legalizacja zakładów sportowych jest to, że może pomóc w ograniczeniu nielegalnego hazardu. Gdy zakłady sportowe są nielegalne, ludzie mogą zwracać się do nielegalnych bukmacherów lub witryn hazardowych online, co może być niebezpieczne i prowadzić do działalności przestępczej. Legalizacja zakładów sportowych zapewnia bezpieczne i regulowane środowisko do obstawiania zakładów. Pomaga również zmniejszyć negatywne skutki społeczne hazardu, zapewniając zasoby, aby pomóc osobom uzależnionym od hazardu.

Wojciecha Tomaszewska
Wojciecha Tomaszewska

Zakłady sportowe stają się coraz szerzej akceptowane w Stanach Zjednoczonych, a kolejne stany legalizują je każdego roku. Jest to jednak Ważne jest, aby pamiętać, że Każdy stan ma własne prawa i przepisy dotyczące zakładów sportowych. Przed postawieniem jakichkolwiek zakładów ważne jest, aby zapoznać się z przepisami obowiązującymi w danym stanie, aby upewnić się, że postępujesz zgodnie z prawem. Ponieważ coraz więcej stanów nadal legalizuje zakłady sportowe, jest prawdopodobne, że branża ta będzie nadal zyskiwać na popularności i generować znaczne dochody podatkowe dla stanów, zapewniając jednocześnie bezpieczne i regulowane środowisko dla ludzi do obstawiania zakładów.

 • Często zadawane pytania dotyczące legalnych zakładów sportowych w Stanach Zjednoczonych

 • P: Czy zakłady sportowe są legalne w Stanach Zjednoczonych??

  O: Tak, zakłady sportowe są legalne w niektórych stanach USA.

 • P: Które stany zalegalizowały zakłady sportowe??

  O: Od 2021 roku jest ich 21 Stany, w których zakłady sportowe są legalne jest obecnie legalne: Arkansas, Kolorado, Delaware, Illinois, Indiana, Iowa, Michigan, Mississippi, Montana, Nevada, New Hampshire, New Jersey, Nowy Meksyk, Nowy Jork, Oregon, Pensylwania, Rhode Island, Tennessee, Wirginia, Waszyngton i Wirginia Zachodnia.

 • P: Czy zakłady sportowe są legalne we wszystkich sportach zawodowych i akademickich w stanach, w których są legalne??

  O: Nie, tylko w niektórych stanach zezwalają na zakłady sportowe na sporty profesjonalne, podczas gdy inne zezwalają na zakłady zarówno na sporty profesjonalne, jak i uczelniane.

 • P: Czy mogę legalnie obstawiać zakłady sportowe w stanie, w którym nie jest to jeszcze legalne??

  O: Nie, obstawianie zakładów sportowych w stanie, w którym nie jest to jeszcze legalne, jest nielegalne. Jednak wiele stanów rozważa obecnie lub ma w toku ustawodawstwo mające na celu legalizację zakładów sportowych w najbliższej przyszłości.

 • P: Jakie są korzyści z legalizacji zakładów sportowych?

  O: Legalizacja zakładów sportowych może wygenerować znaczne wpływy podatkowe dla stanów, stworzyć miejsca pracy i ograniczyć nielegalny hazard. Zapewnia również bezpieczne i regulowane środowisko dla ludzi do miejsce zakłady i pomaga zmniejszyć negatywne skutki społeczne hazardu.

 • P: Co powinienem zrobić przed postawieniem zakładu sportowego w legalnym stanie??

  O: Przed postawieniem jakiegokolwiek zakładu ważne jest, aby zapoznać się z przepisami obowiązującymi w danym stanie, aby upewnić się, że postępujesz zgodnie z prawem. Każdy stan ma własne przepisy i regulacje dotyczące zakładów sportowych.

Wiadomości i propozycje