data:

Zakłady z podwójną szansą: Co to jest i jak działa

Zakłady bukmacherskie mogą być ekscytującą i lukratywną działalnością, jeśli są wykonywane prawidłowo. Aby jednak obstawiać zakłady z powodzeniem, należy zrozumieć podstawy, w tym zakład podwójnej szansy. Chociaż wielu początkujących graczy może o tym nie wiedzieć, zakład z podwójną szansą daje więcej możliwości wygranej.

Zakład z podwójną szansą to popularna opcja w zakładach sportowych, która zapewnia dwa wyniki zamiast jednego, zmniejszając szanse na przegraną. Ten rodzaj zakładu jest powszechnie stosowany w sportach, w których możliwa jest wygrana, remis lub przegrana, takich jak piłka nożna, rugby lub koszykówka. Zakłady z podwójną szansą dają obstawiającym możliwość postawienia zakładu na dwa z trzech potencjalnych wyników i nadal mają dużą szansę na wygraną.

Ten przewodnik zapewni dogłębne spojrzenie na zakłady podwójnej szansy, w tym jak postawić zakład, jego zalety i wady oraz kilka strategii, które pomogą zwiększyć szanse na wygraną. Niezależnie od tego, czy jesteś nowy w zakładach sportowych, czy po prostu chcesz rozszerzyć swoje opcje zakładów, ten przewodnik pomoże Ci zrozumieć podstawy zakładów z podwójną szansą.

Zrozumienie zakładów z podwójną szansą

Czym są zakłady z podwójną szansą??

Podwójna szansa to popularna strategia obstawiania, która pozwala graczom obstawić dwa z trzech możliwych wyników wydarzenia sportowego, zwiększając w ten sposób szanse na wygraną. W tradycyjnych zakładach obstawiający mogą obstawiać tylko drużynę gospodarzy, drużynę gości lub remis. Jednak w przypadku zakładów z podwójną szansą obstawiający może obstawić dwa z trzech możliwych wyników:

Mostbet>
 • Drużyna gospodarzy i remis
 • Drużynę gości i Remis
 • Drużyna gospodarzy i drużyna gości

Zakłady z podwójną szansą są popularne wśród początkujących i profesjonalistów, ponieważ oferują wyższe prawdopodobieństwo wygranej i zmniejszają poziom ryzyka związanego z obstawianiem. Jednak kursy zakładów są zwykle niższe w porównaniu z tradycyjnymi zakładami, ponieważ szanse na wygraną są wyższe.

Jak działają kursy podwójnej szansy?

Zakłady z podwójną szansą pozwalają obstawić dwa z trzech możliwych wyników meczu piłki nożnej za pomocą jednego zakładu. Zamiast stawiać na wygraną drużyny, można wybrać dwa z trzech możliwych wyników: wygraną lub remis jednej z drużyn. Zmniejsza to ryzyko przegrania zakładu, ponieważ masz większe szanse na wygraną.

Kursy na zakłady z podwójną szansą działają poprzez połączenie kursów na dwa wyniki w jeden zakład. Na przykład, jeśli postawisz na wygraną lub remis drużyny gospodarzy, uzyskasz niższy kurs niż w przypadku bezpośredniego zwycięstwa tej drużyny. Dzieje się tak, ponieważ masz większe szanse na wygraną, więc bukmacher zaoferuje niższe kursy, aby to zrekompensować.

Z drugiej strony, jeśli postawisz na wygraną lub remis obu drużyn, uzyskasz jeszcze niższe kursy, ponieważ prawdopodobieństwo takiego wyniku jest mniejsze. Kursy na Zakłady podwójnej szansy różnią się w zależności od bukmachera i konkretnej gry, na którą obstawiasz.

Zakłady podwójnej szansy są popularną opcją dla początkujących, ponieważ zmniejszają ryzyko przegranej i zwiększają szanse na wygraną. Jednak jest to ważne, aby o tym pamiętać niższe kursy oznaczają również niższe potencjalne wygrane. Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju zakładów, ważne jest, aby przeprowadzić badania, ostrożnie wybierać zakłady i obstawiać tylko tyle, ile możesz stracić.

Korzyści z zakładów podwójnej szansy

Zwiększone szanse na wygraną

Jedną z kluczowych zalet zakładów podwójnej szansy jest to, że pomagają one zwiększyć szanse na wygraną. Ponieważ masz dwa wyniki do obstawienia, zasadniczo masz podwójne szanse na wygraną w porównaniu z tradycyjnym zakładem 1X2. Może to pomóc zminimalizować ryzyko przegrania zakładu i zwiększyć prawdopodobieństwo osiągnięcia zysku.

Niższe ryzyko

Zakłady z podwójną szansą są z natury mniej ryzykowne, ponieważ masz dwa wyniki do obstawienia zamiast tylko jednego. Oznacza to, że jeśli jeden wynik nie zostanie osiągnięty, nadal masz kolejną szansę na wygranie zakładu. Może to zapobiec utracie całej kwoty zakładu za jednym razem i może pomóc w bardziej efektywnym zarządzaniu swoim bankrollem.

Bardziej elastyczne zakłady

Zakłady z podwójną szansą pozwalają również na bardziej elastyczne opcje zakładów. Możesz wybrać zakład na wygraną drużyny gospodarzy lub remis, drużynę gości lub remis, drużynę gospodarzy lub drużynę gości. Ta elastyczność pozwala dostosować zakład do osobistych preferencji i strategii obstawiania, zapewniając większą kontrolę nad zakładami.

Lepsze kursy

Ponieważ zakłady podwójnej szansy oferują dwa możliwe wyniki zamiast tylko jednego, szanse na wygraną są często niższe niż w przypadku zakładu 1X2. Jednak może to również działać na Twoją korzyść, oferując lepsze kursy na każdy indywidualny wynik. Może to pomóc zmaksymalizować potencjalny zysk i uzyskać większą wartość ze strategii obstawiania.

Rodzaje zakładów podwójnej szansy

1. 1X

Zakład 1X w zakładach podwójnej szansy oznacza, że stawiasz na wygraną lub remis drużyny gospodarzy. Ten typ zakładu jest idealny, gdy masz przeczucie, że drużyna gości nie jest wystarczająco silna, aby wygrać, ale nadal może uzyskać coś z gry, na przykład remis lub punkt.

2. X2

Zakład X2 w zakładach podwójnej szansy oznacza, że wspierasz drużynę gości, która wygra lub zremisuje mecz. Ten typ zakładu jest dobry, gdy uważasz, że drużyna gospodarzy nie jest w stanie wygrać meczu, ale wynikiem może być remis lub punkt dla drużyny gości.

3. 12

Zakład 12 w zakładach podwójnej szansy oznacza, że stawiasz na wygraną drużyny gospodarzy lub drużyny gości. Ten typ zakładu jest idealny, gdy uważasz, że mecz będzie wyrównany i trudno jest przewidzieć, kto wygra. Stawiając zakład podwójnej szansy w tym scenariuszu, pokrywasz swoje bazy i dajesz sobie więcej szans na wygraną.

4. Remis bez zakładu (DNB)

Draw No Bet (DNB) to nieco inny rodzaj zakładu podwójnej szansy. W zakładzie DNB obstawiasz, że mecz wygra drużyna gospodarzy lub drużyna gości, ale zakład jest nieważny, jeśli padnie remis. Ten rodzaj zakładu może być idealny, gdy uważasz, że mecz będzie wyrównany i trudno jest przewidzieć, która drużyna zwycięży. Zaletą zakładu DNB jest to, że otrzymujesz zwrot stawki, jeśli mecz zakończy się remisem, co jest świetnym sposobem na zmniejszenie ryzyka.

5. Obie drużyny strzelą gola (BTTS) i zakład podwójnej szansy

Zakład Obie drużyny strzelą gola (BTTS) i zakład podwójnej szansy to bardziej złożony typ zakładu podwójnej szansy, który obejmuje dwa różne wyniki. W tym typie zakładu obstawiasz, że obie drużyny strzelą gola, ale stawiasz także zakład podwójnej szansy na jedną z drużyn. Ten zakład jest idealny, jeśli uważasz, że obie drużyny trafią do siatki, ale nie masz pewności, która z nich wygra.

6. Suma goli i zakład podwójnej szansy

Łączna liczba bramek i zakład podwójnej szansy to bardziej zaawansowana forma zakładów podwójnej szansy, w której łączysz zakład podwójnej szansy z łączną liczbą bramek w meczu. Ten rodzaj zakładu jest idealny, gdy uważasz, że mecz będzie zacięty i nie padnie w nim wiele bramek. Dodając zakład na sumę goli do zakładu podwójnej szansy, zwiększasz swoje potencjalne wygrane.

 • Pamiętaj, że zakłady z podwójną szansą to świetny sposób na zmniejszenie ryzyka i zwiększenie wygranej szanse na wygraną.
 • Zawsze rób rozeznanie przed postawieniem zakładu aby upewnić się, że podejmujesz świadomą decyzję.
 • Mieszaj i łącz różne rodzaje zakładów podwójnej szansy, aby dopasować je do swojego stylu obstawiania.

Podwójna szansa vs. Remis bez zakładu

Podwójna szansa

Podwójna szansa to opcja zakładu, która pozwala obstawić dwa z trzech możliwych wyników meczu piłki nożnej w jednym zakładzie. W zakładach z podwójną szansą możesz postawić na wygraną lub remis drużyny gospodarzy, wygraną lub remis drużyny gości lub wygraną jednej z drużyn. Oznacza to, że masz większe szanse na wygraną w porównaniu do zwykłego zakładu 1X2, ale Twoje kursy będą niższe.

Na przykład, jeśli postawisz na wygraną jednej z drużyn z podwójną szansą, wygrasz, jeśli mecz zakończy się remisem lub wygra jedna z drużyn. Jeśli jednak postawisz na wygraną lub remis drużyny gospodarzy, wygrasz tylko wtedy, gdy drużyna gospodarzy wygra lub zremisuje, a przegrasz, jeśli wygra drużyna gości.

Remis bez zakładu

Remis bez zakładu to kolejna popularna opcja zakładów, która eliminuje możliwość remisu w meczu. Oznacza to, że możesz postawić tylko na wygraną drużyny gospodarzy lub wygraną drużyny gości, a jeśli mecz zakończy się remisem, Twój zakład zostanie zwrócony.

Zakład bez remisu to dobra opcja, jeśli uważasz, że mecz prawdopodobnie zakończy się remisem, ale nie chcesz ryzykować utraty zakładu. Twoje kursy będą jednak niższe w porównaniu do zwykłego zakładu 1X2 i wygrasz tylko wtedy, gdy wybrana przez Ciebie drużyna wygra.

Ogólnie rzecz biorąc, podwójna szansa i remis bez zakładu to dwie popularne opcje zakładów, które oferują różne zalety i wady. Podwójna szansa daje większe szanse na wygraną, ale Twoje kursy będą niższe, podczas gdy remis bez zakładu eliminuje możliwość remisu, ale Twoje kursy również będą niższe. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę swoją strategię obstawiania i warunki meczu przed podjęciem decyzji, którą opcję wybrać.

Kiedy używać zakładów z podwójną szansą?

Zakłady podwójnej szansy są doskonałą opcją dla tych, którzy nie są do końca pewni swoich przewidywań co do wyniku meczu. Ten rodzaj zakładu umożliwia obstawienie dwóch z trzech możliwych wyników w jednym zakładzie. Zakłady z podwójną szansą są idealną opcją, jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko utraty zakładu.

Jeśli nie jesteś pewien, która drużyna wygra, ale wierzysz, że nie przegra, zakład z podwójną szansą może być dla Ciebie odpowiednią opcją. Warto również wziąć pod uwagę, jeśli uważasz, że faworyzowana drużyna może mieć trudności z wygraniem ze słabszym przeciwnikiem lub jeśli słabsza drużyna może być w stanie uzyskać remis.

Ważne jest, aby pamiętać, że zakłady podwójnej szansy nie zawsze są najbardziej opłacalną opcją, ponieważ kursy są znacznie niższe niż zakłady na pojedynczy wynik, ale są fantastycznym sposobem na zapewnienie większej szansy na wygraną i zmniejszenie strat w porównaniu z pojedynczym zakładem.

 • Używaj zakładów z podwójną szansą:
  • Chcesz zmniejszyć ryzyko utraty zakładu
  • Masz niskie zaufanie do swoich przewidywań
  • Uważasz, że faworyzowana drużyna może mieć trudności z wygraniem ze słabszym przeciwnikiem
  • Uważasz, że słabsza drużyna może być w stanie wywalczyć remis

Wskazówki dotyczące udanych zakładów podwójnej szansy

Jeśli jesteś nowy w zakładach podwójnej szansy, istnieje kilka strategii, których możesz użyć, aby zwiększyć swoje szanse na sukces. Oto kilka wskazówek:

 • Sprawdź drużyny: Przed postawieniem zakładu zrób research na temat drużyn biorących udział w meczu. Przyjrzyj się ich ostatnim występom, statystykom i zawodnikom. Pozwoli ci to lepiej zrozumieć, jak drużyny mogą sobie poradzić.
 • Rozważ kursy: Zakłady podwójnej szansy mogą oferować niższe kursy niż tradycyjne zakłady, dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę kursy przed postawieniem zakładu. Upewnij się, że potencjalna wypłata jest warta ryzyka.
 • Wybierz swój rynek: Istnieją trzy opcje podwójnej szansy: 1X (wygrana/remis drużyny gospodarzy), X2 (wygrana/remis drużyny gości) i 12 (wygrana dowolnej drużyny). Zastanów się, który rynek oferuje najlepszą wartość dla Twojego zakładu.
 • Szukaj wartości: Zakłady podwójnej szansy mogą oferować dobrą wartość, jeśli możesz zidentyfikować mecz, w którym kursy są wypaczone na Twoją korzyść. Szukaj meczów, w których przegrany ma realne szanse na wygraną lub remis.
 • Nie gonić za stratami: Podobnie jak w przypadku każdej formy zakładów, ważne jest, aby zachować dyscyplinę. Jeśli przegrasz zakład, nie ścigaj swoich strat, stawiając więcej zakładów. Trzymaj się swojej strategii i pamiętaj, aby grać odpowiedzialnie.

Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, możesz zwiększyć swoje szanse na sukces w zakładach podwójnej szansy. Podobnie jak w przypadku każdej formy zakładów, ważne jest, aby mieć solidną strategię i zachować dyscyplinę. Powodzenia!

Wybór odpowiednich bukmacherów do zakładów podwójnej szansy

Jeśli chodzi o zakłady podwójnej szansy, wybrany bukmacher może mieć duży wpływ na ogólne wrażenia i sukces. Ważne jest, aby przeprowadzić badania i wybrać renomowanego bukmachera, który oferuje różnorodne opcje zakładów i konkurencyjne kursy.

Jedną z pierwszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze bukmachera do zakładów podwójnej szansy, jest zakres dyscyplin sportowych i wydarzeń, które obejmuje. Upewnij się, że wybrany bukmacher oferuje opcje zakładów na interesujące Cię sporty i ligi. Ponadto poszukaj bukmachera, który obejmuje zarówno popularne, jak i niszowe sporty, aby zapewnić sobie zróżnicowany wybór opcji zakładów.

Kolejnym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze bukmachera do zakładów podwójnej szansy, jest jakość jego kursów. Poszukaj bukmachera, który oferuje konkurencyjne kursy na wydarzenia, na które chcesz obstawiać. Możesz porównać kursy u różnych bukmacherów, aby dowiedzieć się, który z nich oferuje najlepszą wartość.

Oprócz opcji zakładów i kursów, ważne jest, aby wziąć pod uwagę reputację i niezawodność wybranego bukmachera. Poszukaj bukmachera, który od dawna cieszy się reputacją oferującego uczciwe i przejrzyste opcje zakładów oraz niezawodne wypłaty.

Wreszcie, rozważ wszelkie dodatkowe funkcje lub bonusy oferowane przez bukmacherów do zakładów podwójnej szansy. Niektórzy bukmacherzy oferują specjalne promocje lub bonusy dla zakładów podwójnej szansy, które mogą zwiększyć potencjalne wygrane. Możesz także poszukać bukmacherów, którzy oferują transmisje na żywo lub opcje zakładów na żywo, aby uzyskać dodatkowy poziom emocji.

Ogólnie rzecz biorąc, wybór odpowiedniego bukmachera do zakładów podwójnej szansy wymaga starannego rozważenia różnych czynników, w tym zakresu dyscyplin sportowych i wydarzeń, jakości oferowanych kursów oraz reputacji i niezawodności bukmachera. Przeprowadzając badania i wybierając wysokiej jakości bukmachera, możesz poprawić swoje ogólne wrażenia z zakładów i zwiększyć swoje szanse na sukces.

Strategie zakładów podwójnej szansy

Jeśli szukasz sposobu na zwiększenie swoich szans na wygraną w zakładach sportowych, zakłady Double Chance mogą być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Podwójna szansa to popularny rodzaj zakładu, który pozwala obstawić dwa z możliwych wyników gry, skutecznie zmniejszając ryzyko. Oto kilka strategii zakładów z podwójną szansą, których możesz użyć:

 • Wspieranie słabszego: Zakłady z podwójną szansą są często używane do obstawiania słabszego przeciwnika w grze. Obstawiając dwa z potencjalnych wyników, zwiększasz swoje szanse na wygraną. Jest to szczególnie przydatne, gdy słabsza drużyna ma realną szansę na wygraną, ale kursy na bezpośrednie zwycięstwo nie są korzystne.
 • Ograniczenie ryzyka: Inną strategią korzystania z zakładów z podwójną szansą jest ograniczenie ryzyka. Obejmując dwa potencjalne wyniki, zmniejszasz ryzyko utraty wszystkich pieniędzy w jednym zakładzie. Jest to szczególnie przydatne, gdy obstawiasz grę o wysokim poziomie niepewności.
 • Poprawa szans: Zakłady Double Chance mogą być również wykorzystywane do poprawić swoje kursy bez znacznego zwiększania ryzyka. Obejmując dwa potencjalne wyniki, zyskujesz więcej szans na wygraną, co może prowadzić do lepsze kursy i większe prawdopodobieństwo osiągnięcia zysku.
 • Korzystanie ze statystyk: Statystyki mogą być również wykorzystywane do informowania o strategiach zakładów podwójnej szansy. Analizując poprzednie mecze między drużynami, można zidentyfikować wzorce, które sugerują, że jeden wynik jest bardziej prawdopodobny niż drugi. Może to pomóc w podjęciu decyzji, które zakłady Double Chance obstawić.

Pamiętaj, że zakłady z podwójną szansą nie są niezawodne i zawsze wiąże się z nimi ryzyko. Jednak korzystając z tych strategii, możesz zwiększyć swoje szanse na wygraną i dokonywać bardziej świadomych zakładów.

Plusy i minusy zakładów podwójnej szansy

Plusy

 • Większa szansa na wygraną: W przypadku zakładów z podwójną szansą masz dwa możliwe wyniki zamiast jednego, zwiększając w ten sposób swoje szanse na wygraną.
 • Mniejsze ryzyko: Obstawianie dwóch możliwych wyników zmniejsza ryzyko przegrania całego zakładu. Nawet jeśli jeden wynik się nie powiedzie, nadal istnieje szansa na wygraną.
 • Lepsze kursy: Zakłady podwójnej szansy mają zazwyczaj niższe kursy w porównaniu z innymi rodzajami zakładów, ale nadal są lepsze niż tradycyjne zakłady na wygraną-remis-przegraną, szczególnie w przypadku słabszych drużyn.

Wady

 • Niższa potencjalna wypłata: Jak wspomniano wcześniej, zakłady podwójnej szansy mają niższe kursy, co oznacza, że możesz nie zobaczyć dużego zwrotu z inwestycji.
 • Ograniczona dostępność: Zakłady podwójnej szansy nie są dostępne dla wszystkich meczów i dyscyplin sportowych. Być może będziesz musiał poszukać konkretnych bukmacherów lub rynków, które oferują tego typu zakłady.
 • Mniej emocji: Obstawianie dwóch możliwych wyników może nie być tak ekscytujące, jak obstawianie jednego konkretnego wyniku. Może to sprawić, że doświadczenie będzie mniej ekscytujące dla niektórych graczy.

Wnioski

Zakłady podwójnej szansy mogą być świetną opcją dla tych, którzy chcą zmniejszyć ryzyko utraty pieniędzy, jednocześnie mając szansę na wygraną. Jednak może to nie być najlepsza opcja dla tych, którzy szukają wysokich wypłat lub większych emocji podczas obstawiania.

Przykładowe scenariusze dla zakładów z podwójną szansą

Zakłady z podwójną szansą są popularną opcją, ponieważ pozwalają na obstawienie więcej niż jednego wyniku, zwiększając szanse na wygraną. Oto kilka przykładów wykorzystania tego typu zakładów:

Mecz piłki nożnej - Drużyna A vs Drużyna B

W tym scenariuszu możesz postawić na wygraną drużyny A lub drużyny B, ale nie masz pewności, która z nich zwycięży. W przypadku zakładu z podwójną szansą możesz wybrać obie opcje. Zakłady na Drużynę A lub Remis i Drużynę B lub Remis obejmują wszystkie możliwe wyniki. Jeśli mecz zakończy się remisem, wygrywasz tak czy inaczej.

Mecz tenisa - gracz A kontra gracz B

W meczu tenisowym możesz wierzyć, że obaj gracze mają równe szanse na wygraną. W tym przypadku przydatne mogą być zakłady z podwójną szansą. Możesz wybrać zarówno gracza A, jak i gracza B, aby wygrać, lub możesz wybrać jednego gracza, aby wygrać, a drugiego, aby zremisować. Obejmuje to wszystkie bazy i zwiększa szansę na wygraną.

Wyścigi konne - wyścig A

W przypadku wyścigów konnych zakłady podwójnej szansy mogą być używane w nieco inny sposób. Zamiast wybierać konia, który Twoim zdaniem zwycięży, możesz wybrać dwa konie, które zajmą dwa pierwsze miejsca w rankingu. Na przykład, możesz wybrać konia A lub konia B, który wygra, lub możesz wybrać konia A, który wygra i konia B, który zajmie miejsce. Daje to większą szansę na osiągnięcie zysku z zakładów.

Często zadawane pytania dotyczące zakładów z podwójną szansą

Czym są zakłady podwójnej szansy?

Zakłady z podwójną szansą to rodzaj zakładów sportowych, w których możesz postawić pojedynczy zakład na dwa różne wyniki gry, podwajając w ten sposób swoje szanse na wygraną. Trzy możliwe wyniki meczu piłki nożnej to wygrana gospodarzy, remis i wygrana gości. W zakładach z podwójną szansą możesz obstawić dwa z tych możliwych wyników za pomocą jednego zakładu.

Jakie są zalety zakładów z podwójną szansą??

Największą zaletą zakładów z podwójną szansą jest to, że pozwalają one obstawić dwa z trzech możliwych wyników meczu piłki nożnej za pomocą jednego zakładu. Znacznie zwiększa to szanse na wygraną i zmniejsza ryzyko utraty wszystkich pieniędzy. Ponadto zakłady z podwójną szansą są odpowiednie dla graczy, którzy wolą grać bezpiecznie lub mają ograniczoną wiedzę na temat sportu, na który obstawiają.

Jakie są wady zakładów z podwójną szansą??

Główną wadą zakładów z podwójną szansą jest to, że kursy są niższe w porównaniu z innymi rodzajami zakładów sportowych. Oznacza to, że potencjalna wypłata jest również niższa. Ponadto niektórzy bukmacherzy mogą nie oferować zakładów z podwójną szansą na każdy mecz piłki nożnej.

Jakie są rodzaje zakładów z podwójną szansą??

Istnieją trzy rodzaje zakładów z podwójną szansą: 1X, X2 i 12. 1X oznacza, że stawiasz na drużynę gospodarzy lub remis, X2 oznacza, że stawiasz na drużynę gości lub remis, a 12 oznacza, że stawiasz na wygraną drużyny gospodarzy lub gości.

Jak postawić zakład z podwójną szansą??

Aby postawić zakład podwójnej szansy, musisz wybrać grę, na którą chcesz postawić zakład i wybrać opcję podwójnej szansy. Następnie musisz wybrać dwa możliwe wyniki, które chcesz obstawić. Na koniec należy wprowadzić kwotę stawki i potwierdzić zakład.

Czy mogę korzystać z zakładów podwójnej szansy w innych dyscyplinach sportowych??

Zakłady podwójnej szansy nie ograniczają się do piłki nożnej, ale są najczęściej stosowane w tym sporcie. Niektórzy bukmacherzy mogą oferować zakłady z podwójną szansą na inne sporty, takie jak koszykówka, hokej na lodzie lub tenis.

Ryzyko związane z zakładami podwójnej szansy

Chociaż zakłady z podwójną szansą mogą wydawać się bezpieczniejszą opcją w porównaniu do zwykłych zakładów, ponieważ obejmują dwa wyniki zamiast jednego, nadal istnieje ryzyko, które obstawiający muszą wziąć pod uwagę.

 • Niższe kursy: Zakłady podwójnej szansy mają niższe kursy niż zwykłe zakłady, co oznacza, że potencjalna wypłata jest niższa.
 • Niższe zyski: Nawet jeśli obstawiający wygra przy użyciu opcji podwójnej szansy, zysk będzie niższy w porównaniu do zwykłych zakładów ze względu na niższe kursy.
 • Wyższe ryzyko: Ryzyko związane z zakładami podwójnej szansy jest wyższe, ponieważ obstawiający obejmuje dwa wyniki zamiast jednego, co oznacza, że szanse na przegraną są wyższe.
 • Remisy: Zakłady podwójnej szansy nie obejmują remisu, który jest częstym wynikiem w wielu dyscyplinach sportowych, zwłaszcza w piłce nożnej. To oznacza, że obstawiający nadal jest narażony na ryzyko przegranej, jeśli mecz zakończy się remisem.

Dlatego ważne jest, aby obstawiający dokładnie rozważyli ryzyko związane z zakładami podwójnej szansy przed podjęciem decyzji. Powinni również upewnić się, że przeprowadzili badania i dobrze zrozumieli zaangażowane drużyny, ich formę i wszelkie inne istotne czynniki, które mogą mieć wpływ na wynik gry.

Alternatywy dla zakładów z podwójną szansą

Jeśli nie lubisz zakładów podwójnej szansy, masz do dyspozycji kilka innych opcji.

 • Remis bez zakładu: Ten rodzaj zakładu jest podobny do zakładów podwójnej szansy, ale zamiast pokrywać dwa wyniki, pokrywasz tylko jeden. W przypadku zakładu bez remisu, zasadniczo stawiasz na wygraną jednej z drużyn, ale jeśli mecz zakończy się remisem, Twoja stawka zostanie zwrócona.
 • Handicap azjatycki: Ten typ zakładu jest popularny w Azji, ale staje się coraz bardziej popularny w Europie. W przypadku zakładu z handicapem azjatyckim, jedna z drużyn otrzymuje handicap, aby wyrównać szanse. Na przykład, jeśli drużyna A ma kurs -1.5 handicapów, aby zakład się powiódł, drużyna musi wygrać co najmniej dwoma bramkami.
 • Powyżej/Poniżej: Ten rodzaj zakładu opiera się na całkowitej liczbie bramek zdobytych w meczu. Możesz postawić na wyższą lub niższą liczbę goli zdobytych w meczu.
 • Obie drużyny strzelą gola: W tym typie zakładu stawiasz na to, że obie drużyny strzelą gola w meczu. Nie ma znaczenia, kto wygra, o ile obie drużyny trafią do siatki.

Pamiętaj, że ważne jest, aby przeprowadzić badania i wybrać strategię obstawiania, która będzie dla Ciebie odpowiednia. Szczęście!

Jak obliczyć kursy podwójnej szansy?

Jeśli jesteś zainteresowany zakładami podwójnej szansy, ważne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób obliczane są kursy. Mówiąc prościej, zakłady podwójnej szansy pozwalają obstawiającym na pokrycie dwóch z trzech możliwych wyników w meczu piłki nożnej. Na kursy zakładów wpływa jednak prawdopodobieństwo wystąpienia każdego wyniku oraz marża bukmachera.

Jednym ze sposobów obliczania kursów podwójnej szansy jest użycie wzoru. Wzór jest następujący:

Kurs = 1 / ((1 / kurs na zwycięstwo gospodarzy) + (1 / kurs na remis))

Kursy na wygraną gospodarzy i remis odnoszą się do zwykłego rynku 1X2. Podłączając kursy dla każdego rynku, można obliczyć kursy podwójnej szansy dla zakładu na wygraną gospodarzy/remis.

Na przykład, jeśli kurs na wygraną gospodarzy wynosi 2.00, a kurs na remis wynosi 3.00, kurs podwójnej szansy dla zakładu na wygraną gospodarzy/remis wynosi:

Kurs = 1 / ((1 / 2.00) + (1 / 3.00)) = 1.20

Wynikowa liczba to kurs dziesiętny, który obstawiający mogą przekonwertować na preferowany format, taki jak kurs ułamkowy lub amerykański.

Jeśli nie jesteś fanem Excela, możesz skorzystać z internetowych kalkulatorów podwójnej szansy, aby obliczyć kursy.

Błędy, których należy unikać w zakładach podwójnej szansy

Zakłady podwójnej szansy mogą być doskonałym sposobem na zmniejszenie ryzyka i zwiększenie szans na wygraną w zakładach sportowych. Istnieją jednak pewne błędy, które często popełniają początkujący, co może prowadzić do strat i rozczarowań. Oto kilka wskazówek, czego należy unikać podczas obstawiania zakładów podwójnej szansy:

 • Nie należy ślepo wybierać słabszego: Zakłady podwójnej szansy pozwalają wybrać dwa możliwe wyniki zamiast jednego. Jednak tylko dlatego, że masz możliwość wybrania słabszego, nie oznacza to, że zawsze powinieneś to robić. Pamiętaj, że kursy są ustalane z jakiegoś powodu i może istnieć większa szansa na wygraną faworyta niż myślisz.
 • Nie ignoruj formularza: Forma drużyny lub osoby jest kluczowym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy obstawianiu zakładów sportowych. Nawet jeśli kursy wydają się faworyzować jedną ze stron, jeśli jest ona w słabej formie lub ma wiele kontuzji, warto pomyśleć dwa razy przed postawieniem na nią zakładu.
 • Nie zapomnij o remisie: Zakłady podwójnej szansy pozwalają również obstawiać remis, co może być mądrym posunięciem w niektórych sytuacjach. Na przykład, jeśli obie drużyny mają podobne mocne i słabe strony, remis może być najbardziej prawdopodobnym wynikiem. Pamiętaj, aby rozważyć wszystkie możliwości przed postawieniem zakładu.
 • Nie gonić za stratami: Kuszące może być dalsze obstawianie zakładów podwójnej szansy w celu odrobienia strat, ale jest to niebezpieczna strategia. Zawsze trzymaj się swojego planu zarządzania bankrollem i nigdy nie stawiaj więcej niż możesz sobie na to pozwolić przegrać.

Mając na uwadze te wskazówki, można uniknąć typowych błędów i zwiększyć swoje szanse sukcesu z zakładami podwójnej szansy. Pamiętaj, aby zawsze przeprowadzać badania, pozostać obiektywnym i zdyscyplinowanym oraz dobrze się bawić!

Wiadomości i propozycje