data:

Zrozumienie NRFI: Co to oznacza w zakładach??

Zakłady online zrewolucjonizowały sposób, w jaki ludzie uprawiają hazard i cieszą się sportem. Wśród różnych dostępnych rodzajów zakładów, Non-Runner No Bet (NRFI) zyskał ogromną popularność w ostatnich latach. Jest to rodzaj opcji zakładów, w której obstawiający odzyskuje swoją stawkę, jeśli wybrany koń, drużyna lub sportowiec nie weźmie udziału w wydarzeniu.

Opcja NRFI jest prostym, ale interesującym wyborem w zakładach online i ważne jest, aby w pełni zrozumieć jej zalety i wady przed zainicjowaniem udanego zakładu. Ten rodzaj zakładów szturmem zdobył branżę hazardową i stał się preferowanym wyborem dla wielu graczy, aby zminimalizować ryzyko przegranej.

W tym ostatecznym przewodniku po opcji Non-Runner No Bet przedstawimy przegląd opcji NRFI i sposób jej działania. Omówimy również zalety i wady korzystania z NRFI, a także jak najlepiej je wykorzystać. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym graczem, czy nowicjuszem w tym świecie, ten artykuł pomoże ci zrozumieć Non-Runner No Bet, jego zalety i jak podejmować mądre decyzje, aby ulepszyć swoją strategię zakładów online.

Zrozumienie NRFI w zakładach: Kompleksowy przewodnik po zakładach bez runnera

Podczas obstawiania wyścigów konnych możesz spotkać się z terminem "NRFI" lub "Non-Runner No Bet.Odnosi się to do rodzaju zakładu, w którym możesz otrzymać zwrot zakładu, jeśli wybrany przez Ciebie koń nie weźmie udziału w wyścigu.

NRFI to popularny rodzaj zakładu wśród entuzjastów wyścigów konnych, ponieważ zmniejsza ryzyko utraty pieniędzy, jeśli wybrany koń nie weźmie udziału w wyścigu Mostbet. Non-Runner No Bet staje się coraz bardziej popularny na rynkach zakładów sportowych, a teraz można go używać do innych wydarzeń sportowych, w tym piłki nożnej i tenisa.

Ważne jest, aby pamiętać, że kursy NRFI mogą się różnić w zależności od wybranego bukmachera. Niektórzy bukmacherzy mogą nawet oferować "ulepszone kursy NRFI", aby przyciągnąć więcej graczy do obstawiania. Najlepiej byłoby porównać różnych bukmacherów i kursy NRFI z kursami NRFI znajdź najlepszego oferta przed postawieniem zakładu.

Ogólnie rzecz biorąc, NRFI to świetna alternatywna opcja zakładów dla graczy, którzy chcą zminimalizować ryzyko i mieć spokój ducha. Warto rozważyć ten rodzaj zakładu, gdy umieszczenie zakłady na nadchodzące wyścigi konne lub wydarzenia sportowe.

Co to jest NRFI?

NRFI to skrót od Non-Runner No Bet, który jest popularnym terminem bukmacherskim odnoszącym się do rodzaju zakładu, który jest stawiany na wyścig konny, ale zakład jest anulowany, jeśli wybrany koń nie wystartuje w wyścigu. Obstawiający traci swoją stawkę, jeśli koń jest biegaczem. Zakład NRFI gwarantuje, że obstawiający nie straci pieniędzy, jeśli wybrany przez niego koń nie weźmie udziału w wyścigu.

Zakład NRFI to świetny sposób na zmniejszenie ryzyka związanego z zakładami na wyścigi konne, ponieważ chroni obstawiającego przed utratą pieniędzy, jeśli wybrany przez niego koń zostanie wycofany z wyścigu. Jest to popularny rodzaj zakładu w Wielkiej Brytanii i innych regionach wyścigów konnych, gdzie konie często wycofują się z wyścigów z różnych powodów.

Jak działa zakład NRFI??

Opcja zakładów NRFI jest dostępna według uznania bukmachera i nie jest oferowana we wszystkich wyścigach konnych. Bukmacher wyznacza termin dla zakładów NRFI przed rozpoczęciem wyścigu, a po jego upływie obstawiający nie może zmienić swojej decyzji. Zakład NRFI jest zazwyczaj oferowany na główne wyścigi konne, takie jak Grand National lub Cheltenham Festival.

Jeśli wybrany koń zostanie wycofany z wyścigu po upływie terminu NRFI, obstawiający otrzyma zwrot stawki, a zakład zostanie unieważniony. Jeśli wybrany koń weźmie udział w wyścigu i wygra, obstawiający otrzyma swoją wygraną jak zwykle. Jeśli wybrany koń nie weźmie udziału w wyścigu z jakiegokolwiek powodu, zakład zostanie unieważniony, a obstawiający otrzyma zwrot stawki.

Jak działa NRFI??

Non-Runner No Bet (NRFI) to popularna opcja zakładów, która pozwala graczowi postawić zakład na konia w wyścigu, wiedząc, że jeśli koń nie pobiegnie, zakład zostanie unieważniony, a stawka zwrócona.

Kiedy stawiasz zakład na NRFI, zasadniczo obstawiasz przeciwko koniowi, który nie wystartuje. Jeśli koń zostanie uznany za niebiegnącego przed wyścigiem, bukmacher zwróci Twoją stawkę w całości. Jeśli jednak koń pobiegnie i przegra, stracisz swoją stawkę, tak jak w przypadku każdego innego zakładu.

NRFI jest szczególnie przydatny, gdy obstawiasz konia w dużym wyścigu i chcesz chronić swoją stawkę na wypadek wycofania konia. Eliminuje to ryzyko utraty pieniędzy, jeśli koń nie pobiegnie, jednocześnie pozwalając cieszyć się emocjami związanymi z obstawianiem dużego wyścigu.

Ważne jest, aby pamiętać, że NRFI dotyczy tylko zakładów postawionych przed złożeniem ostatecznych deklaracji, co zwykle ma miejsce 24-48 godzin przed rozpoczęciem wyścigu. Po dokonaniu ostatecznych deklaracji, każdy non-runner będzie traktowany jako przegrany, niezależnie od tego, czy postawiłeś zakład NRFI, czy nie.

Rodzaje zakładów bez runnera

Pojedyncze zakłady NRFI

Pojedynczy zakład NRFI to prosty zakład na pojedynczą selekcję w wyścigu lub wydarzeniu. Jeśli wytypowany zawodnik nie weźmie udziału w wyścigu lub wydarzeniu przed jego rozpoczęciem, zakład zostanie unieważniony, a stawka zwrócona.

Zakłady wielokrotne NRFI

Zakład wielokrotny NRFI to zakład na kilka selekcji w różnych wyścigach lub wydarzeniach. Jeśli jedna z selekcji nie weźmie udziału w wyścigu, zakład na pozostałe selekcje będzie nadal ważny. Kursy na zakład zostaną jednak przeliczone na podstawie pozostałych selekcji, co oznacza, że potencjalna wygrana może być niższa.

Zakłady NRFI each-way

Zakład NRFI each-way to zakład na selekcję, która wygra i zajmie miejsce (zazwyczaj 2, 3 lub 4) w wyścigu lub wydarzeniu. Jeśli wybrany przez Ciebie zawodnik nie weźmie udziału w wyścigu lub wydarzeniu przed jego rozpoczęciem, część zakładu na miejsce zostanie wypłacona po obniżonym kursie (zazwyczaj 1/2 lub 1/3 pierwotnego kursu).

Zakłady NRFI Ante-Post

Zakład NRFI ante-post to zakład postawiony na selekcję z dużym wyprzedzeniem przed wyścigiem lub wydarzeniem i zazwyczaj po lepszych kursach niż w dniu wyścigu lub wydarzenia. Jeśli wybrany przez Ciebie koń nie weźmie udziału w wyścigu lub wydarzeniu przed jego rozpoczęciem, Twój zakład jest zazwyczaj unieważniany, a Twoja stawka jest zwracana, chociaż niektórzy bukmacherzy mogą zastosować zasadę 4 odliczenia od potencjalnej wygranej.

Zalety zakładu NRFI (Non-Runner No Bet)

1. Zmniejszone ryzyko

Dzięki NRFI możesz zmniejszyć ryzyko przegrania zakładu z powodu braku startu. Dzieje się tak, ponieważ Twój zakład nie zostanie przegrany, jeśli koń lub drużyna, na którą postawiłeś zakład, nie rozpocznie wyścigu lub meczu.

2. Zwiększone szanse na wygraną

NRFI pozwala na obstawianie zakładów bez martwienia się o non-runnerów. Oznacza to, że masz większe szanse na wygraną, jeśli wybrany przez Ciebie koń lub zespół weźmie udział w wydarzeniu.

3. Lepsze kursy

Niektórzy bukmacherzy oferują lepsze kursy na zakłady NRFI w porównaniu do zwykłych zakładów. Wynika to z faktu, że ryzyko przegranej z powodu non-runnerów jest wyeliminowane, co zwiększa wartość zakładu.

4. Większa elastyczność

Dzięki NRFI masz większą elastyczność w wyborze zakładów i wydarzeń, na które chcesz postawić. Możesz również Zmiana zakładów bliżej godziny rozpoczęcia bez dodatkowych kosztów.

5. Brak odliczeń

W przypadku wystąpienia non-runnerów w regularnych zakładach, bukmacherzy mogą dokonać potrąceń z wygranych. Jednak w przypadku NRFI nie są dokonywane żadne potrącenia, a użytkownik otrzymuje pełną wypłatę, jeśli wybrany koń lub drużyna wygra.

Wady NRFI w zakładach bukmacherskich

1. Niższe kursy

Jedną z głównych wad NRFI w zakładach jest niższy kurs oferowany przez bukmacherów. Kursy są zwykle niższe, ponieważ NRFI daje obstawiającym dodatkową warstwę zabezpieczenia przed końmi, które nie startują, oraz szansę na zwrot stawki. Może to prowadzić do niższych wypłat za udane zakłady.

2. Ograniczona dostępność

NRFI nie jest oferowany przez wszystkich bukmacherów i może nie być dostępny na niektóre wyścigi lub wydarzenia. Oznacza to, że obstawiający mogą stracić możliwość skorzystania z NRFI, jeśli ich preferowany bukmacher jej nie oferuje.

3. Ograniczenia stawek

Niektórzy bukmacherzy mogą nakładać ograniczenia stawek na zakłady NRFI, co oznacza, że obstawiający nie mogą wnosić dużych zakładów na tego typu zakłady. Może to ograniczyć potencjalne wygrane, które gracze mogą osiągnąć.

4. Ograniczone opcje

NRFI ma zastosowanie tylko do określonych rynków zakładów, takich jak zakłady na wygraną i zakłady each-way. Oznacza to, że obstawiający nie mogą korzystać z NRFI na innych rynkach, takich jak zakłady prognozowane lub tricast.

5. Ograniczenia dotyczące wcześniejszych wypłat

Gdy koń zostanie uznany za non-runner, obstawiający mogą być zobowiązani do wycofania swoich zakładów NRFI wcześniej niż w przypadku innych rodzajów zakładów. To oznacza, że może stracić potencjalną wygraną, jeśli wycofanie nastąpi zbyt wcześnie lub jeśli osoba, która nie wygrała, zostanie ogłoszona zbyt późno w procesie obstawiania.

Kiedy używać opcji Non-Runner No Bet?

1. Przed wyścigiem

Jeśli zastanawiasz się nad postawieniem zakładu na wyścig, ale nie masz pewności, czy dany koń pobiegnie, czy nie, NRFI jest dobrym rozwiązaniem. W ten sposób można uniknąć utraty stawki, jeśli koń zostanie wycofany z wyścigu.

2. Gdy jest silny faworyt

Jeśli istnieje koń, który jest zdecydowanym faworytem do wygrania wyścigu i uważasz, że jest mało prawdopodobne, aby którykolwiek z pozostałych koni go pokonał, NRFI może być dobrą opcją. W ten sposób, jeśli faworyt zostanie wycofany, odzyskasz swoją stawkę i nic nie stracisz.

3. Zakłady długoterminowe

Jeśli obstawiasz długoterminowy zakład na duże wydarzenie, takie jak Grand National, i uważasz, że niektóre konie mogą zostać wycofane przed wyścigiem, NRFI jest doskonałą opcją. W ten sposób nadal możesz zachować swój zakład i nie musisz się martwić, jeśli dany koń nie biegnie.

4. Przy obstawianiu "każdy z każdym

Jeśli stawiasz zakład each-way, NRFI jest świetną opcją. W ten sposób możesz odzyskać swoją stawkę, jeśli koń nie pobiegnie, i nadal możesz otrzymać zapłatę, jeśli ukończy wyścig na czołowych miejscach.

5. Gdy kursy są niskie

Jeśli kurs na konkretnego konia jest bardzo niski i obawiasz się, że może on nie pobiec, NRFI jest dobrym rozwiązaniem. W ten sposób możesz zachować swój zakład, jeśli koń zostanie wycofany, i nic nie tracisz.

Podsumowanie
NRFI to świetna opcja, jeśli nie masz pewności, czy dany koń pobiegnie, czy nie. Jest również dobry do użycia, gdy jest silny faworyt, w zakładach długoterminowych, przy zakładach each-way i gdy kursy są krótkie. Korzystając z NRFI, możesz uniknąć utraty stawki i nadal mieć szansę na wygraną.

Kim są bukmacherzy, którzy oferują Non-Runner No Bet??

Jeśli jesteś zainteresowany obstawianiem wydarzeń sportowych, będziesz chciał zwrócić uwagę na bukmacherów, którzy oferują Non-Runner No Bet. Jest to rodzaj zakładu, w którym stawka jest zwracana, jeśli wybrany uczestnik nie weźmie udziału w wydarzeniu. Nie wszyscy bukmacherzy oferują ten rodzaj zakładu, więc ważne jest, aby rozejrzeć się, aby znaleźć takiego, który to robi.

Chociaż większość bukmacherów oferuje Non-Runner No Bet na wydarzenia o wysokim profilu, takie jak Grand National, warto sprawdzić u poszczególnych bukmacherów, czy oferują go również na mniej popularne wydarzenia. Niektórzy bukmacherzy, którzy oferują ten rodzaj zakładu, to Bet365, William Hill i Ladbrokes.

Ważne jest, aby pamiętać, że podczas gdy niektórzy bukmacherzy mogą oferować zakład bez runnera na niektóre wydarzenia sportowe, mogą nie oferować go na inne. Dlatego zawsze dobrze jest sprawdzić u poszczególnych bukmacherów, czy oferują ten rodzaj zakładu na wydarzenie, które chcesz obstawić.

 • Bet365
 • William Hill
 • Ladbrokes
 • Paddy Power
 • 888sport
 • Betfair
 • Betway
 • Unibet
 • BoyleSports

To tylko kilku bukmacherów, którzy oferują zakład bez runnera. Zawsze pamiętaj, aby uważnie przeczytać warunki oferty przed postawieniem zakładów, aby upewnić się, że rozumiesz zasady i potencjalne wyniki.

Jak postawić zakład NRFI?

Krok 1: Wybierz bukmachera

Aby postawić zakład NRFI, pierwszym krokiem jest wybranie bukmachera, który oferuje tego typu zakłady. Zapoznaj się z listą popularnych bukmacherów i ich ofertami, aby znaleźć tę, która najbardziej Ci odpowiada.

Krok 2: Wybierz wydarzenie i rynek

Po wybraniu bukmachera, wybierz wydarzenie i rynek, na który chcesz postawić zakład. Zakłady NRFI są zazwyczaj dostępne na rynkach wyścigów konnych i wyścigów chartów.

Krok 3: Wybierz zwycięzcę zakładu

Po wybraniu wydarzenia i rynku, wybierz bezpośredniego zwycięzcę wyścigu. Aby otrzymać wygraną, wybrany przez Ciebie typ musi wygrać wyścig.

Krok 4: Postaw zakład

Po wybraniu bezpośredniego zwycięzcy, możesz postawić zakładu NRFI. Wprowadź żądaną stawkę i potwierdź zakład. Twoja stawka zostanie postawiona jako zakład na wybraną przez Ciebie selekcję wygrywającą wyścig bez żadnych non-runnerów.

Krok 5: Potwierdź swój zakład

Po wniesieniu zakładu potwierdź go, aby upewnić się, że wszystkie szczegóły zostały wprowadzone poprawnie. Po potwierdzeniu Twój zakład zostanie wniesiony, a wynik wyścigu określi, czy wygrasz, czy przegrasz zakład. Jeśli w wyścigu biorą udział konie, które nie biegną, zakład NRFI będzie nadal ważny.

Zasady zakładów NRFI

Non-Runner No Bet

Zasada zakładów NRFI jest taka, że jeśli Twój typ nie wystartuje w wyścigu, Twój zakład zostanie unieważniony i zwrócony. Jeśli jednak postawisz zakład na wyścig pod warunkiem NRFI, a Twój koń zostanie wycofany przed wyścigiem, Twoja stawka zostanie Ci zwrócona.

Zakłady Ante-Post

Zakłady Ante-Post to rodzaj zakładów wnoszonych przed dniem wyścigu. Jeśli postawisz zakład ante-post, który nie podlega warunkom NRFI, a Twój koń nie wystartuje, stracisz swoją stawkę. Jednak zgodnie z zasadami NRFI, jeśli Twój koń ante-post nie pobiegnie, otrzymasz zwrot stawki.

Zakłady wielokrotne

Jeśli użytkownik wniesie zakład wielokrotny obejmujący selekcję na warunkach NRFI, wszystkie zakłady obejmujące tę selekcję zostaną unieważnione, a stawka zostanie zwrócona. Jednak pozostałe ważne zakłady w zakładzie wielokrotnym pozostaną ważne.

Dead Heat

Jeśli NRFI ma zastosowanie do Twojego zakładu, a Twój wybór bierze udział w dead heat, zastosowanie będą miały zasady dead heat.

Zakłady each-way

Jeśli postawisz zakład each-way na warunkach NRFI, a Twój wybór nie rozpocznie wyścigu, Twoja stawka za wygraną część zakładu zostanie zwrócona. Jednak stawka za część zakładu dotyczącą miejsca będzie nadal obowiązywać, a warunki dotyczące miejsca w wyścigu zostaną wykorzystane do obliczenia wszelkich zwrotów.

Non-Runner w zakładzie wielokrotnym

Jeśli jedna z selekcji w zakładzie wielokrotnym nie rozpocznie wyścigu pod warunkiem NRFI, zakład będzie kontynuowany z pozostałymi selekcjami. Jeśli skutkuje to tylko jednym ważnym wyborem, zakład wielokrotny zostanie rozliczony jako zakład pojedynczy.

Wnioski

Ważne jest, aby zrozumieć zasady zakładów NRFI, aby uniknąć nieporozumień lub potencjalnych strat. Upewnij się, że sprawdziłeś warunki zakładu przed jego postawieniem, szczególnie jeśli stawiasz zakład ante-post.

Przykłady zakładów NRFI

Oto kilka przykładów zakładów NRFI (Non-Runner No Bet):

 • Wyścigi konne: Stawiasz zakład na konia, który wygra wyścig, ale on nie biegnie. Z NRFI, otrzymasz z powrotem swoją stawkę. Bez tego straciłbyś całą swoją stawkę.
 • Piłka nożna: Postawiłeś zakład na drużynę, która wygra mecz, ale mecz został przełożony lub odwołany. Dzięki NRFI otrzymasz zwrot stawki. Bez niego straciłbyś całą swoją stawkę.
 • Tenis: Stawiasz zakład na zawodnika, który wygra turniej, ale wycofuje się on przed rozpoczęciem zawodów. Dzięki NRFI odzyskasz swoją stawkę. Bez tego straciłbyś całą swoją stawkę.

Należy pamiętać, że NRFI ma zastosowanie tylko do niektórych rynków. Zawsze najlepiej jest skontaktować się z bukmacherem przed postawieniem zakładu, aby upewnić się, że dostępna jest opcja NRFI.

Ogólnie rzecz biorąc, zakłady NRFI mogą stanowić siatkę bezpieczeństwa dla graczy, którzy chcą dodatkowej ochrony przed niewygranymi lub anulowanymi zakładami. Wybierając bukmachera, który oferuje NRFI, możesz mieć pewność, że nie stracisz całej stawki, jeśli Twój wybór nie wystartuje lub nie weźmie udziału w konkursie.

Najczęstsze nieporozumienia związane z zakładami typu Non-Runner No Bet

Mit: Non-Runner No Bet to to samo co zakłady Ante-Post

Jednym z powszechnych błędnych przekonań na temat NRFI jest to, że jest to to samo, co zakłady Ante-Post. Jednak NRFI koncentruje się tylko na wyścigach, w których niektórzy biegacze się wycofali, podczas gdy zakłady Ante-Post są dostępne przed wyścigiem i nie uwzględniają wycofań. NRFI zapewnia lepsze ubezpieczenie przed stratami i pozwala obstawiać bliżej wyścigu, podczas gdy Ante-Post nie oferuje takiego samego poziomu elastyczności.

Mit: NRFI dotyczy tylko niektórych wyścigów

Niektórzy obstawiający uważają, że NRFI dotyczy tylko określonych wyścigów lub wydarzeń, ale nie jest to prawdą. Większość bukmacherów oferuje NRFI na szeroką gamę wyścigów i zawsze warto to sprawdzić przed postawieniem zakładu. NRFI chroni w przypadku, gdy koń nie wystartuje, niezależnie od wyścigu lub wydarzenia.

Mit: NRFI jest dostępny tylko dla wyścigów konnych

Innym powszechnym błędnym przekonaniem na temat NRFI jest to, że ma on zastosowanie tylko do wyścigów konnych. NRFI jest jednak dostępne dla innych sportów, takich jak piłka nożna i golf. W piłce nożnej ma zastosowanie, gdy zawodnik wycofał się ze składu przed meczem, podczas gdy w golfie chroni, jeśli zawodnik wycofa się przed rozpoczęciem turnieju.

Mit: NRFI nie jest tego warte

Wreszcie, niektórzy gracze uważają, że NRFI nie jest tego warte, ponieważ kursy są niższe. NRFI zapewnia jednak dodatkowe ubezpieczenie od strat, co może być korzystne w przypadku obstawiania faworytów z niskimi kursami. Pozwala również na postawienie zakładu bliżej wyścigu bez obawy o utratę stawki, jeśli koń nie pobiegnie. Dlatego NRFI może być warte inwestycji dla niektórych graczy.

NRFI vs. Zakłady Ante-Post

Jeśli chodzi o zakłady na wyścigi konne, istnieją dwa główne rodzaje zakładów do rozważenia: non-runner no bet (NRFI) i ante-post betting. Chociaż oba oferują swoje zalety i ryzyko, ważne jest, aby zrozumieć różnice między nimi, aby podjąć świadomą decyzję, którą wybrać.

Zakłady NRFI

Zakłady NRFI są zasadniczo formą ubezpieczenia dla obstawiających. Pozwalają one graczom obstawiać konie w konkretnym wyścigu bez martwienia się o ryzyko, że koń nie pobiegnie. Jeśli koń nie wystartuje w wyścigu, obstawiający otrzyma zwrot stawki. Ten rodzaj zakładów jest szczególnie popularny w okresie poprzedzającym główne wyścigi, gdzie istnieje większe prawdopodobieństwo wycofania koni z powodu kontuzji lub innych czynników.

Chociaż zakłady NRFI oferują pewne bezpieczeństwo dla obstawiających, zazwyczaj mają niższe kursy w porównaniu do zakładów ante-post. Dzieje się tak, ponieważ bukmacherzy mogą uwzględnić ryzyko wycofania koni z wyścigu i odpowiednio dostosować kursy.

Zakłady Ante-Post

Z drugiej strony, zakłady ante-post to zakłady na wyścig z dużym wyprzedzeniem przed faktycznym wydarzeniem. Może to być kilka dni, tygodni, a nawet miesięcy wcześniej. Chociaż ten rodzaj zakładów może oferować wyższe kursy, wiąże się ze znacznie większym ryzykiem. Jeśli zakład zostanie postawiony na konia, a następnie zostanie on wycofany z wyścigu, obstawiający straci swoją stawkę.

Inną kwestią związaną z zakładami ante-post jest to, że kursy mogą często ulegać wahaniom bliżej wyścigu, szczególnie jeśli kluczowi zawodnicy zostaną wycofani lub jeśli nastąpi znacząca zmiana warunków pogodowych. Może to zapewnić doświadczonym graczom możliwość dokonywania zyskownych transakcji, ale wiąże się również z wyższym ryzykiem i wymaga dużej wiedzy i badań, aby z powodzeniem nawigować.

NRFI vs. Zakłady each-way

Jeśli chodzi o wyścigi konne i zakłady sportowe, dwie popularne opcje zakładów to NRFI i zakłady each-way. Chociaż mogą wydawać się podobne, istnieją znaczące różnice między tymi dwoma rodzajami zakładów.


Zakłady NRFI

NRFI to skrót od Non-Runner No Bet, co oznacza, że jeśli koń, na którego postawiłeś zakład, nie weźmie udziału w wyścigu, otrzymasz zwrot stawki. Ten rodzaj zakładów jest często stosowany w przypadku dużych wydarzeń, takich jak Grand National, w których startuje wiele koni i mogą wystąpić kontuzje lub zmiany w ostatniej chwili.

Zakłady NRFI mogą być korzystne, ponieważ zmniejszają ryzyko utraty pieniędzy, jeśli koń, na którego stawiasz, nie pobiegnie. Jest to również dobra opcja, jeśli nie masz pewności co do kondycji konia i chcesz poczekać do bliższego czasu wyścigu, aby zobaczyć, czy wystartuje, czy nie.


Zakłady each-way

Zakłady Each-Way to rodzaj zakładu, który pozwala wygrać pieniądze, nawet jeśli koń, na którego postawiłeś zakład, nie zajmie pierwszego miejsca. Zamiast tego stawiasz na konia, który wygra lub zajmie miejsce (zwykle kończąc w pierwszej dwójce, trójce lub czwórce, w zależności od liczby startujących koni).

Ten rodzaj zakładu jest często używany, jeśli nie masz pewności, który koń wygra, ale uważasz, że ma duże szanse na wygraną. Może to być również dobra opcja, jeśli kursy na wygraną danego konia nie są zbyt wysokie, ale jego szanse na miejsce są lepsze.


NRFI vs. Porównanie zakładów each-way
FunkcjaZakłady NRFIZakłady each-way
Ryzyko utraty pieniędzyNiskiŚrednie
WypłatyMoże być niższe w zależności od kursówWyższy, jeśli koń zajmie miejsce
Rodzaje wyścigówCzęsto używany w dużych zawodach z wieloma końmiMoże być stosowany w każdym typie wyścigu

Podsumowując, zakłady NRFI i each-way to dwa różne rodzaje zakładów, które oferują różne zalety i wady. Ważne jest, aby zrozumieć ryzyko i potencjalne wypłaty każdego typu przed postawieniem zakładu.

Wskazówki dotyczące zakładów NRFI

1. Poszukaj informacji

Przed obstawieniem zakładów na rynki typu "non-runner no bet", upewnij się, że dokładnie zapoznałeś się z uczestniczącymi drużynami lub sportowcami. Zapoznaj się z ich wcześniejszymi występami, osiągnięciami i formą, aby dobrze zrozumieć ich potencjał. Pomoże Ci to podejmować lepsze decyzje i zwiększy Twoje szanse na wygraną.

2. Bądź na bieżąco

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami w sporcie lub wydarzeniu, na które obstawiasz. Można to zrobić, śledząc wiarygodne źródła wiadomości, sprawdzając strony drużyn lub sportowców w mediach społecznościowych i śledząc raporty o kontuzjach. Informacje te mogą w znacznym stopniu wpłynąć na wynik zakładu bez runnera, więc bądź na bieżąco.

3. Zarządzaj swoim bankrollem

Podobnie jak w przypadku każdej innej formy zakładów, zarządzanie swoim kapitałem może pomóc ci uniknąć utraty większej ilości pieniędzy, niż możesz sobie na to pozwolić. Ustal budżet dla każdego zakładu i trzymaj się go, nigdy nie ścigaj swoich strat. Ważne jest, aby obstawiać tylko tyle, ile możesz stracić i nie dać się ponieść emocjom.

4. Szukaj najlepszych kursów

Zawsze szukaj najlepszych kursów dostępnych na rynkach bez zakładów na zwycięzcę. Porównaj kursy oferowane przez różnych bukmacherów i wybierz tego, który zapewnia najlepszą wartość dla Twoich zakładów. Pomoże to zmaksymalizować wygrane i zmniejszyć ryzyko utraty pieniędzy.

5. Rozważ zakłady wielokrotne

Zamiast stawiać wszystkie zakłady na jednym rynku, rozważ postawienie kilku zakładów na różnych rynkach. Zapewni to większą szansę na wygraną i zmniejszy ryzyko utraty wszystkich pieniędzy naraz. Rozłóż zakłady na różnych rynkach, aby zdywersyfikować ryzyko.

Więcej informacji

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zakładach non-runner no bet, jest ich kilka zasoby dostępne online. Oto kilka artykułów i stron internetowych do zbadania:

 • Oddschecker zawiera kompleksowy przewodnik po zakładach bez runnera, w tym objaśnienia różnych rodzajów dostępnych zakładów.
 • The Pinnacle Na stronie internetowej znajduje się również szczegółowy artykuł na ten temat, zawierający wskazówki i porady dotyczące maksymalnego wykorzystania zakładów bez runnera.
 • Aby uzyskać bardziej szczegółowe spojrzenie na temat, Racing Post oferuje przewodnik po strategii i psychologii stojącej za zakładami bez zwycięzcy.

Pamiętaj, że zawsze warto to zrobić badania i Zapoznaj się z tematem przed postawieniem zakładów, szczególnie jeśli jesteś nowy w świecie zakładów. Dzięki zrozumieniu zasad i strategii stojących za zakładami bez runnera, będziesz w stanie podejmować świadome decyzje i zwiększać swoje szanse na wygraną.

Wiadomości i propozycje