data:

Jak rozumieć i interpretować kursy NFL, aby skutecznie obstawiać zakłady

National Football League (NFL) to jedna z najbardziej ekscytujących i popularnych lig sportowych na świecie. W rezultacie zakłady na mecze NFL stały się coraz bardziej popularne zarówno wśród fanów sportu, jak i graczy. Aby jednak odnieść sukces w zakładach NFL, konieczne jest zrozumienie kursów i ich działania.

Istnieją różne rodzaje formatów kursów używanych w zakładach na NFL. Niektóre z nich obejmują kursy amerykańskie, dziesiętne i ułamkowe. Każdy format kursów działa inaczej i może mieć wpływ na kwotę zakładu i wypłatę w przypadku wygranej. Dlatego ważne jest, aby mieć pełne zrozumienie każdego formatu kursów, aby wiedzieć, jak obstawiać udane zakłady.

Ten przewodnik zawiera szczegółowy przegląd kursów NFL, w tym różne używane formaty, jak je odczytać i jak obliczyć potencjalną wypłatę. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym graczem NFL, czy doświadczonym graczem, który chce udoskonalić swoje umiejętności, ten przewodnik zapewni ci wiedzę i narzędzia niezbędne do odniesienia sukcesu w zakładach NFL.

Rodzaje kursów NFL

National Football League lub NFL jest jedną z najczęściej oglądanych i obstawianych lig sportowych na świecie. W rezultacie istnieje kilka rodzajów kursów, które są używane, aby pomóc obstawiającym podejmować świadome decyzje. Poniżej znajdują się trzy najczęściej używane typy kursów NFL:

 • Kursy moneyline: Kursy moneyline to najprostszy rodzaj kursów stosowanych w zakładach sportowych. Są one wyrażone jako liczba dodatnia lub ujemna i reprezentują kwotę, którą należy postawić, aby wygrać 100 USD lub kwotę, która zostanie wygrana, jeśli postawi się 100 USD. Na przykład, jeśli kurs moneyline na drużynę underdog wynosi +200, zakład o wartości 100 USD przyniesie 200 USD zysku. Z drugiej strony, jeśli kurs moneyline na ulubioną drużynę wynosi -200, zakład o wartości 200 USD jest potrzebny do wygrania 100 USD zysku.
 • Point Spread Odds: Kursy point spread są nieco bardziej skomplikowane niż kursy moneyline. Ten rodzaj kursów obejmuje handicaping gry poprzez obliczenie, o ile punktów drużyna powinna wygrać lub przegrać. Faworyt musi wygrać różnicą większą niż określona liczba punktów, podczas gdy słabsza drużyna musi przegrać różnicą mniejszą niż określona liczba punktów lub od razu wygrać mecz. Kursy na obie drużyny wynoszą zwykle -110, co oznacza, że zakład o wartości 110 USD przyniesie 100 USD zysku.
 • Kursy powyżej/poniżej: Kursy powyżej/poniżej, znane również jako sumy, są używane do obstawiania całkowitej liczby punktów zdobytych przez obie drużyny. Bukmacher ustala liczbę, a obstawiający mogą obstawiać, czy rzeczywista liczba zdobytych punktów będzie wyższa lub niższa od tej liczby. Kursy dla zakładów powyżej/poniżej również wynoszą zwykle -110, co oznacza, że zakład o wartości 110 USD przyniesie 100 USD zysku.
Mostbet>

Wyjaśnienie kursów amerykańskich

Kursy amerykańskie, znane również jako kursy moneyline, są powszechnie używane w Stanach Zjednoczonych do wyświetlania kursów w zakładach sportowych. Kursy mogą być wyświetlane ze znakiem plus lub minus, wskazując odpowiednio faworyta lub przegranego.

Jeśli kursy są wyświetlane ze znakiem plus, takim jak +200, oznacza to, że zakład o wartości 100 USD na przegranego przyniesie zysk w wysokości 200 USD, podczas gdy znak minus, taki jak -200, wskazuje, że zakład o wartości 200 USD na faworyta jest wymagany do wygrania 100 USD.

Kursy można również wyrazić w formacie dziesiętnym, który można obliczyć, dodając 1 do kursów amerykańskich, a następnie mnożąc przez 100. Na przykład kurs amerykański +200 odpowiadałby kursowi dziesiętnemu 3.00.

 • Dodatnie kursy amerykańskie wskazują kwotę zysku, jaki można osiągnąć z zakładu o wartości 100 USD na przegranego.
 • Ujemne kursy amerykańskie oznaczają kwota pieniędzy które należy postawić na faworyta, aby wygrać 100 USD.
 • Kursy dziesiętne można obliczyć, dodając jeden do kursów amerykańskich i mnożąc przez 100.
 • Kursy amerykańskie są powszechnie stosowane w zakładach sportowych w Stanach Zjednoczonych.

Rozumiejąc amerykańskie kursy, obstawiający mogą podejmować świadome decyzje podczas obstawiania zakładów i maksymalizować swoje potencjalne zyski.

Zrozumienie kursów NFL: kompleksowy przewodnik

Wyjaśnienie kursów ułamkowych

Kursy ułamkowe są powszechnie stosowane w Wielkiej Brytanii i Irlandii, ale można je również znaleźć w niektórych amerykańskich bukmacherach. Są one przedstawiane w formacie "licznik/mianownik", np. 3/1 lub 1/2.

Gdy licznik jest większy niż mianownik, oznacza to, że oczekuje się, że wybór wygra. Na przykład, kurs 3/2 oznacza, że jeśli postawisz $2, wygrasz $3, co daje całkowitą wypłatę w wysokości $5.

I odwrotnie, gdy mianownik jest większy niż licznik, oznacza to, że nie oczekuje się, że wybór wygra. Kurs 2/1 oznacza, że jeśli postawisz 1 USD, wygrasz 2 USD, co daje całkowitą wypłatę w wysokości 3 USD.

Ważne jest, aby pamiętać, że w przeciwieństwie do kursów dziesiętnych, kursy ułamkowe uwzględniają początkową stawkę w wypłacie. Tak więc w powyższym przykładzie całkowita wypłata w wysokości 5 USD obejmuje początkową stawkę w wysokości 2 USD.

Kursy ułamkowePrawdopodobieństwo implikowaneWypłata za zakład 10$
1/1090.91%$1.10
2/777.78%$2.86
1/266.67%$15
2/133.33%$30
10/19.09%$110

Powyższa tabela przedstawia przykłady kursów ułamkowych, ich implikowane prawdopodobieństwo (znalezione przez podzielenie mianownika przez sumę licznika i mianownika) oraz wypłatę z zakładu o wartości 10 USD.

Zrozumienie kursów ułamkowych jest ważne dla obstawiających, którzy chcą wykorzystać rozbieżności w kursach i obstawiać zyskowne zakłady. Poświęcenie czasu na poznanie i porównanie różnych rodzajów kursów może dać ci przewagę w świecie zakładów sportowych.

Wyjaśnienie kursów dziesiętnych

Kursy dziesiętne to popularny format kursów używany przez wielu bukmacherów i strony bukmacherskie. Są one również znane jako kursy europejskie i są powszechnie stosowane w Europie, Australii i Kanadzie. Kursy dziesiętne reprezentują kwotę wygranej za każdy postawiony 1 USD. Na przykład, jeśli kurs wynosi 2.50, otrzymasz $2.50 wygranych za każdy postawiony 1$.

Jedną z zalet kursów dziesiętnych jest to, że są one bardzo łatwe do zrozumienia i obliczenia. Aby obliczyć potencjalną wygraną, po prostu pomnóż kwotę, którą chcesz postawić, przez kurs dziesiętny. Na przykład, jeśli postawisz 10 USD na drużynę z kursem 1.75, potencjalna wygrana wyniesie 17 USD.50 ($10 x 1.75).

Kolejną zaletą jest to, że kursy dziesiętne uwzględniają oryginalną stawkę w wypłacie. Oznacza to, że jeśli wygrasz zakład, otrzymasz zwrot pierwotnej stawki, a także wygraną. Na przykład, jeśli postawisz 10 USD na drużynę z kursem 2.50 i wygrasz, otrzymasz całkowitą wypłatę w wysokości $25 ($10 x 2.50 = $25).

Ważne jest, aby pamiętać, że kursy dziesiętne mogą być wyświetlane inaczej w zależności od bukmachera lub strony bukmacherskiej. Na przykład, niektórzy mogą wyświetlać kursy jako 2.50, podczas gdy inne mogą wyświetlać je jako 3.50. Dzieje się tak, ponieważ niektórzy bukmacherzy uwzględniają pierwotną stawkę w kursach, podczas gdy inni tego nie robią. Dlatego ważne jest, aby zawsze sprawdzać warunki korzystania z witryny, aby upewnić się, że rozumiesz, w jaki sposób kursy są wyświetlane i obliczane.

Jak czytać kursy NFL

Jeśli dopiero zaczynasz obstawiać mecze NFL, zrozumienie kursów może być mylące. Jednak gdy już wiesz, jak czytać kursy NFL, łatwo jest zrozumieć potencjalne wypłaty i to, która drużyna lub zawodnik jest faworytem do zwycięstwa.

Trzy rodzaje kursów:
 • Moneyline
 • Spread punktowy
 • Over/Under

Kursy Moneyline wskazują, która drużyna jest faworytem do zwycięstwa i o ile. Na przykład, jeśli kurs na New England Patriots wynosi -200, oznacza to, że musisz postawić 200$, aby wygrać 100$.

Kursy point spread są używane do wyrównania szans między dwiema drużynami. Na przykład, jeśli Patriots mają -5.5-punktowy spread oznacza, że musieliby wygrać co najmniej 6 punktami, aby zakład na nich był wygrany. Jeśli wygrają tylko 3 punktami, wygra zakład na drużynę przeciwną.

Powyżej/poniżej lub suma odnosi się do łącznego wyniku obu drużyn w meczu. Gracze mogą obstawiać, czy ich zdaniem łączny wynik będzie powyżej lub poniżej określonej liczby ustalonej przez bukmachera.

Zrozumienie, jak czytać kursy NFL, jest niezbędne do zawierania świadomych zakładów. Znając trzy rodzaje kursów i ich znaczenie, możesz zwiększyć swoje szanse na wygraną i potencjalnie czerpać większe korzyści.

Zrozumienie spreadów punktowych

Spready punktowe to jeden z najpopularniejszych sposobów obstawiania meczów NFL. Spread punktowy jest narzędziem handicappingowym, które ma na celu wyrównanie szans dwóch drużyn. Mówiąc najprościej, spread punktowy to sposób na wyrównanie szans w meczu poprzez zapewnienie faworytowi przewagi.

Kiedy obstawiasz mecz NFL ze spreadem punktowym, nie stawiasz na to, kto od razu wygra mecz. Zamiast tego obstawiasz, czy drużyna wygra określoną liczbą punktów (faworyt) lub czy przegra mniejszą liczbą punktów (underdog).

Na przykład, jeśli Dallas Cowboys są faworyzowani w stosunku do New York Giants z spreadem punktowym -3.5, oznacza to, że Cowboys wygrają co najmniej 4 punktami. Jeśli stawiasz na Cowboys, muszą oni wygrać mecz różnicą 4 punktów lub większą, aby Twój zakład był wygrany. Z drugiej strony, jeśli postawisz na Giants, wygrasz swój zakład, jeśli wygrają mecz bezpośrednio lub przegrają 3 punktami lub mniej.

Ważne jest, aby pamiętać, że spready punktowe nie są stałymi liczbami, ale są raczej dostosowywane w oparciu o kwotę postawioną po każdej stronie linii. Pozwala to bukmacherom zminimalizować ryzyko i zapewnić bardziej równomierny rozkład zakładów po obu stronach. W rezultacie spread punktowy może ulegać wahaniom przed meczem, a nawet w jego trakcie.

Obstawiając mecze NFL ze spreadami punktowymi, ważne jest, aby zrozumieć, że obstawiasz nie tylko wynik meczu, ale także margines zwycięstwa. Dodaje to dodatkową warstwę złożoności do strategii obstawiania, ale może również zwiększyć potencjalną wypłatę, jeśli jesteś w stanie dokładnie przewidzieć wynik.

Zakłady Moneyline w NFL: Zrozumienie podstaw

Zakłady Moneyline to jedna z najpopularniejszych form obstawiania meczów NFL. W tego typu zakładach po prostu obstawiasz, która drużyna wygra mecz, niezależnie od spreadu punktowego. Kursy dla zakładów moneyline zazwyczaj wykorzystują stosunek 100 USD do dodatniej lub ujemnej liczby, która odzwierciedla prawdopodobieństwo wygranej jednej z drużyn.

Na przykład, jeśli kursy na mecz pomiędzy New England Patriots i Miami Dolphins są wymienione jako +/- 200, faworytem są Patrioci i trzeba postawić 200 $, aby wygrać 100 $. I odwrotnie, jeśli Dolphins są notowani na +/- 200, są underdogiem, a zakład za 100 $ wygra 200 $, jeśli wygrają mecz.

Jedną z zalet zakładów moneyline jest to, że pozwalają one na większą elastyczność w strategii obstawiania. W przeciwieństwie do zakładów point spread, w których trzeba wziąć pod uwagę margines zwycięstwa, w zakładach moneyline wystarczy wybrać zwycięską drużynę. Jednak może to również sprawić, że obstawianie faworytów będzie mniej opłacalne, ponieważ musisz zaryzykować więcej pieniędzy, aby wygrać mniejszą wypłatę.

 • Zalety: Łatwe do zrozumienia, większa elastyczność strategii, brak konieczności uwzględniania spreadów punktowych
 • Wady: Niższe wypłaty w przypadku zakładów na faworytów, wyższe ryzyko w przypadku zakładów na underdogów

Ważne jest, aby pamiętać, że zakłady moneyline to tylko jeden z kilku rodzajów opcji zakładów dostępnych na mecze NFL. Rozumiejąc podstawy każdego rodzaju zakładów i biorąc pod uwagę grające drużyny, ich ostatnie występy i inne istotne czynniki, możesz podejmować świadome decyzje dotyczące sposobu obstawiania zakładów i zwiększyć swoje szanse na wygraną.

Zrozumienie zakładów powyżej/poniżej w NFL

Zakłady Over/Under w NFL obejmują przewidywanie całkowitej liczby punktów, które zostaną zdobyte w meczu przez obie drużyny łącznie. Bukmacher ustala punkt odniesienia znany jako "suma punktów" lub "całkowita linia", a obstawiający mogą obstawiać, czy ich zdaniem rzeczywista suma będzie wyższa (powyżej) lub niższa (poniżej) niż ta liczba.

Zakłady powyżej/poniżej mogą być zarówno ekscytujące, jak i wymagające. W przeciwieństwie do tradycyjnych zakładów point spread, w których obstawiający koncentrują się na przewidywaniu zwycięzcy i marginesu zwycięstwa, zakłady Over/Under wymagają zrozumienia ofensywnych i defensywnych mocnych i słabych stron każdej drużyny.

Przed postawieniem zakładu Over/Under ważne jest, aby zrobić rozeznanie. Przeanalizuj statystyki ofensywne i defensywne drużyny, takie jak średnia zdobytych punktów, całkowita liczba jardów i współczynnik obrotów, a także weź pod uwagę wszelkie kontuzje lub zawieszenia.

Na zakłady Over/Under mają również wpływ takie czynniki, jak warunki pogodowe (deszcz, wiatr, śnieg), nawierzchnia boiska (naturalna trawa lub sztuczna murawa) oraz styl gry i osiągnięcia rozgrywającego. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki przed postawieniem zakładu Over/Under.

Ogólnie rzecz biorąc, zakłady Over/Under to świetny sposób na dodanie więcej emocji do meczów NFL i mogą być satysfakcjonujące przy odpowiedniej strategii i analizie. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu w zakładach Over/Under jest bycie dobrze poinformowanym i przeprowadzenie badań przed postawieniem jakiegokolwiek zakładu.

Zakłady NFL Parlay: Jak działają i jak je obstawiać

Czym są zakłady Parlay w NFL?

Zakłady Parlay w NFL, znane również jako zakłady akumulowane, polegają na łączeniu wielu pojedynczych zakładów w jeden zakład. Atrakcyjność zakładów parlay polega na tym, że oferują one potencjał większych wypłat niż w przypadku, gdyby każdy pojedynczy zakład został postawiony osobno. Jednak ryzyko jest również większe, ponieważ wszystkie zakłady w parlay muszą wygrać, aby obstawiający otrzymał jakąkolwiek wypłatę.

Jak działają zakłady parlay w NFL??

Aby postawić zakład parlay w NFL, obstawiający musi wybrać dwa lub więcej pojedynczych zakładów, a następnie zgrupować je w jeden zakład. Każdy pojedynczy zakład musi zakończyć się sukcesem, aby zakład parlay został wypłacony. Wypłata za zakład parlay jest obliczana poprzez pomnożenie kursów każdego pojedynczego zakładu razem, a następnie pomnożenie tej sumy przez kwotę pierwotnego zakładu.

Jak postawić zakład parlay w NFL?

Aby postawić zakład parlay w NFL, gracz musi najpierw wybrać poszczególne zakłady, które chce połączyć w jeden zakład parlay. Po dokonaniu wyborów można dodać je do kuponu zakładu i wybrać opcję parlay. Następnie zostaną poproszeni o podanie kwoty, którą chcą postawić na parlay.

Wskazówki dotyczące postawienia udanego zakładu Parlay w NFL

Postawienie udanego zakładu parlay w NFL może być wyzwaniem ze względu na zwiększone ryzyko. Istnieje jednak kilka wskazówek, które mogą pomóc zwiększyć szanse na sukces. Obejmuje to dokładne badanie poszczególnych zakładów, wybieranie zakładów z wysokimi kursami i ograniczanie liczby poszczególnych zakładów zawartych w parlay. Ważne jest również, aby ćwiczyć rozsądne zarządzanie kapitałem podczas obstawiania zakładów parlay, aby uniknąć utraty zbyt dużej ilości pieniędzy w przypadku przegranej.

Zakłady prop w NFL: Zakłady na coś więcej niż tylko wynik meczu

Zakłady prop, skrót od proposition bets, to zabawny i ekscytujący sposób obstawiania meczów NFL, który wykracza poza przewidywanie końcowego wyniku. Zakłady te pozwalają obstawiać określone wyniki w ramach meczu, takie jak liczba przyłożeń zdobytych przez zawodnika lub która drużyna zdobędzie bramkę jako pierwsza.

Zakłady typu prop bets mogą obejmować zarówno proste, takie jak to, czy dany zawodnik złapie podanie, czy nie, jak i złożone, takie jak odgadnięcie dokładnego jarda najdłuższego biegu zawodnika. Niektóre zakłady są nawet oparte na elementach spoza gry, takich jak długość hymnu narodowego przed rozpoczęciem meczu lub kolor Gatorade wylanego na zwycięskiego trenera.

Chociaż zakłady typu prop bet mogą oferować ekscytujący sposób na duże wygrane, mogą być również ryzykowne. Ważne jest, aby przeprowadzić badania i w pełni zrozumieć kursy przed postawieniem jakichkolwiek zakładów z rekwizytami. Ważne jest również ustalenie budżetu i trzymanie się go, ponieważ te zakłady mogą szybko się sumować i łatwo wymknąć się spod kontroli.

Jeśli chodzi o zakłady prop, każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy chcesz postawić na to, który zawodnik zdobędzie najwięcej jardów, czy jak długo potrwa przerwa meczu, istnieje zakład prop bet, który czeka na postawienie zakładu. Dlaczego więc nie dodać dodatkowych emocji do oglądania NFL, wypróbowując zakład prop bet??

Zakłady futures w NFL

Czym są zakłady futures?

Zakłady futures to zakłady postawione na wynik konkretnego wydarzenia, które będzie miało miejsce w przyszłości. W NFL zakłady futures są często obstawiane na to, kto wygra Super Bowl na koniec sezonu. Zakłady te są zazwyczaj zawierane przed rozpoczęciem sezonu zasadniczego, ale mogą być zawierane przez cały sezon.

Rodzaje zakładów futures w NFL

Istnieje kilka różnych rodzajów zakładów futures, które można postawić w NFL. Najpopularniejszym typem jest zakład na drużynę, która wygra Super Bowl, znany również jako zakład futures na mistrzostwo. Inne rodzaje zakładów futures obejmują zakłady na mistrzów konferencji, mistrzów dywizji i indywidualne nagrody dla graczy, takie jak MVP lub Rookie of the Year.

Plusy i minusy zakładów futures

Główną zaletą zakładów futures w NFL jest możliwość dużej wypłaty. Ponieważ zakłady te są zawierane przed sezonem lub nawet przed playoffami, kursy są zazwyczaj wyższe i mogą skutkować dużą wypłatą, jeśli zakład się powiedzie. Minusem jest jednak to, że zakłady futures są wysoce nieprzewidywalne i zależą od czynników takich jak kontuzje, występy zawodników i zgranie drużyny w trakcie całego sezonu.

Podsumowanie

Zakłady futures w NFL mogą być ekscytującym sposobem na dodanie trochę dodatkowego oczekiwania do sezonu. Niezależnie od tego, czy stawiasz na swoją ulubioną drużynę, aby wygrać wszystko, czy też ryzykujesz, ważne jest, aby rozważyć ryzyko i korzyści przed postawieniem zakładu.

Strategie obstawiania NFL

Obstawianie meczów NFL może być trudną sprawą, ale istnieje kilka strategii które można wykorzystać aby zwiększyć swoje szanse na sukces. Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać, jest zawsze przeprowadzanie badań. Oznacza to przyjrzenie się rekordom drużyn, ostatnim występom, kontuzjom i innym istotnym czynnikom.

Dobrym pomysłem jest również zwrócenie uwagi na kursy i zrozumienie ich działania. Może to pomóc w określeniu, które zakłady są warte podjęcia, a które są zbyt ryzykowne. Inną strategią jest skupienie się na rozkładzie punktów, a nie na ogólnym wyniku meczu. Może to dać większe szanse na wygraną, nawet jeśli drużyna, na którą postawiłeś, nie wygra od razu.

Ważne jest również, aby nie kierować się emocjami i podejmować racjonalne decyzje w oparciu o fakty. Może to być szczególnie trudne, jeśli jesteś fanem jednej z grających drużyn, ale ma to kluczowe znaczenie dla zawierania inteligentnych zakładów. Wreszcie, nie bój się używać różnych strategii obstawiania i próbować nowych rzeczy. Eksperymentowanie może pomóc ci znaleźć metodę, która działa najlepiej dla ciebie.

 • Rób swoje badania: Zawsze sprawdzaj rekordy drużyn, ostatnie występy, kontuzje i inne czynniki.
 • Zrozum szanse: Warto wiedzieć, jak działają kursy i wykorzystywać je do podejmowania świadomych decyzji o tym, które zakłady obstawiać.
 • Skup się na rozkładzie punktów: Obstawianie spreadu punktowego może dać ci większą szansę na wygraną, nawet jeśli drużyna, na którą stawiasz, nie wygra bezpośrednio.
 • Zachowaj racjonalność: Nie pozwól, by emocje przesłoniły Twój osąd; dokonuj mądrych zakładów w oparciu o fakty.
 • Eksperymentuj: Wypróbuj nowe strategie i metody obstawiania, aby znaleźć to, co działa najlepiej.

Zarządzanie budżetem zakładów NFL

Jeśli chcesz odnieść sukces w zakładach NFL, zarządzanie swoim bankrollem jest niezbędne. Musisz mieć jasne wyobrażenie o tym, ile pieniędzy możesz przeznaczyć na swoje zakłady i być wystarczająco zdyscyplinowanym, aby nie przekroczyć tej kwoty. Oznacza to ustalenie budżetu, prowadzenie dokładnych zapisów oraz śledzenie wygranych i przegranych.

Jednym z pierwszych kroków w zarządzaniu budżetem zakładów NFL jest ustalenie budżetu na zakłady. Powinieneś określić ile pieniędzy jesteś skłonny zaryzykować i stworzyć plan, w jaki sposób przydzielisz te pieniądze na swoje zakłady. Pomoże to uniknąć obstawiania zbyt dużej kwoty na jeden mecz i utraty całego bankrolla.

Kolejnym kluczowym elementem zarządzania budżetem zakładów NFL jest prowadzenie dokładnej dokumentacji. Obejmuje to śledzenie wygranych i przegranych, a także rodzajów postawionych zakładów i otrzymanych kursów. W ten sposób możesz zidentyfikować obszary, w których może być konieczne dostosowanie strategii obstawiania i podejmowanie bardziej świadomych decyzji w przyszłości.

Ważne jest również, aby być zdyscyplinowanym, jeśli chodzi o działalność bukmacherską. Oznacza to wdrożenie systemu stop-loss, w którym przestajesz obstawiać na dany dzień lub tydzień, jeśli osiągniesz określony poziom strat. Powinieneś także unikać pogoni za stratami poprzez zwiększanie wielkości zakładów w celu odzyskania strat.

 • Ustalenie budżetu na zakłady
 • Prowadź dokładną dokumentację i śledź swoje wygrane i przegrane
 • Wdrożenie systemu stop-loss
 • Unikanie pogoni za stratami

Postępując zgodnie z tymi wskazówkami dotyczącymi zarządzania bankrollem zakładów NFL, możesz zwiększyć swoje szanse na długoterminowy sukces i uniknąć niektórych typowych pułapek, które mogą pojawić się w zakładach sportowych. Pamiętaj, że kluczem jest dyscyplina w podejściu i zawsze trzymanie się swojego budżetu. Powodzenia!

Typowe błędy w zakładach na NFL

1. Obstawianie ulubionej drużyny

Jednym z częstych błędów popełnianych przez początkujących graczy NFL jest obstawianie wygranej swojej ulubionej drużyny, niezależnie od kursów. Ważne jest, aby pamiętać, że ulubiona drużyna nie zawsze wygrywa.

Rozwiązanie: Czy swoje badania i przeanalizuj kursy przed postawieniem zakładów. Nie pozwól, aby emocje przesłoniły Twój osąd podczas obstawiania NFL.

2. Podążanie za tłumem

Kolejnym błędem jest podążanie za tłumem podczas obstawiania zakładów. Tylko dlatego, że wszyscy inni stawiają na daną drużynę, nie oznacza to, że jest ona najlepszą drużyną do obstawiania.

Rozwiązanie: Użyj własnego osądu i analizy, aby podjąć świadomą decyzję. Nie bój się podążać za tłumem, jeśli twoje badania pokazują inny wynik.

3. Niezrozumienie spreadów punktowych

Wielu obstawiających źle rozumie spready punktowe i sposób ich działania, co prowadzi do nieprawidłowych zakładów i utraty pieniędzy.

Rozwiązanie: Zapoznaj się ze spreadami punktowymi i ich wpływem na zakłady. Poświęć trochę czasu na zrozumienie, jak one działają i uwzględnij je w swojej strategii obstawiania.

4. Przecenianie przewagi gospodarzy

Chociaż gra u siebie może zapewnić przewagę, wielu obstawiających przecenia ten czynnik podczas obstawiania zakładów.

Rozwiązanie: Podczas obstawiania zakładów należy wziąć pod uwagę przewagę gospodarzy, ale także inne czynniki, takie jak forma drużyny i kontuzje.

5. Pogoń za stratami

Jednym z największych błędów, jakie może popełnić obstawiający, jest gonienie za stratami poprzez obstawianie większych zakładów, aby spróbować odzyskać stracone pieniądze.

Rozwiązanie: Trzymaj się planu i budżetu zakładów i nie próbuj odrabiać strat większymi zakładami. Wiedzieć, kiedy zmniejszyć straty i iść dalej.

Zakłady na NFL online

Zakłady na mecze NFL stały się coraz bardziej popularne w ostatnich latach, a wraz z rozwojem internetowych bukmacherów obstawianie ulubionej drużyny lub zawodnika stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Zakłady online umożliwiają obstawianie zakładów w zaciszu własnego domu, z dostępem do szerszej gamy opcji zakładów i kursów niż te, które można znaleźć w tradycyjnych bukmacherach. Ważne jest jednak, aby przeprowadzić badania i wybrać renomowanego bukmachera online, aby zapewnić bezpieczne i pewne wrażenia z obstawiania.

Pierwszym krokiem do obstawiania meczów NFL online jest znalezienie godnego zaufania bukmachera. Poszukaj witryny, która jest licencjonowana i regulowana przez renomowany organ ds. gier, taki jak United Kingdom Gambling Commission lub Malta Gaming Authority. Powinieneś także sprawdzić bezpieczne opcje płatności i udokumentowaną historię terminowych wypłat.

Po znalezieniu bukmachera, który spełnia Twoje standardy, nadszedł czas, aby zacząć obstawiać zakłady. Większość bukmacherów online oferuje szeroką gamę opcji zakładów na mecze NFL, w tym zakłady proste, zakłady na linię pieniężną, zakłady na spread punktowy i zakłady powyżej/poniżej. Przed obstawieniem zakładów należy przeprowadzić badania i zapoznać się z różnymi rodzajami zakładów.

Jedną z zalet obstawiania meczów NFL online jest dostęp do zakładów na żywo. Pozwala to na obstawianie zakładów podczas gry, dostosowując swoje zakłady w miarę rozwoju akcji. Ważne jest jednak, aby zachować ostrożność przy zakładach na żywo, ponieważ kursy i linie mogą zmieniać się szybko i nieprzewidywalnie.

Podobnie jak w przypadku każdej formy hazardu, ważne jest, aby ustalić budżet i trzymać się go podczas obstawiania meczów NFL online. Nie obstawiaj więcej niż możesz stracić i unikaj gonienia za stratami, obstawiając więcej niż początkowo planowałeś. Dzięki starannym badaniom, odrobinie szczęścia i inteligentnym strategiom obstawiania, zakłady online na mecze NFL mogą być satysfakcjonującym i ekscytującym hobby.

Wskazówki i porady dotyczące zakładów NFL

Jeśli planujesz obstawiać mecze NFL, ważne jest, aby mieć solidną wiedzę na temat tych rozgrywek kursy i jak działają. Oto kilka Porady i wskazówki, które pomogą Ci podejmować bardziej świadome decyzje podczas obstawiania zakładów:

 • Zrób swój research: Przed obstawieniem zakładów upewnij się, że odrobiłeś pracę domową. Sprawdź drużyny, ich ostatnie wyniki, kontuzje i nadchodzący harmonogram. Możesz także sprawdzić warunki pogodowe i lokalizację meczu.
 • Rozejrzyj się za najlepszymi kursami: Różni bukmacherzy oferują różne kursy, więc pamiętaj, aby je porównać przed postawieniem zakładów. Szukaj najlepszej wartości i nie bój się obstawiać przeciwko publiczności.
 • Zarządzaj swoim bankrollem: Ważne jest, aby ustalić dla siebie budżet i trzymać się go. Nie stawiaj więcej, niż możesz stracić i nie ścigaj swoich strat. Prowadź rejestr swoich zakładów i śledź swoje wyniki w czasie.
 • Weź pod uwagę spread: Spread to liczba punktów, o jaką jedna z drużyn jest faworyzowana do zwycięstwa. Obstawianie spreadu może być dobrą opcją, jeśli uważasz, że przegrany może pokryć spread. Należy jednak pamiętać, że faworyt musi wygrać o więcej niż spread, aby wygrać zakład.
 • Obserwuj ruch linii: Kursy i spread mogą się zmieniać w miarę zbliżania się meczu. Jeśli widzisz, że linia zmienia się na niekorzyść drużyny, na którą chcesz postawić, dobrym pomysłem może być poczekanie i sprawdzenie, czy kursy się poprawią.

Postępując zgodnie z tymi wskazówkami porady i wskazówki, możesz zwiększyć swoje szanse na udane zakłady na mecze NFL. Pamiętaj, aby zawsze grać odpowiedzialnie i dobrze się bawić!

Wiadomości i propozycje