data:

Jak działają zakłady over under??

Wprowadzenie

Zakłady sportowe są popularną aktywnością zarówno wśród entuzjastów sportu, jak i entuzjastów zakładów jest ich wiele różne rodzaje zakładów które można obstawiać. Jeśli jesteś nowy w świecie zakładów sportowych, próba zrozumienia wszystkich dostępnych rodzajów zakładów może być przytłaczająca. Jednym z najbardziej najpopularniejszym rodzajem zakładów jest zakład over under, znany również jako zakład totals. W tym wpisie na blogu omówimy, czym są zakłady over under i jak to działa, abyś mógł podejmować świadome decyzje podczas obstawiania zakładów.

Co to są zakłady over under?

Zakłady over under to rodzaj zakładów sportowych, w których obstawia się całkowitą liczbę punktów zdobytych w meczu. Bukmacher ustala linię, która jest całkowitą liczbą punktów, które według niego zostaną zdobyte w meczu. Jako obstawiający masz wtedy możliwość obstawienia, czy rzeczywista suma zdobytych punktów będzie powyżej lub poniżej tej linii.

Załóżmy na przykład, że linia na mecz NBA wynosi 215 punktów.5 punktów. Następnie można obstawić, czy łączna liczba punktów zdobytych w meczu będzie wyższa czy niższa niż 215.5 punktów.

Jeśli końcowy wynik meczu wyniesie 110-105, łączna liczba zdobytych punktów wyniesie 215, co oznacza, że wygra ten, kto postawi poniżej. Jeśli końcowy wynik meczu wyniesie 120-110, łączna liczba zdobytych punktów wyniesie 230, co oznacza, że każdy, kto postawi powyżej, wygra.

Jak ustalane są linie powyżej i poniżej?

Linie over under są ustalane przez bukmachera na podstawie różnych czynników, w tym grających drużyn, warunków pogodowych i ostatnich trendów w punktacji Mostbet. Bukmacher chce ustawić linię, która zachęci do równego obstawiania zarówno powyżej, jak i poniżej. Dzieje się tak, ponieważ bukmacher pobiera prowizję, znaną jako vig lub juice, od wszystkich postawionych zakładów.

Stawka wynosi zazwyczaj 10% kwoty zakładu, więc jeśli postawisz 100 $ na zakład over under, w rzeczywistości ryzykujesz 110 $. Oznacza to, że musisz wygrać 52.38% zakładów, aby wyjść na zero.

Wskazówki dotyczące zakładów Over Under

Jeśli chodzi o zakłady over under, istnieje kilka wskazówek, które może ci pomóc dokonywać bardziej świadomych zakładów.

 1. Zrób swój research: Po pierwsze i najważniejsze, zawsze powinieneś badania i przyjrzeć się czynnikom, które mogą mieć wpływ na całkowity wynik meczu. Obejmuje to takie rzeczy jak kontuzje, warunki pogodowe i ostatnie trendy w punktacji. Przeprowadzając swoje badania, będziesz w stanie dokonywać bardziej świadomych zakładów i zwiększyć swoje szanse wygranej.
 1. Weź pod uwagę obronę: Powinieneś także rozważyć obstawienie poniżej w meczach z dwoma silnymi obrońcami lub powyżej w meczach z dwoma słabymi obrońcami. Dzieje się tak, ponieważ silna obrona ma tendencję do ograniczania liczby zdobytych punktów, podczas gdy słaba obrona ma tendencję do dopuszczania większej liczby punktów. Biorąc pod uwagę siłę obrony, możesz dokonywać bardziej świadomych zakładów i zwiększyć swoje szanse wygranej.
 1. Szukaj linii z niższą stawką: Dodatkowo, zawsze powinieneś być świadomy wigu i starać się znaleźć linie z niższym wigiem, ponieważ da ci to większą szansę na osiągnięcie zysku w dłuższej perspektywie. Znajdując linie z niższym vigiem, możesz zwiększyć swoje potencjalne wygrane i zmniejszyć ryzyko.

Oto przykład tabeli pokazującej, jak obliczyć wypłatę dla różnych kursów:

KursyWypłata
+100$200
+200$300
+300$400
+400$500
Wojciecha Tomaszewska
Wojciecha Tomaszewska

Zakłady over under to popularny rodzaj zakładów sportowych, który może być zarówno zabawny, jak i opłacalny. Rozumiejąc, jak działają zakłady over under i stosując się do poniższych wskazówek, możesz zwiększyć swoje szanse na udane zakłady over under. Pamiętaj, aby zawsze grać odpowiedzialnie i obstawiać tylko tyle, ile możesz stracić. Szczęście!

 • Więcej informacji

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zakładach sportowych, zapoznaj się z naszymi innymi wpisami na blogu na temat różnych rodzajów zakładów i strategie dla udane zakłady sportowe. Możesz również znaleźć wiele informacji online i w książkach na temat zakładów sportowych, więc nie wahaj się przeprowadzić swoich badań i dowiedzieć się jak najwięcej przed postawieniem zakładów.

  FAQ: Jak działają zakłady over under??

 • Co to są zakłady over under?

  Zakłady over under to rodzaj zakładów sportowych, w których obstawia się całkowitą liczbę punktów zdobytych w meczu. Bukmacher ustala linię, która jest całkowitą liczbą punktów, które według niego zostaną zdobyte w grze. Jako obstawiający masz następnie możliwość obstawienia, czy rzeczywista suma zdobytych punktów będzie powyżej lub poniżej tej linii.

 • Jak ustalane są linie over under??

  Linie over under są ustalane przez bukmachera na podstawie różnych czynników, w tym grających drużyn, warunków pogodowych i ostatnich trendów w punktacji. Bukmacher chce ustawić linię, która zachęci do równego obstawiania zarówno powyżej, jak i poniżej. Dzieje się tak, ponieważ bukmacher pobiera prowizję, znaną jako vig lub juice, od wszystkich postawionych zakładów.

 • Jak wygrać zakład over under??

  Aby wygrać zakład over under, musisz poprawnie przewidzieć, czy łączna liczba punktów zdobytych w meczu będzie powyżej, czy poniżej linii ustalonej przez bukmachera. Jeśli łączna liczba zdobytych punktów jest wyższa niż linia, a Ty postawisz powyżej, wygrywasz. Jeśli łączna liczba zdobytych punktów jest niższa od linii, a Ty postawisz poniżej, wygrywasz.

 • Co się stanie, jeśli suma zdobytych punktów będzie dokładnie taka sama jak linia??

  Jeśli łączna liczba zdobytych punktów jest dokładnie taka sama jak linia, nazywa się to push, a wszystkie zakłady są zwracane.

 • Co należy wziąć pod uwagę, stawiając zakład over under??

  Obstawiając powyżej poniżej, należy wziąć pod uwagę czynniki, które mogą mieć wpływ na łączny wynik meczu, takie jak kontuzje, warunki pogodowe i ostatnie trendy w punktacji. Powinieneś również wziąć pod uwagę siłę obrony, obstawiając poniżej w grach z dwiema silnymi obronami i powyżej w grach z dwiema słabymi obronami. Dodatkowo, zawsze powinieneś być świadomy vig i starać się znaleźć linie z niższym vigiem.

 • Co to jest vig?

  Vig, skrót od vigorish, to prowizja, którą bukmacher pobiera od wszystkich postawionych zakładów. Stawka wynosi zazwyczaj 10% kwoty zakładu, więc jeśli postawisz 100 USD na zakład over under, w rzeczywistości ryzykujesz 110 USD. Oznacza to, że musisz wygrać 52.38% zakładów, aby wyjść na zero.

Wiadomości i propozycje