data:

Co oznacza PK w zakładach sportowych: Kompletny przewodnik

Zakłady sportowe to popularna rozrywka dla milionów ludzi na całym świecie. Niezależnie od tego, czy obstawiasz swoją ulubioną drużynę, czy po prostu próbujesz zarobić trochę dodatkowej gotówki, zrozumienie różnych rodzajów zakładów i ich znaczenia jest niezbędne. Jednym z takich zakładów, który zyskał dużą popularność w ostatnich latach, jest zakład PK (pick).

Na pierwszy rzut oka zakład PK może wydawać się niektórym mylący. Jest to jednak prosta i nieskomplikowana opcja zakładów, którą warto poznać, szczególnie dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z zakładami sportowymi. Zrozumienie znaczenia zakładu PK wymaga znajomości zarówno terminologii związanej z zakładami sportowymi, jak i konkretnej dyscypliny sportowej, na którą zakład jest stawiany.

W tym kompleksowym przewodniku zbadamy znaczenie zakładu PK, jak to działa i dlaczego jest to ważna opcja do rozważenia przy obstawianiu zakładów sportowych. Podamy również kilka przykładów, które pomogą ci lepiej zrozumieć tę koncepcję i miejmy nadzieję, że umożliwią ci podejmowanie bardziej świadomych decyzji dotyczących zakładów.

Z pomocą tego przewodnika lepiej zrozumiesz znaczenie PK zakład w zakładach sportowych, które pomoże ci skorzystać z wielu możliwości, które pojawiają się w świecie zakładów sportowych.

Podstawy zakładów sportowych

Zakłady sportowe to po prostu czynność polegająca na postawieniu zakładu na wynik wydarzenia sportowego. Jest to popularna rozrywka od wielu dziesięcioleci i stała się bardziej dostępna wraz z rozwojem internetowych witryn bukmacherskich Mostbet. Najpopularniejsze sporty, na które można obstawiać, to piłka nożna, koszykówka, baseball i wyścigi konne. Jednak obstawia się również wiele innych dyscyplin sportowych, w tym krykieta, tenisa, a nawet e-sport.

Aby postawić zakład, osoba musi zazwyczaj wybrać bukmachera, który jest internetowym lub fizycznym zakładem, który akceptuje zakłady na wydarzenia sportowe. Następnie osoba wybiera żądany sport, wydarzenie i rodzaj zakładu. Typowe rodzaje zakładów obejmują zakłady moneyline, w których osoba obstawia, która drużyna wygra mecz, oraz zakłady na spread punktowy, w których osoba obstawia, czy ulubiona drużyna wygra określoną liczbą punktów.

Ważne jest, aby nowicjusze w zakładach sportowych zrozumieli, że nie jest to gwarantowany sposób na zarabianie pieniędzy. Zakłady sportowe wiążą się z ryzykiem i możliwością utraty pieniędzy. Staranne badania, strategiczne myślenie i samodyscyplina są niezbędne do odniesienia sukcesu w zakładach sportowych. Ponadto ważne jest, aby obstawiać tylko tyle, ile można sobie pozwolić na przegraną i nigdy nie gonić za stratami, stawiając większe zakłady w nadziei na odzyskanie wcześniejszych strat.

 • Badania - Bycie na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i analizami ze świata sportu jest niezbędne do podejmowania świadomych decyzji dotyczących zakładów.
 • Strategia - Opracowanie spójnej i racjonalnej strategii obstawiania może zmaksymalizować szanse na sukces w dłuższej perspektywie.
 • Samodyscyplina - Unikanie impulsywnych i emocjonalnych decyzji, trzymanie się wcześniej ustalonych limitów i wiedza, kiedy odejść od zakładów, może pomóc w zapobieganiu nadmiernym stratom.

Zrozumienie zakładów PK - podstawy

Co to jest PK?

PK lub pick'em to rodzaj zakładów, w których nie ma spreadu punktowego. Zasadniczo dwie drużyny lub gracze mają równe szanse na wygraną, a obstawiający musi wybrać, który z nich zwycięży.

Ten rodzaj zakładów jest powszechny w sportach takich jak piłka nożna i hokej, gdzie mecze często kończą się remisami. Zakłady PK są również popularne w innych rodzajach gier, takich jak MMA i boks, w których nie ma możliwości remisu, ale obaj zawodnicy są postrzegani jako wyrównani.

Zakłady PK są często oznaczane w bukmacherach linią 0 lub "pk", a kursy na każdą drużynę lub zawodnika są często zbliżone do równych pieniędzy.

Chociaż koncepcja jest prosta, zakłady PK mogą stanowić wyzwanie dla obstawiających, ponieważ muszą dokładnie przewidzieć, która drużyna lub zawodnik wygra, bez pomocy spreadu punktowego.

Jednak dla tych, którzy z powodzeniem opanują zakłady PK, potencjalne wypłaty mogą sprawić, że będzie to opłacalny sposób na zaangażowanie się w zakłady sportowe.

Zakłady PK vs Spread

Jednym z najpopularniejszych rodzajów zakładów sportowych jest spread betting, w którym bukmacher przypisuje spread punktowy, aby stworzyć bardziej wyrównane pole do obstawiania. Dzięki zakładom typu spread betting możesz postawić zakład na faworyta lub drużynę przegraną. Oczekuje się, że faworyzowana drużyna wygra określoną liczbą punktów, podczas gdy przegrany będzie musiał przegrać mniejszą liczbą punktów lub wygrać bezpośrednio, aby wygrać zakład.

Z drugiej strony, zakłady PK, znane również jako zakłady typu pick lub pick'em, oznaczają, że nie ma spreadu punktowego ani handicapu. Zamiast tego musisz po prostu wybrać drużynę, która Twoim zdaniem wygra. Zakłady PK są powszechnie stosowane w sportach takich jak piłka nożna lub hokej, gdzie remisy są bardziej powszechne.

Zakłady PK i spread mają swoje zalety i wady. Zakłady ze spreadem pozwalają na większą różnorodność zakładów, ponieważ można obstawiać nie tylko zwycięzcę, ale także margines zwycięstwa. Tymczasem zakłady PK mogą być prostsze i bardziej przejrzyste, ponieważ wystarczy przewidzieć wygraną lub remis. Jednak zakłady PK mogą nie oferować tak wysokich wypłat jak zakłady typu spread, ponieważ nie ma handicapu, który wyrównałby szanse.

Ostatecznie, przy podejmowaniu decyzji między PK a zakładami typu spread bet, ważne jest, aby wziąć pod uwagę własną strategię i wiedzę na temat sportu. Obie metody mogą być opłacalne, jeśli podejdzie się do nich prawidłowo, a do użytkownika należy określenie, która z nich najlepiej pasuje do jego stylu obstawiania i preferencji.

Jak oceniane są zakłady PK

Zakłady PK lub "pick'em" są oceniane na podstawie tego, która drużyna wygra mecz. Zakłady te są zazwyczaj oferowane w meczach, w których obie drużyny są wyrównane i nie ma wyraźnego faworyta.

Jeśli mecz zakończy się remisem, zakład PK jest uważany za push, a postawiona kwota jest zwracana obstawiającemu. W przypadkach, w których rozgrywana jest dogrywka w celu wyłonienia zwycięzcy, zakłady PK będą oceniane na podstawie wyniku tego okresu.

Ważne jest Ważne jest, aby pamiętać, że Zakłady PK mogą mieć różne zasady w zależności od bukmachera. Na przykład, niektórzy mogą mieć opcję wniesienia zakładu PK z klauzulą "remis bez zakładu", co oznacza, że jeśli mecz zakończy się remisem, zakład jest nieważny, a stawka jest zwracana.

Wnosząc zakład PK, należy zapoznać się z drużynami i ich aktualną formą, aby podjąć świadomą decyzję. Ponieważ zakłady te oferują równe kursy, mogą być świetną opcją dla graczy, którzy chcą zminimalizować ryzyko, a jednocześnie mają szansę na dużą wygraną.

Kiedy obstawiać PK?

Jeśli chodzi o zakłady sportowe, określenie, kiedy postawić na PK, może być trudną decyzją. PK lub pick'em odnosi się do linii zakładów, która nie oferuje spreadu punktowego, co oznacza, że drużyny są postrzegane jako równe, a obstawiający muszą od razu wybrać zwycięską drużynę.

Jeśli uważasz, że istnieje wyraźny faworyt, obstawianie PK może nie być najlepszym wyborem. Jeśli jednak obie drużyny są wyrównane, zakład na PK może być świetną okazją do osiągnięcia zysku.

 • Weź pod uwagę ostatnie wyniki drużyny. Czy obie drużyny mają passę zwycięstw lub porażek??
 • Spójrz na historię bezpośrednich pojedynków drużyn. Czy drużyny grały ze sobą wcześniej? Jeśli tak, jaki był wynik?
 • Sprawdź, czy nie ma kontuzji lub innych czynników, które mogą mieć wpływ na mecz. Czy w jednej z drużyn brakuje kluczowego gracza??

Ostatecznie decyzja o postawieniu zakładu na PK powinna opierać się na dokładnej analizie i badaniach. Należy pamiętać, że nawet najlepiej poinformowani gracze mogą się mylić, dlatego ważne jest, aby obstawiać tylko tyle, ile można stracić.

Zalety zakładów na PK

Zakłady PK, znane również jako handicap azjatycki, mają wiele zalet w porównaniu z innymi formami zakładów sportowych. Oto kilka powodów:

 • Zmniejszone ryzyko: Ponieważ zakłady PK eliminują możliwość remisu, ryzyko utraty pieniędzy z powodu remisu jest wyeliminowane. Oznacza to, że obstawiający mają większe szanse na osiągnięcie zysku.
 • Lepsze kursy: Ponieważ zakłady PK wyrównują szanse obu drużyn, szansa na wygraną wynosi zasadniczo 50/50. To prowadzi do lepsze kursy i wyższych wypłat za udane zakłady.
 • Więcej opcji zakładów: Zakłady PK pozwalają obstawiającym wybierać spośród szerszego zakresu opcji zakładów niż tradycyjne zakłady. Obejmuje to warianty takie jak PK0.5, PK1 i PK1.5.
 • Wyrównuje niedopasowane drużyny: Zakłady na PK mogą pomóc wyrównać szanse, gdy istnieje wyraźne niedopasowanie między drużynami. Dzięki handicapowi na faworyzowaną drużynę, underdog ma większe szanse na wygraną.
 • Więcej emocji: Zakłady PK dodają dodatkową warstwę emocji do gry. Ponieważ nie ma remisu, każdy zakład może być wygrany, dzięki czemu gra jest bardziej nieprzewidywalna i ekscytująca.

Ogólnie rzecz biorąc, obstawianie PK może być mądrym wyborem zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych graczy, którzy chcą zwiększyć ich szanse na wygraną i dodać trochę emocji do oglądania sportu.

Wady zakładów na PK

Chociaż zakłady na PK mogą być ekscytujące i oferować wyjątkowe możliwości dla obstawiających, wiążą się one z kilkoma wadami, które należy wziąć pod uwagę przed postawieniem zakładu.

 • Brak marginesu błędu: W zakładach PK nie ma miejsca na błędy. Jeśli mecz zakończy się remisem po regulaminowym czasie gry, zakład jest przegrany. Jest to przeciwieństwo zakładów na spread lub sumę, gdzie istnieje pewna swoboda.
 • Niespójne wyniki: Drużyny PK mogą być niekonsekwentne, co utrudnia przewidzenie wyniku meczu. Może to skutkować nieoczekiwanymi stratami i potencjalnie spowodować utratę pieniędzy przez obstawiających.
 • Nieznajomość: Dla tych, którzy są nowicjuszami w zakładach na PK, zrozumienie, jak skutecznie handicapować grę, może być wyzwaniem. Istnieją różne strategie i czynniki, które należy wziąć pod uwagę, takie jak przewaga drużyny na własnym boisku, jej historia w sytuacjach PK i aktualna forma zawodników.
 • Niższe wypłaty: Ze względu na wysokie prawdopodobieństwo remisu, zakłady PK często oferują niższe kursy wypłat w porównaniu do innych rodzajów zakładów. Może to być mniej atrakcyjne dla graczy, którzy szukają potencjalnie większej wypłaty.

Strategie zakładów PK

1. Zrozumienie wartości PK

PK lub pick'em odnosi się do sytuacji w zakładach sportowych, w której nie ma faworyta ani słabszego. Oznacza to, że obie drużyny mają równe szanse na wygraną, co czyni ten zakład trudnym do postawienia. Jednak PK może również stanowić okazję do obstawiania value bettingu, w którym obstawiający może zidentyfikować sytuacje, w których kursy są wypaczone na jego korzyść. Można to zrobić, analizując wcześniejsze występy drużyn, kontuzje i inne czynniki, które mogą mieć wpływ na wynik meczu.

Wskazówka: Szukaj meczów, w których publiczność mocno faworyzuje jedną drużynę, ale linia pozostaje na poziomie PK. Może to oznaczać, że bukmacherzy próbują zrównoważyć akcje obu drużyn i może istnieć możliwość postawienia value bet na underdoga.

2. Weź pod uwagę łączny wynik

Podczas obstawiania meczów PK ważne jest, aby wziąć pod uwagę łączny wynik, ponieważ może on mieć znaczący wpływ na wynik zakładu. Jeśli obie drużyny mają silną obronę i walczą o wynik, rozsądne może być obstawienie wyniku poniżej, podczas gdy mecz z dużą liczbą punktów może faworyzować wynik powyżej. Dodatkowo, jeśli jedna z drużyn jest znana ze swojej ofensywy lub defensywy, może to również wpłynąć na łączny wynik.

Wskazówka: Poszukaj trendów w poprzednich meczach drużyn, aby zidentyfikować wzorce w ich punktacji. Może to pomóc w podejmowaniu decyzji dotyczących zakładów na łączny wynik w grze PK.

3. Zarządzanie bankrollem

Zarządzanie bankrollem ma kluczowe znaczenie we wszystkich formach zakładów sportowych, a zakłady PK nie są wyjątkiem. Ważne jest, aby obstawiać tylko kwotę, którą możesz stracić, biorąc pod uwagę potencjalną wypłatę. Ważne jest również, aby śledzić swoje zakłady, wygrane i przegrane, a także dostosowywać wielkość zakładu w oparciu o swój bankroll i poziom pewności siebie.

Wskazówka: Rozważ skorzystanie z planu obstawiania, takiego jak kryterium Kelly'ego zarządzaj swoim bankrollem i zoptymalizować strategię obstawiania.

Jak obliczyć kursy PK

Obliczanie kursów PK (lub pick' em) w zakładach sportowych jest stosunkowo proste. Kursy PK oznaczają, że obie drużyny są wyrównane, a żadna z nich nie jest zdecydowanym faworytem i nie ma spreadu. Oto kroki, aby obliczyć kursy PK:

 1. Określenie Moneyline - Najpierw określ moneyline dla obu drużyn. Moneyline to wypłata, jeśli postawisz na tę drużynę, aby wygrać mecz bezwarunkowo. Na przykład, jeśli moneyline na drużynę A wynosi -150, a moneyline na drużynę B wynosi +140, oznacza to, że musisz postawić 150 USD na drużynę A, aby wygrać 100 USD, podczas gdy postawienie 100 USD na drużynę B przyniesie Ci 140 USD, jeśli wygrają.
 2. Konwersja kursów moneyline na kursy dziesiętne - Konwertowanie kursów moneyline na kursy dziesiętne za pomocą wzoru lub konwertera online. Na przykład, jeśli moneyline dla drużyny A wynosi -150, kurs dziesiętny wyniesie 1.67 (100/150 + 1). Jeśli moneyline na drużynę B wynosi +140, kursy dziesiętne wyniosą 2.40 (140/100 + 1).
 3. Dodaj do siebie kursy dziesiętne - Dodaj do siebie kursy dziesiętne dla obu drużyn. Na przykład, jeśli drużyna A ma kurs dziesiętny 1.67 i drużyna B ma kurs dziesiętny 2.40, całkowity kurs dziesiętny wyniesie 4.07.
 4. Oblicz implikowane prawdopodobieństwo - Aby obliczyć implikowane prawdopodobieństwo gry pick' em, podziel 1 przez całkowity kurs dziesiętny. Na przykład, podziel 1 przez 4.07, co równa się 0.245 lub 24.5%.
 5. Oblicz równe kursy - Jeśli obie drużyny mają równe szanse na wygraną, implikowane prawdopodobieństwo dla każdej z nich wynosi 50%. Dlatego podziel 50% (lub 0.50) przez prawdopodobieństwo implikowane uzyskane w poprzednim kroku (0.245), co daje kurs około 2.04 lub +104 dla każdej drużyny.

Postępując zgodnie z powyższymi krokami, można łatwo obliczyć kursy PK dla zakładów sportowych. Pamiętaj, że nawet jeśli jest to gra bez spreadu, zawsze będzie pobierana prowizja przez bukmachera. Pamiętaj, aby wziąć to pod uwagę przy zawieraniu zakładów.

Statystyki dotyczące zakładów PK

Zakłady PK, znane również jako remis bez zakładu, są popularną formą zakładów sportowych wśród doświadczonych graczy. W tego typu zakładach, jeśli mecz zakończy się remisem, obstawiający odzyskuje swoje pieniądze, a w przypadku wygranej, obstawiający otrzymuje swoją wypłatę. Oto kilka interesujących statystyk dotyczących zakładów PK:

 • Zakłady PK są najczęściej stosowane w piłce nożnej, choć można je również znaleźć w innych dyscyplinach sportowych, takich jak koszykówka, futbol amerykański i tenis.
 • Według badania przeprowadzonego przez SmartBettingGuide, współczynnik wygranych w zakładach PK w piłce nożnej wynosi około 52%, czyli nieco więcej niż współczynnik wygranych w zakładach 1X2.
 • W koszykówce zakłady PK są często stosowane w meczach NBA, w których drużyny mają podobne umiejętności.
 • W futbolu amerykańskim zakłady PK są powszechnie stosowane w meczach, w których różnica punktowa jest zbyt bliska rozstrzygnięcia.
 • Aby zmaksymalizować zyski, zaleca się wybieranie zakładów PK na mecze, w których kursy są korzystne, a drużyny są wyrównane.

Chociaż zakłady PK nie gwarantują wygranej za każdym razem, mogą być użytecznym narzędziem w arsenale gracza, gdy są używane strategicznie.

Zakłady PK w różnych dyscyplinach sportowych

Zakłady PK to termin często używany w zakładach sportowych i jest popularny w różnych dyscyplinach sportowych. W piłce nożnej jest to powszechnie nazywane zakładem bez remisu, w którym zakład jest stawiany na wygraną jednej z drużyn, a jeśli mecz zakończy się remisem, obstawiający odzyskuje swoją stawkę. W hokeju na lodzie zakład PK jest odpowiednikiem zakładu moneyline. Ponownie, nie ma spreadu punktowego, a obstawiający musi tylko wybrać zwycięzcę.

W koszykówce zakłady PK nazywane są pick'em. Jest to opcja zakładu, w której bukmacherzy nie spodziewają się przewagi żadnej ze stron, a gra jest uważana za wyrównaną. Obstawiający muszą przewidzieć, która drużyna bezpośrednio wygra mecz. W baseballu jest to tzw. zakład moneyline, w którym obstawiający wybiera drużynę, która jego zdaniem wygra mecz. Wynik nie ma wpływu na zakład.

Ogólnie rzecz biorąc, zakłady PK lub pick'em są popularne w wydarzeniach sportowych, w których wyniki są wyrównane i nie ma faworyta. Jest to doskonały sposób dla obstawiających na obstawianie zakładów bez konieczności uwzględniania handicapu lub spreadu punktowego. Zrozumienie PK i jego zastosowania w różnych dyscyplinach sportowych jest możliwe zwiększyć swoje szanse na postawienie właściwego zakładu.

Gdzie obstawiać zakłady PK online

Jeśli jesteś zainteresowany obstawianiem zakładów PK online, dostępnych jest wiele stron z zakładami sportowymi. Ważne jest jednak, aby wybrać renomowaną stronę internetową, która jest licencjonowana i regulowana przez uznany organ. Zapewni to bezpieczeństwo danych osobowych i finansowych.

Niektóre popularne strony internetowe z zakładami sportowymi online, które oferują zakłady PK, to Bet365, William Hill i Paddy Power. Witryny te mają szeroki zakres rynków i konkurencyjne kursy, co czyni je świetną opcją dla zakładów PK.

Wybierając witrynę z zakładami sportowymi online, należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak interfejs użytkownika, obsługa klienta i dostępne metody płatności. Powinieneś także sprawdzić wszelkie oferty bonusowe lub promocje, które mogą być dostępne dla zakładów PK.

 • Interfejs użytkownika: Poszukaj strony internetowej, która jest łatwa w nawigacji i oferuje różnorodne opcje obstawiania zakładów.
 • Obsługa klienta: Sprawdź, czy witryna oferuje wsparcie obsługi klienta przez telefon, e-mail lub czat na żywo.
 • Metody płatności: Poszukaj strony internetowej, która umożliwia wpłacanie i wypłacanie środków przy użyciu różnych metod płatności, w tym kart kredytowych i e-portfeli.

Ogólnie rzecz biorąc, obstawiając zakłady PK online, ważne jest, aby wybrać renomowaną stronę internetową, która oferuje konkurencyjne kursy i przyjazną dla użytkownika platformę. Przy odrobinie poszukiwań możesz znaleźć świetną stronę z zakładami sportowymi, która spełnia wszystkie Twoje potrzeby w zakresie zakładów PK.

Popularne strony z zakładami na PK

Bet365

Bet365 jest jedną z najpopularniejsze zakłady stron z zakładami PK. Oferują szeroką gamę sportów i wydarzeń, na które można obstawiać, a ich kursy są zazwyczaj konkurencyjne. Oferują również transmisje na żywo z wielu wydarzeń, dzięki czemu łatwo być na bieżąco z zakładami.

888Sport

888Sport to kolejny popularny wybór dla zakładów PK. Oferują różnorodne sporty do obstawiania, a ich interfejs jest łatwy w nawigacji. Posiadają również aplikację mobilną, która sprawia, że obstawianie w podróży jest wygodne.

Pinnacle

Pinnacle to dobrze znana strona bukmacherska, która oferuje opcje zakładów PK. Są znani z posiadania jednych z najlepszych kursów w branży, a także oferują szereg innych opcji zakładów, takich jak zakłady na żywo i kontrakty futures.

Betfair

Betfair to popularna giełda zakładów, która oferuje również zakłady PK. Umożliwiają obstawianie przeciwko innym użytkownikom, co może skutkować lepszymi kursami i wyższymi wypłatami. Oferują również wiele innych opcji zakładów i przyjazny dla użytkownika interfejs.

William Hill

William Hill to kolejna dobrze znana strona bukmacherska, która oferuje zakłady PK. Oferują różnorodne sporty i wydarzenia, na które można obstawiać, a ich kursy są zwykle konkurencyjne. Mają także aplikację mobilną i opcje transmisji na żywo.

Przyszłość PK w zakładach sportowych

Praktyka PK lub pick'em w zakładach sportowych stała się w ostatnich latach coraz bardziej popularna. Ponieważ coraz więcej graczy stara się dokonywać świadomych zakładów, PK stała się atrakcyjną opcją ze względu na swoją prostotę. Przyszłość PK w zakładach sportowych nie jest jednak całkowicie pewna.

Z jednej strony wielu obstawiających zakłady sportowe docenia prostotę zakładów PK. Pozwalają one na łatwe porównanie dwóch drużyn i zmniejszają ryzyko przegranej. Co więcej, rozwój mobilnych platform bukmacherskich sprawił, że obstawianie zakładów PK w podróży stało się jeszcze wygodniejsze dla graczy.

Z drugiej strony istnieją obawy, że zakłady PK mogą być zbyt uproszczone dla bardziej doświadczonych graczy. Niektórzy mogą preferować bardziej złożone zakłady z wyższymi wypłatami, takie jak spread punktowy lub zakłady moneyline. Ponadto, jak w przypadku każdej formy zakładów, zawsze istnieje ryzyko nieprzewidywalnych wyników, które mogą skutkować znacznymi stratami dla obstawiających.

Pomimo tych niepewności, jasne jest, że zakłady PK będą nadal popularną opcją w zakładach sportowych w dającej się przewidzieć przyszłości. Ponieważ branża nadal ewoluuje, interesujące będzie obserwowanie, jak zakłady PK dostosowują się i zmieniają, aby zaspokoić potrzeby obstawiających.

Wskazówki dotyczące udanych zakładów PK

1. Przeprowadź badania

Przed postawieniem jakichkolwiek zakładów na mecz PK, upewnij się, że przeprowadziłeś badania na temat grających drużyn. Przyjrzyj się ich wcześniejszym występom, stylowi gry oraz wszelkim kontuzjom lub zawieszeniom, które mogą mieć wpływ na ich grę.

2. Zwróć uwagę na kursy

Pamiętaj, aby mieć oko na kursy dla każdej drużyny. Jeśli kursy są zdecydowanie na korzyść jednej z drużyn, może nie warto obstawiać opcji PK. Szukaj meczów, w których kursy są bardziej równomiernie rozłożone.

3. Weź pod uwagę warunki pogodowe

Pogoda może mieć duży wpływ na mecz, szczególnie w przypadku sportów rozgrywanych na świeżym powietrzu. Weź pod uwagę temperaturę, prędkość wiatru i wszelkie opady, które mogą mieć wpływ na rozgrywkę. Może to dać ci przewagę w przewidywaniu wyniku meczu PK.

4. Zarządzaj swoim bankrollem

Podobnie jak w przypadku każdej formy zakładów, ważne jest, aby odpowiedzialnie zarządzać swoim bankrollem. Ustal budżet, jaki chcesz przeznaczyć na każdą grę i trzymaj się go. Nie próbuj odrabiać strat, stawiając większe zakłady.

5. Stosuj spójną strategię

Opracuj spójną strategię podejścia do zakładów PK. Niezależnie od tego, czy wolisz obstawiać słabszych, czy faworytów, upewnij się, że trzymasz się swojej strategii i unikasz impulsywnych zakładów.

DONIE
 • Sprawdź drużyny
 • Zwracaj uwagę na kursy
 • Branie pod uwagę warunków pogodowych
 • Zarządzaj swoim bankrollem
 • Postępuj zgodnie z konsekwentną strategią
 • Obstawiać bez researchu
 • Ignorowanie kursów
 • Nie zwracaj uwagi na warunki pogodowe
 • Odrabianie strat
 • Obstawiać impulsywnie

Wiadomości i propozycje