data:

Zakłady Moneyline w piłce nożnej: Zrozumienie podstaw

Piłka nożna jest jednym z najpopularniejszych sportów na świecie, a miliony fanów śledzą ją z pasją. Wraz z popularnością piłki nożnej rośnie popularność obstawiania zakładów na nią. Zakłady Moneyline to rodzaj zakładów sportowych, który zyskał dużą popularność wśród fanów piłki nożnej.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z zakładami sportowymi, koncepcja zakładów moneyline może początkowo wydawać się myląca. W tym przewodniku dla początkujących wyjaśnimy, czym są zakłady moneyline i jak działają w piłce nożnej.

Zasadniczo zakłady moneyline polegają na postawieniu zakładu na drużynę, która Twoim zdaniem wygra dany mecz. W przeciwieństwie do zakładów point spread, które wymagają przewidzenia marginesu zwycięstwa, zakłady moneyline są prostsze. Po prostu wybierasz drużynę, która Twoim zdaniem wygra i stawiasz zakład. Jednak w zakładach moneyline chodzi o coś więcej niż tylko wytypowanie zwycięzcy.

Zrozumienie zakładów Moneyline w piłce nożnej

Zakłady moneyline to jeden z podstawowych rodzajów zakładów sportowych, w których obstawiający obstawia, która drużyna według niego wygra wygra mecz od razu. W piłce nożnej zakłady moneyline są powszechnym sposobem obstawiania meczu. Jest również znany jako zakład typu straight-up i jest prostą formą zakładów, w której istnieją tylko dwa możliwe wyniki - wygrana lub przegrana.

Zakład moneyline polega na obstawianiu, która drużyna wygra mecz, a bukmacherzy ustalają kursy na podstawie postrzeganego prawdopodobieństwa wygranej każdej z drużyn. Faworyt będzie miał ujemny kurs, a przegrany dodatni Mostbet. Liczba ujemna oznacza ile pieniędzy trzeba postawić, aby wygrać 100 USD, podczas gdy liczba dodatnia pokazuje, ile może wygrać obstawiający 100 USD.

Załóżmy na przykład, że Manchester United gra przeciwko Manchesterowi City, a kurs na zwycięstwo Manchesteru United wynosi -150, podczas gdy kurs na zwycięstwo Manchesteru City wynosi +120. Oznacza to, że Manchester United jest faworytem, a gracz musiałby postawić 150 $, aby wygrać 100 $. Na z drugiej strony, Zakład o wartości 100 USD na zwycięstwo Manchesteru City przyniósłby wypłatę w wysokości 120 USD.

Zakłady Moneyline mogą być opłacalne, jeśli obstawiający jest w stanie dokładnie ocenić prawdopodobieństwo wygranej drużyny. Jest to popularny wybór wśród obstawiających piłkę nożną, którzy nie są zainteresowani spreadami punktowymi lub zakładami na sumę punktów. Przed postawieniem zakładu moneyline należy jednak zapoznać się z historią i aktualną formą obu drużyn, aby podjąć świadomą decyzję.

Zrozumienie podstaw

Zakład Moneyline jest jednym z najpopularniejszych rodzajów zakładów w piłce nożnej. Jest to bezpośredni zakład na to, kto wygra mecz, bez spreadu punktowego. Zakład moneyline jest reprezentowany przez liczbę, zwykle ze znakiem plus (+) lub minus (-) przed nią. Znak (+) oznacza underdoga, a znak (-) oznacza faworyta.

Na przykład, jeśli moneyline jest ustawiony na +200, oznacza to, że jeśli postawisz 100 $ na drużynę przegraną i wygrają, wygrasz 200 $. Jeśli moneyline wynosi -200, oznacza to, że musisz zaryzykować 200 $, aby wygrać 100 $ na faworyta.

Zakłady moneyline są proste i łatwe do zrozumienia, co czyni je idealnymi dla początkujących. Jednakże, ważne jest jednak pamiętać, że Szanse na wygranie zakładu moneyline będą zależeć od siły grających drużyn i innych czynników sytuacyjnych.

Ważne jest również, aby pamiętać, że zakłady moneyline to nie to samo, co zakłady point spread. Zakłady point spread obejmują handicaping mocnych i słabych stron dwóch drużyn, aby zapewnić bardziej zrównoważone i uczciwe możliwości obstawiania. Z drugiej strony, zakłady moneyline są po prostu prostym zakładem na to, kto wygra mecz.

Korzyści z zakładów Moneyline

Istnieje kilka korzyści z obstawiania zakładów Moneyline w piłce nożnej:

 • Łatwe do zrozumienia: Zakłady moneyline są łatwe do zrozumienia i idealne dla początkujących. Po prostu obstawiasz, która drużyna wygra mecz.
 • Potencjał wysokich wypłat: Zakłady Moneyline oferują potencjalnie wyższą wypłatę niż zakłady na spready punktowe, zwłaszcza jeśli obstawiasz słabszą drużynę.
 • Nie musisz martwić się o spready punktowe: Dzięki zakładom Moneyline nie musisz martwić się o spready punktowe lub pokrycie spreadu. Musisz tylko wybrać zwycięską drużynę.
 • Większa kontrola nad zakładem: Zakłady moneyline dają większą kontrolę nad zakładem. Możesz postawić na faworyta lub przegranego, w zależności od osobistych preferencji i kursów.
 • Elastyczność w zakładach: Zakłady Moneyline oferują elastyczność w obstawianiu. Można obstawiać pojedyncze mecze lub można obstawiać wiele meczów w zakładach parlay.

Ogólnie rzecz biorąc, zakłady Moneyline w piłce nożnej to świetny wybór, jeśli szukasz prostego i potencjalnie lukratywnego sposobu obstawiania meczów piłki nożnej. Dzięki łatwości zrozumienia i elastyczności, każdy może cieszyć się obstawianiem zakładów Moneyline w piłce nożnej.

Różnice między zakładami Moneyline i Point Spread

Moneyline i point spread to dwa popularne rodzaje zakładów w piłce nożnej i choć mogą wydawać się podobne, istnieją między nimi pewne kluczowe różnice.

 • Obstawianie wyniku: Zakłady Moneyline, znane również jako zakłady bezpośrednie, to po prostu zakłady na to, która drużyna wygra mecz. Zakłady na spread punktowy polegają na tym, że bukmacher ustala spread punktowy dla każdego meczu, a obstawiający muszą zdecydować, czy uważają, że faworyt wygra o więcej niż ten spread, czy też underdog utrzyma grę bliżej niż przewidywano.
 • Kursy i wypłata: Zakłady Moneyline zazwyczaj mają kursy wyrażone w liczbach dodatnich lub ujemnych. Dodatnie kursy wskazują kwotę, którą można wygrać za stawkę 100 USD. Ujemne kursy wskazują, ile należy postawić, aby wygrać 100 USD. Zakłady na spread punktowy mają zwykle kursy w zakresie -110, co oznacza, że obstawiający muszą postawić 110 USD, aby wygrać 100 USD. Wypłaty w zakładach moneyline są zazwyczaj wyższe niż w zakładach point spread, ponieważ jest to prostszy zakład.
 • Ryzyko i nagroda: Chociaż zakłady typu point spread są postrzegane jako bardziej atrakcyjna opcja ze względu na możliwość wyższej wypłaty, wiążą się one również z większym ryzykiem. Obstawiający może przegrać, nawet jeśli drużyna, na którą postawił, wygra mecz, ale nie pokryje spreadu punktowego. W przeciwieństwie do tego, obstawiający moneyline potrzebuje tylko, aby jego drużyna wygrała mecz, aby odebrać swoje wygrane.

Jak działają kursy moneyline

Zakłady moneyline są proste i ważne jest, aby zrozumieć, jak działają ich kursy. W przypadku zakładu moneyline typujesz bezpośredniego zwycięzcę meczu. Kursy powiązane z tymi zakładami określają potencjalną wypłatę za wygrany zakład.

Kursy dla zakładów moneyline są prezentowane w formacie plus lub minus. Jeśli drużyna jest wymieniona z liczbą ujemną, taką jak -150, oznacza to, że jest faworytem do zwycięstwa. Liczba ta oznacza, ile trzeba postawić, aby wygrać 100 USD na tę drużynę. W tym przykładzie musiałbyś postawić 150 USD na faworyta, aby wygrać 100 USD.

Z drugiej strony, jeśli drużyna jest wymieniona z dodatnią liczbą, taką jak +125, jest ona słabsza. Liczba reprezentuje kwotę pieniędzy, którą wygrałbyś, gdybyś postawił 100 $ na tę drużynę. Tak więc, w tym przykładzie, wygrałbyś 125 $, jeśli postawisz 100 $ na underdoga i wygrają mecz.

Ważne jest, aby pamiętać, że niektórzy bukmacherzy mogą używać różnych formatów do prezentowania kursów moneyline. Dlatego przed postawieniem zakładu należy dokładnie sprawdzić, jak prezentowane są kursy. Ponadto kursy mogą ulec zmianie przed meczem w zależności od aktywności w zakładach i innych czynników, więc miej na nie oko, jeśli chcesz uzyskać najlepszą wartość swojego zakładu.

Różne rodzaje zakładów Moneyline w piłce nożnej

Podczas stawiania zakładu moneyline na mecz piłki nożnej, jest ich kilka opcje do rozważenia. Oto niektóre z najpopularniejszych rodzajów zakładów moneyline:

Pojedynczy zakład Moneyline

Pojedynczy zakład moneyline jest najprostszym rodzajem zakładu moneyline. W tym zakładzie wybierasz drużynę, która Twoim zdaniem wygra mecz. Jeśli wybrana drużyna wygra, wygrywasz zakład.

Moneyline Parlays

Parlay moneyline to zakład, który łączy dwa lub więcej pojedynczych zakładów moneyline. Aby wygrać moneyline parlay, wszystkie zakłady w parlay muszą wygrać. Im więcej zakładów zawiera parlay moneyline, tym wyższa jest potencjalna wypłata.

Zakłady Round Robin

Zakład round robin to rodzaj zakładu parlay, który umożliwia jednoczesne obstawianie wielu zakładów parlay. Aby postawić zakład round robin, wybierasz co najmniej trzy drużyny i tworzysz serię dwuzespołowych zakładów parlay z wykorzystaniem tych drużyn. Na przykład, jeśli wybierzesz drużyny A, B i C, możesz postawić następujące zakłady: AB, AC i BC. Jeśli dowolne dwa z tych zakładów wygrają, wygrywasz zakład round robin.

Zakłady teaser

Zakład teaser to rodzaj zakładu parlay, który pozwala dostosować spread punktowy na swoją korzyść. Na przykład, jeśli drużyna jest faworyzowana siedmioma punktami, możesz postawić zakład teaser, który daje jej 10-punktową przewagę. Zakłady teaserowe mają niższe wypłaty niż standardowe parlays, ale mogą być dobrą opcją, jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko.

Bez względu na to, jaki rodzaj zakładu moneyline zdecydujesz się postawić, ważne jest, aby przeprowadzić badania i podjąć świadomą decyzję. Podczas zawierania zakładu należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak rekord każdej drużyny, kontuzje i ostatnie wyniki. Szczęście!

Strategie zakładów Moneyline dla początkujących

Zakłady Moneyline to prosty sposób na obstawianie meczów piłki nożnej. Kluczem jest wybranie zwycięskiej drużyny, ale istnieją pewne strategie, których możesz użyć, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną.

Jedną ze strategii jest szukanie słabszych drużyn, które mają duże szanse na wygraną. Drużyny te mają zazwyczaj wyższe kursy, co oznacza, że możesz wygrać więcej pieniędzy, jeśli postawisz na nie i wygrają.

Inną strategią jest przeprowadzenie badań. Przyjrzyj się ostatnim wynikom drużyny, jej bezpośredniemu rekordowi oraz wszelkim kontuzjom lub zawieszeniom. Daje to lepsze wyobrażenie o tym, która drużyna ma większe szanse na wygraną.

Możesz także rozważyć obstawienie faworyta, ale pamiętaj, że kursy będą niższe. Aby ta strategia zadziałała, powinieneś obstawiać faworytów z wysokim poziomem pewności siebie i stawiać tylko niewielką kwotę.

Wreszcie, ważne jest, aby efektywnie zarządzać swoim bankrollem. Stawiaj tylko tyle, ile możesz stracić, i nie ścigaj strat, zwiększając wielkość zakładu. Trzymaj się systemu, który działa dla Ciebie i nie pozwól, aby emocje zaciemniły Twoją ocenę.

 • Szukaj underdogów
 • Przeprowadź analizę
 • Rozważ postawienie na faworyta
 • Zarządzaj swoim bankrollem

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed postawieniem zakładu Moneyline

Jeśli chodzi o postawienie zakładu moneyline w piłce nożnej, istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przed postawieniem zakładu. Oto kilka kluczowych czynników, o których należy pamiętać:

 • Forma drużyny: Jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę, jest forma obu drużyn. Przyjrzyj się ich ostatnim występom i oceń ich mocne i słabe strony.
 • Kontuzje: Kolejnym ważnym czynnikiem są kontuzje. Sprawdź, czy w którejś z drużyn brakuje kluczowych zawodników i jak może to wpłynąć na mecz.
 • Bezpośredni rekord: Należy również wziąć pod uwagę bezpośrednie wyniki obu drużyn. Sprawdź, jak radzili sobie przeciwko sobie w przeszłości.
 • Przewaga gospodarzy: Zastanów się, która drużyna ma przewagę u siebie. W piłce nożnej gra u siebie może zapewnić znaczną przewagę ze względu na wsparcie kibiców gospodarzy i znajomość terenu.
 • Warunki pogodowe: Wreszcie, ważne jest, aby wziąć pod uwagę warunki pogodowe w dniu meczu. Niektóre drużyny radzą sobie lepiej w określonych warunkach pogodowych, dlatego przed postawieniem zakładu należy sprawdzić prognozę.

Biorąc pod uwagę te czynniki, możesz postawić zakład na mecz u siebie bardziej świadomą decyzję podczas stawiania zakładu moneyline na mecz piłki nożnej. Należy pamiętać, że w sporcie zawsze istnieje element nieprzewidywalności, dlatego ważne jest, aby dokładnie rozważyć swoje opcje i obstawiać odpowiedzialnie.

Podsumowując:
Weź pod uwagę formę drużyny, kontuzje, bezpośrednie wyniki, przewagę gospodarzy i warunki pogodowe przed postawieniem zakładu moneyline w piłce nożnej.

Wskazówki dotyczące wygrywania zakładów Moneyline

1. Zbadaj drużyny i ich wyniki

Przed postawieniem zakładu moneyline na mecz piłki nożnej ważne jest, aby zbadać drużyny i ich wyniki. Zwróć uwagę na statystyki, takie jak bilans zwycięstw i porażek, aktualna forma, kontuzje i strategie stosowane w ostatnich meczach. Pozwoli to lepiej zrozumieć, która drużyna ma większe szanse na wygraną.

2. Weź pod uwagę underdoga

Nie zawsze stawiaj na drużynę, która jest faworytem do zwycięstwa, ponieważ nie zawsze jest to najlepsza strategia. Czasami obstawianie słabszego może ci dać wyższą wypłatę. Szukaj meczów, w których faworyt ma duże szanse na wygraną i odpowiednio obstawiaj.

3. Obstawiaj w ramach swojego budżetu

Ważne jest, aby obstawiać tylko tyle, ile możesz stracić. Ustal dla siebie budżet i trzymaj się go. Nie gonić za stratami poprzez zwiększanie zakładów, ponieważ może to prowadzić do jeszcze większych strat.

4. Rozglądaj się za kursami

Różni bukmacherzy mogą oferować różne kursy na ten sam mecz. Rozejrzyj się za najlepszymi kursami przed postawieniem zakładu, ponieważ może to zwiększyć wypłatę w przypadku wygranej.

5. Skorzystaj z bonusów i promocji

Wielu bukmacherów oferuje bonusy i promocje dla nowych i obecnych klientów. Skorzystaj z tych ofert, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną i zmaksymalizować wypłatę.

6. Bądź na bieżąco z wiadomościami i wydarzeniami

Bądź na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami i zmianami związanymi z drużynami, na które planujesz obstawiać. Może to obejmować aktualizacje dotyczące kontuzji, zmian w sztabie trenerskim i innych istotnych wiadomości, które mogą mieć wpływ na wynik meczu.

Typowe błędy, których należy unikać w zakładach Moneyline

1. Niezrozumienie kursów

Ważne jest, aby zrozumieć kursy danej gry przed postawieniem zakładu moneyline. Wiele osób popełnia błąd, patrząc tylko na kursy na jedną drużynę i nie biorąc pod uwagę kursów na drugą drużynę. Może to prowadzić do postawienia zakładu na drużynę z niekorzystnymi kursami, co skutkuje stratą.

2. Przecenianie faworytów

To, że drużyna jest faworytem, nie oznacza, że wygra grę. Ważne jest, aby przed postawieniem zakładu wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, takie jak kontuzje lub ostatnie wyniki drużyny. Nie popełniaj błędu polegającego na obstawianiu tylko ulubionej drużyny bez przeprowadzenia odpowiednich badań.

3. Pogoń za stratami

Może być kuszące, aby spróbować odrobić poprzednią stratę, stawiając większy zakład na następny mecz. Może to jednak prowadzić do utraty jeszcze większej ilości pieniędzy. Ważne jest, aby zachować dyscyplinę i trzymać się strategii obstawiania, zamiast pozwalać emocjom kontrolować swoje decyzje.

4. Nieustalanie budżetu

Zakłady Moneyline mogą być uzależniające i ważne jest, aby ustalić budżet i trzymać się go. Nie popełniaj błędu obstawiając więcej, niż możesz stracić.

5. Obstawianie zbyt wielu gier

Stawianie zakładów na wiele gier w celu zwiększenia potencjalnych wygranych może być kuszące. Zwiększa to jednak ryzyko utraty pieniędzy. Ważne jest, aby obstawiać tylko gry, które zostały odpowiednio zbadane i mieszczą się w ramach strategia obstawiania.

Witryny bukmacherskie online dla zakładów Moneyline

Jeśli szukasz miejsca do obstawiania zakładów moneyline na mecze piłki nożnej, istnieje wiele renomowanych witryn bukmacherskich online do wyboru. Witryny te oferują różnorodne opcje zakładów, w tym zakłady moneyline, a także spready punktowe, over/unders i inne.

Wybierając stronę bukmacherską online, ważne jest, aby wziąć pod uwagę takie czynniki, jak reputacja, łatwość obsługi i dostępne opcje płatności. Poszukaj witryn, które działają na rynku od dłuższego czasu i mają dobre wyniki w zakresie wypłacania wygranych swoim klientom.

Wiele witryn bukmacherskich online oferuje również bonusy i promocje dla nowych użytkowników. Te bonusy mogą zapewnić dodatkową wartość i dać szansę na postawienie większej liczby zakładów przy mniejszym ryzyku. Pamiętaj jednak, aby dokładnie zapoznać się z warunkami wszelkich ofert bonusowych, ponieważ mogą istnieć wymagania, które musisz spełnić, aby się zakwalifikować lub otrzymać wypłaty.

 • Niektóre popularne witryny bukmacherskie online dla zakładów moneyline na piłkę nożną obejmują:
 • Bet365: Ugruntowana i zaufana strona z szeroką gamą opcji zakładów i konkurencyjnymi kursami.
 • William Hill: Kolejna długoletnia nazwa w zakładach sportowych, z różnymi opcjami zakładów piłkarskich i częstymi promocjami.
 • Bovada: Popularny wybór dla amerykańskich graczy sportowych, z przyjaznym dla użytkownika interfejsem i hojnymi bonusami powitalnymi.
 • 888sport: Nowy gracz na rynku amerykańskim, ale z silną reputacją w Europie i różnorodnymi opcjami zakładów.

Oczywiście istnieje wiele innych witryn bukmacherskich online do wyboru, z których każda ma swoje mocne i słabe strony. Zrób rozeznanie i wybierz tę, która spełnia Twoje potrzeby i preferencje.

Zakłady Moneyline na mecze przedsezonowe i posezonowe

Zakłady Moneyline to popularny sposób obstawiania meczów piłki nożnej. Jest to prosty i nieskomplikowany rodzaj zakładu, w którym wybierasz drużynę, która od razu wygra, niezależnie od spreadu punktowego. Zakłady moneyline są oferowane zarówno na mecze przedsezonowe, jak i posezonowe, dając fanom piłki nożnej wiele możliwości obstawiania swoich ulubionych drużyn.

W meczach przedsezonowych zakłady moneyline mogą być szczególnie interesujące, ponieważ drużyny często eksperymentują z różnymi składami i strategiami. Może to prowadzić do nieoczekiwanych wyników i słabszych wyników, dzięki czemu zakłady moneyline są ekscytującym sposobem na wzięcie udziału w akcji.

Zakłady moneyline odgrywają również dużą rolę w meczach posezonowych, w których liczy się każdy mecz, a stawka jest wysoka. W takich sytuacjach wielu obstawiających będzie szukało słabszych z korzystnymi liniami pieniężnymi, aby spróbować wygrać.

Obstawiając mecze przedsezonowe i posezonowe, należy pamiętać, że kursy moneyline mogą się często zmieniać ze względu na takie czynniki jak kontuzje, warunki pogodowe i wyniki drużyny. Pamiętaj, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i informacjami, aby podejmować najbardziej świadome decyzje dotyczące zakładów.

Ostatecznie zakłady moneyline mogą być zabawnym i satysfakcjonującym sposobem obstawiania meczów piłki nożnej w dowolnym sezonie. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym graczem, czy dopiero zaczynasz, warto rozważyć ten rodzaj zakładu jako część ogólnej strategii obstawiania.

Zakłady Moneyline na duże wydarzenia, takie jak Super Bowl

Jeśli chodzi o wielkie wydarzenia, takie jak Super Bowl, fanom piłki nożnej nie brakuje opcji zakładów. Jedną z takich opcji są zakłady moneyline. Zakłady Moneyline pozwalają po prostu wybrać drużynę, która Twoim zdaniem wygra mecz, bez martwienia się o spread punktowy lub inne skomplikowane linie zakładów.

Podczas obstawiania linii pieniężnej w dużym wydarzeniu, takim jak Super Bowl, często zobaczysz kursy mocno faworyzujące jedną drużynę nad drugą. Na przykład, faworyt może być wymieniony z kursem -300, co oznacza, że musisz postawić 300 $, aby wygrać 100 $. Z drugiej strony, underdog może mieć kurs +250, co oznacza, że zakład o wartości 100 $ wygra 250 $.

Ważne jest, aby pamiętać, że chociaż zakłady moneyline mogą wydawać się proste na pierwszy rzut oka, nadal wiąże się z nimi pewna strategia. Zawsze dobrym pomysłem jest przeprowadzenie badań w celu ustalenia, która drużyna jest naprawdę faworytem, a która drużyna może być warta postawienia jako słabsza. Analiza poprzednich meczów, wyników graczy i innych czynników może pomóc zwiększyć szanse na wygraną.

Ogólnie rzecz biorąc, zakłady moneyline mogą być świetną opcją dla tych, którzy są nowicjuszami w zakładach sportowych lub po prostu wolą prostszy format zakładów. A dzięki ogromnym wydarzeniom, takim jak Super Bowl, które każdego roku przyciągają ogromne ilości graczy, nie brakuje okazji, aby spróbować szczęścia w zakładach moneyline.

Zakłady Moneyline na mecze futbolu uniwersyteckiego

Zakłady moneyline na mecze futbolu uniwersyteckiego są popularną opcją dla wielu graczy, którzy chcą obstawiać wynik meczu bez martwienia się o spready punktowe. W zakładach typu moneyline musisz po prostu wybrać drużynę, która Twoim zdaniem od razu wygra mecz.

Kiedy stawiasz zakład moneyline, zobaczysz kursy dla obu drużyn. Drużyna z lepszymi kursami jest faworytem, podczas gdy drużyna z gorszymi kursami jest underdogiem. Kursy są ustalane przez bukmachera na podstawie różnych czynników, takich jak rekordy drużyn, kontuzje i ostatnia forma.

Jeśli postawisz na faworyta, będziesz musiał zaryzykować więcej pieniędzy, aby wygrać mniej. Na przykład, jeśli faworyt ma kurs -150, musisz postawić 150 $, aby wygrać 100 $. Jeśli postawisz na słabszego przeciwnika, będziesz musiał zaryzykować mniej pieniędzy, aby wygrać więcej. Na przykład, jeśli underdog ma kurs +150, musisz postawić 100 $, aby wygrać 150 $.

Zakłady Moneyline mogą być świetną opcją dla graczy, którzy mocno wierzą w wynik meczu, ale nie chcą martwić się o spready punktowe. Może to być również dobry wybór dla tych, którzy nie czują się pewnie, jeśli chodzi o pokrycie spreadu, ale nadal chcą postawić na wygraną swojej ulubionej drużyny.

Zakłady Moneyline na mecze NFL

Zakłady moneyline są popularną formą zakładów sportowych i dotyczy to również NFL. W zakładach moneyline po prostu obstawiasz, która drużyna wygra mecz bezwarunkowo. Nie musisz martwić się o marginesy zwycięstwa lub spready punktowe - wszystko, co musisz zrobić, to wytypować zwycięzcę.

Zakłady moneyline są przedstawiane za pomocą symboli plus (+) i minus (-), aby wskazać względną siłę drużyn. Drużyna faworyta jest przedstawiona za pomocą symbolu minus (-), wskazującego, że obstawiający musi postawić taką kwotę, aby wygrać 100 USD. Na przykład, jeśli drużyna jest wymieniona jako -150 na linii pieniężnej, oznacza to, że musisz postawić 150 $, aby wygrać 100 $, jeśli wygrają mecz.

I odwrotnie, słabsza drużyna jest przedstawiona za pomocą symbolu plusa (+), wskazującego potencjalną wypłatę, jeśli postawisz 100 USD. Na przykład, jeśli drużyna jest wymieniona jako +150, oznacza to, że możesz wygrać 150 $, jeśli postawisz 100 $ na tę drużynę i wygra ona mecz.

Obstawiając moneyline, ważne jest, aby wziąć pod uwagę takie czynniki, jak kontuzje, trendy w wynikach i kursy zakładów, aby poinformować o swojej decyzji. Chociaż nie ma gwarancji sukcesu w zakładach sportowych, dokładna analiza i badania mogą pomóc zwiększyć szanse na postawienie zwycięskiego zakładu.

Zakłady Moneyline na underdogów i faworytów

Jeśli chodzi o zakłady moneyline w piłce nożnej, ważne jest, aby wiedzieć o underdogach i faworytach. Underdog to drużyna, od której oczekuje się przegranej, podczas gdy faworyt to drużyna, od której oczekuje się wygranej. Zakłady na underdogów oferują potencjalnie wyższe wypłaty, biorąc pod uwagę, że nie oczekuje się, że wygrają. Z drugiej strony, obstawianie faworytów daje niższe wypłaty, ponieważ jest to drużyna, która powinna wygrać.

Podczas obstawiania na linii pieniężnej dostępne są dwie opcje: "plus" i "minus" kursy moneyline. Zakład "plus" moneyline ma miejsce, gdy wybrana drużyna jest słabsza i potencjalnie można wygrać więcej niż pierwotna stawka. Zakład "minus" moneyline ma zastosowanie, gdy wybrana drużyna jest faworytem i musisz postawić więcej niż pierwotna stawka, aby wygrać wypłatę.

Zrozumienie kursów odgrywa kluczową rolę w zakładach moneyline. Kursy odzwierciedlają prawdopodobieństwo wystąpienia określonego wyniku w meczu. Bukmacherzy dostosowują swoje kursy w oparciu o kilka czynników, w tym wyniki drużyny, kontuzje i warunki pogodowe. Im wyższy kurs na underdoga, tym mniejsze prawdopodobieństwo wygranej bukmachera. I odwrotnie, im niższy kurs na faworyta, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że przegra.

Wreszcie, ważne jest, aby porównać kursy moneyline u różnych bukmacherów przed postawieniem zakładu. Przeanalizuj, który bukmacher oferuje najlepsze kursy, aby zmaksymalizować potencjalne wygrane. Należy pamiętać, że kursy mogą się również zmieniać przed meczem, więc należy monitorować zmiany kursów i odpowiednio dostosowywać zakłady.

Wiadomości i propozycje