data:

Dowiedz się, które stany legalnie zatwierdziły zakłady sportowe

Niedawne zmiany w ustawodawstwie sprawiły, że zakłady sportowe przestały być nielegalne i stały się w pełni regulowaną branżą. Wiele stanów w USA.S. zalegalizowało zakłady sportowe, a kolejne pójdą w ich ślady. Otwiera to świat możliwości zarówno dla fanów sportu, jak i zapalonych hazardzistów.

Jednak przed postawieniem jakiegokolwiek zakładu ważne jest, aby wiedzieć, które stany obecnie zezwalają na zakłady sportowe. Zrozumienie sytuacji prawnej zapewni, że pozostaniesz w granicach prawa i unikniesz wszelkich kar.

W tym przewodniku przyjrzymy się bliżej statusowi zakładów sportowych w różnych stanach w USA.S. Dostarczymy również informacji na temat kluczowych punktów, o których należy pamiętać podczas obstawiania zakładów sportowych. Tak więc, niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym hazardzistą, czy nowicjuszem w świecie zakładów sportowych, ten przewodnik dostarczy Ci wszystkich niezbędnych informacji, które musisz znać.

Zrozumienie zakładów sportowych

Zakłady sportowe to forma hazardu, w której osoby fizyczne stawiają pieniądze na wynik wydarzeń sportowych. Jest to bardzo popularna działalność w wielu krajach na całym świecie, a miliony ludzi regularnie stawiają zakłady na swoje ulubione drużyny i sportowców. Chociaż może się to wydawać prostą koncepcją, istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy angażowaniu się w zakłady sportowe.

Jeden z nich najważniejsze Aspekty zakładów sportowych to zrozumienie kursów. Kursy reprezentują prawdopodobieństwo wystąpienia określonego wyniku, przy czym wyższe kursy wskazują na niższe prawdopodobieństwo wystąpienia tego wyniku Mostbet. Na przykład, jeśli drużyna jest mocno faworyzowana do wygrania meczu, jej kursy mogą być wymienione jako -150, co oznacza, że obstawiający musiałby postawić 150 $, aby zarobić 100 $, jeśli drużyna rzeczywiście wygra.

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę w zakładach sportowych, jest rodzaj obstawianego zakładu. Niektóre popularne rodzaje zakładów obejmują zakłady moneyline (po prostu zakłady na to, która drużyna wygra), zakłady na spread punktowy (zakłady na margines zwycięstwa drużyny) oraz zakłady powyżej/poniżej (zakłady na całkowitą liczbę punktów zdobytych w meczu). Każdy rodzaj zakładu ma swój własny zestaw zasad i strategii maksymalizacji zysków.

Ogólnie rzecz biorąc, zakłady sportowe mogą być zabawnym i ekscytującym sposobem na zaangażowanie się w ulubione sporty i potencjalne zarobienie dodatkowych pieniędzy. Ważne jest jednak, aby zapoznać się z różnymi czynnikami związanymi z zakładami sportowymi i zachować ostrożność podczas obstawiania zakładów. Zawsze pamiętaj, aby obstawiać w granicach swoich możliwości i nigdy nie grać pieniędzmi, na których utratę nie możesz sobie pozwolić.

Legalność zakładów sportowych

Przez wiele lat zakłady sportowe były nielegalne w Stanach Zjednoczonych. Jednak w maju 2018 r. Sąd Najwyższy uchylił prawo federalne, które zakazywało zakładów sportowych w większości miejsc poza Nevadą. Od tego czasu stany były w stanie zalegalizować zakłady sportowe na własnych warunkach.

Od 2021 r. zakłady sportowe są legalne w ponad dwóch tuzinach stanów. Stany te ustanowiły przepisy dotyczące branży, aby zapewnić bezpieczeństwo i uczciwość operacji bukmacherskich, a także generować przychody dla państwa.

Podczas gdy niektóre stany w pełni zalegalizowały i uregulowały zakłady sportowe, inne zezwoliły na nie tylko w niektórych lokalizacjach lub w przypadku niektórych rodzajów wydarzeń. Na przykład w niektórych stanach zakłady sportowe są legalne tylko w kasynach lub za pośrednictwem platform internetowych powiązanych z kasynami.

Ważne jest, aby pamiętać, że chociaż zakłady sportowe są legalne w wielu stanach, nadal są zabronione w niektórych. Ważne jest również, aby osoby fizyczne zrozumiały przepisy swojego stanu dotyczące zakładów sportowych przed wzięciem w nich udziału, a także zaangażowały się w odpowiedzialne praktyki hazardowe.

 • Podsumowanie:
 • Legalność zakładów sportowych zmieniła się w ostatnich latach w związku z orzeczeniem Sądu Najwyższego z 2018 r.
 • Ponad dwa tuziny stanów zalegalizowało zakłady sportowe, choć przepisy są różne.
 • Osoby fizyczne powinny zapoznać się z przepisami obowiązującymi w ich stanie i angażować się w odpowiedzialne praktyki hazardowe.

Stany, które zalegalizowały zakłady sportowe

New Jersey

New Jersey było pierwszym stanem, który zalegalizował zakłady sportowe po tym, jak Sąd Najwyższy uchylił federalny zakaz w 2018 r. Od tego czasu stan ten odnotował ogromny wzrost w branży zakładów sportowych, a kilku operatorów online i offline oferuje różne opcje zakładów sportowych.

Nevada

Nevada jest pionierem w branży zakładów sportowych, legalizując je w 1949 roku. Stan ten ma długą historię oferowania opcji zakładów sportowych swoim mieszkańcom i turystom, ponieważ jest domem dla Las Vegas, które jest znane jako światowa stolica hazardu.

Kolorado

W listopadzie 2019 r. Kolorado stało się 19. stanem, który zalegalizował zakłady sportowe. Stan zezwala zarówno na zakłady sportowe online, jak i offline, a operatorzy są zobowiązani do zapłaty 10% podatku od swoich przychodów brutto.

Pensylwania

Pensylwania zalegalizowała zakłady sportowe w 2017 r., ale zaczęła działać w 2018 r. Stan ma kilku operatorów zakładów sportowych online i offline, a stawka podatku dla operatorów wynosi 36%. Stan zezwala również na obstawianie wydarzeń sportowych w college'ach, co nie jest dozwolone w niektórych innych stanach.

Indiana

Indiana zalegalizowała zakłady sportowe we wrześniu 2019 r. i rozpoczęła działalność w październiku tego samego roku. Stan ma kilku operatorów online i offline, a stawka podatku dla operatorów wynosi 9.5%. Stan zezwala również na zakłady na wydarzenia sportowe w college'u.

Illinois

Illinois zalegalizowało zakłady sportowe w czerwcu 2019 r., ale rozpoczęło działalność w marcu 2020 r. Stan ma kilku operatorów online i offline, a stawka podatku dla operatorów wynosi 15%. Stan zezwala również na obstawianie wydarzeń sportowych w college'ach, z wyjątkiem gier z udziałem drużyn z Illinois.

 • Inne stany: Istnieje kilka innych stanów, które zalegalizowały zakłady sportowe lub są w trakcie ich legalizacji. Należą do nich Delaware, Rhode Island, Iowa, Mississippi, Zachodnia Wirginia, Nowy Meksyk, Nowy Jork, Arkansas, Montana i Oregon.

Historia zakładów sportowych w Stanach Zjednoczonych

Zakłady sportowe mają długą historię w Stanach Zjednoczonych, sięgającą czasów kolonialnych. Na początku XX wieku zakłady sportowe stały się bardziej rozpowszechnione, a wiele stanów zaczęło je regulować i legalizować.

Jednak w połowie XX wieku rząd federalny nałożył surowe ograniczenia na zakłady sportowe poprzez ustawę o ochronie sportu zawodowego i amatorskiego (PASPA). Prawo to zakazało zakładów sportowych w większości stanów, skutecznie tworząc ogólnokrajowy zakaz.

Pomimo tego zakazu, nielegalne zakłady sportowe nadal kwitły w USA, a szacunki sugerują, że każdego roku stawiano miliardy dolarów na sport. Sytuacja ta uległa jednak zmianie w 2018 roku, kiedy to Sąd Najwyższy obalił PASPA, torując poszczególnym stanom drogę do legalizacji zakładów sportowych.

 • Obecnie ponad 20 stanów zalegalizowało zakłady sportowe zakłady sportowe, a trend ten nadal rośnie.
 • Wiele stanów opracowało ramy regulujące i nadzorujące branżę, aby zapewnić, że jest ona bezpieczna i uczciwa dla konsumentów.
 • Obecnie dostępnych jest wiele platform zakładów sportowych online, które umożliwiają użytkownikom obstawianie zakładów na różne wydarzenia sportowe w zaciszu własnego domu.

Legalizacja zakładów sportowych przyniosła wiele korzyści, w tym zwiększone wpływy podatkowe dla państw i nowe możliwości zatrudnienia dla osób fizycznych. Sprawiło to również, że zakłady sportowe stały się bezpieczniejsze dla konsumentów, zapewniając im dostęp do regulowanych i niezawodnych operatorów.

Ponieważ coraz więcej stanów legalizuje zakłady sportowe, oczekuje się, że branża będzie się nadal rozwijać, zapewniając więcej możliwości dla osób fizycznych i tworząc nowe korzyści ekonomiczne dla społeczności w całych Stanach Zjednoczonych.

Wpływ zakładów sportowych na gospodarkę

Zakłady sportowe zostały zalegalizowane w wielu stanach w całych Stanach Zjednoczonych, co znacznie pobudziło gospodarkę. Branża ta stworzyła różne możliwości zatrudnienia i wygenerowała przychody dla wielu sektorów. Zapewniła ona znaczny wzrost wpływów podatkowych dla rządów tych stanów i przyciągnęła wielu turystów, których przyciągnął hazard.

Przychody generowane przez zakłady sportowe pomogły również zwiększyć fundusze przeznaczone między innymi na edukację, usługi publiczne i infrastrukturę. Ponadto legalizacja zakładów sportowych umożliwiła operatorom oferowanie graczom lepszych kursów i bonusów, co również zwiększyło strumienie przychodów.

Dzięki legalizacji zakładów sportowych rząd może regulować i kontrolować branżę, zapewniając, że działa ona w granicach prawnych i etycznych. Dzięki temu nowemu poziomowi regulacji gracze mogą być pewni, że nie zostaną oszukani ani wykorzystani przez nieuczciwych operatorów. Co więcej, regulacja zakładów sportowych pomogła zapobiec nielegalnej działalności hazardowej, która mogłaby zostać wykorzystana do finansowania innych nielegalnych działań.

Wpływ zakładów sportowych na gospodarkę był znaczący i oczekuje się, że będzie nadal rósł w nadchodzących latach. Kilka stanów odnotowało już wzrost turystyki i wzrostu gospodarczego po legalizacji zakładów sportowych. Co więcej, ekspansja branży do przestrzeni cyfrowej otworzyła więcej możliwości dla marek i przedsiębiorców. Podsumowując, legalizacja zakładów sportowych była dobrodziejstwem dla gospodarki, zapewniając strumienie przychodów i możliwości zatrudnienia, jednocześnie zwiększając bazę podatkową rządów.

Przyszłość zakładów sportowych

Zakłady sportowe to szybko rozwijająca się branża, a wielu ekspertów przewiduje, że będzie się ona nadal rozwijać w nadchodzących latach. Jednym z czynników napędzających ten wzrost jest rosnąca legalizacja zakładów sportowych w Stanach Zjednoczonych.

Ponieważ coraz więcej stanów Legalizacja zakładów sportowych, Oczekuje się, że branża doświadczy znacznego wzrostu zarówno pod względem przychodów, jak i wpływu na gospodarkę. Legalizacja zakładów sportowych stworzyła już nowe możliwości zatrudnienia i wygenerowała dochody podatkowe dla rządów stanowych.

Kolejnym trendem, który prawdopodobnie ukształtuje przyszłość zakładów sportowych, jest rosnące wykorzystanie technologii. Wiele firm bukmacherskich intensywnie inwestuje w technologię i opracowuje nowe platformy, aby ułatwić konsumentom obstawianie zakładów i monitorowanie ich wyników.

Ogólnie rzecz biorąc, przyszłość zakładów sportowych rysuje się w jasnych barwach, ponieważ coraz więcej stanów legalizuje tę praktykę, a technologia wciąż się poprawia. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym graczem zakładów sportowych, czy dopiero zaczynasz, jest to ekscytujący czas, aby zaangażować się w tę szybko rozwijającą się branżę.

Popularne dyscypliny sportowe do obstawiania

Jeśli chodzi o zakłady sportowe, istnieje kilka popularnych dyscyplin, na które ludzie najczęściej stawiają. Jednym z najpopularniejszych jest piłka nożna. Niezależnie od tego, czy jest to NFL, czy futbol uniwersytecki, zakłady na piłkę nożną stały się podstawą w świecie zakładów sportowych. Od spreadów punktowych po zakłady futures, istnieją niezliczone sposoby obstawiania gry.

Innym popularnym sportem do obstawiania jest koszykówka. Ponieważ NBA jest jedną z najczęściej oglądanych lig sportowych na świecie, nie jest zaskoczeniem, że jest ulubionym sportem wśród obstawiających. Od zakładów na zwycięzców meczów po rekwizyty graczy, koszykówka oferuje wiele możliwości zarobienia pieniędzy.

Baseball jest również popularnym sportem do obstawiania, szczególnie w sezonie MLB. Od zakładów na linię pieniężną po zakłady powyżej/poniżej, baseball oferuje wiele sposobów obstawiania gry.

Hokej i piłka nożna to dwa inne popularne sporty do obstawiania, ale mogą nie mieć tak wielu opcji zakładów w porównaniu do piłki nożnej, koszykówki i baseballu. To powiedziawszy, nadal oferują wiele możliwości obstawiania dla tych, którzy chcą obstawiać swoje ulubione drużyny.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chodzi o zakłady sportowe, ważne jest, aby przeprowadzić badania i znaleźć sport, który najbardziej Ci odpowiada. Niezależnie od tego, czy jest to piłka nożna, koszykówka, baseball, czy coś zupełnie innego, obstawianie ulubionego sportu może sprawić, że oglądanie gry będzie jeszcze bardziej ekscytujące.

Rodzaje zakładów sportowych

Fani zakładów sportowych mają wiele opcji, jeśli chodzi o obstawianie zakładów. Oto niektóre z najbardziej popularnych rodzaje zakładów sportowych:

 • Zakłady Money Line: Jest to najpopularniejszy rodzaj zakładów sportowych i polega na wytypowaniu drużyny, która wygra mecz. Kursy przypisane do każdej drużyny odzwierciedlają ich szanse na wygraną, a wypłata jest oparta na tych kursach.
 • Zakłady na spread punktowy: Zakłady te polegają na wybraniu drużyny, która pokryje określony spread punktowy. Drużyna faworyta musi wygrać różnicą większą niż rozrzut punktów, podczas gdy drużyna przegrywająca musi przegrać różnicą mniejszą niż rozrzut punktów lub od razu wygrać.
 • Zakłady Over/Under: Znany również jako zakłady totals, ten zakład polega na przewidywaniu, czy łączna liczba punktów zdobytych w meczu będzie wyższa lub niższa od wcześniej określonej liczby.
 • Zakłady z propozycjami: Są to zabawne, nowatorskie zakłady, które mogą obejmować przewidywanie wyniku określonych wydarzeń w grze, takich jak to, który gracz zaliczy pierwszy home run w meczu baseballowym.
 • Zakłady futures: Zakłady te są zawierane na wynik sezonu lub turnieju przed jego rozpoczęciem. Przykłady obejmują typowanie zwycięzcy Super Bowl lub World Series przed rozpoczęciem sezonu.

Każdy z tych rodzajów zakładów sportowych ma swój własny, unikalny zestaw zasad i strategie wygrywania. Ważne jest, aby obstawiający rozumieli różne dostępne opcje i wybierali zakłady, które najlepiej odpowiadają ich umiejętnościom i preferencjom.

Jak postawić zakład sportowy

Obstawianie zakładów sportowych to zabawny i ekscytujący sposób na zaangażowanie się w ulubione drużyny sportowe i graczy. Ważne jest jednak, aby zrozumieć proces i zasady przed postawieniem pieniędzy na linii. Oto kilka kroków, które pomogą Ci przejść przez ten proces:

Krok 1. Wybierz renomowanego bukmachera

Przed postawieniem zakładu upewnij się, że wybrałeś renomowanego bukmachera. Poszukaj bukmachera z ważną licencją hazardową i historią wypłacania wygranych swoim klientom. Możesz poszukać online, aby znaleźć najlepsze dostępne opcje.

Krok 2. Wybierz sport i grę

Następnie wybierz dyscyplinę sportową i konkretny mecz lub wydarzenie, na które chcesz postawić. Niezależnie od tego, czy jest to piłka nożna, koszykówka, baseball czy jakikolwiek inny sport, upewnij się, że dobrze rozumiesz zasady i zaangażowane drużyny.

Krok 3. Wybierz rodzaj zakładu

Istnieje kilka różnych rodzajów zakładów, które można wnieść, takich jak zakłady moneyline, zakłady spread i zakłady powyżej/poniżej. Wybierz typ zakładu, z którym czujesz się najbardziej komfortowo i który spełnia Twoje cele.

Krok 4. Wnieś zakład

Po podjęciu decyzji nadszedł czas na postawienie zakładu. Postępuj zgodnie z instrukcjami na stronie internetowej lub w aplikacji bukmachera, aby przesłać zakład i potwierdzić szczegóły. Upewnij się, że dokładnie sprawdziłeś wszystkie informacje przed złożeniem zakładu, aby uniknąć błędów lub błędnych obliczeń.

Krok 5. Monitoruj swój zakład

Po postawieniu zakładu obserwuj grę i linie zakładów, aby zobaczyć, jak się rozwija. Możesz monitorować swój zakład na stronie internetowej lub w aplikacji bukmachera. Jeśli wygrasz, Twoje wygrane zostaną automatycznie przelane na Twoje konto.

Wykonanie tych kroków może pomóc w postawieniu udanego zakładu sportowego i świetnie się przy tym bawić. Pamiętaj, aby grać odpowiedzialnie i obstawiać tylko tyle, ile możesz stracić.

Zrozumienie kursów zakładów sportowych

Jeśli chodzi o zakłady sportowe, zrozumienie kursów ma kluczowe znaczenie dla podejmowania świadomych decyzji. Szanse reprezentują prawdopodobieństwo określonego wyniku gry lub wydarzenia.

Istnieją trzy główne rodzaje kursów używanych w zakładach sportowych: dziesiętne, ułamkowe i amerykańskie. Kursy dziesiętne reprezentują potencjalną wypłatę za każdy postawiony 1 USD, podczas gdy kursy ułamkowe pokazują kwotę zysku w stosunku do stawki. Amerykańskie kursy używają znaku plus lub minus, aby pokazać odpowiednio słabszych i faworytów.

Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę domniemane prawdopodobieństwo kursów. Prawdopodobieństwo implikowane to prawdopodobieństwo wyniku w oparciu o przedstawione kursy. Na przykład, jeśli kurs na zwycięstwo drużyny wynosi 2.50, implikowane prawdopodobieństwo wynosi 40% (1 podzielone przez 2).50).

Zrozumienie kursów i domniemanego prawdopodobieństwa może pomóc obstawiającym w podejmowaniu świadomych decyzji i zwiększyć ich szanse na wygraną. Ważne jest, aby zawsze przeprowadzić badania i rozważyć wszystkie czynniki przed postawieniem zakładu.

Strategie zakładów sportowych

Jeśli chodzi o zakłady sportowe, istnieje wiele strategii, które można wykorzystać, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną zwiększyć swoje szanse o wygranej. Jedną z popularnych strategii jest badanie drużyn i graczy biorących udział w grze oraz analizowanie ich wcześniejszych występów. Te informacje pomogą ci dokładniej przewidzieć wynik meczu.

Inną strategią jest skupienie się na konkretnym sporcie lub lidze i zostanie ekspertem w tej dziedzinie. Pozwoli to lepiej zrozumieć niuanse gry i dokonywać świadomych zakładów w oparciu o posiadaną wiedzę.

Ważne jest, aby śledzić swoje zakłady i utrzymywać budżet, aby uniknąć utraty zbyt dużej ilości pieniędzy. Ustalenie limitu kwoty pieniędzy, którą jesteś skłonny postawić każdego tygodnia, może również pomóc w zapobieganiu nadmiernym wydatkom i emocjonalnym decyzjom.

Niektórzy obstawiający stosują również strategię "fade the public", która polega na obstawianiu wbrew powszechnej opinii. Może to być ryzykowne, ale może się opłacić, jeśli wygra słabsza drużyna.

 • Zbadaj drużyny i graczy biorących udział w meczu
 • Skupienie się na konkretnym sporcie lub lidze
 • Utrzymanie budżetu i śledzenie zakładów
 • Rozważ strategię "fade the public"

Ostatecznie nie ma gwarantowanej strategii na sukces w zakładach sportowych. Jednak dzięki zrozumieniu różnych strategii i przeprowadzeniu badań, można może zwiększyć Twoje szanse na dokonywanie świadomych zakładów i wychodzenie na prowadzenie.

Wskazówki dotyczące zakładów sportowych

Oto kilka wskazówek dla tych, którzy chcą spróbować szczęścia w zakładach sportowych:

 • Zrób rozeznanie: Przed postawieniem jakiegokolwiek zakładu ważne jest, aby zapoznać się z grą, drużynami i zaangażowanymi graczami. Przyjrzyj się wcześniejszym wynikom, kontuzjom i wszelkim innym istotnym informacjom, które mogą mieć wpływ na wynik meczu.
 • Ustal budżet: Ważne jest, aby ustalić budżet i trzymać się go podczas obstawiania zakładów. Nie obstawiaj więcej niż możesz stracić i nigdy nie ścigaj swoich strat przez obstawianie więcej niż pierwotnie planowałeś.
 • Rozejrzyj się za najlepszymi kursami: Różni bukmacherzy oferują różne kursy. Poświęć trochę czasu na rozejrzenie się i znalezienie najlepszych kursów na zakłady, które chcesz postawić.
 • Weź pod uwagę przewagę drużyny gospodarzy: Drużyna gospodarzy ma naturalną przewagę, więc weź to pod uwagę przy obstawianiu zakładów. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze tak jest i czasami słabsza drużyna może odnieść niespodziewane zwycięstwo.
 • Nie ulegaj emocjom: Podczas obstawiania ulubionej drużyny łatwo jest ulec emocjom i pozwolić, by serce wzięło górę nad głową. Staraj się zachować obiektywizm i opierać swoje zakłady na faktach, a nie na emocjach.

Pamiętaj, że zakłady sportowe są formą hazardu i powinny być zawierane w sposób odpowiedzialny. Zawsze graj w granicach swoich możliwości i nigdy nie pozwól, aby przeszkodziło ci to w osobistych lub finansowych obowiązkach.

Odpowiedzialne zakłady sportowe

Chociaż zakłady sportowe są legalne w niektórych stanach, ważne jest, aby osoby fizyczne podchodziły do nich odpowiedzialnie. Istnieje kilka kluczowych kroków, które można podjąć, aby zakłady sportowe nie stały się uzależnieniem lub obciążeniem finansowym.

 • Ustal budżet: Przed postawieniem jakiegokolwiek zakładu ustal budżet, jaki chcesz przeznaczyć na zakłady sportowe. Trzymaj się tego budżetu i nie przekraczaj go.
 • Nie graj pożyczonymi pieniędzmi: Nigdy nie graj pieniędzmi, które pożyczyłeś lub których nie możesz stracić. Może to prowadzić do problemów finansowych i uzależnienia.
 • Wiedz, kiedy zrezygnować: Jeśli stale tracisz pieniądze lub ma to negatywny wpływ na inne obszary Twojego życia, być może nadszedł czas, aby zrobić sobie przerwę lub całkowicie zrezygnować.
 • Bądź na bieżąco: Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i statystykami dotyczącymi sportu lub drużyny, na którą obstawiasz. Może to zwiększyć szanse na podejmowanie świadomych decyzji.

Ogólnie rzecz biorąc, odpowiedzialne obstawianie zakładów sportowych polega na byciu świadomym swoich działań i zachowaniu zdrowego rozsądku podczas zawierania zakładów. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, osoby mogą cieszyć się zakładami sportowymi jako zabawnym hobby bez negatywnych konsekwencji.

Słowniczek zakładów sportowych

Spread punktowy

Spread punktowy odnosi się do liczby punktów, o które drużyna powinna wygrać lub przegrać. Obstawiający mogą albo postawić na faworyta, który wygra więcej niż wynosi spread punktowy, albo na underdoga, który przegra mniej niż wynosi spread punktowy.

Moneyline

Zakład moneyline to zakład na to, która drużyna wygra mecz, niezależnie od spreadu punktowego. Kursy są wyrażone w przeliczeniu na zakład o wartości 100 USD.

Suma lub powyżej/poniżej

Suma lub powyżej/poniżej to łączna liczba punktów, które obie drużyny powinny zdobyć w meczu. Obstawiający mogą obstawiać, czy rzeczywisty wynik będzie powyżej lub poniżej tej sumy.

Zakład Prop

Zakład prop (skrót od proposition) to zakład na określony aspekt gry, taki jak pierwsza drużyna, która zdobędzie bramkę, całkowita liczba sacków lub MVP meczu.

Zakłady futures

Zakład futures to długoterminowy zakład na wydarzenie, które zostanie rozstrzygnięte dopiero w przyszłości, np. która drużyna wygra mistrzostwa lub który zawodnik zdobędzie określoną nagrodę.

Zakłady w grze

Zakłady w grze lub zakłady na żywo pozwalają graczom na obstawianie zakładów podczas gry, dostosowując swoje zakłady w oparciu o wynik i inne warunki gry na żywo.

Parlay

Parlay to połączenie dwóch lub więcej zakładów w pojedynczy zakład, w którym wszystkie zakłady muszą wygrać, aby parlay wygrał. Wypłata jest wyższa w przypadku parlays, ale ryzyko jest również większe.

Teaser

Teaser to rodzaj parlay, w którym obstawiający może dostosować spread punktowy lub sumę na swoją korzyść, ale kosztem niższej wypłaty.

Uchwyt

Rączka to całkowita kwota postawiona na konkretną grę lub wydarzenie.

Vig lub Juice

Vig, skrót od vigorish, to prowizja pobierana przez bukmachera od każdego zakładu. Juice odnosi się do części stawki vig, która trafia do zysku bukmachera.

Często zadawane pytania dotyczące zakładów sportowych

Czym są zakłady sportowe?

Zakłady sportowe to praktyka obstawiania wyników wydarzeń sportowych. Może to obejmować zakłady na zwycięzcę meczu, łączny wynik lub występy poszczególnych graczy.

Czy zakłady sportowe są legalne??

Legalność zakładów sportowych różni się w zależności od stanu. Od 2021 r. ponad 20 stanów zalegalizowało zakłady sportowe w jakiejś formie. Sprawdź przepisy w swoim stanie, aby dowiedzieć się, czy zakłady sportowe są legalne.

Jak obstawiać zakłady sportowe??

Większość zakładów sportowych można obstawiać online za pośrednictwem licencjonowanych bukmacherów lub bukmacherów kasynowych. Aby postawić zakład, musisz utworzyć konto i wpłacić środki. Postępuj zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez bukmachera, aby postawić zakład.

Co to jest spread punktowy?

Spread punktowy to handicap przyznawany przegranemu w meczu, aby zakłady były bardziej wyrównane. Faworyzowana drużyna musi wygrać określoną liczbą punktów, aby "pokryć" spread i wypłacić wygrane tym, którzy na nią postawili.

Co to jest zakład Moneyline?

Zakład moneyline to zakład na to, która drużyna wygra mecz, niezależnie od spreadu punktowego. Kursy dla zakładów moneyline są oparte na zakładzie o wartości 100 USD, przy czym ujemne kursy wskazują na faworyta, a dodatnie na przegranego.

Co to jest zakład powyżej/poniżej?

Zakład powyżej/poniżej, znany również jako zakład totals, to zakład na całkowitą liczbę punktów, które zostaną zdobyte w meczu przez obie drużyny łącznie. Obstawiający mogą obstawiać, czy końcowy wynik będzie powyżej lub poniżej sumy ustalonej przez bukmachera.

Skąd mam wiedzieć, czy wygrałem zakład??

Wynik zakładu sportowego zostanie określony przez końcowy wynik lub wynik wydarzenia. Jeśli wygrasz zakład, Twoja wygrana zostanie przelana na Twoje konto u bukmachera. Sprawdź swoje konto lub skontaktuj się z obsługą klienta, aby uzyskać więcej informacji.

Wiadomości i propozycje