data:

Zrozumienie zakładów odwrotnych: Wszystko, co musisz wiedzieć

Jeśli chodzi o zakłady sportowe, istnieją różne rodzaje zakładów, które gracze mogą obstawiać, a każdy z nich ma swoje własne zasady i potencjalne wyniki. Jednym z takich zakładów jest zakład odwrotny, który jest również znany jako “zakład if” lub “zakład odwrotny na akcję”." Dla początkujących graczy, którzy mogą nie być zaznajomieni z tym rodzajem zakładów, ten artykuł zawiera kompleksowy przewodnik po tym, jak to zrobić jak postawić zakład odwrotny i jakie różne scenariusze mogą się pojawić.

Na początek ważne jest, aby zrozumieć, że zakład odwrotny łączy dwa oddzielne zakłady w jeden. Oznacza to, że obstawiający stawia dwa zakłady, ale osiągnie zysk tylko wtedy, gdy oba zakłady wygrają. Tak więc, jeśli jeden z zakładów przegra, cały zakład jest przegrany. Ten rodzaj zakładu jest często używany jako forma zarządzania ryzykiem, w której obstawiający mogą ograniczyć swoje potencjalne straty, jednocześnie mając szansę na dużą wygraną.

Podczas wnoszenia zakładu odwrotnego ważne jest, aby znać zasady bukmachera lub kasyna, w którym zakład jest wnoszony. Wynika to z faktu, że różni bukmacherzy mogą mieć różne zasady i wypłaty dla zakładów odwrotnych. Na przykład niektórzy bukmacherzy mogą wymagać, aby oba zakłady zostały postawione w określonych ramach czasowych, podczas gdy inni mogą oferować różne kursy lub wypłaty za zwycięskie zakłady. Zrozumienie zasad bukmachera może pomóc obstawiającym podejmować świadome decyzje i zwiększyć swoje szanse na wygraną.

W poniższych sekcjach zagłębimy się w kroki, aby postawić zakład odwrotny i jak obliczyć potencjalne wypłaty Mostbet. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym graczem, czy dopiero zaczynasz, zrozumienie, jak działają zakłady odwrotne, może dać ci przewagę, jeśli chodzi o obstawianie ulubionych drużyn sportowych.

Zrozumienie podstaw zakładu odwrotnego

Zakład odwrotny to rodzaj zakładu, który obejmuje dwa oddzielne zakłady połączone w jeden, tworząc w sumie cztery zakłady. Zasadniczo zakład odwrotny to kombinacja dwóch zakładów typu "jeśli", w których drugi zakład jest stawiany, jeśli pierwszy zakład wygra, a pierwszy zakład jest stawiany, jeśli drugi zakład wygra.

Może to być dobra opcja dla graczy, którzy szukają sposobu na zabezpieczenie swoich zakładów lub zachowanie pewnej elastyczności w swoich zakładach. Należy jednak pamiętać, że zakłady odwrotne mogą być bardziej złożone niż zakłady tradycyjne i mogą wymagać nieco lepszego zrozumienia kursów i potencjalnych wyników.

Odwrócony zakład pozwala pokryć swoje bazy, stawiając dwa zakłady, które mogą potencjalnie wygrać, nawet jeśli jeden z nich przegra. Może to być dobra strategia dla obstawiających, którzy nie są pewni, która drużyna lub zawodnik wygra, ale mają pojęcie, które z nich będą najlepszymi rywalami.

Ważne jest, aby zrozumieć, że zakłady odwrotne mogą działać w obie strony - jeśli pierwszy zakład przegra, drugi zakład nie zostanie postawiony, a jeśli drugi zakład również przegra, oba zakłady zostaną przegrane. Oznacza to, że zakłady odwrotne nie zawsze są najlepszą opcją i ważne jest, aby przeprowadzić badania i dokładnie rozważyć strategię obstawiania przed postawieniem tego typu zakładu.

Podsumowując, zakłady odwrotne mogą być przydatną opcją dla obstawiających, którzy szukają sposobu na zabezpieczenie swoich zakładów lub zachowanie pewnej elastyczności w zakładach. Ważne jest jednak, aby dobrze zrozumieć kursy i potencjalne wyniki tego typu zakładu przed jego wniesieniem oraz dokładnie rozważyć strategię obstawiania, aby upewnić się, że jest ona zgodna z celami obstawiania.

Zalety i wady postawienia zakładu odwrotnego

Zalety

 • Większa elastyczność: Zakład odwrotny pozwala na obstawienie wielu wyników za pomocą tylko dwóch zakładów, co daje więcej możliwości wygranej.
 • Zmniejszone ryzyko: Dzięki zakładowi odwrotnemu tworzysz zabezpieczenie przed swoim głównym zakładem, zmniejszając ryzyko utraty wszystkich pieniędzy.
 • Potencjalnie wyższe zyski: Jeśli Twój główny zakład wygra, a Twój zakład zabezpieczający również wygra, możesz zarobić na obu zakładach.

Wady

 • Wyższy koszt: Zakład odwrotny wymaga dwóch oddzielnych zakładów, co zwiększa początkowy koszt postawienia zakładu.
 • Niższa nagroda: Chociaż zakład odwrotny zmniejsza ryzyko utraty pieniędzy, zmniejsza również potencjalną nagrodę, jaką można uzyskać z zakładu głównego.
 • Wymaga wiedzy i strategii: Postawienie zakładu odwrotnego wymaga zrozumienia kursów i opracowania strategii, która maksymalizuje szanse na wygraną.

Jak obliczyć zakład odwrotny

Obliczanie zakładu odwrotnego może początkowo wydawać się zniechęcające, ale w rzeczywistości jest dość proste. Zakład odwrotny to zasadniczo dwa zakłady połączone w jeden, więc przed ich połączeniem należy obliczyć oba zakłady osobno.

Najpierw zidentyfikuj dwa zakłady, które chcesz połączyć. Załóżmy, że chcesz postawić na drużynę A i drużynę B w dwóch oddzielnych meczach. Dla każdego zakładu należy określić kwotę zakładu, kursy i wynik.

Po uzyskaniu tych informacji dla obu zakładów można rozpocząć obliczanie zakładu odwrotnego. Aby to zrobić, wystarczy odwrócić kolejność drużyn i odpowiadających im zakładów. Na przykład, jeśli pierwotny zakład zakładał, że drużyna A wygra, a drużyna B pokryje spread, zakład odwrotny zakładałby, że drużyna B wygra, a drużyna A pokryje spread.

Następnie oblicz kwotę zakładu na podstawie kursów dla zakładu odwrotnego. Można to zrobić za pomocą prostego wzoru: Kwota zakładu = (oryginalna kwota zakładu x kurs) + oryginalna kwota zakładu. Powtórz te obliczenia dla obu zakładów, a następnie dodaj obie kwoty do siebie, aby uzyskać całkowitą kwotę zakładu odwrotnego.

Na koniec pamiętaj, aby sprawdzić potencjalną wypłatę dla swojego zakładu odwrotnego przed jego postawieniem. Niektórzy bukmacherzy mogą oferować zniżkę na kursy na zakład odwrotny, więc pamiętaj, aby wziąć to pod uwagę przy obliczaniu wypłaty.

Przewodnik krok po kroku, jak postawić zakład odwrotny online

Krok 1: Wybierz bukmachera

Aby rozpocząć wnoszenie zakładu odwrotnego online, pierwszym krokiem jest wybranie renomowanego bukmachera. Sprawdź opinie klientów, aby zapewnić ich niezawodność i obsługę klienta. Po wybraniu bukmachera utwórz konto.

Krok 2: Przejdź do sekcji zakładów

Po utworzeniu konta przejdź do sekcji zakładów bukmacherskich. Określ, na jaki sport i wydarzenie chcesz postawić zakład odwrotny. Następnie znajdź opcję zakładu odwrotnego.

Krok 3: Wybierz opcję zakładu odwrotnego

Po znalezieniu opcji zakładu odwrotnego wybierz typ zakładu odwrotnego, który chcesz postawić. Możesz wybrać między odwróconym spreadem punktowym, odwróconą linią pieniężną lub odwróconym zakładem sumarycznym.

Krok 4: Wprowadź stawkę i zakład

Po wybraniu opcji zakładu odwrotnego wprowadź stawkę i kwotę zakładu. Upewnij się, że dokładnie sprawdziłeś swoje typy przed wysłaniem zakładu.

Krok 5: Sprawdź kupon zakładu

Zweryfikuj szczegóły zakładu odwrotnego na kuponie przed jego wysłaniem. Obejmuje to wybrane wydarzenie, typ zakładu, stawkę i kwotę zakładu.

Krok 6: Prześlij swój zakład odwrotny

Po potwierdzeniu kuponu zakładu, prześlij zakład odwrotny. Twój internetowy bukmacher dostarczy Ci potwierdzenie Twojego zakładu odwrotnego.

Krok 7: Śledź swój zakład

Po wniesieniu zakładu odwrotnego, śledź wydarzenie i monitoruj postęp wnoszenia zakładów. Możesz sprawdzić swoje konto, aby zobaczyć status swojego zakładu odwrotnego i wszelkie możliwe wygrane.

Typowe błędy, których należy unikać podczas wnoszenia zakładu odwrotnego

Niezrozumienie zasad

Jednym z największych błędów popełnianych przez ludzi podczas stawiania zakładów odwrotnych jest brak pełnego zrozumienia zasad. Zakład odwrotny to zasadniczo dwa zakłady w jednym, z których każdy zależy od wyniku drugiego zakładu. Upewnij się, że rozumiesz specyfikę wnoszonego zakładu odwrotnego, w tym kursy i sposób, w jaki zakład zostanie rozliczony.

Stawianie za dużo

Innym częstym błędem jest obstawianie zbyt dużej kwoty na zakład odwrotny. Chociaż zakłady odwrotne mogą oferować potencjał dużych wypłat, są one również ryzykowne. Ważne jest, aby upewnić się, że kwota zakładu mieści się w ramach budżetu i nie pozostawi Cię w kłopotach finansowych, jeśli zakład się nie opłaci.

Nieuwzględnianie spreadu punktowego

Spread punktowy jest kluczowym czynnikiem w zakładach odwrotnych, ponieważ wpływa na kursy obu zakładów. Nieuwzględnienie spreadu punktowego może prowadzić do postawienia zakładu, który nie jest na Twoją korzyść. Upewnij się, że rozumiesz spread punktowy i jego wpływ na Twój zakład odwrotny.

Niewybranie najlepszych linii

Podczas obstawiania dowolnego rodzaju zakładu ważne jest, aby rozejrzeć się za najlepszymi liniami. Jest to szczególnie ważne w przypadku zakładów odwrotnych, ponieważ kursy mogą się znacznie różnić w zależności od bukmachera. Poświęcenie czasu na znalezienie najlepszych linii może skutkować utratą szans na większe wypłaty.

Pozwalanie emocjom kierować zakładami

Wreszcie, ważne jest, aby nie pozwolić emocjom kierować decyzjami dotyczącymi zakładów. Zakłady odwrotne, jak każdy rodzaj zakładu, powinny opierać się na rozsądnym rozumowaniu i strategii, a nie na przeczuciu lub chęci dużej wypłaty. Trzymaj się swojej strategii i obstawiaj zakłady na podstawie badań i analiz. Ogólnie rzecz biorąc, unikanie tych typowych błędów może pomóc zwiększyć szanse na sukces przy obstawianiu zakładu odwrotnego.

Jak wybrać odpowiedniego bukmachera do zakładów odwrotnych?

Zakłady odwrotne mogą być świetnym sposobem na zwiększenie stawki szanse na dużą wygraną w zakładach sportowych. Aby jednak odnieść sukces, ważne jest, aby wybrać odpowiedniego bukmachera. Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas dokonywania wyboru:

1. Reputacja

Poszukaj bukmachera o solidnej reputacji w branży. Sprawdź recenzje online i poproś o rekomendacje innych graczy, aby upewnić się, że bukmacher jest godny zaufania i niezawodny.

2. Zakres rynków sportowych i zakładów

Upewnij się, że bukmacher oferuje szeroki zakres rynków sportowych i zakładów, w tym te, które Cię interesują. Może to dać więcej opcji podczas obstawiania zakładów odwrotnych i zwiększyć szanse na znalezienie korzystnych kursów.

3. Konkurencyjne kursy

Kursy oferowane przez bukmachera mogą mieć ogromny wpływ na potencjalne wygrane. Poszukaj bukmachera, który regularnie oferuje konkurencyjne kursy. Może to pomóc zmaksymalizować potencjał zarobkowy i zwiększyć szanse na sukces.

4. Bonusy i promocje

Wielu bukmacherów oferuje bonusy i promocje, aby przyciągnąć nowych klientów i utrzymać obecnych. Poszukaj bukmachera, który oferuje hojne bonusy i promocje, które można wykorzystać do zakładów odwrotnych. To może dać ci dodatkowe fundusze do wykorzystania i zwiększyć swoje szanse na dużą wygraną.

5. Dostępność mobilna

Możliwość obstawiania zakładów w podróży staje się coraz ważniejsza w dzisiejszym świecie. Poszukaj bukmachera, który oferuje aplikację mobilną lub stronę internetową, która jest łatwa w użyciu i umożliwia szybkie i sprawne wnoszenie zakładów odwrotnych z dowolnego miejsca.

Przykłady zakładów odwrotnych: NFL, piłka nożna, wyścigi konne

NFL

Załóżmy, że chcesz postawić zakład odwrotny na NFL. Wybierasz dwa mecze, A i B, i typujesz drużynę 1, która wygra w meczu A i drużynę 2, która wygra w meczu B. Zakład odwrotny to kombinacja dwóch zakładów typu "jeśli": Jeśli drużyna 1 wygra mecz A, postawisz zakład na drużynę 2, która wygra mecz B. Jeśli drużyna 2 wygra mecz B, będziesz mieć zakład na drużynę 1, która wygra mecz A. Ten rodzaj zakładu jest również znany jako "zakład krzyżowy" lub "cross-sport parlay".

Piłka nożna

Jeśli chcesz postawić zakład odwrotny na piłkę nożną, wybierzesz dwa mecze i dwa wyniki w ramach tych meczów. Na przykład można postawić, że drużyna A wygra swój mecz, a łączna liczba bramek zdobytych w meczu drużyny B przekroczy 2.5. Zakład odwrotny to dwa zakłady typu "jeśli": Jeśli drużyna A wygra, zakład na powyżej 2.5 bramek w meczu drużyny B. Jeśli powyżej 2.Zakład na 5 goli wygrywa, a następnie masz zakład na wygraną drużyny A.

Wyścigi konne

Zakład odwrotny w wyścigach konnych polega na wytypowaniu dwóch koni, które wygrają oddzielne wyścigi. Jeśli wygra koń A, to masz zakład na wygraną konia B. Jeśli wygra koń B, masz zakład na wygraną konia A. Ten rodzaj zakładu jest również znany jako zakład "double-up" lub "daily double". Pozwala to potencjalnie wygrać więcej pieniędzy przy mniejszej początkowej inwestycji, ponieważ oba zakłady są połączone w jeden większy zakład.

Jak działają zakłady odwrotne w zakładach wielokrotnych i parlayach?

Zakłady odwrotne mogą być używane w zakładach wielokrotnych i parach, aby stworzyć unikalny rodzaj zakładu, który może pomóc obstawiającym zabezpieczyć swoje zakłady i zmniejszyć ryzyko. Obstawiając zakład odwrotny, gracze zasadniczo stawiają dwa zakłady, po jednym na każdą stronę zakładu. Oznacza to, że obstawiają zarówno za, jak i przeciw drużynie lub wynikowi.

Sposób, w jaki zakłady odwrotne działają w zakładach wielokrotnych i parlayach, polega na użyciu kombinacji dwóch lub więcej zakładów, które są obstawiane razem. Jeśli jeden z zakładów w kombinacji przegra, zakład odwrotny ma pomóc pokryć te straty poprzez wygraną w innym zakładzie. Może to pomóc obstawiającym zmniejszyć ryzyko i zwiększyć ich szanse na wygraną ogólne.

Na przykład, jeśli obstawiający postawi zakład odwrotny na parlay, który łączy dwa zakłady, a jeden z zakładów przegra, zakład odwrotny pomoże pokryć tę stratę, wygrywając drugi zakład. Oznacza to, że obstawiający zmniejszył swoje ryzyko i zwiększył swoje szanse na ogólną wygraną, nawet jeśli jeden z zakładów w parlayu się nie opłacił.

Podsumowując, zakłady odwrotne mogą być przydatnym narzędziem dla obstawiających, którzy chcą zmniejszyć ryzyko i zwiększyć swoje szanse na wygraną w zakładach wielokrotnych i parlayach. Stawiając dwa zakłady, po jednym na każdą stronę zakładu, obstawiający mogą zabezpieczyć się na wypadek, gdyby jeden z ich zakładów się nie opłacił i zwiększyć swoje ogólne szanse na wygraną.

Zakład odwrócony vs. Parlay: Jaka jest różnica?

Zakład odwrotny

Zakład odwrotny, znany również jako zakład odwrotny lub “środkowy”, to rodzaj zakładu, który pozwala obstawiającym obstawiać dwie oddzielne gry lub wydarzenia i potencjalnie wygrać oba zakłady. Zakład składa się z dwóch oddzielnych zakładów if-bet: jednego zakładu if-bet w jednym kierunku i drugiego zakładu if-bet w przeciwnym kierunku. Oba zakłady muszą zostać postawione w tym samym czasie.

Zakład odwrotny może być korzystny dla graczy, którzy nie są pewni wyniku jednego lub obu wydarzeń, ale czują, że mają duże szanse na wygranie przynajmniej jednego z zakładów. Jeśli wygra tylko jeden zakład, obstawiający otrzyma mniejszą wypłatę, ale nie straci początkowego zakładu.

Parlay

Parlay to popularny rodzaj zakładu, który pozwala graczom łączyć wiele zakładów w jeden zakład. Zamiast obstawiać każde wydarzenie osobno, obstawiający łączy zakłady i stawia pojedynczy zakład. Jeśli wszystkie zakłady w parlay zakończą się sukcesem, obstawiający może wygrać dużą wypłatę. Jednakże, jeśli nawet jeden z zakładów w parlay jest nieudany, cały zakład jest przegrany.

W przeciwieństwie do zakładu odwrotnego, parlay może być korzystny dla obstawiających, którzy są pewni wyniku każdego pojedynczego wydarzenia. Potencjalna wypłata za zwycięski parlay jest znacznie wyższa niż potencjalna wypłata za zakład odwrotny z taką samą kwotą postawionych pieniędzy.

Różnice

Główna różnica między zakładem odwrotnym a parlay polega na tym, że zakład odwrotny to dwa oddzielne zakłady typu “jeśli”, podczas gdy parlay łączy wiele zakładów w jeden. Zakład odwrotny pozwala obstawiającemu potencjalnie wygrać oba zakłady, ale z mniejszą wypłatą, jeśli tylko jeden zakład zakończy się sukcesem. Parlay pozwala obstawiającemu potencjalnie wygrać większą wypłatę, ale tylko wtedy, gdy wszystkie zakłady zakończą się sukcesem.

Ostatecznie decyzja o postawieniu zakładu odwróconego lub parlay zależy od pewności obstawiającego co do wyniku każdego indywidualnego wydarzenia i pożądanej potencjalnej wypłaty.

Zakład odwrotny vs. Zakład hedgingowy: Który wybrać?

Co to jest zakład odwrotny?

Zakład odwrotny to rodzaj zakładu, w którym stawiasz dwa zakłady na tę samą drużynę lub zawodnika w tym samym meczu. Zakłady są obstawiane zarówno na spread punktowy, jak i na moneyline. Oznacza to, że wygrasz jeden zakład, a przegrasz drugi, w zależności od wyniku gry.

Na przykład, jeśli postawisz zakład odwrotny na New England Patriots po kursie -6 i moneyline -240, a oni wygrają 7 punktami, to wygrasz swój zakład point spread, ale przegrasz zakład moneyline. Jeśli Patriots wygrają 3 punktami, przegrasz zakład na spread punktowy, ale wygrasz zakład na moneyline.

Co to jest zakład hedgingowy?

Z drugiej strony, zakład hedgingowy to rodzaj zakładu, w którym stawiasz drugi zakład, aby zrównoważyć potencjalne straty z pierwotnego zakładu. Zazwyczaj robi się to, gdy nie masz pewności co do wyniku meczu lub chcesz ograniczyć swoje straty.

Na przykład, jeśli postawisz zakład na Dallas Cowboys po +3 i chcesz zabezpieczyć swój zakład, możesz postawić drugi zakład na New York Giants po -3. Jeśli Cowboys wygrają lub przegrają różnicą mniejszą niż 3 punkty, wygrasz swój pierwotny zakład. Jeśli przegrają różnicą większą niż 3 punkty, wygrasz swój zakład zabezpieczający.

Który zakład wybrać?

Wybór między zakładem odwrotnym a zakładem zabezpieczającym ostatecznie sprowadza się do strategii obstawiania i osobistych preferencji. Zakład odwrotny może być sposobem na zwiększenie potencjalnej wypłaty, ale zwiększa także ryzyko. Z drugiej strony, zakład hedgingowy może ograniczyć straty, ale także zmniejszyć potencjalną wypłatę.

Rozważ ryzyko i korzyści związane z obiema opcjami i podejmij świadomą decyzję w oparciu o swoje cele związane z zakładami. Pamiętaj, że nie ma jednego uniwersalnego podejścia do zakładów sportowych, a to, co działa dla jednej osoby, może nie działać dla innej.

Strategia zakładów odwrotnych: Wskazówki i triki zwiększające zyski

Jeśli chcesz zwiększyć swoje zyski i wypróbować nową strategię zakładów sportowych, zakład odwrotny może być właśnie dla Ciebie. Ta strategia obstawiania polega na postawieniu dwóch zakładów na to samo wydarzenie, z jednym zakładem na przeciwny wynik drugiego. Pozwala to na większą elastyczność i możliwość wygrania obu zakładów, jeśli wynik mieści się w określonym zakresie.

Jedną ze wskazówek dotyczących korzystania ze strategii zakładu odwrotnego jest dokładne rozważenie kursów dla każdego wyniku. Należy upewnić się, że potencjalna wypłata za każdy zakład jest warta ryzyka i że oba zakłady nie znoszą się wzajemnie. Ważne jest również, aby przeprowadzić badania na temat drużyn lub graczy biorących udział w wydarzeniu, a także wszelkich potencjalnych czynników zewnętrznych, które mogą mieć wpływ na wynik.

Inną sztuczką pozwalającą na efektywne wykorzystanie strategii reverse bet jest użycie jej w połączeniu z innymi strategiami obstawiania, takimi jak hedging zakładów lub użycie zakładu moneyline jako jednego z dwóch zakładów. W ten sposób możesz potencjalnie zwiększyć swoje ogólne zyski, jednocześnie minimalizując ryzyko.

Ogólnie rzecz biorąc, strategia zakładów odwrotnych może być cennym narzędziem dla obstawiających zakłady sportowe, którzy chcą urozmaicić swoje podejście i zwiększyć swoje zyski. Starannie rozważając kursy i przeprowadzając badania, a także wykorzystując je w połączeniu z innymi strategiami, możesz w pełni wykorzystać tę technikę obstawiania.

Często zadawane pytania dotyczące zakładów odwrotnych

Co to jest zakład odwrotny?

Zakład odwrotny to rodzaj zakładu, który składa się z dwóch oddzielnych zakładów postawionych razem. Oba zakłady są takie same i przeciwstawne, co oznacza, że wzajemnie się znoszą. Zakład odwrotny jest również nazywany "zakładem if", ponieważ jest często używany do obstawiania serii zakładów, które są od siebie zależne.

Jak działa zakład odwrotny??

W zakładzie odwrotnym dwa zakłady są wnoszone razem, przy czym drugi zakład zależy od wyniku pierwszego zakładu. Jeśli pierwszy zakład wygra, stawiany jest drugi zakład. Jeśli pierwszy zakład przegra, drugi zakład zostanie anulowany. Dwa zakłady są wnoszone jako zakłady pojedyncze, co oznacza, że wypłata za każdy zakład jest oddzielna.

W jakich sportach zakłady odwrotne są powszechnie stosowane?

Zakłady odwrotne są powszechnie stosowane w zakładach sportowych, szczególnie w piłce nożnej, koszykówce i baseballu. Są one często używane przez obstawiających zakłady sportowe, którzy chcą rozłożyć swoje ryzyko na serię zakładów, jednocześnie maksymalizując potencjalną wypłatę.

Jakie są korzyści z zakładu odwróconego??

Jedną z głównych zalet zakładu odwrotnego jest to, że pozwala on obstawiającym zakłady sportowe rozłożyć ryzyko na serię zakładów, jednocześnie maksymalizując potencjalną wypłatę. Może być również używany jako zabezpieczenie przed pojedynczym zakładem, który może być bardziej ryzykowny niż zwykle. Ponadto zakład odwrotny może pomóc zminimalizować wpływ przegranej na ogólną strategię obstawiania.

Jakie są wskazówki dotyczące stawiania zakładów odwrotnych??

Podczas stawiania zakładu odwrotnego ważne jest, aby wybrać odpowiednie dwa zakłady, aby umożliwić najlepszą potencjalną wypłatę. Ważne jest również, aby zrozumieć warunki, na jakich zakłady zostaną wniesione i upewnić się, że oba zakłady zostaną wniesione w tym samym czasie. Wreszcie, ważne jest, aby śledzić wyniki każdego zakładu, a także potencjalne wypłaty, aby być na bieżąco z ogólną strategią obstawiania.

Słowniczek zakładów odwrotnych: Kluczowe terminy, które należy znać

Zakład odwrócony

Zakład odwrotny to rodzaj zakładu, który łączy dwa lub więcej zakładów w jeden zakład. Składa się on z dwóch części: zakładu zwykłego i zakładu odwrotnego. Zakład odwrotny to zasadniczo drugi zakład, który jest stawiany na przeciwny wynik niż zakład zwykły. Ten rodzaj zakładu jest również znany jako "zakład if" lub "zakład odwrotny na wygraną"."

Jeśli wygrana

Klauzula "jeśli wygrasz" jest często używana w zakładach odwrotnych. Oznacza to, że drugi zakład (odwrotny) zostanie wniesiony tylko wtedy, gdy pierwszy zakład (zwykły) wygra. Jeśli zwykły zakład przegra, zakład odwrotny nie zostanie wniesiony.

Jeśli akcja

"Jeśli akcja" to kolejna klauzula używana w zakładach odwrotnych. Oznacza to, że jeśli zwykły zakład jest push (remis), zakład odwrotny nadal zostanie postawiony. Różni się od zakładu "jeśli wygra", w którym zakład odwrotny nie zostałby postawiony w przypadku push.

Teaser

Teaser to rodzaj zakładu, w którym obstawiający może dostosować spread punktowy lub całkowitą linię na swoją korzyść. Ten rodzaj zakładu jest często używany w połączeniu z zakładem odwrotnym. Zakład odwrotny umożliwia obstawiającemu postawienie wielu zakładów na różne wyniki, podczas gdy teaser pozwala mu dostosować kursy na swoją korzyść.

Parlay

Parlay to rodzaj zakładu, który łączy wiele zakładów w jeden zakład. W przeciwieństwie do zakładu odwrotnego, wszystkie zakłady w parlay muszą wygrać, aby obstawiający otrzymał wypłatę. Parlays często oferują wyższe wypłaty niż zakłady indywidualne, ale są również bardziej ryzykowne.

Push

Push to remis w zakładzie. Jeśli wynikiem zakładu jest push, obstawiający ani nie wygrywa, ani nie przegrywa swojego zakładu. W zakładzie odwrotnym klauzula "jeśli akcja" określa, czy zakład odwrotny będzie nadal stawiany, jeśli zwykły zakład zakończy się push.

Najlepsze strony bukmacherskie dla zakładów odwrotnych

Zakłady odwrotne, znane również jako "odwrócenie akcji", mogą być opłacalną strategią obstawiania, jeśli są prawidłowo stosowane. Jeśli szukasz najlepszych witryn bukmacherskich do obstawiania zakładów odwrotnych, oto niektóre z najlepszych opcji:

 • Bet365: Ta popularna strona z zakładami sportowymi oferuje różnorodne opcje zakładów, w tym zakłady odwrotne. Dzięki przyjaznej dla użytkownika platformie i konkurencyjnym kursom, Bet365 jest najlepszym wyborem dla wielu graczy.
 • Betway: Betway to kolejna najwyżej oceniana strona bukmacherska, która oferuje opcje zakładów odwrotnych. Dzięki szerokiej gamie dyscyplin sportowych i konkurencyjnym kursom, gracze mogą bez obaw obstawiać zakłady odwrotne.
 • William Hill: Jako jedna z najstarszych i najbardziej znanych witryn z zakładami sportowymi, William Hill jest zaufaną opcją dla zakładów odwrotnych. Dzięki solidnej reputacji i doskonałej obsłudze klienta gracze mogą mieć pewność, że ich pieniądze są bezpieczne.
 • 888Sport: 888Sport jest popularnym wyborem dla graczy, którzy lubią obstawiać zakłady odwrotne. Dzięki prostej i intuicyjnej platformie 888Sport ułatwia obstawianie zakładów i potencjalnie duże wypłaty.

Bez względu na to, którą witrynę bukmacherską wybierzesz, pamiętaj, aby przeprowadzić badania i przeczytać recenzje przed postawieniem jakichkolwiek zakładów. Dobrym pomysłem jest również rozpoczęcie od małych zakładów i stopniowe zwiększanie stawki, aby zminimalizować ryzyko i zmaksymalizować zyski.

Oferty bonusowe i promocje Reverse Bet

Skorzystaj z bonusów Reverse Bet

Stawiając zakład odwrotny, ważne jest, aby zwracać uwagę na wszelkie oferty bonusowe lub promocje, które mogą być dostępne. Wielu bukmacherów oferuje bonusy za zakłady odwrotne, takie jak darmowe zakłady lub zwiększone kursy. Bonusy te mogą być świetnym sposobem na zmaksymalizowanie wygranych i zminimalizowanie strat.

Darmowe zakłady Jeden z najbardziej powszechne rodzaje bonusów za zakłady odwrotne to darmowy zakład. Zasadniczo jest to kredyt, który można wykorzystać do obstawiania zakładów bez ryzykowania własnych pieniędzy. Darmowe zakłady mogą być oferowane jako bonus powitalny dla nowych klientów lub jako regularna promocja dla obecnych klientów.

Zwiększone kursy Innym rodzajem bonusu za zakład odwrotny jest zwiększony kurs. Oznacza to, że bukmacher zaoferuje lepsze kursy na zakład odwrotny niż w przypadku tradycyjnego zakładu. Jeśli jesteś pewien swojej zdolności do przewidywania wyniku gry, może to być świetny sposób na zwiększenie potencjalnych wygranych.

Warunki i zasady

Przed skorzystaniem z jakichkolwiek bonusów lub promocji na zakłady odwrotne ważne jest, aby uważnie przeczytać regulamin. Niektóre bonusy mogą mieć ograniczenia dotyczące dyscyplin sportowych lub wydarzeń, na które można je wykorzystać, podczas gdy inne mogą mieć minimalne wymagania dotyczące kursów lub zakładów, które muszą zostać spełnione przed wypłatą jakichkolwiek wygranych.

Maksymalizacja wygranych w zakładach odwrotnych

Zwracając uwagę na oferty bonusowe i promocje, możesz zmaksymalizować swoje potencjalne wygrane podczas obstawiania zakładów odwrotnych. Należy jednak pamiętać, że bonusy te powinny być postrzegane jako sposób na ulepszenie strategii obstawiania, a nie gwarancja sukcesu. Zawsze obstawiaj odpowiedzialnie i ryzykuj tylko tyle, ile możesz stracić.

Limity i zasady zakładów odwrotnych

Przed postawieniem zakładu odwrotnego ważne jest, aby zrozumieć limity zakładów i zasady, które mają zastosowanie do tego typu zakładów.

 • Limity zakładów: Limity zakładów dla zakładu odwrotnego mogą się różnić w zależności od bukmachera i konkretnej gry lub wydarzenia, na które stawia się zakład. Ważne jest, aby sprawdzić maksymalne i minimalne kwoty zakładów przed postawieniem zakładu.
 • Zasady: Zasady dotyczące zakładu odwrotnego są stosunkowo proste. Ten rodzaj zakładu składa się z dwóch oddzielnych zakładów postawionych na to samo wydarzenie, z których oba muszą wygrać, aby obstawiający otrzymał wypłatę. Jeśli tylko jeden z zakładów wygra, obstawiający przegra zakład.

Ważne jest, aby pamiętać, że kursy na zakład odwrotny mogą być niższe niż na zakład prosty, ponieważ obstawiający zasadniczo stawia dwa zakłady zamiast jednego. Jednak potencjalna wypłata za udany zakład odwrotny może być znacznie wyższa.

Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju zakładów sportowych, ważne jest, aby przed postawieniem zakładu przeprowadzić badania i dokładnie rozważyć wszystkie czynniki, które mogą mieć wpływ na wynik wydarzenia. Ważne jest również, aby grać tylko pieniędzmi, które możesz stracić.

Wiadomości i propozycje