data:

Przewodnik po zakładach sportowych w Nowym Jorku: Wskazówki i strategie

Zakłady sportowe są popularną rozrywką od wielu lat i są obecnie legalne w kilku stanach, w tym w Nowym Jorku. Dzięki niedawnym przepisom zezwalającym osobom fizycznym na legalne obstawianie zakładów sportowych, wiele osób wskakuje na modę, aby spróbować szczęścia. Ważne jest jednak, aby zrozumieć prawa i przepisy dotyczące zakładów sportowych, aby uniknąć kłopotów z władzami.

W tym artykule omówimy podstawy zakładów sportowych, legalność zakładów sportowych w stanie Nowy Jork, a także zasady obstawiania czego potrzebujesz co należy wiedzieć, aby legalnie obstawiać zakłady. Od zrozumienia różnych rodzajów dostępnych zakładów po wskazówki dotyczące odpowiedzialnego hazardu, ten przewodnik dostarczy Ci wszystkich informacji potrzebnych do rozpoczęcia obstawiania zakładów sportowych w Nowym Jorku.

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym graczem, czy jesteś nowy w świecie zakładów sportowych, ten przewodnik zapewni Ci wszystko, co musisz wiedzieć, aby zacząć. Zanurzmy się więc i poznajmy świat legalnych zakładów sportowych w Nowym Jorku.

Legalne zakłady sportowe w Nowym Jorku: Wszystko, co musisz wiedzieć

Podstawy:

Zakłady sportowe po raz pierwszy stały się legalne w Nowym Jorku w 2019 roku, ale tylko w wybranych kasynach fizycznych. Od 2021 roku zakłady sportowe online są również legalne w tym stanie.

Kto może obstawiać:

Każdy, kto ukończył 21 lat i znajduje się w stanie Nowy Jork, może legalnie obstawiać zakłady sportowe.

Rodzaje zakładów:

Istnieje wiele rodzajów zakładów oferowanych w Nowym Jorku, w tym spready punktowe, moneylines i over/unders Mostbet. Ponadto często dostępne są zakłady prop (np. kto pierwszy zdobędzie bramkę w meczu) na ważne wydarzenia, takie jak Super Bowl.

Jak postawić zakład:

Zakłady można obstawiać osobiście w wybranych kasynach fizycznych lub za pośrednictwem internetowych platform zakładów sportowych. Aby obstawiać online, musisz utworzyć konto u licencjonowanego bukmachera i znajdować się w granicach stanu.

Zasady i przepisy:

Istnieją surowe przepisy zapewniające uczciwość i legalność zakładów sportowych w Nowym Jorku. Ważne jest, aby zawsze obstawiać za pośrednictwem licencjonowanych dostawców i grać odpowiedzialnie.

Zalety legalnych zakładów sportowych w Nowym Jorku:Wady legalnych zakładów sportowych w Nowym Jorku:
 • Zwiększone przychody dla stanu
 • Większa ochrona konsumentów dla graczy
 • Więcej opcji dla obstawiających
 • Potencjał uzależnienia od hazardu
 • Potencjał oszustwa lub nielegalnej działalności
 • Negatywne skutki społeczne

Ogólnie rzecz biorąc, legalne zakłady sportowe w Nowym Jorku oferują zarówno korzyści, jak i wady. Upewnij się, że rozumiesz ryzyko i przepisy przed postawieniem jakichkolwiek zakładów.

Obecny stan zakładów sportowych w Nowym Jorku

Zakłady sportowe w Nowym Jorku przeszły w ostatnich latach znaczące zmiany. Stan długo opierał się legalizacji zakładów sportowych, ale w 2013 r. uchwalił przepisy zezwalające czterem komercyjnym kasynom na prowadzenie bukmacherów. Jednak dopiero w 2019 r. w stanie pojawiły się pierwsze legalne zakłady sportowe.

Obecnie zakłady sportowe są legalne tylko w czterech komercyjnych kasynach zlokalizowanych w stanie Nowy Jork. Zakłady sportowe online nie są jeszcze dozwolone, chociaż ustawodawstwo stanowe rozważa ich legalizację.

Pomimo ograniczonych opcji dostępnych dla zakładów sportowych, branża ta już zaczęła się rozwijać w Nowym Jorku. W pierwszym roku działalności cztery komercyjne kasyna wygenerowały łącznie prawie 10 milionów dolarów przychodów z samych zakładów sportowych.

 • Kluczowe wnioski:
 • Stan Nowy Jork zalegalizował zakłady sportowe w 2013 roku, ale dopiero w 2019 roku postawiono pierwsze legalne zakłady sportowe.
 • Zakłady sportowe są obecnie dozwolone tylko w czterech komercyjnych kasynach zlokalizowanych w stanie Nowy Jork.
 • Ustawodawstwo mające na celu legalizację zakładów sportowych online jest obecnie rozważane przez legislaturę stanową.
 • W pierwszym roku działalności cztery komercyjne kasyna wygenerowały łącznie prawie 10 milionów dolarów przychodów z zakładów sportowych.

Legalność zakładów sportowych online w Nowym Jorku

Zakłady sportowe online są kontrowersyjnym tematem w Nowym Jorku od dłuższego czasu. Mimo że możliwe jest obstawianie zakładów w zagranicznych bukmacherach, wielu mieszkańców Nowego Jorku nie ma pewności co do legalności tej działalności.

Obecnie zakłady sportowe online są nadal nielegalne w stanie Nowy Jork, ale zaproponowano przepisy mające na celu ich legalizację. Istnieje jednak kilka ograniczeń tej propozycji, takich jak wymóg, aby bukmacherzy współpracowali z licencjonowanymi kasynami i zakaz obstawiania zakładów w grach sportowych w college'ach.

Ponadto każdy operator zakładów sportowych, który chce oferować swoje usługi w Nowym Jorku, musi posiadać licencję od New York State Gaming Commission. Proces licencjonowania obejmuje dokładne sprawdzenie przeszłości i przegląd finansowy, aby upewnić się, że bukmacher cieszy się dobrą reputacją.

Ważne jest, aby mieszkańcy Nowego Jorku rozumieli obecne przepisy dotyczące zakładów sportowych online. Chociaż jest to możliwe miejsce nie ma gwarancji, że te zakłady sportowe są bezpieczne lub renomowane. Oczekiwanie na legalizację zakładów sportowych online w Nowym Jorku zapewniłoby ochronę mieszkańców oraz licencjonowanie i regulację bukmacherów.

Różne rodzaje zakładów sportowych, które można postawić w Nowym Jorku

Jeśli jesteś nowy w zakładach sportowych w Nowym Jorku, możesz nie być zaznajomiony z różnymi rodzajami zakładów, które możesz postawić. Oto niektóre z najbardziej popularnych:

 • Zakład Moneyline: Jest to zakład na drużynę, która Twoim zdaniem wygra wygrać mecz. Kursy będą wyświetlane jako liczba ujemna dla faworyta i liczba dodatnia dla przegranego.
 • Zakład na spread punktowy: Jest to zakład na margines zwycięstwa lub porażki konkretnej drużyny. Faworyt będzie miał ujemny spread punktowy, podczas gdy przegrany będzie miał dodatni spread punktowy.
 • Zakład Over/Under: Jest to zakład na całkowitą liczbę punktów zdobytych w meczu. Obstawiasz, czy końcowy wynik będzie poniżej lub powyżej liczby podanej przez bukmachera.
 • Zakład Parlay: Jest to zakład na dwa lub więcej wyników. Aby wygrać parlay, wszystkie wybrane wyniki muszą być prawidłowe. Chociaż jest to bardziej ryzykowne niż pojedynczy zakład, udany parlay może przynieść znacznie wyższą wypłatę.
 • Zakład Teaser: Jest to rodzaj zakładu parlay, w którym można dostosować spread punktowy lub sumę punktów dla wielu gier. Teasery oferują niższą wypłatę niż parlaye, ale mogą być mniej ryzykowne.

Obstawiając zakłady sportowe w Nowym Jorku, ważne jest, aby zrozumieć różne rodzaje zakładów i sposób działania kursów. Poświęć trochę czasu na zbadanie i określenie najlepszego zakładu dla siebie przed postawieniem zakładu.

Dowiedz się, jak legalnie obstawiać zakłady sportowe w Nowym Jorku

Obecnie zakłady sportowe są legalne w Nowym Jorku i każdy może obstawiać swoje ulubione drużyny. Ponieważ jednak jest to działalność regulowana, istnieje kilka rzeczy które musisz znać aby upewnić się, że obstawiasz legalne zakłady sportowe w Nowym Jorku.

Znajdź legalną stronę z zakładami sportowymi

Pierwszym krokiem do legalnego obstawiania zakładów sportowych w Nowym Jorku jest znalezienie legalnej strony z zakładami sportowymi. Poszukaj bukmacherów online, którzy są licencjonowani i regulowani przez New York State Gaming Commission. Ci bukmacherzy online oferują kursy na szeroką gamę dyscyplin sportowych, w tym między innymi NFL, MLB i NHL.

 • Sprawdź bukmacherów online
 • Sprawdź licencje i regulacje bukmachera
 • Wybierz bukmachera, który oferuje kursy na Twoje ulubione dyscypliny sportowe

Utwórz konto i dokonaj wpłaty

Po wybraniu bukmachera online, z którego chcesz korzystać, utwórz konto i dokonaj wpłaty. Należy pamiętać, że aby legalnie obstawiać zakłady sportowe, trzeba mieć ukończone 21 lat i znajdować się w stanie Nowy Jork. Depozyty mogą być dokonywane przy użyciu różnych metod płatności, w tym kart kredytowych/debetowych, e-portfeli, przelewów bankowych, a nawet gotówki.

 • Zweryfikuj swój wiek i lokalizację dla zakładów online
 • Wybierz metodę płatności i kwotę depozytu
 • Ustaw limity wpłat, aby kontrolować swoje wydatki

Obstawiaj zakłady

Po dokonaniu wpłaty możesz teraz obstawiać zakłady. Zakłady sportowe oferują różne opcje, w tym spread, moneyline i over/under. Wybierz rodzaj zakładu i postaw go. Pamiętaj, aby obstawiać tylko tyle, ile możesz stracić i uprawiać odpowiedzialny hazard.

 • Wybierz typ zakładu i kwotę zakładu
 • Sprawdź swoje zakłady przed potwierdzeniem
 • Śledź swoje zakłady i wypłaty

Wykonując te kroki, możesz bezpiecznie i legalnie obstawiać zakłady sportowe w Nowym Jorku. Pamiętaj, aby zawsze grać odpowiedzialnie i w ramach swoich możliwości.

Najlepsi bukmacherzy do obstawiania w Nowym Jorku

Jeśli jesteś w Nowym Jorku i chcesz obstawiać zakłady sportowe, do wyboru jest kilku bukmacherów. Oto kilka najlepszych opcji:

 • FanDuel Sportsbook: Jest to jeden z najpopularniejszych bukmacherów w Nowym Jorku. FanDuel oferuje przyjazną dla użytkownika platformę oraz szeroką gamę opcji sportowych i zakładów.
 • Zakłady sportowe DraftKings: Innym popularnym bukmacherem w Nowym Jorku jest DraftKings. Oferują konkurencyjne kursy i różnorodne opcje zakładów, w tym zakłady na żywo.
 • BetRivers Sportsbook: BetRivers to najlepszy wybór dla nowojorskich graczy sportowych. Oferują bonus powitalny oraz różnorodne sporty i opcje zakładów.
 • Caesars Sportsbook: Caesars jest znaną marką w branży gier i oferuje niezawodną platformę do zakładów sportowych. Oferują również program lojalnościowy i promocje dla swoich użytkowników.
 • BetMGM Sportsbook: BetMGM jest nowszym bukmacherem w Nowym Jorku, ale szybko zyskał popularność. Oferują aplikację mobilną do wygodnego obstawiania oraz różnorodne sporty i opcje zakładów.

Bez względu na to, który bukmacher wybierzesz, ważne jest, aby upewnić się, że jest on legalny i regulowany. Przed zawarciem zakładu należy zawsze przeprowadzić badania i sprawdzić wszelkie ograniczenia.

Ryzyko i korzyści związane z zakładami sportowymi w Nowym Jorku

Ryzyko

Zakłady sportowe w Nowym Jorku, podobnie jak każda inna forma hazardu, wiążą się z pewnym ryzykiem. Najbardziej znaczącym ryzykiem jest to, że możesz stracić pieniądze, a potencjalnie nawet duże ich ilości. Ważne jest, aby pamiętać, że zakłady sportowe nie są gwarantowanym sposobem na zarabianie pieniędzy i należy obstawiać tylko tyle, ile można stracić.

Kolejnym ryzykiem związanym z zakładami sportowymi jest potencjalne uzależnienie. Kuszące może być ciągłe obstawianie i ściganie strat, co może prowadzić do cyklu destrukcyjnych zachowań. Bardzo ważne jest, aby grać odpowiedzialnie i szukać pomocy, jeśli uważasz, że możesz mieć z tym problem.

Nagrody

Pomimo ryzyka, zakłady sportowe mogą również oferować znaczące nagrody. Wygranie zakładu może być ekscytującym doświadczeniem i może potencjalnie prowadzić do znacznej wypłaty. Ponadto zakłady sportowe mogą dodać emocji i głębi do przyjemności z gry.

Legalizacja zakładów sportowych w Nowym Jorku stworzyła również nowe możliwości zatrudnienia i źródła dochodów dla stanu. Legalne zakłady sportowe zapewniają miejsca pracy i generują przychody z podatków, które można wykorzystać do finansowania ważnych usług publicznych.

 • Ryzyko
  • Potencjał utraty pieniędzy
  • Potencjał uzależnienia
 • Nagrody
  • Dreszczyk emocji związany z wygranym zakładem
  • Ekscytacja dodana do przyjemności z gry
  • Nowe możliwości zatrudnienia i wpływy podatkowe dla stanu

Wskazówki dotyczące udanych zakładów sportowych w Nowym Jorku

Poszukaj informacji

Przed postawieniem jakiegokolwiek zakładu, ważne jest, aby zrobić rozeznanie. Obejmuje to sprawdzanie statystyk drużyn, kontuzji zawodników i wszelkich innych istotnych informacji, które mogą mieć wpływ na wynik meczu. Bycie na bieżąco z aktualnymi wiadomościami i trendami w świecie sportu może również pomóc w podejmowaniu świadomych decyzji podczas obstawiania.

Ustal budżet

Ważne jest, aby ustalić budżet dla siebie, gdy zakłady sportowe w Nowym Jorku. To pomoże ci unikaj nadmiernych wydatków i upewnij się, że nie wpadniesz w kłopoty finansowe. Obstawiaj tylko to, co możesz sobie pozwolić na przegraną i trzymać się ustalonego budżetu.

Rozejrzyj się za najlepszymi kursami

Rozejrzyj się za najlepsze kursy zmaksymalizować swoje wygrane. Poświęć trochę czasu na porównanie kursów różnych bukmacherów przed postawieniem zakładu. Ważne jest również, aby rozejrzeć się za bonusami i promocjami, które pomogą Ci uzyskać większy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki.

Nie gonić za stratami

Kiedy doświadczasz passy przegranych, może być kuszące, aby gonić straty, zwiększając wielkość zakładu. Jednak często prowadzi to do większych strat. Zamiast tego zrób sobie przerwę i ponownie przeanalizuj swoją strategię. Nie pozwól, by emocje przesłoniły Ci ocenę sytuacji podczas obstawiania.

Bądź cierpliwy i zdyscyplinowany

Skuteczne zakłady sportowe wymagają cierpliwości i dyscypliny. Unikaj impulsywnych zakładów i zamiast tego trzymaj się swojej strategii i budżetu. Bądź cierpliwy w oczekiwaniu na odpowiednie okazje i opieraj się impulsywnym decyzjom opartym na emocjach lub przeczuciu.

Podsumowanie szybkich wskazówek
WskazówkaOpis
Przeprowadź swoje badaniaSprawdź statystyki drużyn, kontuzje zawodników i aktualne wiadomości sportowe
Ustal budżetObstawiaj tyle, ile możesz stracić i trzymaj się swojego budżetu
Szukaj najlepszych kursówPorównaj kursy i poszukaj bonusów i promocji
Nie ścigaj stratUnikaj zwiększania wielkości zakładu, gdy doświadczasz passy przegranych
Bądź cierpliwy i zdyscyplinowanyTrzymaj się swojej strategii i unikaj impulsywnych decyzji

Przyszłość zakładów sportowych w Nowym Jorku

Legalizacja zakładów sportowych online

Przyszłość zakładów sportowych w Nowym Jorku wydaje się skłaniać ku legalizacji zakładów sportowych online. Ponieważ sąsiednie stany już zalegalizowały zakłady sportowe online, wielu nowojorczyków przekracza granice stanu, aby obstawiać zakłady, powodując utratę przychodów dla Nowego Jorku. W 2019 r. wprowadzono ustawę legalizującą zakłady sportowe online, ale nie została ona jeszcze przyjęta. Jeśli ustawa zostanie przyjęta, pozwoli każdemu, kto ukończył 21 lat, obstawiać zakłady na ulubione drużyny sportowe z urządzeń mobilnych.

Otwarcie salonów zakładów sportowych

Inną możliwością na przyszłość zakładów sportowych w Nowym Jorku jest otwarcie salonów zakładów sportowych. Salony te byłyby podobne do kasyn i oferowałyby miejsce do oglądania i obstawiania wydarzeń sportowych. Otwarcie tych salonów stworzyłoby nowe źródło przychodów dla Nowego Jorku i przyciągnęłoby zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Rozszerzenie na więcej dyscyplin sportowych

Obecnie w Nowym Jorku zakłady sportowe są ograniczone tylko do kilku dyscyplin, takich jak piłka nożna, koszykówka i baseball. Jednak w przyszłości istnieje możliwość rozszerzenia zakładów sportowych na inne sporty, takie jak hokej i piłka nożna. Ta ekspansja pozwoliłaby na szerszą gamę opcji zakładów i przyciągnęłaby szerszy krąg osób do zakładów sportowych.

Ogólnie rzecz biorąc, przyszłość zakładów sportowych w Nowym Jorku wygląda obiecująco z możliwością legalizacji zakładów sportowych online, otwarcia salonów zakładów sportowych i rozszerzenia na więcej dyscyplin sportowych. Jak zawsze, ważne jest, aby obstawiać odpowiedzialnie i w ramach posiadanych środków, aby uniknąć jakichkolwiek negatywnych konsekwencji.

Pozytywny wpływ ekonomiczny zalegalizowanych zakładów sportowych w Nowym Jorku

Zakłady sportowe przez długi czas były źródłem nielegalnej działalności, która została teraz naprawiona poprzez legalizację zakładów sportowych w stanie Nowy Jork. Stan odniósł znaczące korzyści ekonomiczne z przekształcenia podziemnej działalności w legalną i podlegającą opodatkowaniu branżę.

Jedną z głównych korzyści, jakie zakłady sportowe przynoszą Nowemu Jorkowi, są zwiększone wpływy z podatków. Zalegalizowane zakłady sportowe wygenerowały miliony dolarów przychodu dla stanu. Część tych przychodów jest wykorzystywana do finansowania różnych sektorów, w tym edukacji, opieki zdrowotnej, bezpieczeństwa publicznego i ochrony środowiska.

Co więcej, zalegalizowane zakłady sportowe stworzyły nowe możliwości zatrudnienia w stanie. Od menedżerów kont i specjalistów ds. marketingu po bukmacherów i analityków danych, branża zakładów sportowych stworzyła szeroki wachlarz możliwości zatrudnienia dla nowojorczyków.

Innym ważnym pozytywnym wpływem zakładów sportowych w Nowym Jorku jest impuls, jaki dał on lokalnym firmom. Restauracje, bary i inne placówki handlowe odnotowały wzrost liczby klientów od czasu legalizacji zakładów sportowych. Zaowocowało to utworzeniem nowych miejsc pracy, wyższymi przychodami dla firm i zwiększonym ruchem pieszym w dzielnicach w całym stanie.

Co więcej, zalegalizowane zakłady sportowe przyciągnęły do Nowego Jorku turystów z całego kraju. Kiedy turyści przyjeżdżają obstawiać swoje ulubione dyscypliny sportowe, wydają również pieniądze na jedzenie, hotele, transport i inne atrakcje turystyczne. To z kolei stymuluje lokalną gospodarkę, zwiększając przychody firm i tworząc możliwości zatrudnienia dla mieszkańców.

Podsumowując, legalizacja zakładów sportowych w Nowym Jorku miała znacząco pozytywny wpływ ekonomiczny na stan. Tworząc nowe możliwości zatrudnienia, zwiększając wpływy z podatków, pobudzając lokalne firmy i przyciągając turystów, zakłady sportowe stały się istotną częścią gospodarki stanu.

Rola New York Gaming Commission w regulowaniu zakładów sportowych

New York Gaming Commission jest niezależnym organem odpowiedzialnym za licencjonowanie, regulowanie i nadzorowanie wszystkich form hazardu w stanie Nowy Jork. Obejmuje to zakłady sportowe, które zostały zalegalizowane w stanie w 2019 r.

Komisja zapewnia, że wszyscy operatorzy zakładów sportowych w stanie przestrzegają odpowiednich przepisów ustawowych i wykonawczych. Obejmuje to przeprowadzanie kontroli przeszłości wszystkich osób i firm zaangażowanych w działalność związaną z zakładami sportowymi, aby upewnić się, że są one odpowiednie i spełniają wymagane standardy.

Komisja jest również odpowiedzialna za egzekwowanie wszystkich zasad i przepisów związanych z zakładami sportowymi w Nowym Jorku. Obejmuje to monitorowanie i badanie wszelkich skarg lub podejrzeń o nielegalną działalność związaną z zakładami sportowymi.

Komisja odgrywa również kluczową rolę w ochronie konsumentów, zapewniając, że wszyscy operatorzy zakładów sportowych w stanie są uczciwi i transparentni. Obejmuje to zapewnienie, że wszystkie zakłady są dokładnie rejestrowane, a klienci mają dostęp do swoich kont i wygranych w sposób terminowy i skuteczny.

Ogólnie rzecz biorąc, New York Gaming Commission jest kluczowym graczem w regulacji zakładów sportowych w Nowym Jorku, zapewniając, że działa ona w sposób uczciwy i przejrzysty oraz koncentruje się na ochronie konsumentów i utrzymaniu integralności branży zakładów sportowych.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące legalnych zakładów sportowych w Nowym Jorku

Czy zakłady sportowe są legalne w Nowym Jorku??

Tak, zakłady sportowe są legalne w niektórych lokalizacjach w Nowym Jorku. Stan zezwolił czterem komercyjnym kasynom na oferowanie zakładów sportowych pod koniec 2019 roku. Kasyna plemienne w stanie mają również możliwość oferowania zakładów sportowych, jeśli się na to zdecydują.

Jakie rodzaje zakładów sportowych są dostępne w Nowym Jorku?

Nowy Jork zezwala obecnie na osobiste zakłady sportowe tylko w licencjonowanych kasynach. Zakłady online i mobilne nie są obecnie dozwolone.

Jakie sporty mogę obstawiać w Nowym Jorku?

Legalni bukmacherzy w Nowym Jorku oferują szeroką gamę sportów, na które można obstawiać, w tym profesjonalną i uczelnianą piłkę nożną, koszykówkę, baseball, hokej, boks, MMA i nie tylko. Jednak niektóre rodzaje zakładów mogą być ograniczone zgodnie z przepisami stanowymi.

Czy muszę być mieszkańcem Nowego Jorku, aby postawić zakład??

Nie, nie musisz być mieszkańcem Nowego Jorku, aby postawić zakład sportowy w tym stanie. Musisz jednak fizycznie znajdować się na terenie stanu, aby postawić zakład, a wszystkie zakłady muszą zostać postawione osobiście w licencjonowanym kasynie.

Jaki jest minimalny wiek uprawniający do obstawiania zakładów sportowych w Nowym Jorku??

Minimalny wiek uprawniający do obstawiania zakładów sportowych w Nowym Jorku to 21 lat. Osoby poniżej 21 roku życia nie mogą obstawiać zakładów w licencjonowanych bukmacherach w tym stanie.

Znaczenie odpowiedzialnego hazardu w Nowym Jorku

Chociaż hazard może być przyjemnym doświadczeniem, ważne jest, aby pamiętać o potencjalnym ryzyku z nim związanym. Stan Nowy Jork zdaje sobie z tego sprawę i podjął kilka środków w celu promowania odpowiedzialnego hazardu.

Programy samowykluczenia: Nowy Jork oferuje program samowykluczenia, który pozwala osobom fizycznym dobrowolnie zakazać hazardu we wszystkich kasynach znajdujących się na terenie stanu. Program ten ma na celu pomoc osobom, które zmagają się z uzależnieniem od hazardu, w zerwaniu z nałogiem i szukaniu profesjonalnej pomocy.

Weryfikacja wieku: Nowy Jork wymaga, aby wszystkie kasyna sprawdzały tożsamość osób, które wydają się mieć mniej niż 21 lat. Pomaga to zapobiegać dostępowi osób niepełnoletnich do gier hazardowych i chroni je przed potencjalnymi szkodami.

Gorąca linia ds. hazardu problemowego: Nowy Jork zapewnia infolinię dotyczącą problematycznego hazardu, która oferuje wsparcie i zasoby dla osób i rodzin dotkniętych problematycznym hazardem. Usługa ta działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i jest bezpłatna.

Edukacja w zakresie odpowiedzialnego hazardu: Nowy Jork zachęca wszystkie osoby do odpowiedzialnego uprawiania hazardu, oferując zasoby edukacyjne i informacje o potencjalnym ryzyku związanym z hazardem. Informacje te mogą pomóc osobom w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących gier hazardowych i zmniejszyć ryzyko rozwoju problemu z hazardem.

Ogólnie rzecz biorąc, odpowiedzialny hazard jest ważnym aspektem doświadczenia hazardowego. Zaangażowanie stanu Nowy Jork w promowanie odpowiedzialnego hazardu gwarantuje, że osoby mogą korzystać z gier hazardowych w bezpiecznym i kontrolowanym środowisku. Jeśli Ty lub ktoś kogo znasz zmaga się z problemem hazardu, poszukaj pomocy już dziś.

Uzyskiwanie pomocy w przypadku problemów z hazardem w Nowym Jorku

Problem z hazardem to poważna kwestia, a jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, zmaga się z nim, nie jesteś sam. Stan Nowy Jork ma dostępne zasoby, aby pomóc tym, którzy tego potrzebują.

 • Biuro usług i wsparcia dla osób uzależnionych w stanie Nowy Jork (OASAS) - OASAS zapewnia usługi w zakresie edukacji, profilaktyki i leczenia dla osób i rodzin dotkniętych problemem hazardu. Posiadają całodobową infolinię (1-877-846-7369) dla osób potrzebujących pomocy.
 • Nowojorska Rada ds. Problemów Hazardowych - Organizacja ta jest zaangażowana w zwiększanie świadomości społecznej i zrozumienia problemu hazardu, a także zapewnianie wsparcia i usług prewencyjnych. Mają infolinię (1-877-8-HOPENY) dla osób szukających pomocy w uzależnieniu od hazardu.
 • Anonimowi Hazardziści (GA) - GA to społeczność osób, które przezwyciężyły uzależnienie od hazardu i zapewniają wsparcie innym w podobnych sytuacjach. Spotkania odbywają się w całym stanie Nowy Jork i są bezpłatne.

Jeśli uważasz, że Ty lub ktoś z Twoich bliskich może mieć problem z hazardem, nie wahaj się zwrócić o pomoc. Istnieją dostępne zasoby, a zrobienie pierwszego kroku w kierunku wyzdrowienia jest odważnym aktem.

Oznaki hazardu problemowego
Oznaki zachowaniaOznaki emocjonalne
 • Hazard uprawiany częściej lub przez dłuższy czas
 • Pożyczanie pieniędzy na hazard
 • Kłamanie lub ukrywanie aktywności hazardowej
 • Zaniedbywanie obowiązków w celu uprawiania hazardu
 • Poczucie winy lub wstydu z powodu hazardu
 • Trudności w kontrolowaniu zachowań hazardowych
 • Depresja lub niepokój związany z hazardem
 • Wycofanie się od rodziny i przyjaciół

Historia zakładów sportowych w Nowym Jorku

Nowy Jork zawsze miał skomplikowane relacje z zakładami sportowymi. Stan miał zakaz zakładów sportowych przez dziesięciolecia, ale wszystko zmieniło się w 2013 roku, kiedy stan uchwalił ustawę o rozwoju gospodarczym gier w stanie Nowy Jork, która pozwoliła na budowę czterech nowych kasyn w stanie. Od tego momentu zakłady sportowe wydawały się nieuniknione.

Jednak stan nie przeszedł od razu do zakładów sportowych. Sąd Najwyższy obalił ustawę o ochronie sportów zawodowych i amatorskich (PASPA) w 2018 r., co umożliwiło wszystkim stanom legalizację zakładów sportowych. W 2019 r. rząd stanowy uchwalił budżet stanu Nowy Jork na lata 2019-20, który formalnie zezwolił na zakłady sportowe w stanie, ale tylko w niektórych lokalizacjach, takich jak cztery kasyna w stanie Upstate i niektóre kasyna rdzennych Amerykanów.

Nawet po zatwierdzeniu przez stan zakładów sportowych nadal istniały przeszkody prawne. Oneida Indian Nation, która prowadzi Turning Stone Resort Casino, ogłosiła w 2019 roku, że będzie oferować zakłady sportowe w swoich kasynach, mimo że nie otrzymała oficjalnej zgody od stanu. Doprowadziło to do batalii prawnej między Oneida Nation a stanem, ale ostatecznie obie strony doszły do porozumienia i zakłady sportowe zostały oficjalnie uruchomione w Nowym Jorku wraz z otwarciem bukmachera w Rivers Casino w Schenectady w 2019 roku.

Od tego czasu w Nowym Jorku otwarto kilka bukmacherów, umożliwiając mieszkańcom i odwiedzającym legalne obstawianie wydarzeń sportowych. Jednak mobilne zakłady sportowe nadal nie są dozwolone w tym stanie, pomimo wysiłków ustawodawców, aby je zalegalizować. W 2021 r. ustawodawcy podejmują kolejne wysiłki w celu zalegalizowania mobilnych zakładów sportowych w Nowym Jorku, starając się wygenerować większe przychody z branży.

 • Ustawa Upstate New York Gaming Economic Development Act pozwoliła na budowę czterech nowych kasyn i zasygnalizowała krok stanu w kierunku legalnych zakładów sportowych.
 • Budżet stanu Nowy Jork na lata 2019-20 sformalizował zatwierdzenie przez stan zakładów sportowych, ale tylko w niektórych lokalizacjach, w tym w niektórych kasynach rdzennych Amerykanów.
 • Pomimo oficjalnego zatwierdzenia przez stan, niektóre kasyna, w tym Turning Stone Resort Casino, wprowadziły usługi zakładów sportowych, co doprowadziło do walki prawnej ze stanem.
 • Od tego czasu w całym stanie otwarto kilku bukmacherów, ale mobilne zakłady sportowe nadal nie są dozwolone.
 • Ustawodawcy starają się zalegalizować mobilne zakłady sportowe w 2021 r.

Porównanie przepisów dotyczących zakładów sportowych w Nowym Jorku z innymi stanami

Odkąd Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych uchylił ustawę o ochronie sportów zawodowych i amatorskich (PASPA) w maju 2018 r., kilka stanów zdecydowało się na legalizację zakładów sportowych legalizacja zakładów sportowych. Każdy stan opracował swój własny, unikalny zestaw zasad i przepisów regulujących branżę, choć niektóre są bardziej restrykcyjne niż inne. Nowy Jork, stan od dawna znany z surowych przepisów dotyczących hazardu, jest jednym ze stanów, które niedawno zalegalizowały zakłady sportowe.

Jednym ze sposobów, w jaki nowojorskie przepisy dotyczące zakładów sportowych różnią się od innych stanów, jest liczba operatorów mobilnych zakładów sportowych, którzy mogą prowadzić działalność. Podczas gdy inne stany, takie jak New Jersey, zezwalają wielu operatorom online na oferowanie zakładów sportowych, w Nowym Jorku obecnie dostępny jest tylko jeden bukmacher online, co ogranicza wybór konsumentów.

Kolejną kluczową różnicą jest sposób opodatkowania przychodów z zakładów sportowych w Nowym Jorku. W przeciwieństwie do stanów takich jak Nevada, które opodatkowują przychody z zakładów sportowych według niższej stawki, Nowy Jork decyduje się na wprowadzenie wyższej stawki podatkowej od przychodów z zakładów sportowych, co z kolei zwiększa koszty, które operatorzy muszą przenieść na swoich klientów.

Wreszcie, nowojorskie przepisy dotyczące zakładów sportowych różnią się również w odniesieniu do tego, kto może je obstawiać obstawiać zakłady sportowe. Podczas gdy niektóre stany zezwalają wszystkim osobom w wieku powyżej 21 lat na obstawianie zakładów sportowych, Nowy Jork zezwala obecnie na osobiste zakłady sportowe tylko w czterech komercyjnych kasynach stanu i kilku kasynach plemiennych, co może stanowić wyzwanie dla mieszkańców, którzy mieszkają daleko od tych lokalizacji.

Gwiazdy, które nie mają dość zakładów sportowych w Nowym Jorku

Zakłady sportowe stały się coraz bardziej popularne w Nowym Jorku i nie tylko zwykli obywatele cieszą się tą nową rozrywką. Jest sporo celebrytów, których widziano stawiających zakłady na różne mecze sportowe w tym stanie.

Jedną z gwiazd, która bardzo otwarcie mówi o swoim zamiłowaniu do zakładów sportowych, jest raper Fat Joe. Joe został sfotografowany w kilku bukmacherach w Nowym Jorku, a nawet wydał piosenkę zatytułowaną "Pick It Up", w której rapuje o obstawianiu gier.

Innym znanym celebrytą, który lubi zakłady sportowe, jest aktor/komik Adam Sandler. Sandler jest często widywany na wydarzeniach sportowych w Nowym Jorku i jest znany z obstawiania meczów podczas tych wydarzeń.

Legenda koszykówki Michael Jordan jest również wielkim fanem zakładów sportowych w Nowym Jorku. Chociaż nigdy nie potwierdził żadnych konkretnych zakładów, był wielokrotnie zauważany u bukmacherów w tym stanie.

To tylko kilka przykładów celebrytów, którzy uwielbiają zakłady sportowe w Nowym Jorku. Oczywiste jest, że ta rozrywka stała się ulubioną wśród wielu, w tym niektórych z najbardziej znanych ludzi na świecie.

Wiadomości i propozycje