data:

Przewodnik dla początkujących: Jak obstawiać e-sport i wygrywać duże pieniądze

Wraz z szybkim rozwojem e-sportu, zakłady na te wydarzenia stały się coraz bardziej popularne, przyciągając szeroką publiczność fanów i zapalonych graczy. Jednak w przeciwieństwie do tradycyjnych zakładów sportowych, zrozumienie niuansów i strategii zakładów e-sportowych wymaga innego zestawu umiejętności i sposobu myślenia. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym graczem, czy dopiero zaczynasz, ten przewodnik zawiera podstawowe wskazówki i strategie, które pomogą Ci nauczyć się obstawiać e-sporty jak profesjonalista.

Esport obejmuje szeroką gamę konkurencyjnych gier wideo, od strzelanek pierwszoosobowych po areny bitewne i symulacje sportowe. Dzięki setkom profesjonalnych lig, drużyn i graczy rywalizujących na całym świecie, zakłady e-sportowe oferują wiele możliwości dokonywania mądrych zakładów i wygrywania dużych wypłat. Jednak udane zakłady e-sportowe wymagają czegoś więcej niż tylko szczęścia lub intuicji. Aby odnieść sukces w obstawianiu, musisz znać grę, graczy, drużyny i kursy.

W tym przewodniku omówimy wszystko, co musisz wiedzieć, aby zacząć obstawiać zakłady e-sportowe, w tym jak wybrać odpowiednie gry i wydarzenia do obstawiania, jak analizować statystyki drużyn i graczy, jak rozumieć i porównywać kursy oraz jak efektywnie zarządzać swoim bankrollem. Dzięki tym niezbędnym wskazówkom i strategiom będziesz na dobrej drodze do opanowania zakładów e-sportowych i cieszenia się dreszczykiem emocji związanym z dużymi wygranymi.

Zrozumienie zakładów e-sportowych

Czym są zakłady e-sportowe?

Mostbet> Zakłady e-sportowe to czynność polegająca na przewidywaniu wyniku konkurencyjnych meczów gier wideo w celu wygrania pieniędzy. Jest to podobne do tradycyjnych zakładów sportowych, ale zamiast obstawiać sporty fizyczne, takie jak piłka nożna czy koszykówka, obstawiasz zawody w grach wideo.

Popularne gry e-sportowe do obstawiania

Istnieje wiele różnych gier e-sportowych, na które można obstawiać, ale niektóre z najpopularniejszych to League of Legends, Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive i Overwatch. Każda z tych gier ma swoje własne unikalne zasady i rozgrywkę, dlatego ważne jest, aby zrozumieć podstawy każdej gry przed postawieniem zakładów.

Rodzaje zakładów e-sportowych

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych zakładów sportowych, istnieje wiele różnych rodzajów zakładów e-sportowych, które można obstawiać. Niektóre z najczęstszych to zwycięzca meczu, handicap, over/under i zakłady futures. Ważne jest, aby zrozumieć zasady i kursy każdego rodzaju zakładu przed postawieniem zakładów.

Zrozumienie kursów e-sportowych

Kursy e-sportowe są używane do określenia prawdopodobieństwa wystąpienia zdarzenia w meczu gry wideo. W przeciwieństwie do tradycyjnych sportów, kursy e-sportowe są często przedstawiane w postaci dziesiętnej, a nie ułamkowej. Zrozumienie, jak działają kursy, ma kluczowe znaczenie przy podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących zakładów.

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, zakłady e-sportowe to zabawny i ekscytujący sposób na zaangażowanie się w szybko rozwijający się świat konkurencyjnych gier wideo. Rozumiejąc podstawy zakładów e-sportowych, w tym popularne gry, rodzaje zakładów i kursy, możesz zwiększyć swoje szanse na udane zakłady i cieszyć się emocjami związanymi z zakładami e-sportowymi jak profesjonalista.

Popularne rynki zakładów e-sportowych

Esport to dynamicznie rozwijająca się branża, w której miliony fanów oglądają profesjonalnych graczy rywalizujących w swoich ulubionych grach. Wraz ze wzrostem popularności e-sportu rośnie zapotrzebowanie na rynki zakładów w tej branży. Oto niektóre z najpopularniejszych rynków zakładów e-sportowych:

 • Zwycięzca meczu: Jest to najprostszy i najbardziej popularny rodzaj zakładów e-sportowych. Po prostu obstawiasz, która drużyna Twoim zdaniem wygra mecz.
 • Zakłady z handicapem: Zakłady z handicapem to popularny sposób na wyrównanie szans, gdy drużyny mają różne poziomy umiejętności. Bukmacherzy oferują spread lub handicap na wynik meczu, a ty obstawiasz, czy drużyna wygra określoną liczbą punktów, czy nie.
 • Zwycięzca mapy: W grach takich jak CS:GO i Overwatch, mecze są często rozstrzygane przez serię map. Możesz obstawić, która drużyna wygra poszczególną mapę lub ogólną liczbę map.
 • Zakłady bezpośrednie: Jest to długoterminowy zakład na ogólnego zwycięzcę turnieju lub ligi. Możesz wnosić zakłady bezpośrednie na początku sezonu lub turnieju i śledzić postępy wybranej drużyny.
 • Zakłady na żywo: Ponieważ mecze e-sportowe są zazwyczaj transmitowane na żywo, wielu bukmacherów oferuje rynki zakładów na żywo. Pozwala to na obstawianie zakładów w czasie rzeczywistym w miarę rozwoju gry.

To tylko kilka przykładów z wielu dostępnych rynków zakładów e-sportowych. Podobnie jak w przypadku każdej formy zakładów, ważne jest, aby przeprowadzić badania i obstawiać tylko tyle, ile możesz stracić.

Znalezienie odpowiedniego bukmachera e-sportowego

Jedną z najważniejszych rzeczy podczas nauki obstawiania e-sportu jest znalezienie odpowiedniego bukmachera. Przy tak wielu dostępnych opcjach może być przytłaczające, aby dowiedzieć się, od czego zacząć. Oto kilka podstawowych wskazówek, które pomogą Ci znaleźć odpowiedniego bukmachera e-sportowego:

 • Poszukaj informacji: Sprawdź recenzje i porównania różnych bukmacherów e-sportowych, aby zobaczyć, którzy z nich mają najlepszą reputację.
 • Sprawdź licencje i przepisy: Upewnij się, że wybrany bukmacher jest licencjonowany i regulowany w Twoim kraju, aby zapewnić bezpieczeństwo Twoich pieniędzy i danych osobowych.
 • Szukaj funkcji specyficznych dla e-sportu: Najlepsi bukmacherzy e-sportowi będą mieli takie funkcje, jak transmisje na żywo, zakłady na żywo i szeroką gamę rynków e-sportowych do wyboru.
 • Porównaj kursy: Różni bukmacherzy będą oferować różne kursy na to samo wydarzenie, więc pamiętaj, aby porównać i znaleźć najlepszą wartość dla swoich zakładów.
 • Rozważ bonusy i promocje: Niektórzy bukmacherzy oferują bonusy powitalne lub bieżące promocje na zakłady e-sportowe, więc skorzystaj z nich, jeśli to możliwe.

Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, będziesz w stanie znaleźć bukmachera odpowiedniego dla siebie i zacząć obstawiać e-sporty jak profesjonalista!

Opanowanie kursów zakładów e-sportowych

Jednym z najważniejszych aspektów odnoszenia sukcesów w zakładach e-sportowych jest zrozumienie i opanowanie kursów bukmacherskich. Kursy zakładów przedstawiają prawdopodobieństwo wystąpienia określonego wyniku i mogą pomóc w podejmowaniu świadomych i strategicznych decyzji dotyczących zakładów.

Kursy na zakłady e-sportowe są zazwyczaj dostępne w trzech formatach: dziesiętnym, ułamkowym i amerykańskim. Kursy dziesiętne przedstawiają całkowitą wypłatę, w tym pierwotną stawkę, w formacie dziesiętnym. Kursy ułamkowe przedstawiają potencjalny zysk w stosunku do pierwotnej stawki, podczas gdy kursy amerykańskie wykorzystują liczbę dodatnią lub ujemną do wskazania potencjalnego zysku lub straty.

Kluczowe jest nie tylko zrozumienie tych różnych formatów, ale także porównanie kursów u różnych bukmacherów, aby upewnić się, że otrzymujesz najlepszą wartość za swoje zakłady. Ponadto zapoznanie się z drużynami e-sportowymi, graczami i turniejami może pomóc w podejmowaniu świadomych decyzji, jeśli chodzi o obstawianie konkretnych meczów.

Inną przydatną strategią opanowania kursów zakładów e-sportowych jest śledzenie zakładów i analizowanie wyników. Śledząc swoje wygrane i przegrane, możesz zidentyfikować wzorce i odpowiednio dostosować swoją strategię obstawiania. Pomocne może być również przeanalizowanie kursów w danym okresie, aby sprawdzić, czy istnieją jakieś trendy, które można wykorzystać.

Podsumowując, opanowanie kursów zakładów e-sportowych jest niezbędne, aby stać się odnoszącym sukcesy graczem. Rozumiejąc różne formaty, porównując kursy i analizując swoje wyniki, możesz podejmować świadome i strategiczne decyzje dotyczące zakładów, które zwiększą Twoje szanse na wygraną.

Znaczenie zarządzania kapitałem w zakładach e-sportowych

Obstawianie e-sportu może być zabawnym i ekscytującym doświadczeniem. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że jest to również forma hazardu i jak każda forma hazardu, ważne jest, aby mieć dobre zarządzanie kapitałem. Zarządzanie kapitałem odnosi się do sposobu, w jaki zarządzasz swoimi środkami na zakłady i jest niezbędne, aby zapewnić, że możesz nadal obstawiać i cieszyć się e-sportem przez długi czas, niezależnie od tego, czy wygrywasz, czy przegrywasz.

Jednym z kluczowych aspektów zarządzania bankrollem jest ustalenie własnego budżetu. Zdecyduj się na stałą kwotę pieniędzy, z którą czujesz się komfortowo i którą możesz stracić bez znaczącego wpływu na swoje finanse. Kwota ta powinna być oddzielona od wydatków na życie i innych zobowiązań finansowych i powinna być przeznaczona wyłącznie na zakłady e-sportowe.

Innym ważnym aspektem zarządzania bankrollem jest określenie, jaki procent swojego bankrolla przeznaczyć na dane wydarzenie. W tym miejscu pojawia się koncepcja "jednostki". Jednostka reprezentuje stały procent całkowitego bankrolla, zazwyczaj pomiędzy 1% a 5%. Obstawiając w jednostkach, jesteś w stanie utrzymać swoje zakłady proporcjonalnie do swojego bankrolla, niezależnie od tego, czy wygrywasz, czy przegrywasz.

Ogólnie rzecz biorąc, dobre zarządzanie kapitałem jest niezbędne dla każdego, kto chce obstawiać e-sport. Pomaga to zapewnić, że możesz cieszyć się zakładami e-sportowymi w sposób odpowiedzialny i zrównoważony, bez narażania się na trudności finansowe.

Analiza drużyn i graczy e-sportowych

Jeśli chodzi o obstawianie e-sportu, analiza drużyn i graczy jest kluczowym krokiem do podejmowania świadomych decyzji. Jedną z pierwszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, jest historia i osiągnięcia drużyny. Przyjrzyj się ich wcześniejszym występom i zbadaj wszelkie trendy lub wzorce. Może to obejmować takie czynniki, jak ich stosunek wygranych do przegranych, ich mocne i słabe strony w określonych trybach gry lub ich zdolność do działania pod presją.

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, są poszczególni gracze w drużynie. Przyjrzyj się ich poziomowi umiejętności i doświadczeniu w grze, a także ich roli w zespole. Na przykład, drużyna może mieć najlepszego gracza, który specjalizuje się w określonym typie rozgrywki, podczas gdy inny gracz może być bardziej wszechstronny i zdolny do dostosowania się do różnych strategii.

Ważne jest również, aby być na bieżąco z aktualną metą e-sportu i wszelkimi zmianami w zasadach gry lub turnieju. Może to wpłynąć na strategie i style gry drużyn i graczy, a ostatecznie może wpłynąć na ich wyniki. Bądź na bieżąco z wiadomościami i analizami z renomowanych źródeł w społeczności e-sportowej.

Wreszcie, należy wziąć pod uwagę wszelkie czynniki zewnętrzne, które mogą mieć wpływ na wyniki drużyny lub graczy, takie jak kontuzje, morale lub niedawne kontrowersje. Wszystkie te czynniki mogą mieć wpływ na ich poziom skupienia i motywacji.

 • Rozważ historię i osiągnięcia zespołu
 • Analiza poziomu umiejętności i doświadczenia poszczególnych graczy
 • Bądź na bieżąco z aktualną metą e-sportu
 • Uwzględnienie czynników zewnętrznych, które mogą mieć wpływ na wyniki

Identyfikacja wartości zakładów e-sportowych

Jeśli chodzi o obstawianie e-sportu, kluczem jest zidentyfikowanie wartościowych okazji. Oznacza to znalezienie zakładów, które mają wyższe prawdopodobieństwo wygranej niż sugerują kursy, co zapewnia dodatnią wartość oczekiwaną (EV) w dłuższej perspektywie.

Aby zidentyfikować wartość, musisz przeprowadzić badania i zrozumieć gry, zespoły i graczy. Przyjrzyj się wcześniejszym wynikom, aktualnej formie i wszelkim istotnym wiadomościom lub informacjom, które mogą mieć wpływ na wynik. Powinieneś także rozważyć kursy oferowane przez różnych bukmacherów i porównać je z własnymi obliczeniami prawdopodobieństwa.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest unikanie emocjonalnych uprzedzeń. Nie stawiaj na swoją ulubioną drużynę tylko dlatego, że chcesz, aby wygrała, ponieważ może to zaciemnić twój osąd i prowadzić do złych decyzji. Zamiast tego skup się na obiektywnych faktach i dokonuj świadomych zakładów w oparciu o swoją analizę.

 • Korzystaj ze statystyk: Przyjrzyj się statystykom drużyny i graczy, takim jak współczynniki zwycięstw, współczynniki zabójstw/śmierci i procent wygranych map, aby zrozumieć, jak sobie radzą.
 • Monitoruj meta: Każda gra ma meta lub aktualny styl gry, który może wpłynąć na wynik meczu. Bądź na bieżąco ze zmianami w meta i ich wpływem na wyniki.
 • Rozważ indywidualne matchupy: Niektórzy gracze mogą mieć korzystny matchup przeciwko innym, więc ważne jest, aby zrozumieć, jak różni gracze i role oddziałują na siebie.

Ostatecznie, identyfikacja wartości w zakładach e-sportowych wymaga połączenia badań, analizy i zdrowego rozsądku. Dokładając należytej staranności i szukając okazji, w których szanse są na twoją korzyść, możesz zwiększyć swoje szanse na osiągnięcie zysku w dłuższej perspektywie.

Zakłady na turnieje e-sportowe

Turnieje e-sportowe zyskały ogromną popularność w ostatnich latach, a wraz z nimi wzrosło również zainteresowanie zakładami na nie. Obstawianie turniejów e-sportowych może być lukratywnym doświadczeniem, jeśli zostanie wykonane prawidłowo, ale może być również ryzykowne. Ważne jest, aby podejść do tego ze strategicznym nastawieniem.

Jedną z pierwszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy obstawianiu turniejów e-sportowych, jest sama gra. Zrozumienie gry i jej mechaniki ma kluczowe znaczenie dla określenia wyniku meczu. Co więcej, śledzenie najnowszych trendów i aktualizacji może dać przewagę w przewidywaniu zwycięzcy.

Kolejnym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, są drużyny i gracze biorący udział w turnieju. Badanie ich wcześniejszych występów, mocnych i słabych stron może dać wgląd w to, jak mogą sobie poradzić w turnieju. Ważne jest również, aby mieć oko na aktualną formę drużyny lub gracza.

Analizując grę i drużyny, ważne jest, aby mieć oko na kursy oferowane przez różnych bukmacherów. Ocena kursów i porównanie ich u różnych bukmacherów może pomóc w identyfikacji wartościowych zakładów.

Podsumowując, obstawianie turniejów e-sportowych może być ekscytującym i dochodowym doświadczeniem. Należy to jednak robić z rozwagą, mając na uwadze grę, drużyny, graczy i oferowane kursy. Mając na uwadze te czynniki, można podejść do zakładów e-sportowych jak profesjonalista.

Zakłady na mecze e-sportowe

Obstawianie meczów e-sportowych staje się popularną rozrywką wśród entuzjastów gier na całym świecie. Zakłady e-sportowe oferują fanom możliwość uczestniczenia w sporcie i czują się zaangażowani, oglądając rywalizację swoich ulubionych graczy.

Istnieją różne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed obstawieniem meczu e-sportowego. Badanie graczy, drużyn i ich historii wyników jest niezbędne. Zrozumienie gry i jej zasad ma również kluczowe znaczenie dla podejmowania świadomych decyzji dotyczących zakładów.

Ważne jest, aby ustalić budżet i limit kwoty, którą chcesz postawić na każdy mecz. Kontrolowanie swoich finansów jest kluczowe w każdej formie hazardu.

Zakłady e-sportowe oferują szeroką gamę opcji zakładów, takich jak wynik meczu lub zakłady w grze, takie jak pierwsza drużyna, która zdobędzie bramkę lub gracz, który osiągnie określony kamień milowy. Poznanie i zrozumienie tych opcji może pomóc w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących zakładów i zwiększyć szanse na wygraną.

Zakłady e-sportowe zapewniają fanom ekscytujące wrażenia, a dzięki odpowiednim badaniom i odpowiedzialnemu hazardowi mogą być również dochodowe.

Zrozumienie strategii zakładów e-sportowych

Jak każda forma zakładów, zakłady e-sportowe wymagają starannie przemyślanej strategii, aby zmaksymalizować swoje szanse na wygraną. Przed postawieniem jakichkolwiek zakładów ważne jest, aby przeprowadzić badania i zrozumieć gry, drużyny i graczy, na których chcesz obstawiać.

Skoncentruj się na konkretnych grach

Esport obejmuje szeroką gamę gier, od strzelanek pierwszoosobowych po areny bitewne online. Ważne jest, aby skupić się na konkretnych grach, które znasz i dobrze rozumiesz rozgrywkę i mechanikę.

Gdy masz już na myśli grę, sprawdź drużyny i graczy, którzy biorą udział w turnieju lub meczu. Śledzenie popularnych witryn z wiadomościami e-sportowymi lub stron w mediach społecznościowych może pomóc ci być na bieżąco z najnowszymi informacjami.

Weź pod uwagę kursy

Kursy zakładów e-sportowych mogą być często wypaczone na korzyść bardziej popularnych drużyn lub graczy. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę kursy przed postawieniem jakichkolwiek zakładów i szukać okazji, w których kursy mogą nie odzwierciedlać w pełni potencjału drużyny lub gracza.

Nie wpadaj jednak w pułapkę stawiania zawsze na słabszego. Nie bez powodu słabsi gracze mają wysokie kursy, a obstawianie ich na ślepo może być tak samo ryzykowne, jak obstawianie faworyta.

Zachowaj dyscyplinę

Jednym z najważniejszych aspektów udanych zakładów e-sportowych jest dyscyplina. Niezbędne jest ustalenie budżetu na zakłady i trzymanie się go, niezależnie od tego, jak pewnie czujesz się w danym zakładzie.

Ponadto unikanie emocjonalnych lub impulsywnych zakładów może znacznie przyczynić się do utrzymania dyscypliny. Zamiast tego skup się na zawieraniu racjonalnych zakładów w oparciu o swoje badania i zrozumienie gry i zaangażowanych drużyn.

 • Skoncentruj się na konkretnych grach, aby lepiej zrozumieć drużyny i graczy
 • Rozważ kursy i szukaj okazji do obstawiania przeciwko faworytom
 • Zachowaj dyscyplinę i ustal budżet dla swoich zakładów
 • Unikaj emocjonalnych lub impulsywnych zakładów i podejmuj racjonalne decyzje w oparciu o badania.

Wskazówki i porady dotyczące zakładów e-sportowych na żywo

Zakłady e-sportowe na żywo to ekscytujący sposób, aby cieszyć się ulubionymi zawodami i potencjalnie zarobić trochę pieniędzy. Wymaga to jednak innych strategii niż zwykłe zakłady e-sportowe. Oto kilka przydatnych wskazówek i trików:

 • Oglądaj grę: Przed postawieniem jakiegokolwiek zakładu na żywo, obejrzyj transmisję na żywo z meczu, aby zorientować się, jak on przebiega. Umożliwi to podejmowanie bardziej świadomych decyzji.
 • Zrozumieć kursy: Kursy zakładów na żywo będą się szybko zmieniać. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć kursy i to, jak zmieniają się one w zależności od postępów w grze.
 • Skoncentrowanie się na konkretnych rynkach: Ponieważ kursy w zakładach na żywo szybko się zmieniają, najlepiej skupić się na konkretnych rynkach. Umożliwi to szybsze i bardziej świadome obstawianie.

Ponadto ważne jest, aby być zdyscyplinowanym i unikać impulsywnych decyzji dotyczących zakładów. Zakłady na żywo mogą być ekscytujące, ale najlepiej jest robić to powoli i zachować kontrolę.

Jak zarządzać emocjami podczas obstawiania e-sportu?

Jeśli chodzi o obstawianie e-sportu, ważne jest, aby kontrolować swoje emocje. Podejmowanie decyzji w oparciu o stan emocjonalny może prowadzić do złych wyborów i strat pieniężnych. Oto kilka wskazówek, jak zarządzać emocjami podczas obstawiania e-sportu:

 • Ustal budżet: Przed postawieniem jakiegokolwiek zakładu ważne jest, aby zdecydować, ile pieniędzy chcesz wydać i trzymać się tego budżetu. Pomaga to uniknąć emocjonalnego przywiązania do konkretnego zakładu lub gry.
 • Rób przerwy: Łatwo jest dać się wciągnąć w emocje związane z grą, ale robienie przerw może pomóc ci zachować koncentrację i uniknąć pochopnych decyzji opartych na emocjach. Odejdź od komputera lub urządzenia mobilnego i weź oddech.
 • Myśl logicznie: Decydując się na zakład, staraj się pozbyć osobistych uprzedzeń i myśleć logicznie. Weź pod uwagę takie czynniki, jak statystyki drużyny i wcześniejsze wyniki, a nie emocje lub nastawienie do konkretnej drużyny lub gracza.
 • Śledź wygrane i przegrane: Śledzenie historii zakładów może pomóc w zidentyfikowaniu wzorców i obszarów, w których może być konieczne dostosowanie strategii. Może również zapobiec zbyt emocjonalnemu zaangażowaniu się w konkretny zakład.
 • Nie gonić za stratami: Przegranie zakładu może być frustrujące, ale nie należy gonić za stratami, stawiając więcej zakładów w celu ich odrobienia. Może to prowadzić do większych strat i stresu emocjonalnego.

Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, możesz zachować jasny i racjonalny sposób myślenia podczas obstawiania e-sportu, co prowadzi do lepszych decyzji i bardziej udanego ogólnego doświadczenia w obstawianiu.

Błędy w zakładach e-sportowych, których należy unikać

1. Brak badań

Jednym z największych błędów popełnianych przez obstawiających zakłady e-sportowe jest brak wystarczających badań przed postawieniem zakładu. Ważne jest, aby znać graczy, drużyny i ich najnowszą historię wyników. Umożliwi to podejmowanie bardziej świadomych decyzji i zwiększy szanse na wygraną.

2. Podążanie za tłumem

Nie podążaj ślepo za tłumem, jeśli chodzi o zakłady e-sportowe. Tylko dlatego, że dana drużyna lub gracz jest popularny, niekoniecznie oznacza, że będzie to najlepszy zakład. Zawsze przeprowadzaj własne badania i podejmuj świadome decyzje w oparciu o to, co wiesz, a nie o to, co robią lub mówią inni.

3. Obstawianie tylko faworytów

Wielu nowych graczy popełnia błąd, obstawiając tylko ulubioną drużynę lub gracza. Podczas gdy faworyci wygrywają częściej niż nie, kursy nie zawsze są na twoją korzyść. Bądź otwarty na obstawianie słabszych, ponieważ mogą mieć większe szanse na wygraną niż sugerują kursy.

4. Ignorowanie kursów i wartości

Obstawiający zakłady e-sportowe często koncentrują się wyłącznie na potencjalnej wypłacie, a nie na kursach i wartości zakładu. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę oba te czynniki przed postawieniem zakładu, ponieważ zakład z wysoką wypłatą niekoniecznie musi mieć dobrą wartość. Zawsze oceniaj kursy i potencjalną wartość, aby podejmować mądrzejsze decyzje dotyczące zakładów.

5. Zbytnia pewność siebie

Nadmierna pewność siebie to śliski temat, jeśli chodzi o zakłady e-sportowe. Tylko dlatego, że miałeś kilka udanych zakładów, nie oznacza, że jesteś niezwyciężony. Unikaj stawiania zakładów wyłącznie w oparciu o instynkt lub emocje i zawsze polegaj na badaniach i analizach, aby podejmować świadome decyzje.

 • Wnioski: Unikając tych typowych błędów w zakładach e-sportowych i rozwijając inteligentne, świadome podejście, możesz zwiększyć swoje szanse na sukces i obstawiać jak profesjonalista.

Słowniczek zakładów e-sportowych

1. Kursy

Kursy są miarą prawdopodobieństwa konkretnego wyniku danego meczu e-sportowego. Zwykle są wyrażane w postaci dziesiętnej lub ułamkowej.

2. Handicap

Zakład z handicapem to rodzaj zakładu, w którym bukmacher daje wirtualną przewagę lub niekorzyść jednej drużynie, aby wyrównać szanse i wyrównać kursy.

3. Futures

Futures to zakłady, które są zawierane na wynik turnieju lub ligi przed jego rozpoczęciem. Zakłady te zazwyczaj oferują wyższe kursy, ponieważ są bardziej niepewne.

4. Zakłady na żywo

Zakłady na żywo pozwalają obstawiającym na obstawianie wyniku meczu, gdy jest on jeszcze rozgrywany. Jest to popularna forma zakładów w e-sporcie, ponieważ mecze często bywają nieprzewidywalne.

5. Zakłady Skin

Zakłady skin polegają na używaniu wirtualnych przedmiotów lub "skórek" z gier jako waluty do obstawiania zakładów na mecze e-sportowe. Jest to kontrowersyjna forma zakładów i w niektórych krajach jest zakazana.

6. Faworyt

Faworyt to drużyna lub zawodnik, który według przewidywań wygra mecz na podstawie kursów obliczonych przez bukmacherów.

7. Underdog

Underdog to drużyna lub zawodnik, który według przewidywań przegra mecz na podstawie kursów obliczonych przez bukmacherów.

8. Cash Out

Cash out pozwala graczom odebrać wygraną lub zmniejszyć straty przed zakończeniem meczu. Kwota otrzymanych pieniędzy zależy od aktualnych kursów i pierwotnie postawionej kwoty.

Zasoby dotyczące zakładów e-sportowych: Strony internetowe, fora i społeczności

1. Strony internetowe

Istnieje wiele stron internetowych oferujących informacje na temat turniejów e-sportowych, drużyn i graczy, a niektóre specjalizują się nawet w dostarczaniu wskazówek i kursów bukmacherskich. Niektóre z wiodących stron internetowych obejmują:

 • EsportsBetting.com
 • FragBetting.com
 • Unikrn
 • Sportpedia

2. Fora

Fora są kolejnym cennym zasobem dla obstawiających e-sport, ponieważ dają możliwość interakcji z innymi entuzjastami, dzielenia się wiedzą i omawiania strategii. Niektóre z popularnych forów bukmacherskich to m.in:

 • r/esportsbetting
 • Esports Forum
 • EsportsBettingForum

3. Społeczności

Wreszcie, społeczności internetowe zrzeszają podobnie myślących fanów e-sportu i obstawiających, oferując platformę do dyskusji i wymiany informacji. Niektóre z wiodących społeczności e-sportowych obejmują:

 • GosuGamers
 • Liquid Dota
 • HLTV.org
 • JoinDOTA

Zakłady e-sportowe na fali wznoszącej: trendy i przyszłe zmiany

Popularność e-sportu rośnie od lat, a miliony ludzi oglądają profesjonalnych graczy rywalizujących w grach takich jak League of Legends, Dota 2 i Overwatch. Wzrost ten doprowadził do odpowiedniego wzrostu liczby zakładów e-sportowych, ponieważ fani starają się dodać kolejną warstwę emocji do swoich wrażeń z oglądania.

Jednym z głównych trendów w zakładach e-sportowych jest korzystanie z platform do transmisji na żywo, takich jak Twitch i YouTube, aby oglądać i obstawiać mecze w czasie rzeczywistym. Pozwala to graczom pozostać zaangażowanym w akcję i podejmować świadome decyzje w oparciu o najnowsze wydarzenia w grze.

Kolejnym znaczącym wydarzeniem jest pojawienie się nowych rynków zakładów, w tym zakładów na propozycje i zakładów w grze. Rynki te oferują szeroki zakres opcji dla obstawiających, od przewidywania wyniku pojedynczej rundy po obstawianie całkowitej liczby zabójstw w meczu.

Patrząc w przyszłość, oczekuje się, że zakłady e-sportowe będą nadal rosły w szybkim tempie, a eksperci branżowi przewidują, że globalny rynek może osiągnąć 30 miliardów dolarów do 2025 roku. Nowe technologie, takie jak rzeczywistość wirtualna i rozszerzona, są również gotowe do zmiany sposobu, w jaki oglądamy i obstawiamy e-sporty, oferując fanom jeszcze bardziej wciągające i angażujące doświadczenia.

Podsumowując, W miarę jak e-sport zyskuje akceptację głównego nurtu i dociera do szerszej publiczności, zakłady e-sportowe stają się coraz bardziej popularną i ważną częścią branży. Wraz z pojawianiem się nowych trendów i zmian, jest to ekscytujący czas, aby być fanem i obstawiającym w świecie e-sportu.

Wiadomości i propozycje