data:

Odkryj ostateczne zasady pokera: Opanuj grę i wygrywaj duże pieniądze!

Jeśli jesteś nowy w świecie pokera, zrozumienie wielu zasad i strategii gry może wydawać się przytłaczające. Ale przy odrobinie cierpliwości i praktyki można opanować podstawy i zacząć zgarniać duże wygrane przy stole.

Poker to gra umiejętności, strategii i przypadku. Konsekwentne wygrywanie wymaga połączenia analizy matematycznej, percepcji i znajomości ludzkiej psychologii. W tym artykule omówimy podstawowe zasady pokera, które każdy początkujący powinien znać przed rozpoczęciem gry.

Omówimy podstawy gry w pokera, w tym rankingi rozdań, różne rodzaje pokera i standardowych struktur zakładów. Dowiesz się również, jak ważna jest pozycja, zrozumienie przeciwników i jak skutecznie blefować.

Pod koniec tego artykułu będziesz miał solidne zrozumienie podstaw pokera i będziesz na dobrej drodze do sukcesu przy stole. Zacznijmy więc i poznajmy podstawowe zasady gry w pokera!

Poznaj podstawy: Podstawowe zasady gry w pokera

Zrozumienie talii kart

W pokera gra się standardową talią 52 kart, z których każda ma swoją rangę i kolor. Talia składa się z czterech kolorów - kier, karo, trefl i pik - z każdym kolorem zawierającym 13 kart (od asa do króla).

As może być najwyższą lub najniższą kartą w talii, w zależności od kontekstu. W większości odmian pokera as jest uważany za najwyższą rangę, król jest drugą najwyższą i tak dalej. Jednak w niektórych grach, takich jak Ace-to-Five Lowball, as jest uważany za najniższą kartę, a rankingi są odwrócone.

Każda karta ma również swoją własną wartość punktową Mostbet. Najwyższą wartość punktową mają asy (14 lub 1), następnie króle, damy, walety i tak dalej, aż do 2, która jest kartą o najniższej wartości punktowej.

Zrozumienie talii kart jest niezbędne podczas gry w pokera. Wiedza o tym, które karty mają największą, a które najmniejszą wartość, może pomóc graczom w podejmowaniu lepszych decyzji podczas gry.

 • As jest najwyższą lub najniższą kartą w talii, w zależności od kontekstu
 • Talia 52 kart w czterech kolorach - kier, karo, trefl i pik
 • Każdy kolor zawiera 13 kart (od asa do króla)
 • Każda karta ma swoją wartość punktową, przy czym asy są warte najwięcej

Rankingi rąk: Wiedza o tym, który układ jest lepszy

Zrozumienie rankingów rąk jest kluczowe dla gry w pokera. Ważne jest, aby wiedzieć, która ręka bije którą, aby podejmować świadome decyzje podczas gry. W tym artykule omówimy ranking układów od najwyższego do najniższego.

Poker królewski:

Kolor królewski to najwyższy układ w pokerze. Składa się z asa, króla, damy, waleta i dziesiątki w tym samym kolorze. Jest to niezwykle rzadkie i uważane za święty Graal rąk pokerowych.

Poker:

Kolor strita jest drugim najwyższym układem w pokerze. Składa się z pięciu kolejnych kart w tym samym kolorze. Jeśli przy stole znajdują się dwa kolory strita, wygrywa gracz z wyższą górną kartą.

Four of a kind:

Ten układ składa się z czterech kart tej samej rangi oraz jednej innej karty. Jeśli dwaj gracze mają po cztery takie same karty, wygrywa gracz z kartami wyższej rangi.

Full House:

Ful to kombinacja trójki i pary. Jeśli dwóch graczy ma fulla, wygrywa gracz z wyższą trójką w swoim kolorze.

Kolor:

Kolor składa się z pięciu kart w tym samym kolorze. Jeśli przy stole są dwa kolory, wygrywa układ z kartą o wyższej randze.

Strit:

Strit składa się z pięciu kolejnych kart w różnych kolorach. Jeśli przy stole znajdują się dwa strit'y, wygrywa gracz z wyższą górną kartą.

Trójka:

Ten układ składa się z trzech kart tej samej rangi oraz dwóch innych kart. Jeśli dwóch graczy ma trójkę, wygrywa ten, który ma wyższe karty.

Dwie pary:

Układ dwóch par składa się z dwóch karty takie same ranga, dwie inne karty o tej samej randze i jedna inna karta. Jeśli dwóch graczy ma dwie pary, wygrywa ten z nich, który ma wyższą parę.

Para:

Para składa się z dwóch kart tej samej rangi i trzech innych kart. Jeśli jest dwóch graczy z parą, wygrywa gracz z parą o wyższej randze.

Wysoka karta:

Jeśli żaden z graczy nie ma żadnego z powyższych układów, wygrywa gracz z kartą o najwyższej randze.

Ogólnie rzecz biorąc, zrozumienie rankingów rąk jest niezbędne do skutecznej gry w pokera. Zapamiętując te rankingi układów, gracze mogą dokonać świadome decyzje i zwiększają ich szanse na wygraną.

Zakłady i podbicia w pokerze

Podstawy

Obstawianie i podbijanie to kluczowe elementy pokera. W każdej rundzie licytacji gracze mogą postawić zakład lub spasować. Postawienie zakładu oznacza umieszczenie żetonów na środku stołu, aby kontynuować grę, podczas gdy spasowanie oznacza utratę ręki. Podbicie ma miejsce, gdy gracz stawia więcej niż poprzedni zakład.

Minimalny zakład

W większości gier każdy gracz musi postawić minimalną kwotę, aby wziąć udział w rozdaniu. Kwota ta różni się w zależności od gra i struktury zakładów. W grze no-limit gracze mogą postawić dowolną kwotę, podczas gdy w grze z ustalonym limitem zakłady są ograniczone do określonej kwoty.

Zakłady w ciemno

W niektórych grach, takich jak Texas Hold'em, dwóch graczy po lewej stronie krupiera musi wnieść zakłady w ciemno przed rozpoczęciem rozdania. Gracz siedzący bezpośrednio po lewej stronie krupiera wnosi małą stawkę w ciemno, podczas gdy następny gracz wnosi dużą stawkę w ciemno. Zakłady te zapewniają, że w puli zawsze znajdują się pieniądze, nawet jeśli wszyscy pozostali gracze zdecydują się spasować.

Kiedy postawić lub podbić stawkę

Gracze wnoszą zakład lub podbijają stawkę z różnych powodów. Niektórzy robią to, aby zbudować pulę i zdobyć więcej żetonów, podczas gdy inni robią to, aby blefować i oszukać swoich przeciwników. Ważne jest, aby zwracać uwagę na przeciwników i schemat ich zakładów. Jeśli ktoś konsekwentnie podbija, gdy ma dobry układ, powinieneś zwrócić na to uwagę i odpowiednio dostosować swoją strategię.

Wnioski

Obstawianie i podbijanie to dwie podstawowe umiejętności, które powinien opanować każdy pokerzysta. Mogą one stanowić różnicę między wygraną a przegraną rozdania, a ostatecznie całej gry. Pamiętaj, aby zawsze mieć świadomość tego, ile stawiasz i dlaczegoZrób to, a będziesz na dobrej drodze do zostania odnoszącym sukcesy pokerzystą.

Rola przycisku krupiera i blindów w pokerze

Przycisk krupiera

W pokerze przycisk krupiera to mały okrągły dysk, który obraca się zgodnie z ruchem wskazówek zegara wokół stołu po każdym rozdaniu. Gracz znajdujący się po lewej stronie przycisku krupiera rozpoczyna akcję wnoszenia zakładów i kontynuuje ją wokół stołu, aż dotrze do przycisku krupiera. Przycisk rozdającego wskazuje, który gracz rozdaje karty. Obracając się wokół stołu, każdy gracz ma okazję być krupierem, a tym samym mieć przewagę pozycyjną w kolejnych rozdaniach.

Zakłady w ciemno

W grach takich jak Texas Hold'em, dwaj gracze po lewej stronie przycisku krupiera są zobowiązani do wniesienia odpowiednio małej i dużej ciemnej. Zakłady te nazywane są blindami, ponieważ gracze muszą je wnieść nie widząc swoich kart - wnoszą zakłady w ciemno. Duża stawka w ciemno jest zazwyczaj dwukrotnie wyższa od małej stawki w ciemno. Celem zakładów w ciemno jest wywołanie akcji i zachęcenie graczy do rozgrywania rozdań. Bez blindów gracze mogliby po prostu siedzieć i czekać na silne układy, a gra byłaby powolna i pozbawiona emocji.

Po wniesieniu stawek w ciemno, krupier rozdaje każdemu graczowi dwie zakryte karty. Akcja licytacji rozpoczyna się na lewo od dużej ciemnej, a gracze mają możliwość sprawdzenia, podbicia lub spasowania.

Zrozumienie przycisków krupiera i ciemnych jest ważne dla gry w pokera, ponieważ określają one kolejność wnoszenia zakładów i dają graczom strategiczną przewagę w oparciu o ich pozycję przy stole. Pamiętaj, aby w każdym rozdaniu zwracać uwagę na położenie przycisku rozdającego i wysokość stawek w ciemno.

Runda przed flopem

Runda pre-flop w pokerze to pierwsza runda licytacji, która ma miejsce po tym, jak gracze otrzymają swoje zakryte karty, ale przed ujawnieniem jakichkolwiek kart wspólnych. Podczas tej rundy gracze mają możliwość podbicia, sprawdzenia lub spasowania swoich rąk w oparciu o siłę ich kart początkowych.

Jedną z najważniejszych rzeczy do zapamiętania podczas rundy pre-flop jest pozycja. Im późniejsza pozycja przy stole, tym więcej informacji na temat siły rąk innych graczy, co może pomóc w podjęciu decyzji lepsze decyzje dotyczące tego, czy pozostać w puli, czy spasować.

Kolejnym kluczowym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas rundy pre-flop, jest siła ręki. Ręce startowe są uszeregowane na podstawie ich względnej siły, przy czym ręce premium, takie jak asy lub króle, mają wyższą wartość niż słabsze ręce, takie jak niska para lub suited connectors.

 • Top Tier Hands: AA, KK, QQ, JJ, AK (suited lub unsuited)
 • Ręce drugiego poziomu: TT, 99, AQ (suited lub unsuited), AJ (suited), KQ (suited)
 • Ręce trzeciego poziomu: 88, 77, AQ (bez koloru), KJ (w kolorze), QJ (w kolorze), JT (w kolorze)
 • Ręce czwartego poziomu: 66, 55, AJ (unsuited), AT (suited), KQ (unsuited), QT (suited)
 • Ręce piątego poziomu: 44, 33, 22, KJ (nie pasuje), JT (nie pasuje), T9 (pasuje), 98 (pasuje)
 • Ręce szóstego poziomu: Dowolna inna para, Dowolne dwie karty w tym samym kolorze, Dowolne dwie karty, które są ze sobą powiązane (np.g. 8-9, J-Q)

Pamiętaj: Twoja strategia na rundę pre-flop powinna opierać się na twojej pozycji, sile twojej ręki i działaniach innych graczy przy stole. Nie bój się spasować, jeśli twoja ręka nie jest wystarczająco silna, aby konkurować, ale nie bądź też zbyt chętny do wejścia all-in ze słabą ręką.

Flop: Trzy karty wspólne

Czym jest Flop?

Flop to druga runda licytacji w pokerze Texas Hold'em. Występuje po początkowej rundzie licytacji i ma miejsce, gdy pierwsze trzy karty wspólne są odkrywane na stole. Te karty są uważane za karty wspólne, ponieważ wszyscy gracze mogą ich użyć do stworzenia najlepszego pięciokartowego układu.

Jak rozgrywać flopa?

Po rozdaniu flopa, gracz siedzący po lewej stronie dealera rozpoczyna rundę licytacji. Mogą oni sprawdzić, wnieść zakład lub spasować. Następnie każdy gracz wykonuje swój ruch na zmianę w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Zakłady są kontynuowane, dopóki wszyscy aktywni gracze nie sprawdzą bieżącego zakładu lub nie spasują.

Jakie są strategie rozgrywania flopa??

 • Zwróć uwagę na flopa: Flop może znacznie zmienić przebieg gry. Jako gracz musisz zwracać szczególną uwagę na karty, a także na działania innych graczy.
 • Rozważ swoją rękę: Na podstawie swoich dwóch kart własnych i trzech kart wspólnych musisz zdecydować, czy kontynuować licytację, czy spasować. Należy pamiętać, że flop może również zapewnić możliwość ulepszenia układu.
 • Blefowanie: Blefowanie na flopie może być skuteczne. Jeśli masz słaby układ, nadal możesz postawić zakład lub podbić stawkę, aby utrzymać innych graczy w niepewności. Zachowaj jednak ostrożność podczas korzystania z tej strategii i upewnij się, że możesz poprzeć swój blef późniejszymi rundami zakładów.

Zakończenie

Flop jest integralną częścią pokera Texas Hold'em i wymaga strategicznego myślenia i uważnej obserwacji. Jako gracz, zwracaj uwagę na karty, ruchy innych graczy i własną rękę, aby podjąć najlepszą decyzję dotyczącą tego, kiedy postawić zakład, sprawdzić lub spasować.

Turn: Czwarta karta wspólna

Podstawy

Po rundzie licytacji na flopie, krupier spali kolejną kartę i wyłoży na stół czwartą kartę wspólną, zwaną turn. Po karcie turn następuje kolejna runda licytacji.

Strategia

Turn jest ważną ulicą w pokerze Texas Hold'em, ponieważ może drastycznie zmienić dynamikę gry. Podobnie jak w przypadku flopa, gracze muszą ocenić siłę swojej ręki, pozycję i działania przeciwników. Jedną ze strategii jest kontynuowanie licytacji z silnymi układami, aby zmaksymalizować wielkość puli, podczas gdy gracze ze słabszymi układami mogą spasować lub spróbować poprawić swój układ z ostatnią kartą wspólną, czyli riverem. Jak zawsze, gracze muszą zwracać uwagę na zachowanie swoich przeciwników, zwłaszcza jeśli sprawdzają lub stawiają ostrożnie, ponieważ może to wskazywać na silny układ.

Typowe błędy

Powszechnym błędem wśród początkujących graczy jest zbyt agresywna pogoń za drawem na turnie, nawet jeśli nie mają ku temu odpowiednich szans. Innym błędem jest powolne rozgrywanie silnej ręki i dawanie darmowych kart przeciwnikom, pozwalając im na ulepszenie własnych rąk. Wreszcie, niektórzy gracze mogą stać się zbyt ostrożni po turnie i zbyt często pasować, tracąc cenne okazje do wygrania puli.

Podsumowanie

Turn to krytyczny moment w grze w pokera Texas Hold'em. Gracze muszą pozostać skoncentrowani, oceniać siłę swoich rąk, swoją pozycję i zachowanie przeciwników oraz podejmować skalkulowane decyzje dotyczące obstawiania lub pasowania. Prawidłowe rozegranie turna może zadecydować o wygranej lub przegranej w rozdaniu.

River: Piąta i ostatnia karta wspólna

River jest piątą i ostatnią kartą wspólną rozdawaną w grze w pokera, po flopie, turnie i drugiej rundzie licytacji. Znana jest również jako piąta ulica. Po ujawnieniu karty river, każdy gracz ma do dyspozycji wszystkie pięć kart wspólnych, aby stworzyć swój najlepszy pięciokartowy układ.

River może być często kartą zmieniającą grę, ponieważ może uzupełnić potencjalne kolory lub strita dla graczy lub poprawić siłę ich istniejących układów. Jednak może to być również niebezpieczna karta, ponieważ gracze, którzy wcześniej byli na czele, mogą zostać pokonani przez silniejszy układ na riverze.

Gracze muszą pamiętać, że nawet z kartą river nadal muszą przestrzegać tych samych zasad obstawiania i strategii, co w poprzednich rundach. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę siłę swojej ręki, potencjalne ręce przeciwników i ogólną wielkość puli przed podjęciem jakichkolwiek decyzji na riverze.

 • W tym momencie wszyscy pozostali gracze mają możliwość sprawdzenia, postawienia zakładu lub spasowania, w zależności od ich ręki i zaufania do rąk przeciwników.
 • Jeśli po riverze pozostanie więcej niż jeden gracz, następuje showdown, a gracz z najlepszym układem wygrywa pulę.
 • Ważne jest, aby pamiętać, że w niektórych odmianach pokera, takich jak Texas Hold'em, wszystkie pięć kart wspólnych jest używanych do określenia zwycięskiego układu, a gracze mogą używać dowolnej kombinacji swoich kart własnych i kart wspólnych.

Ogólnie rzecz biorąc, river jest kluczową kartą w każdej grze w pokera i może zwiększyć lub zmniejszyć szanse gracza na wygraną. Poprzez zrozumienie zasad i strategie dla Dzięki tej piątej i ostatniej karcie wspólnej gracze mogą zwiększyć swoje szanse na sukces przy stole pokerowym.

Zrozumienie Showdown w pokerze

Czym jest Showdown?

W pokerze showdown jest ostatnim etapem gry, w którym gracze ujawniają swoje ręce, aby wyłonić zwycięzcę. Następuje to po tym, jak wszyscy gracze zakończą ostatnią rundę zakładów. Gracz z najlepszym układem zostaje ogłoszony zwycięzcą i otrzymuje pulę.

Zasady Showdown

Podczas showdownu wszyscy gracze muszą pokazać swoje karty odkryte na stole. Gracz, który wniósł ostatni zakład lub podbił stawkę podczas ostatniej rundy licytacji, pokazuje swoje karty jako pierwszy. Jeśli w rundzie finałowej nie wniesiono żadnych zakładów, gracz po lewej stronie rozdającego pokazuje swoje karty jako pierwszy.

Aby określić zwycięski układ, gracze używają kombinacji swoich kart własnych i kart wspólnych na stole. Ranking układów w pokerze jest następujący: kolor królewski, kolor prosty, czwórka, ful, kolor, strit, trójka, dwie pary, jedna para i wysoka karta.

Jeśli dwóch lub więcej graczy ma ten sam zwycięski układ, pula jest dzielona równo między nich. W niektórych przypadkach pula może również zostać podzielona, jeśli gracze mają różne zwycięskie układy o równej wartości.

Znaczenie znajomości zasad Showdown

Zrozumienie zasad showdownu jest kluczowe dla każdego pokerzysty. Zapewnia uczciwość i dokładność w określaniu zwycięzcy rozdania i zapobiega wszelkim nieporozumieniom lub sporom. Znając prawidłowe procedury showdown, gracze mogą również podejmować lepsze decyzje w trakcie gry.

Znaczenie pozycji w pokerze

Czym jest pozycja?

Pozycja w pokerze odnosi się do kolejności, w jakiej gracze działają podczas rozdania. Mówi się, że gracz, który zagrał jako ostatni, znany również jako dealer lub button, ma najlepszą pozycję, ponieważ może zobaczyć, co robią jego przeciwnicy przed podjęciem decyzji. Z drugiej strony, mówi się, że pierwszy gracz, znany jako small blind, ma najgorszą pozycję, ponieważ musi działać bez żadnych informacji o działaniach swoich przeciwników.

Dlaczego pozycja ma znaczenie??

Pozycja jest ważna, ponieważ daje graczom więcej informacji do podejmowania lepszych decyzji. Gracze na późnej pozycji mogą zobaczyć, jak zachowują się ich przeciwnicy przed podjęciem decyzji, co pozwala im podjąć bardziej świadomą decyzję. W przeciwieństwie do tego, gracze na wczesnej pozycji muszą działać bez żadnych informacji o działaniach swoich przeciwników i znajdują się w niekorzystnej sytuacji.

Jak wykorzystać pozycję na swoją korzyść

Jeśli jesteś na późnej pozycji, powinieneś być bardziej agresywny w swojej grze, ponieważ masz przewagę, widząc najpierw działania przeciwników. Możesz także częściej kraść blindy, ponieważ gracze na wczesnej pozycji rzadziej grają silnymi rękami. Jeśli jesteś na wczesnej pozycji, powinieneś grać tylko silnymi układami, ponieważ słabsze układy są bardziej narażone na zdominowanie przez lepsze układy graczy na późnej pozycji.

Wnioski

Pozycja jest istotną koncepcją w pokerze i może mieć duży wpływ na wynik rozdania. Ważne jest, aby zrozumieć, jak działa pozycja i jak ją wykorzystać na swoją korzyść, aby odnieść sukces jako gracz.

Podstawowa strategia i wskazówki

Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności pokerowe, ważne jest, aby mieć podstawową strategię i postępować zgodnie z kilkoma wskazówkami. Oto kilka wskazówek, które pomogą ci na twojej drodze:

 • Zacznij od silnych rąk: Jako początkujący, najlepiej trzymać się silnych rąk, takich jak pary lub wysokie karty. Unikaj grania słabych rąk.
 • Zwracaj uwagę na swoją pozycję: Twoja pozycja w grze może mieć znaczący wpływ na twoją rozgrywkę. Bycie na wczesnej pozycji oznacza, że musisz grać ostrożnie, podczas gdy bycie na późnej pozycji oferuje więcej możliwości blefowania i agresywnej gry.
 • Nie bój się spasować: Nie musisz rozgrywać każdego rozdania. Jeśli masz słabe karty lub nie czujesz się pewnie, rozważ spasowanie zamiast utraty żetonów.
 • Wiedz, kiedy postawić zakład: Obstawianie może być potężnym narzędziem, ale powinno być używane strategicznie. Zawsze bierz pod uwagę siłę swojej ręki, pozycję i zachowanie innych graczy przed postawieniem zakładu.
 • Obserwuj swoich przeciwników: Zwracaj uwagę na zachowanie innych graczy. Naucz się rozpoznawać wzorce i nawyki obstawiania i wykorzystaj tę wiedzę na swoją korzyść.

Pamiętaj, że nie ma magicznej formuły na wygraną w pokerze. Wymaga ona praktyki, cierpliwości i odrobiny szczęścia. Postępując zgodnie z tymi podstawowymi strategie i wskazówki, będziesz na najlepszej drodze do stania się lepszym graczem.

Odmiany Pokera

Poker jest dynamiczną i wszechstronną grą z wieloma różnymi odmianami. Chociaż podstawowe zasady i reguły gry pozostają takie same we wszystkich odmianach, każda z nich ma swoje unikalne cechy i niuanse, które sprawiają, że gra jest trudna i ekscytująca.

Jedną z popularnych odmian pokera jest Texas Hold'em, który jest rozgrywany z dwiema kartami prywatnymi i pięcioma kartami wspólnymi. W Omaha gracze otrzymują cztery karty zamiast dwóch i muszą użyć dwóch z nich w połączeniu z trzema kartami wspólnymi, aby utworzyć najlepszy układ. Seven-Card Stud to kolejna klasyczna odmiana, w której każdy gracz otrzymuje siedem kart, z których pierwsze dwie są zakryte, a pozostałe pięć odkryte.

Inne odmiany pokera obejmują Razz, gdzie celem jest uzyskanie jak najniższego układu kart, oraz Five-Card Draw, gdzie każdy gracz otrzymuje pięć kart i może wymienić do trzech z nich, aby poprawić swój układ. Istnieją również mniej popularne odmiany, takie jak Badugi, która jest grą typu lowball rozgrywaną czterema kartami, oraz Chinese Poker, w której każdy gracz otrzymuje 13 kart i musi utworzyć trzy oddzielne układy.

Niezależnie od tego, czy wolisz szybką akcję Texas Hold'em, czy strategiczną głębię Seven-Card Stud, istnieje odmiana pokera odpowiadająca gustom i preferencjom każdego gracza. Nauka gry w te różne odmiany może również pomóc w poprawie ogólnych umiejętności pokerowych, ponieważ każda z nich wymaga unikalnego podejścia i strategii.

Texas Hold'em: Najpopularniejszy wariant

Przegląd

Texas Hold'em to jedna z najpopularniejszych odmian pokera, w którą gra się zarówno osobiście, jak i online. Gra wykorzystuje standardową talię 52 kart i polega na tym, że gracze tworzą najlepszy pięciokartowy układ z kombinacji swoich dwóch kart własnych i pięciu kart wspólnych.

Pomimo tego, że Texas Hold'em jest stosunkowo łatwy do nauczenia, strategia w nim zawarta może być niezwykle złożona, co czyni go ulubionym zarówno wśród graczy rekreacyjnych, jak i profesjonalnych.

Jak grać

W Texas Hold'em każdy gracz otrzymuje dwie zakryte karty, znane jako karty własne. Następnie krupier umieszcza pięć odkrytych kart wspólnych na środku stołu.

Istnieją cztery rundy licytacji, a gracze mają możliwość sprawdzenia, postawienia zakładu, podbicia lub spasowania w zależności od siły ich ręki.

Po wniesieniu wszystkich zakładów pozostali gracze ujawniają swoje zakryte karty, a najlepszy układ wygrywa pulę.

Zwycięskie ręce

 • Poker królewski: A, K, Q, J, 10 w tym samym kolorze
 • Poker: Dowolna sekwencja pięciu kart w tym samym kolorze
 • Czwórka: Cztery karty tej samej rangi
 • Full House: Trzy karty tego samego koloru plus para
 • Kolor: Dowolne pięć kart w tym samym kolorze, bez zachowania kolejności
 • Strit: Dowolne pięć kart w sekwencji, niezależnie od koloru
 • Trójka: Trzy karty tej samej rangi
 • Dwie pary: Dwie pary kart tej samej rangi
 • Para: Dwie karty tej samej rangi
 • Wysoka karta: Najwyższa karta w układzie, która nie jest częścią żadnego innego rankingu

Wskazówki dotyczące strategii

 1. Nie graj zbyt wielu układów - graj tylko te, które mają duże szanse na wygraną.
 2. Zwracaj uwagę na swoją pozycję - będąc jednym z ostatnich graczy mogą dać ci duża przewaga.
 3. Zwracaj uwagę na działania przeciwników - ich zakłady i podbicia mogą wiele powiedzieć o sile ich ręki.
 4. Oszczędnie korzystaj z blefu - chociaż może to być potężne narzędzie, ważne jest, aby nie polegać na nim zbyt mocno.
 5. Ćwicz, ćwicz, ćwicz - im więcej grasz, tym lepiej czytasz stół i podejmujesz strategiczne decyzje.
RękaSzansa na wygraną
Para42.3%
Two Pair4.75%
Trójka2.87%
Strit0.31%
Poker0.20%
Full House0.14%
Czwórka0.024%
Poker0.022%
Poker królewski0.0002%

Odmiany pokera Omaha

Dwa popularne warianty pokera Omaha

Omaha jest popularną odmianą pokera i jest rozgrywana w wielu wariantach. Dwa popularne warianty Omaha Poker to:

 • Omaha Hi
 • Omaha Hi-Lo (znana również jako Omaha 8 or Better)

Omaha Hi jest najpopularniejszą wersją pokera Omaha. W tym wariancie, gracz z najwyższym układem podczas wyłożenia kart wygrywa pulę. Omaha Hi-Lo, z drugiej strony, jest grą z podziałem puli, w której wygrywają zarówno najwyższe, jak i najniższe układy. Pula jest zwykle dzielona równo między najwyższe i najniższe układy, ale jeśli nie ma niskich układów, najwyższy układ wygrywa całą pulę.

Omaha Hi-Lo może początkowo wydawać się skomplikowaną grą, ale jest to zasadniczo to samo, co Omaha Hi, z wyjątkiem tego, że musisz wykonać dwie ręce zamiast jednej. Najwyższy układ jest taki sam jak w Omaha Hi, a najniższy układ składa się z kart o randze 8 lub niższej. Najniższy możliwy układ w Omaha Hi-Lo to A-2-3-4-5, znany również jako Wheel lub Bicycle.

Porównanie Omaha Hi i Omaha Hi-Lo
Omaha HiOmaha Hi-Lo
Gracz z najwyższym układem wygrywaGracz z najwyższym i/lub najniższym układem wygrywa
Jeden układ 5-kartowyDwa 5-kartowe układy (wysoki i niski)
Minimalny kwalifikujący się układ to paraMinimalny kwalifikujący się niski układ to 8-high

Poznanie podstaw Omaha Poker jest niezbędne, aby z powodzeniem grać w oba te warianty. Po opanowaniu Omaha Poker może być zabawną i ekscytującą grą, w którą można grać z przyjaciółmi i rodziną.

Seven-Card Stud: Klasyczna gra w pokera

Podstawy

Seven-Card Stud to klasyczna forma pokera, która istnieje od ponad wieku. Każdy gracz gra z siedmioma kartami, mając na celu stworzenie najlepszego możliwego układu pięciu kart.

Na początku gry każdy gracz wnosi początkowy zakład zwany "ante". Następnie każdy gracz otrzymuje trzy karty: dwie zakryte i jedną odkrytą, aby wszyscy mogli je zobaczyć. Gracz z najniższą odkrytą kartą musi postawić kolejny zakład zwany "bring-in". Od tego momentu każdy gracz otrzymuje kolejną odkrytą kartę, a następnie czwartą, piątą, szóstą i siódmą kartę, a po każdej rundzie następuje runda licytacji.

Strategia

W Seven-Card Stud gracze muszą zwracać szczególną uwagę na karty innych graczy i swoje własne. Jeśli gracz widzi, że jego przeciwnicy mają kilka odkrytych kart w tym samym kolorze, może rozważyć spasowanie, jeśli nie ma żadnych kart w tym samym kolorze.

Gracze muszą być również świadomi "odkrytych kart", czyli kart, które są odkryte. Jeśli gracz ma pokazaną parę, może chcieć postawić agresywny zakład, aby spróbować odstraszyć innych graczy.

Showdown

Po rozdaniu siódmej karty następuje ostatnia runda licytacji. Jeśli w grze pozostali jeszcze gracze, nadszedł czas na showdown, w którym każdy gracz ujawnia swoje karty. Gracz z najlepszym układem pięciu kart wygrywa pulę.

Etykieta

Jak w przypadku każdej formy pokera, istnieją pewne zasady etykiety, których gracze powinni przestrzegać. Na przykład, gracze nie powinni ujawniać swoich kart aż do momentu wyłożenia kart i nie powinni omawiać swoich rąk z innymi graczami podczas gry. Dodatkowo, gracze powinni unikać spowalniania gry poprzez zbyt długie podejmowanie decyzji.

Wiadomości i propozycje