data:

Jakie stany mają zakłady sportowe??

Zakłady sportowe stały się coraz bardziej popularną rozrywką dla entuzjastów sportu w Stanach Zjednoczonych. Od czasu decyzji Sądu Najwyższego zezwalającej stanom na legalizację zakładów sportowych w 2018 roku, wielu stanów zalegalizowało i rozpoczęły działalność w zakresie zakładów sportowych. Decyzja ta była znaczącym punktem zwrotnym dla branży zakładów sportowych w Stanach Zjednoczonych, a od tego czasu branża nadal szybko się rozwija. W tym wpisie na blogu omówimy stany, które zalegalizowały zakłady sportowe, status branży w każdym stanie oraz wpływ legalizacji zakładów sportowych na gospodarkę i kulturę sportową w Stanach Zjednoczonych.

Stany z zalegalizowanymi zakładami sportowymi

Od sierpnia 2021 r. istnieją obecnie 32 stany z zalegalizowanymi zakładami sportowymi. Każdy stan ma własny zestaw przepisów i ograniczeń dotyczących zakładów sportowych. Niektóre stany zezwalają tylko na zakłady online, podczas gdy inne zezwalają na zakłady osobiste w kasynach i bukmacherach. Na przykład w Nevadzie, która była pierwszym stanem, który zalegalizował zakłady sportowe, zakłady są dozwolone osobiście w kasynach, podczas gdy w New Jersey zakłady są dozwolone zarówno osobiście, jak i online. Jednak niektóre stany mają więcej ograniczeń niż inne. Na przykład w Nowym Jorku legalne są tylko osobiste zakłady sportowe, podczas gdy zakłady online są nadal nielegalne.

Oto tabela podsumowująca stany z zalegalizowanymi zakładami sportowymi i ich przepisami:

StanZakłady onlineZakłady osobiste
ArkansasTakTak
KoloradoTakTak
DelawareTakTak
IllinoisTakTak
IndianaTakTak
IowaTakTak
MichiganTakTak
MississippiTakTak
MontanaTakTak
Nevada!!NieTak
New Hampshire!TakTak
New JerseyTakTak
Nowy MeksykNieTak
Nowy JorkNieTak
Karolina PółnocnaTakTak
OregonTakTak
PensylwaniaTakTak
Rhode IslandTakTak
TennesseeTakTak
WirginiaTakTak
WaszyngtonNieTak
Waszyngton D.C.TakTak
Wirginia ZachodniaTakTak
ArizonaNieTak
LuizjanaNieTak
MarylandTakTak
ConnecticutTakTak
Południowa DakotaTakTak
WyomingTakTak
NebraskaNieTak
Dakota PółnocnaNieTak
FlorydaNieTak
Mostbet>

Stany z oczekującymi przepisami

Oprócz 32 stanów, które zalegalizowały zakłady sportowe zakłady, jest ich kilka stany z oczekującymi przepisami. Te stany są obecnie w trakcie legalizacji zakładów sportowych i oczekuje się, że dołączą do listy stanów z zalegalizowanymi zakładami sportowymi w najbliższej przyszłości. Jednak proces legalizacji może zająć trochę czasu, ponieważ wiąże się z poruszaniem się po kwestiach prawnych i regulacyjnych w każdym stanie. Stany z oczekującymi przepisami obejmują:

 • Massachusetts
 • Missouri
 • Ohio
 • Kentucky
 • Kansas
 • Maine
 • Minnesota
 • Karolina Południowa

Wpływ zalegalizowanych zakładów sportowych

Legalizacja zakładów sportowych miała znaczący wpływ na gospodarkę i kulturę sportową w Stany Zjednoczone. Branża zakładów sportowych stworzyła nowe źródło dochodów dla wielu stanów, które ją zalegalizowały. Na przykład w New Jersey zakłady sportowe wygenerowały ponad 1 miliard dolarów przychodu od czasu ich legalizacji w 2018 roku. Przychody te pomogły sfinansować edukację, infrastrukturę i inne ważne inicjatywy w stanie. Ponadto przychody te pomogły wesprzeć branżę sportową, która została mocno dotknięta pandemią COVID-19.

Oprócz generowania przychodów, legalizacja zakładów sportowych stworzyła również nowe możliwości zatrudnienia. Branża zakładów sportowych stworzyła miejsca pracy w różnych dziedzinach, w tym w marketingu, technologii i obsłudze klienta. Pomogło to pobudzić lokalne gospodarki i obniżyć stopy bezrobocia w wielu stanach.

Ponadto legalizacja zakładów sportowych zmieniła sposób, w jaki fani sportu wchodzą w interakcje ze sportem. Zakłady sportowe stały się popularnym sposobem angażowania się fanów w ich ulubione drużyny sportowe i wydarzenia. Zwiększyło to również popularność sportu, ponieważ fani są teraz bardziej zainteresowani wynikami gier i meczów. Ponadto pomogła zwiększyć zainteresowanie sportami, które wcześniej mogły być mniej popularne, takimi jak piłka nożna i tenis.

Wojciecha Tomaszewska
Wojciecha Tomaszewska

Podsumowując, legalizacja zakładów sportowych miała znaczący wpływ na gospodarkę, rynek pracy i kulturę sportową w Stanach Zjednoczonych. Od sierpnia 2021 r. 32 stany mają zalegalizowały zakłady sportowe, a kilka kolejnych jest w trakcie legalizacji. Branża zakładów sportowych stworzyła nowe możliwości zatrudnienia, wygenerowała przychody dla państw i zmieniła sposób interakcji fanów ze sportem. Ogólnie rzecz biorąc, legalizacja zakładów sportowych była pozytywnym wydarzeniem dla branży sportowej i całej gospodarki.

 • Jakie stany zalegalizowały zakłady sportowe?

  Od sierpnia 2021 r. istnieją obecnie 32 stany, które zalegalizowały zakłady sportowe. Te stany obejmują Arkansas, Kolorado, Delaware, Illinois, Indiana, Iowa, Michigan, Mississippi, Montana, Nevada, New Hampshire, New Jersey, Nowy Meksyk, Nowy Jork, Karolina Północna, Oregon, Pensylwania, Rhode Island, Tennessee, Wirginia, Waszyngton D.C., Waszyngton, Wirginia Zachodnia, Arizona, Luizjana, Maryland, Connecticut, Dakota Południowa, Wyoming, Nebraska i Dakota Północna.

 • Jakie są przepisy dotyczące zakładów sportowych w poszczególnych stanach??

  Każdy stan ma własny zestaw przepisów i ograniczeń dotyczących zakładów sportowych. Niektóre stany zezwalają tylko na zakłady online, podczas gdy inne zezwalają na zakłady osobiście w kasynach i bukmacherach. Na przykład w Nevadzie, która była pierwszym stanem, który zalegalizował zakłady sportowe, zakłady są dozwolone osobiście w kasynach, podczas gdy w New Jersey zakłady są dozwolone zarówno osobiście, jak i online. Jednak niektóre stany mają więcej ograniczeń niż inne. Na przykład w Nowym Jorku tylko osobiście Zakłady sportowe są legalne, podczas gdy zakłady online są nadal nielegalne.

 • Czy są jakieś stany z oczekującymi przepisami dotyczącymi zakładów sportowych??

  Tak, jest kilka stanów, w których trwają prace legislacyjne dla zakładów sportowych. Stany te obejmują Massachusetts, Missouri, Ohio, Kentucky, Kansas, Maine, Minnesotę i Karolinę Południową.

 • Jaki wpływ na gospodarkę miała legalizacja zakładów sportowych??

  Legalizacja zakładów sportowych miała znaczący wpływ na gospodarkę, ponieważ stworzyła nowe źródło dochodów dla wielu stanów. Na przykład w New Jersey zakłady sportowe wygenerowały ponad 1 miliard dolarów przychodu od czasu ich legalizacji w 2018 roku. Ponadto branża zakładów sportowych stworzyła nowe możliwości zatrudnienia w różnych dziedzinach, w tym w marketingu, technologii i obsłudze klienta.

 • Jak legalizacja zakładów sportowych zmieniła kulturę sportową??

  Legalizacja zakładów sportowych zmieniła sposób, w jaki fani wchodzą w interakcję ze sportem. Stały się one popularnym sposobem angażowania się fanów w ich ulubione drużyny sportowe i wydarzenia. Zwiększyła również popularność sportu, ponieważ fani są teraz bardziej zainteresowani wynikami gier i meczów. Dodatkowo, pomógł zwiększyć zainteresowanie sportami, które wcześniej mogły być mniej popularne, takimi jak piłka nożna i tenis.

Wiadomości i propozycje