data:

Gdzie zakłady sportowe są legalne?? Kompleksowy przewodnik po zalegalizowanych zakładach sportowych w różnych krajach i stanach

Zakłady sportowe są popularną aktywnością od wieków, ale przepisy i prawa dotyczące tej praktyki zmieniały się z biegiem czasu. W ostatnich latach nastąpił wzrost popularności zakładów sportowych zalegalizowane zakłady sportowe, z wieloma krajami, które obecnie na to pozwalają.

Jeśli jesteś fanem sportu i chcesz postawić zakład, poruszanie się po tych różnych przepisach i regulacjach może być mylące. Niniejszy artykuł ma na celu przedstawienie krótkiego przewodnika po tym, gdzie zakłady sportowe są legalne na całym świecie, pomagając w podjęciu świadomej decyzji przy obstawianiu zakładu.

Zalegalizowane zakłady sportowe mają wpływ nie tylko na indywidualnych graczy, ale także na całą branżę sportową, generując przychody dla organizacji i zapewniając fanom bardziej ekscytujące możliwości. Przyjrzyjmy się zatem szczegółowo, gdzie można obstawiać zakłady sportowe może obstawiać zakłady legalnie - od Europy po obie Ameryki i nie tylko.

Gdzie zakłady sportowe są legalne??

Zakłady sportowe stają się coraz bardziej popularną formą hazardu na całym świecie. Wraz z rozwojem internetowych platform bukmacherskich i aplikacji mobilnych, ludzie są teraz w stanie obstawiać zakłady na swoje ulubione drużyny sportowe i sportowców z większą łatwością niż kiedykolwiek wcześniej.

Legalność zakładów sportowych różni się jednak w zależności od kraju. Niektóre kraje w pełni zalegalizowały i uregulowały zakłady sportowe, podczas gdy inne nałożyły na nie surowe ograniczenia lub wręcz ich zakazały.

W Stany Zjednoczone, Na przykład uchylenie ustawy federalnej w 2018 r Mostbet. umożliwiło poszczególnym stanom legalizację zakładów sportowych według własnego uznania. Od 2021 r. ponad dwa tuziny stanów U.S. stanów oferuje legalne zakłady sportowe w jakiejś formie.

Tymczasem w Australii zakłady sportowe są legalne i regulowane od wielu lat, a duże firmy bukmacherskie działają zarówno osobiście, jak i online. W Wielkiej Brytanii zakłady sportowe są również legalne i stanowią ważną branżę, a wielu bukmacherów ma siedzibę w tym kraju i intensywnie reklamuje się podczas telewizyjnych wydarzeń sportowych.

 • Oto kilka krajów, w których zakłady sportowe są legalne:
 • Australia
 • Kanada
 • Francja
 • Niemcy
 • Włochy
 • Hiszpania
 • Wielka Brytania
 • Stany Zjednoczone

Ważne jest jednak, aby pamiętać, że nawet w krajach gdzie zakłady sportowe są legalne, mogą istnieć ograniczenia dotyczące niektórych rodzajów zakładów lub tego, kto może je obstawiać. Przed przystąpieniem do zakładów sportowych zawsze dobrze jest zapoznać się z konkretnymi przepisami i regulacjami obowiązującymi w danym obszarze.

Ameryka Północna

Ameryka Północna jest domem dla jednych z najbardziej znanych lig sportowych na świecie, takich jak NFL, NBA, MLB i NHL. W ostatnich latach wiele stanów w USA Stany zalegalizowały zakłady sportowe, w następstwie decyzji Sądu Najwyższego z 2018 r. o uchyleniu federalnego zakazu.

Obecnie zakłady sportowe są legalne w 20 stanach w USA, a w nadchodzących latach spodziewane są kolejne. Jednak przepisy i ograniczenia różnią się w zależności od stanu, przy czym niektóre zezwalają na zakłady online, podczas gdy inne zezwalają na to tylko osobiście w kasynach.

Z drugiej strony Kanada nie przyjęła jeszcze w pełni zakładów sportowych, a obecnie legalne są tylko zakłady parlay. Pojawiły się jednak rozmowy na temat potencjalnej legalizacji przez rząd zakładów sportowych na pojedyncze mecze, co znacznie rozszerzyłoby branżę w kraju.

 • Legalne zakłady sportowe w USA:
  1. Nevada
  2. New Jersey
  3. Pensylwania
  4. Indiana
  5. Zachodnia Wirginia
  6. Iowa
  7. Oregon
  8. New Hampshire
  9. Rhode Island
  10. Montana
  11. Kolorado
  12. Illinois
  13. Tennessee
  14. Karolina Północna
  15. Michigan
  16. Vermont
  17. Wirginia
  18. Waszyngton D.C.
  19. Arizona (od 9 września 2021 r.)
  20. Dakota Południowa (od 9 września 2021 r.)

Europa

Europa to kontynent ze złożonym zestawem przepisów dotyczących hazardu, które różnią się w zależności od kraju. Ogólnie rzecz biorąc, zakłady sportowe są legalne w większości krajów europejskich, ale szczegółowe zasady i przepisy mogą się znacznie różnić.

W Wielkiej Brytanii zakłady sportowe są legalne i regulowane przez UK Gambling Commission. Istnieje wielu bukmacherów online i stacjonarnych bukmacherów dostępnych dla klientów z Wielkiej Brytanii.

We Francji zakłady sportowe są legalne i regulowane przez L'Autorité de Régulation des Jeux en Ligne. Bukmacherzy online i stacjonarni są dostępni dla francuskich graczy.

Inne kraje europejskie, które zalegalizowały zakłady sportowe, to Hiszpania, Włochy i Niemcy. Jednakże, zasady i Przepisy w tych krajach mogą być dość złożone i ważne jest, aby obstawiający znali szczegóły przed postawieniem zakładu.

Niektóre kraje europejskie, takie jak Norwegia i Finlandia, mają monopole państwowe na hazard i ograniczają dostęp do zagranicznych firm. Inne kraje, takie jak Szwajcaria, niedawno zalegalizowały zakłady sportowe po ich wcześniejszym zakazaniu.

 • Kluczowe wnioski:
 • Europa ma złożony zestaw przepisów dotyczących hazardu, które różnią się w zależności od kraju
 • Zakłady sportowe są legalne w większości krajów europejskich, ale zasady i przepisy mogą się znacznie różnić
 • Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Włochy i Niemcy zalegalizowały zakłady sportowe
 • Niektóre kraje europejskie mają państwowe monopole na hazard i ograniczają dostęp do zagranicznych firm
 • Szwajcaria niedawno zalegalizowała zakłady sportowe po ich wcześniejszym zakazie

Legalizacja zakładów sportowych w Azji

Filipiny

Filipiny są jednym z niewielu krajów azjatyckich, w których zakłady sportowe są legalne. Philippine Amusement and Gaming Corporation (PAGCOR) jest odpowiedzialna za regulację wszystkich form hazardu w kraju, w tym zakładów sportowych. PAGCOR prowadzi zakłady sportowe w głównych miastach w całym kraju, a zakłady sportowe online są również dozwolone za pośrednictwem licencjonowanych operatorów.

Japonia

Japonia ma długą historię zakładów sportowych, ale do niedawna były one w większości nielegalne. W 2018 r. japoński rząd przyjął ustawę legalizującą zakłady sportowe, a pierwsze licencje zostały wydane w 2020 r. Prawo zezwala na stacjonarne i internetowe zakłady sportowe, ale tylko na ograniczoną liczbę dyscyplin sportowych i wydarzeń.

Singapur

Zakłady sportowe są legalne w Singapurze, ale tylko za pośrednictwem dwóch licencjonowanych operatorów - Singapore Pools i Singapore Turf Club. Operatorzy ci oferują szereg opcji zakładów sportowych, w tym piłkę nożną, koszykówkę i wyścigi konne.

Indie

Zakłady sportowe są nielegalne w Indiach, ale istnieje rosnąca branża podziemna. Pojawiły się apele o zalegalizowanie i uregulowanie zakładów sportowych w kraju, a niektórzy twierdzą, że przyniosłoby to bardzo potrzebne dochody podatkowe i pomogłoby ograniczyć ustawianie meczów i inne nielegalne działania.

Chiny

Zakłady sportowe są nielegalne w Chinach, choć istnieje tam duży podziemny przemysł. W ostatnich latach rząd rozprawił się z nielegalnym hazardem zakłady sportowe online strony są często blokowane przez krajowy system cenzury internetowej.

Afryka

Afryka widziała mieszankę legalnych i nielegalnych zakładów sportowych. Niektóre kraje, takie jak RPA i Ghana, zalegalizowały zakłady sportowe z regulowanymi bukmacherami. Podczas gdy inne kraje, takie jak Nigeria, Kenia i Uganda, mają dobrze prosperujący przemysł bukmacherski, jest on w dużej mierze nieuregulowany.

Republika Południowej Afryki ma najbardziej rozwiniętą branżę zakładów sportowych na kontynencie. Rząd zalegalizował zakłady sportowe w tym kraju w połowie lat 90-tych. Branża jest regulowana przez National Gambling Board, która wydaje licencje bukmacherom i zapewnia, że przestrzegają oni prawa.

W Nigerii i Kenii branża zakładów sportowych gwałtownie rozwinęła się w ciągu ostatnich kilku lat. Wielu międzynarodowych bukmacherów weszło na rynek nigeryjski, podczas gdy w Kenii pojawili się lokalni operatorzy. Jednak branża pozostaje w dużej mierze nieuregulowana i istnieją obawy dotyczące hazardu nieletnich i hazardu problemowego.

W krajach takich jak Uganda, Tanzania i Rwanda popularne są również zakłady sportowe. Nie ma jednak przepisów regulujących zakłady sportowe, co sprawia, że branża pozostaje nieuregulowana. Oznacza to, że mogą wystąpić problemy z oszustwami i praniem pieniędzy.

Ogólnie rzecz biorąc, branża zakładów sportowych w Afryce jest mieszanką legalnej i nielegalnej działalności. Podczas gdy niektóre kraje podjęły kroki w celu uregulowania branży, inne tego nie zrobiły. W miarę jak branża rośnie i staje się coraz bardziej popularna, ważne będzie, aby rządy regulowały ją w celu ochrony konsumentów i zapewnienia, że działa ona w uczciwy i przejrzysty sposób.

Zalegalizowane zakłady sportowe w Ameryce Południowej

Ameryka Południowa widziała mieszane podejście do legalizacji zakładów sportowych. Podczas gdy niektóre kraje w pełni zalegalizowały i uregulowały tę działalność, inne wprowadziły częściową lub ograniczoną legalizację, a niektóre całkowicie jej zakazały. Oto kilka kluczowych przykładów:

Argentyna

W Argentynie zakłady sportowe są legalne i regulowane na szczeblu federalnym. Lokalne prowincje mają również prawo do autoryzowania i regulowania działalności związanej z zakładami sportowymi na swoim terytorium. Doprowadziło to do powstania zróżnicowanego rynku z wieloma operatorami i szeregiem opcji zakładów, w tym platformami online i mobilnymi.

Brazylia

W Brazylii zakłady sportowe są częściowo zalegalizowane od 2018 r., kiedy to uchwalono nowe prawo regulujące tę działalność. Wdrożenie tej ustawy zostało jednak opóźnione z powodu wyzwań regulacyjnych i sprzeciwu ze strony niektórych sektorów. W rezultacie rynek pozostaje w dużej mierze nieuregulowany, chociaż niektórzy operatorzy uzyskali licencje i zaczęli oferować usługi bukmacherskie.

Kolumbia

Kolumbia to jeden z najbardziej postępowe kraje w Ameryce Południowej, jeśli chodzi o legalizację zakładów sportowych. W 2016 r. rząd przyjął ustawę regulującą tę działalność i tworzącą system licencji dla operatorów. Od tego czasu rynek szybko się rozwinął, a dziesiątki licencjonowanych operatorów oferuje usługi zakładów sportowych kolumbijskim graczom.

Urugwaj

Urugwaj to kolejny kraj, który w pełni zalegalizował i uregulował zakłady sportowe. Rząd wprowadził krajowe prawo w 1989 r. w celu autoryzacji i kontroli tej działalności i od tego czasu było ono kilkakrotnie aktualizowane. Obecnie zakłady sportowe są oferowane przez ograniczoną liczbę operatorów w Urugwaju, zarówno online, jak i offline.

 • Wnioski: Ameryka Południowa przedstawia zróżnicowany obraz, jeśli chodzi o legalizację zakładów sportowych. Niektóre kraje przyjęły tę działalność i stworzyły regulowany rynek, podczas gdy inne wciąż walczą o wdrożenie swoich przepisów i regulacji. Ponieważ globalny trend w kierunku legalizacji zakładów sportowych utrzymuje się, interesujące będzie zobaczyć, jak Ameryka Południowa ewoluuje w tym zakresie.

Australia i Nowa Zelandia

Australia i Nowa Zelandia to dwa kraje, które zalegalizowały zakłady sportowe i mają dobrze prosperującą branżę. W Australii zakłady sportowe są regulowane na poziomie stanowym i terytorialnym, a każdy region ma własne przepisy i regulacje. Na przykład niektóre stanów zezwala na zakłady online zakłady sportowe, podczas gdy inne zezwalają na to tylko osobiście w licencjonowanych miejscach.

W Nowej Zelandii zakłady sportowe są regulowane przez rząd za pośrednictwem New Zealand Racing Board, która nadzoruje wszystkie formy legalnego hazardu w kraju. Zarząd prowadzi platformę zakładów sportowych znaną jako TAB (Totalisator Agency Board), która oferuje zakłady na szeroką gamę sportów, w tym rugby, krykiet, piłkę nożną i wyścigi konne.

 • Popularne sporty do obstawiania: W Australii popularne są takie dyscypliny sportowe jak futbol australijski, liga rugby i wyścigi konne. W Nowej Zelandii rugby i liga rugby są najpopularniejszymi sportami do obstawiania.
 • Licencje i regulacje: Zarówno w Australii, jak i Nowej Zelandii zakłady sportowe są legalne i regulowane. Operatorzy muszą uzyskać licencję od odpowiednich władz i przestrzegać surowych przepisów w celu ochrony klientów i zapewnienia uczciwej gry.
 • Zakłady sportowe online: W Australii zakłady sportowe online są legalne w większości stanów i terytoriów, a wielu operatorów oferuje mobilne aplikacje bukmacherskie dla wygody. W Nowej Zelandii platforma TAB umożliwia zawieranie zakładów sportowych online.
 • Podatki: Wygrane z zakładów sportowych zasadniczo nie są opodatkowane w Australii i Nowej Zelandii, ponieważ są uważane za formę hazardu, a nie dochód podlegający opodatkowaniu.

Najpopularniejsze kraje bukmacherskie

Zalegalizowane zakłady sportowe stają się coraz bardziej powszechne na całym świecie, a niektóre kraje stały się kluczowymi graczami w branży. Oto niektóre z najpopularniejszych krajów bukmacherskich:

 • Wielka Brytania: Wielka Brytania ma długą historię zakładów sportowych i jest domem dla jednych z największych bukmacherów na świecie. Zakłady są legalne i ściśle regulowane przez UK Gambling Commission.
 • Stany Zjednoczone: Po przełomowej decyzji Sądu Najwyższego w 2018 r. zakłady sportowe zostały zalegalizowane w wielu stanach w USA. Doprowadziło to do gwałtownego rozwoju branży i oczekuje się, że więcej stanów pójdzie w ich ślady.
 • Australia: Australijczycy są zapalonymi graczami sportowymi, a ponad 80% dorosłych postawiło zakład w pewnym momencie swojego życia. Zakłady sportowe są legalne i regulowane zarówno na poziomie stanowym, jak i federalnym.
 • Kanada: Chociaż zakłady sportowe w Kanadzie są technicznie nielegalne, rząd nie egzekwuje prawa, a wielu zagranicznych bukmacherów akceptuje kanadyjskich graczy.
 • Hiszpania: Hiszpania ma dobrze prosperującą branżę zakładów sportowych, w której działa wielu największych bukmacherów w Europie. Zakłady są legalne i regulowane przez rząd.
 • Chiny: Pomimo surowych przepisów zakazujących hazardu, zakłady sportowe są niezwykle popularne w Chinach i szacuje się, że są warte miliardy dolarów.

Chociaż status prawny zakładów sportowych różni się w zależności od kraju, jasne jest, że jest to zjawisko globalne z ogromnym potencjałem wzrostu.

Stany Zjednoczone

Stany Zjednoczone miały skomplikowane relacje z zakładami sportowymi. Do niedawna praktyka ta była ogólnie nielegalna w całym kraju, a Nevada była jedynym stanem zezwalającym na pełnoprawne zakłady sportowe.

Jednak w maju 2018 r. Sąd Najwyższy uchylił prawo federalne, które sprawiło, że zakłady sportowe stały się nielegalne w większości stanów. Od tego czasu stany zaczęły legalizować i regulować zakłady sportowe. Od 2021 r. zakłady sportowe są legalne w 20 stanach i Waszyngtonie.C.

Każdy stan ma własne przepisy i regulacje dotyczące zakładów sportowych, przy czym niektóre mają w pełni operacyjne platformy bukmacherskie online, podczas gdy inne zezwalają tylko na zakłady osobiste w fizycznych bukmacherach. Niektóre stany zezwoliły tylko na niektóre rodzaje zakładów sportowych, takie jak sporty uniwersyteckie lub zawodowe.

 • Nevada była pierwszym stanem, który zalegalizował zakłady sportowe w 1949 roku.
 • New Jersey stało się jednym z największych rynków zakładów sportowych w kraju, z szeroko dostępnymi zakładami zarówno osobistymi, jak i online.
 • Kalifornia i Floryda, dwa najbardziej zaludnione stany w kraju, nie zalegalizowały jeszcze zakładów sportowych.

Ogólnie rzecz biorąc, legalizacja zakładów sportowych w Stanach Zjednoczonych jest szybko zmieniającym się krajobrazem, a więcej stanów prawdopodobnie zalegalizuje zakłady w nadchodzących latach.

Kanada

W Kanadzie zakłady sportowe są legalne, a różne formy hazardu są regulowane przez rządy prowincji. Kanadyjski kodeks karny zezwala na zakłady parlay na co najmniej trzy wydarzenia lub gry i zezwala prowincjom na prowadzenie i kontrolowanie programów loteryjnych. Każda prowincja ustala jednak własne przepisy dotyczące dozwolonych rodzajów zakładów sportowych.

Na przykład Ontario zezwala na zakłady sportowe online od 2021 roku, podczas gdy Kolumbia Brytyjska i Quebec oferują zakłady sportowe online od kilku lat. W niektórych prowincjach, takich jak Alberta i Saskatchewan, zakłady sportowe można obstawiać tylko za pośrednictwem witryn zarządzanych przez rząd lub osobiście w kiosku lub autoryzowanym punkcie sprzedaży detalicznej.

Profesjonalne ligi sportowe, takie jak NHL i NBA, nawiązały współpracę z firmami kasynowymi w celu dostarczania danych i analiz dotyczących zakładów sportowych, a niektóre drużyny zawarły również umowy sponsorskie z firmami hazardowymi. Zakłady sportowe pozostają jednak silnie regulowaną branżą w Kanadzie, z rygorystycznymi wytycznymi mającymi na celu ochronę konsumentów i zapobieganie problematycznemu hazardowi.

 • Zakłady Parlay na co najmniej trzy mecze/wydarzenia są dozwolone
 • Każda prowincja ustala własne przepisy dotyczące zakładów sportowych
 • Zakłady sportowe online są dostępne w Ontario, Kolumbii Brytyjskiej i Quebecu
 • Profesjonalne ligi sportowe nawiązały współpracę z firmami kasynowymi w zakresie danych i analiz
 • Zakłady sportowe są ściśle regulowaną branżą, aby zapobiegać problemom z hazardem

Wielka Brytania

Przegląd

Wielka Brytania jest jednym z krajów o najbardziej rozwiniętym przemyśle hazardowym na świecie. Zakłady sportowe są zarówno legalne, jak i regulowane, z różnymi opcjami dostępnymi dla graczy.

Ramy prawne

Komisja ds. Hazardu jest organem regulacyjnym odpowiedzialnym za nadzorowanie zakładów sportowych w Wielkiej Brytanii. Ustawa o grach hazardowych z 2005 r. zapewnia ramy prawne dla zakładów sportowych, z różnymi licencjami dostępnymi dla operatorów.

Zakłady można obstawiać zarówno osobiście, jak i online, z weryfikacją wieku i środkami odpowiedzialnego hazardu w celu zapewnienia bezpiecznych i uczciwych praktyk bukmacherskich.

Popularne sporty i opcje zakładów

Piłka nożna jest zdecydowanie najpopularniejszym sportem bukmacherskim w Wielkiej Brytanii, a Premier League i inne najlepsze ligi przyciągają miliony funtów zakładów każdego roku. Wyścigi konne, rugby i krykiet są również popularnymi opcjami.

Opcje zakładów różnią się od prostych zakładów moneyline po bardziej złożone zakłady prop i akumulowane, z szeroką gamą dostępnych kursów odzwierciedlających różne wyniki.

Licencjonowanie i regulacja

 • Operatorzy muszą posiadać licencję od Gambling Commission, aby oferować usługi bukmacherskie w Wielkiej Brytanii.
 • Grzywny i kary mogą zostać nałożone za nieprzestrzeganie przepisów.
 • Egzekwowane są środki odpowiedzialnego hazardu, w tym programy samowykluczenia oraz limity depozytów i zakładów.
OperatorLicencja
William HillBrytyjska Komisja ds. Hazardu
Bet365Komisja Hazardowa Wielkiej Brytanii
Ladbrokes CoralBrytyjska Komisja Hazardowa

Australijski krajobraz zalegalizowanych zakładów sportowych

Przepisy dotyczące zakładów sportowych w Australii

Australia ma długą historię hazardu, a zakłady sportowe nie są wyjątkiem. W rzeczywistości zakłady sportowe są legalne i regulowane w Australii. Różne australijskie stany i terytoria mają własne organy regulacyjne, które nadzorują działalność hazardową, w tym zakłady sportowe. Rząd federalny ustanowił również surowe przepisy w celu zapewnienia uczciwości w sporcie i zapobiegania ustawianiu meczów.

Rodzaje zakładów sportowych dozwolonych w Australii W Australii można obstawiać różne dyscypliny sportowe, w tym wyścigi konne, piłkę nożną, krykieta i koszykówkę. W Australii dozwolone są różne rodzaje zakładów sportowych, a mianowicie zakłady o stałych kursach, zakłady tote i zakłady na żywo. Zakłady ze stałymi kursami wymagają od graczy wnoszenia zakładów przed rozpoczęciem wydarzenia, podczas gdy zakłady totalizatora pozwalają im wnosić zakłady do momentu rozpoczęcia wydarzenia. Z drugiej strony, zakłady na żywo pozwalają graczom obstawiać zakłady w trakcie trwania wydarzenia.

 • Zakłady o ustalonych kursach - gracze wnoszą zakłady przed rozpoczęciem wydarzenia
 • Zakłady Tote - gracze wnoszą zakłady do momentu rozpoczęcia wydarzenia
 • Zakłady na żywo - gracze obstawiają zakłady, gdy wydarzenie jest w toku

Popularne strony z zakładami sportowymi w Australii

Australia ma dobrze prosperującą branżę zakładów sportowych, z wieloma renomowanymi i licencjonowanymi bukmacherami online działającymi w tym kraju. Niektóre z najpopularniejszych witryn z zakładami sportowymi w Australii obejmują między innymi Bet365, Sportsbet, TAB i Ladbrokes. Te internetowe platformy bukmacherskie oferują szeroką gamę rynków sportowych i zakładów, a także konkurencyjne kursy i promocje.
Strony z zakładami sportowymiOpis
Bet365Oferuje szeroką gamę rynków sportowych i zakładów; konkurencyjne kursy i promocje
SportsbetJedna z największych firm bukmacherskich online w Australii; oferuje różnorodne opcje zakładów
TABNależy do Tabcorp, jednej z największych australijskich firm hazardowych; oferuje zakłady na wyścigi konne, sportowe i chartów
LadbrokesOferuje szereg opcji zakładów sportowych, wyścigowych i nowości; hojne promocje i oferty

Chiny

Chiny mają surowe przepisy dotyczące hazardu, w tym zakładów sportowych. Jedyną legalną formą zakładów sportowych są państwowe loterie China Sports Lottery i China Welfare Lottery. Loterie te oferują ograniczony wybór dyscyplin sportowych z zakładami o stałych kursach.

Pomimo surowych przepisów, nielegalne zakłady sportowe pozostają powszechne w Chinach, szczególnie za pośrednictwem platform internetowych. Rząd zwiększył wysiłki w celu rozprawienia się z nielegalnym hazardem, w tym zakładami sportowymi, ale nadal jest to duża branża.

W 2018 roku Chiny były również gospodarzem Mistrzostw Świata w piłce nożnej, co wywołało gwałtowny wzrost liczby nielegalnych zakładów sportowych. Rząd wydał ostrzeżenia i aresztował kilka osób za nielegalny hazard podczas turnieju.

Na razie wydaje się, że Chiny będą nadal egzekwować swoje surowe przepisy dotyczące hazardu, ograniczając legalne zakłady sportowe do loterii państwowych. Nielegalne zakłady sportowe pozostają jednak szeroko rozpowszechnioną kwestią, z którą rząd prawdopodobnie będzie nadal walczył w przyszłości.

Japonia

Japonia zalegalizowała zakłady sportowe w 2018 r., co czyni ją jednym z najnowszych krajów, które zezwoliły na tę praktykę. Wcześniej dozwolone były tylko ograniczone formy zakładów, takie jak wyścigi konne i wyścigi motorówek.

Rząd zdecydował się zalegalizować zakłady sportowe w celu zwalczania nielegalnego hazardu i generowania przychodów poprzez opodatkowanie. Dozwolone są jednak tylko niektóre sporty i rodzaje zakładów, które są ściśle regulowane.

Obecnie można obstawiać tylko wybrane mecze piłki nożnej, baseballu i zapasów sumo i tylko za pośrednictwem rządowej loterii sportowej lub wybranych autoryzowanych sprzedawców. Ponadto zakłady muszą być wnoszone osobiście, a nie online.

Pomimo tych ograniczeń, zakłady sportowe stały się coraz bardziej popularne w Japonii, a tłumy gromadzą się, aby oglądać i obstawiać najważniejsze wydarzenia sportowe, takie jak Mistrzostwa Świata w piłce nożnej.

Republika Południowej Afryki

Republika Południowej Afryki jest jednym z niewielu krajów w Afryce, które zalegalizowały zakłady sportowe. Hazardu reguluje wszystkie formy hazardu, w tym zakłady sportowe. Kraj ma silną kulturę sportową, a krykiet, rugby i piłka nożna są najpopularniejszymi sportami, a zakłady sportowe stały się popularną rozrywką dla wielu mieszkańców RPA.

W kraju działa kilku operatorów zakładów sportowych, oferujących różnorodne rynki sportowe i konkurencyjne kursy. Operatorzy ci obejmują Betway, Hollywoodbets, Sportsbet i Playabets. Oferują oni opcje zakładów sportowych online, mobilnych i detalicznych, aby klienci mogli obstawiać preferowane wydarzenia sportowe i zawody.

The legalny wiek uprawniający do hazardu dla zakładów sportowych wynosi 18 lat, a wszyscy operatorzy są zobowiązani do weryfikacji wieku i tożsamości swoich klientów przed zezwoleniem im na obstawianie zakładów. Wygrane z zakładów sportowych są opodatkowane stawką 6%, a operatorzy są zobowiązani do uiszczania opłat licencyjnych i przestrzegania surowych przepisów dotyczących odpowiedzialnego hazardu.

  Kluczowe wnioski:
 • Republika Południowej Afryki zalegalizowała zakłady sportowe i reguluje wszystkie formy hazardu za pośrednictwem National Gambling Board.
 • Krykiet, rugby i piłka nożna to najpopularniejsze sporty w kraju, a kilku operatorów zakładów sportowych oferuje różnorodne rynki sportowe i konkurencyjne kursy.
 • Legalny wiek uprawniający do gry w zakładach sportowych to 18 lat, a wszyscy operatorzy są zobowiązani do weryfikacji wieku i tożsamości swoich klientów przed zezwoleniem im na obstawianie zakładów.
 • Wygrane z zakładów sportowych są opodatkowane stawką 6%, a operatorzy są zobowiązani do uiszczania opłat licencyjnych i przestrzegania surowych przepisów dotyczących odpowiedzialnego hazardu.

Brazylia

Brazylia jest krajem, w którym zakłady sportowe są legalne, a wiele zakładów stacjonarnych i witryn bukmacherskich online działa legalnie. W kraju obowiązuje prawo federalne, które zezwala na wszystkie formy hazardu, w tym zakłady sportowe, chociaż regulacja tych działań znajduje się pod kontrolą poszczególnych stanów i gmin.

Rząd podjął kroki w celu uregulowania branży, przede wszystkim poprzez ustalenie wieku uprawniającego do uprawiania hazardu na 18 lat i wymaganie od operatorów posiadania licencji rządowej. Rząd Brazylii podjął również kroki w celu zapobiegania praniu pieniędzy i innym nielegalnym działaniom związanym z hazardem.

Jednym z najpopularniejszych sportów bukmacherskich w Brazylii jest piłka nożna, a wielu mieszkańców obstawia zarówno mecze krajowe, jak i międzynarodowe. Inne popularne sporty to mieszane sztuki walki, wyścigi konne i koszykówka. Rozwój internetowych stron bukmacherskich jeszcze bardziej ułatwił fanom sportu obstawianie zakładów w zaciszu własnego domu.

Chociaż zakłady sportowe są legalne w Brazylii, ważne jest, aby sprawdzić legalność operatora przed postawieniem jakichkolwiek zakładów. Podobnie jak w przypadku każdej działalności hazardowej, ważne jest, aby grać odpowiedzialnie i obstawiać tylko tyle, ile możesz stracić.

 • Legalny wiek uprawiania hazardu: 18
 • Popularne dyscypliny sportowe do obstawiania: Piłka nożna, mieszane sztuki walki, wyścigi konne, koszykówka
 • Regulacja władzy: Poszczególne stany i gminy
 • Wymagania licencyjne: Operatorzy muszą być licencjonowani przez rząd

Wiadomości i propozycje